Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW I ROZŠIŘUJE NABÍDKU MODELU BMW I3

355 BMW invelt 7. 9. 2021

BMW i3 (94 Ah) disponuje kapacitou 33kilowatt-hodin (kWh), které bylo dosaženo větší hustotou lithium-iontových článků akumulátoru. Rozměry akumulátoru zůstaly nezměněné, ale došlo k prodloužení dojezdu o více než 50 procent, v normovaném cyklu se doejzd prodloužil ze 190 na 300 kilometrů. Při plném nabití akumulátoru lze v každodenním provozu, a to i za nebhodných povětrnostních podmínek, kdy se napříkad používá topení, ujet 200 kilometrů. Jízdní dynamika vozu, vybaveného hybridním synchronním elektromotorem o výkonu 125kW (170k) zůstala prakticky nezměněnná. BMW i3 zrychlí z 0 na 100km/hod během 7,3s. To znamená, že i3 je nejen nejsportovnější, ale s kombinovanou spotřebou 12,6 kWh/100km také nejúspornějším vozem svého segmentu.

BMW i3 s akumulátorem 60 Ah, které mělo premiéru před dvěma roky, zůstává nadále v nabídce. Pro oba typy akumulátorů je připravena také verze s prodlužovačem dojezdu. Tento zážehový 2válec dokáže při jízdě udržovat konstantní emise CO2:12/13g/km. Tím se rozšiřuje nabídka nejprodávanějšího prémiového elektromobilu světa na čtyři verze. Spolu s uvedenním BMW i3 (94 Ah) BMW zahájilo prodej výkonnějších domácích nabíjecích stanic a nových prvků výbany. Flexibilní konstrukce BMW i3 navíc dává stávajícím zákaníkům možnost, vyměnit akumulátor ve svých stávajících vozech BMW i3 za nový. 

O BMW i:

BMW i je značka BMW Group zaměřená na vizionářské automobily a technologie, propojené služby pro individuální mobilitu. Značka BMW i je dostupná v 50 zemích prostřednictvím automobilů BMW i3 (elektrický vůz pro městské prostředí) a plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8. Součástí BMW i jsou také automobily BMW iPerformance (všechny plug-in hybridní modely BMW) a další služby související s dopravou v podobě DriveNow (sdílení automobilů), ReachNow (sdílení automobiů 2.0), ChargeNow (snadný přístup k největší síti dobíjecích stanic), ParkNow (hledání, rezrevace a platba za parkovací místa), BMW i Ventures (investice do mladých společností zabývajících se dopravou ve městech) a BMW i Urban Mobility Competence Centre (pro konzultace s městy, obcemi a úřady).

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů