Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW I8 ROADSTER 4 ELEMENTS

585 BMW invelt 7. 9. 2021

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc, jehož vzhled je dílem světově proslulého česko-německého umělce Milana Kunce ve spolupráci s pražskou galerií Cermak Eisenkraft. Cílem projektu je originální způsobem poukázat na témata související s ochranou životního prostředí a trvalou udržitelností. I to je důvod, proč byl jako ,,umělecké plátno" zvolen právě revoluční plug-in hybridní sportovní vůz BMW i8 Roadster. Výtěžek projektu je určen na podporu neziskové organizace The Ocean Cleanup zabývající se čištěním oceánů od plastů.

Tento skvost můžete vidět na našem showroomu do poloviny března. Tak si nenechte ujít tuto příležitost a navštivte náš showroom.

Myšlenkou celého projektu byla právě příroda, resp. životní prostředí a jeho čtyři živly: voda, oheň, země a vzduch. Právě jejich vyvážení je základem života na Zemi. 

MILAN KUNC

Milan Kunc (1944) je malíř, který během svého profesního života pracoval především v Německu, Itálii, USA, Nizozemsku, Indii a České republice, odkud v roce 1969 emigroval a kam se v roce 2004 vrátil. Jeho tvorba zaujme originálním stylem, propracovaností i obsahem. Je považován za reprezentanta hned několika uměleckých směrů.

MOTIVY ČTYŘ ŽIVLŮ Z KAŽDÉHO ÚHLU POHLEDU

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc nese na své karoserii pop surrealistické vyjádření čtyř základních živlů v jasně rozpoznatelném stylu Milana Kunce. Každá část vozu tvoří samostatný příběh každého z živlů - ohně, vody, vzduchu a země. Divák je malířem cíleně provokován s poukazem na aktuální stav naší planety.

  • Kapota: ,,Motýl a vegetace reprezentují element vzduchu a energetické transformace přírodních sil. Zvolil jsem motýla a jakožto symbol této zázračné metamorfózy."
  • Pravá strana - země a vzduch: ,,Krajina transformovaná působením nás, lidí. Prezentuji unikátní životní prostředí pro lidi a živočichy, jehož čistota je podmínkou pro další vývoj života. Větrné elektrárny zde znázorněné využívají sílu větru, obnovitelného zdroje energie. Květiny, včely, ptáci a zvířata pak reprezentují rovnováhu v přírodě."
  • Levá strana - voda: ,,Ryby, šneci, krabi, hvězdice - výskyt těchto živočichů a jejich přetrvání jsou znakem vyváženého životního prostředí, za které neseme my, lidé zodpovědnost. Právě oni jsou odkázáni na čistotu tohoto elementu - vody."
  • Kufr a zadní část - oheň: ,,Naše planeta je součástí kosmu, ve kterém od pradávných časů probíhají všechny tyto metamorfózy. Oheň zde symbolizuje zdroj energie, potřebný pro udržení života a jeho vývoj. Také hnací sílu vpřed - motor, srdce vozu! Letmo se dotýkám tématu kosmu, poukazuji na recyklace. Je zároveň výzvou pro naši zodpovědnost při využití fosilních zdrojů energie."

UNIKÁTNÍ TECHNIKA MALBY NA ZLATÝ POVRCH

Základem vozu je zlatá barva s obsahem 24 karátového zlata. Technika malby na zlatě tvoří samostatnou kapitolu tvorby Milana Kunce. 

BMW i8. UNIKÁTNÍ PŘÍKLAD UDRŽITELNÉHO PŘÍSTUPU

Automobily divize BMW i jsou navrženy s ohledem na minimální dopad na životní prostředí během jejich vývoje, výroby, provozu a recyklace. Je zřejmý například z uceleného řetězce výroby, zpracování a recyklace dílů vyrobených z uhlíkových kompozitů (karbonu). BMW Group se podílí na celém řetězci, například samotná uhlíková vlákna vyrábí s využitím vodní energie v americkém Moses Lake. Kromě patentované velkosériové výroby uhlíkových kompozitů BMW Group vyvinula vlastní systém recyklace dílů z uhlíkových vláken, které lze následně zcela znovu použít. Recyklace je obecně významné téma u modelů divize BMW i, protože obnovitelné a recyklované materiály pomáhají chránit životní prostředí a nahrazují běžné materiály, jako jsou například plasty. Znovu použít je možné 95% elektrického BMW i3. U tohoto vozu jsou například obklady palubní desky a dveří vyrobené z 30% z recyklovaných PET lahví a zbývajících 70% pochází z bombajského konopí. Kůže barvená speciálním procesem listů olivovníku nebo obložení interiéru využívající rychle rostoucí eukalyptus jsou dalšímu ukázkami komplexního přístupu aplikovaného při vývoji vozů BMW i.

Vozy BMW i tedy neukazují jen cestu k budoucnosti individuální dopravy v oblasti hospodárných poháněcích soustav, ale také svým celkovým respektem k životnímu prostředí. 

  • V případě zájmu o více informací o tomto vozu neváhejte kontaktovat náš prodejní tým

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů