Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

BMW Lac Rose na festivalu Wheels & Waves.

BMW Motorrad se nechalo inspirovat hrdinnými jezdci rallye Paříž-Dakar a jejich vítěznými stroji a na festival přivezlo úplně nové pojetí motocyklu BMW R nineT, které se nese zcela v souladu s duchem festivalu Wheels & Waves. Jeho jméno: koncept BMW Lac Rose.

„Od svého uvedení na trh se model BMW R nineT stal oblíbeným motocyklem všech úpravců a tunerů, což je ostatně na festivalu Wheels & Waves dobře vidět. Z toho pramenící radost nás pobídla k tomu, abychom pro tento festival vytvořili něco opravdu unikátního, něco, co jsme ještě nikdy před tím neudělali,“ uvedl ve snaze poodhalit zákulisí vzniku tohoto koncepčního motocyklu Edgard Heinrich, šéfdesignér BMW Motorrad. „Koncepční motocykl BMW Lac Rose je naše uklidněné a velmi individuální pojetí motocyklu, který v roce 1985 vyhrál rallye Paříž-Dakar, a je plně v souladu s duchem festivalu Wheels & Waves a jeho návštěvníky. Tato interpretace dává model BMW R nineT do zcela nového, zajímavého kontextu, a zároveň také ukazuje, co dokáže vášeň pro dědictví značky, představivost a několik úprav.

Lac Rose – poslední etapa závodu Paříž-Dakar. 

Lac Rose je francouzský název pro růžově zbarvené solné jezero Retba, které se nachází 35 kilometrů od Dakaru a necelý kilometr od pobřeží Atlantiku. Tady po mnoha namáhavých pouštních rychlostních zkouškách končila legendární rallye Paříž-Dakar. Stupně vítězů se nacházely přímo na břehu jezera a jezdci byli titulováni uprostřed davu nadšených diváků. Tovární stroje BMW, upravované společností HPN, si v 80. letech pro vítězství dojely třikrát za sebou. Třetí vítězství získal v roce 1985 Gaston Rahier se startovním číslem 101.

BMW G/S kombinované s BMW R nineT. 

Koncepční motocykl BMW Lac Rose má typické rysy bývalých vítězných motorek, postavených na základech moderního silničního motocyklu. Mimořádné terénní kvality byly záměrně opomenuty. „Tato motorka je v podstatně pohodový a uvolněný roadster s několika typickými offroadovými prvky, které umožňují opustit zpevněný povrch a vyrazit na prašnou cestu vedoucí do neznáma,“ říká Edgard Heinrich. „Kombinace úprav, poutavého vzhledu a nekonvenčnosti je důvodem, proč je tento motocykl tak unikátní.“

Přední kapotáž je typickou rallye výbavou, charakteristický design předního světlometu s vysoko uchyceným blatníkem, velká palivová nádrž a krátké rallyové sedlo zase odkazem na legendární závodní motocykl. Všechny tyto elementy tvoří horizontální profil tehdejších motocyklů BMW G/S a u koncepčního motocyklu BMW Lac Rose jsou základními kameny jeho tvaru. Zvýšené odpružení a drátěná kola s terénními pneumatikami jsou stejnou nutností jako barevná kombinace signálně červené na sněhově bílém podkladu a startovního čísla 101.

Typický plochý dvouválec boxer od BMW se spojovacím hřídelem je umístěn ve středu tohoto skvěle vyváženého motocyklu. Je zasazen v trubkovém rámu s kontrastním barevným vzorem, který se rovněž navrací k úspěšnému terénnímu motocyklu. Prvky, jako je ochranná mřížka světlometu, krytí olejového chladiče a výrazně perforované chrániče proti pádu, zvyšují nekompromisně funkční design závodního motocyklu a posouvají jeho designové prvky do moderní doby. Vysokovýkonné díly, stejně jako exkluzivně navržené detaily, například víka ventilů, dokládají vysokou úroveň zpracování a kvalitu výroby BMW a završují mimořádně kvalitní vzhled koncepčního motocyklu BMW Lac Rose. Exkluzivně navržená doplňková výbava BMW pro jezdce, skládající se z kombinézy a helmy (vyrobené na základě enduro helmy BMW), propůjčuje koncepčnímu motocyklu BMW Lac Rose ještě stylovější nádech.

Festival Wheels & Waves.

Festival Wheels & Waves se konal ve městě Biarritz na francouzském pobřeží Atlantiku od 8. do 12. června 2016. Tento festival poprvé uspořádal v roce 2012 motocyklový klub Southsiders a během krátkého období se stal jednou z nejzajímavějších událostí pro příznivce scény New Custom. Jen minulý rok zavítalo na pláž Cite l’Ocean, která je středobodem celého festivalu, na deset tisíc návštěvníků. Festival Wheels & Waves nabízí zajímavý program, včetně závodu surfařů, sprintů a vyjížděk ke španělským hranicím. Hlavním sponzorem je společnost BMW Motorrad, která zde na 100 metrech čtverečních kromě koncepčního motocyklu BMW Lac Rose představila také množství dalších upravených motocyklů a přestaveb modelu R nineT.

 

 

Kam dále:

Hybridní hnací soustava BMW i8 se po loňském celkovém vítězství a triumfech ve dvou kategoriích umístila v letošním ročníku ankety Motor roku na prvním místě v kategorii jednotek s objemem od 1,4 do 1,8 litru. Tento úspěch BMW Group v letošní mezinárodní anketě Motor roku dokazuje výkonnostní potenciál technologií Efficient Dynamics, které od roku 2007 významným způsobem zvětšují radost z jízdy a současně omezují spotřebu paliva a produkci emisí CO2.
Hybridní hnací soustava BMW i8 se po loňském celkovém vítězství a triumfech ve dvou kategoriích umístila v letošním ročníku ankety Motor roku na prvním místě v kategorii jednotek s objemem od 1,4 do 1,8 litru. Tento úspěch BMW Group v letošní mezinárodní anketě Motor roku dokazuje výkonnostní potenciál technologií Efficient Dynamics, které od roku 2007 významným způsobem zvětšují radost z jízdy a současně omezují spotřebu paliva a produkci emisí CO2.
Mezinárodní anketa Motor roku se poprvé uskutečnila v roce 1999. Od té doby získaly motory vyvinuté pro automobily BMW Group 67 vítězství, a to jak celkových, tak v jednotlivých třídách. Expertní panel složený z 63 motoristických novinářů z 31 zemí volil z nejlepších motorů jednotlivých kategorií. Vítězové se představili ve středu 1. června 2016 při příležitosti výstavy Engine Expo ve Stuttgartu.
Plug-in hybridní hnací soustava BMW i8 kombinuje dynamiku sportovního automobilu se spotřebou paliva malého vozu. Zážehový 3válec BMW i8 disponuje výkonem 170 kW/231 k a pohání zadní kola. Předním kolům dodává sílu elektromotor s výkonem 96 kW/131 k čerpající energii z lithium-iontových akumulátorů, které lze dobíjet z domácí elektrické zásuvky. Na míru navržená plug-in hybridní hnací soustava vyvinutá přímo BMW Group umožňuje v evropském měřicím cyklu absolvovat 37 km na čistě elektrický pohon. Na elektřinu lze jet rychlostí až 120 km/h. Plug-in hybridní hnací soustava zajišťuje plně variabilní pohon všech kol s dynamicky se měnícím rozložením hnací síly.
Typická radost z jízdy je zaručena faktem, že výkonnější zdroj síly pohání kola zadní nápravy, při potřebě intenzivní akcelerace pomáhá elektromotor. Vhodnou kombinací obou zdrojů síly se dosahuje rekordní hospodárnosti. BMW i8 je schopné z klidu na 100 km/h zrychlit během 4,4 s a přitom vykazovat kombinovanou spotřebu jen 2,1 l/100 km, doplněnou spotřebou elektřiny 11,9 kWh/100 km. Tyto hodnoty odpovídají produkci CO2 49 g/km.
Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.... (PDF – 2,7 MB)Kam dále: