Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

BMW představuje novou flotilu jízdních kol.

Stejně jako u všech svých motorových vozidel se značka BMW snaží svým majitelům zprostředkovat mimořádné jízdní vlastnosti také u jízdních kol. Kromě typického rámu s vyboulenou přední částí horní rámové trubky, zvaného „Bullneck“, charakterizují tato jízdní kola nová barevná provedení, chytré designové prvky a zvětšená 28palcová kola.

Nekompromisní standardy v oblasti designu a moderních technologií.

Nová verze jízdního kola BMW Cruise Bike – klasika v portfoliu jízdních kol BMW – je pro rok 2016 nabízena v bílé barvě Mineral White nebo modré Aqua Pearl Blue. BMW rozšiřuje nabízené velikosti rámů kol pro ještě větší jízdní komfort a lepší přizpůsobení jízdního kola postavě jezdce. 

S = výška přibližně 160 – 175 cm

M = výška přibližně 175 – 185 cm

L = výška přibližně 185 – 195 cm

Díky typické geometrii rámu vyrobeného z hliníku je jízdní kolo BMW snadno ovladatelné, a proto se perfektně hodí na jízdu ve městě.

Jízdní kolo Cruise M Bike zaujme černou barvou a ráfky s dalšími prvky v kontrastní červené barvě. Toto kolo bylo inspirováno typicky sportovním designem BMW M. Kromě toho sportovnost jízdního kola Cruise M Bike podtrhují z karbonu vyrobené distanční podložky a sedlová trubka, zaručující mimořádné jízdní zážitky nejen na rovných úsecích, ale také v kopcovitém terénu.

Kromě klasických modelů jízdních kol pro dospělé nabízí BMW mimořádné potěšení z jízdy také pro nejmenší účastníky silničního provozu. Pro ně má připravené jízdní kolo BMW Cruise Bike Junior. Sportovní a robustní jízdní kolo s matným černým nebo lesklým bílým rámem, červenou sedlovou trubkou a červenými detaily na řídítkách je vyrobeno z pevného, avšak lehkého hliníku. Bezpečnou jízdu zaručují světlomety a šestistupňová přehazovačka Shimano s ovládáním na rukojeti řídítek. Úhel sedla i jeho výšku lze nastavit podle velikosti dítěte – což je důvod, proč kolo roste společně s dítětem, a nabízí tedy ještě dlouhodobější radost z jízdy.

 

Kolekce jízdních kol BMW pro rok 2016 a doplňková výbava je k dispozici v našem BMW Lifestyle shopu.

 

Kam dále:

Hybridní hnací soustava BMW i8 se po loňském celkovém vítězství a triumfech ve dvou kategoriích umístila v letošním ročníku ankety Motor roku na prvním místě v kategorii jednotek s objemem od 1,4 do 1,8 litru. Tento úspěch BMW Group v letošní mezinárodní anketě Motor roku dokazuje výkonnostní potenciál technologií Efficient Dynamics, které od roku 2007 významným způsobem zvětšují radost z jízdy a současně omezují spotřebu paliva a produkci emisí CO2.
Hybridní hnací soustava BMW i8 se po loňském celkovém vítězství a triumfech ve dvou kategoriích umístila v letošním ročníku ankety Motor roku na prvním místě v kategorii jednotek s objemem od 1,4 do 1,8 litru. Tento úspěch BMW Group v letošní mezinárodní anketě Motor roku dokazuje výkonnostní potenciál technologií Efficient Dynamics, které od roku 2007 významným způsobem zvětšují radost z jízdy a současně omezují spotřebu paliva a produkci emisí CO2.
Mezinárodní anketa Motor roku se poprvé uskutečnila v roce 1999. Od té doby získaly motory vyvinuté pro automobily BMW Group 67 vítězství, a to jak celkových, tak v jednotlivých třídách. Expertní panel složený z 63 motoristických novinářů z 31 zemí volil z nejlepších motorů jednotlivých kategorií. Vítězové se představili ve středu 1. června 2016 při příležitosti výstavy Engine Expo ve Stuttgartu.
Plug-in hybridní hnací soustava BMW i8 kombinuje dynamiku sportovního automobilu se spotřebou paliva malého vozu. Zážehový 3válec BMW i8 disponuje výkonem 170 kW/231 k a pohání zadní kola. Předním kolům dodává sílu elektromotor s výkonem 96 kW/131 k čerpající energii z lithium-iontových akumulátorů, které lze dobíjet z domácí elektrické zásuvky. Na míru navržená plug-in hybridní hnací soustava vyvinutá přímo BMW Group umožňuje v evropském měřicím cyklu absolvovat 37 km na čistě elektrický pohon. Na elektřinu lze jet rychlostí až 120 km/h. Plug-in hybridní hnací soustava zajišťuje plně variabilní pohon všech kol s dynamicky se měnícím rozložením hnací síly.
Typická radost z jízdy je zaručena faktem, že výkonnější zdroj síly pohání kola zadní nápravy, při potřebě intenzivní akcelerace pomáhá elektromotor. Vhodnou kombinací obou zdrojů síly se dosahuje rekordní hospodárnosti. BMW i8 je schopné z klidu na 100 km/h zrychlit během 4,4 s a přitom vykazovat kombinovanou spotřebu jen 2,1 l/100 km, doplněnou spotřebou elektřiny 11,9 kWh/100 km. Tyto hodnoty odpovídají produkci CO2 49 g/km.
Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.... (PDF – 2,7 MB)Kam dále: