NOVÉ BMW X5.

PŘIJÍMÁME OBJEDNÁVKY.

Nepřehlédnutelné terénní vlastnosti a sebevědomé chování na nezpevněném povrchu kombinované s prémiovými vlastnostmi a typickou dynamikou BMW: to byl cíl, s nímž BMW před více než 20 lety představilo vozidlo zcela nové kategorie Sport Activity Vehicle (SAV). Prvním zástupcem tohoto druhu bylo BMW X5, které se tak stalo zakladatelem rodiny BMW X a vedoucím hráčem na trhu prémiových automobilů s pohonem všech kol. A toto postavení si udržuje dodnes.

Celosvětově se prodalo více než 2,2 milionu kusů BMW X5 ve třech generacích. A nový model posouvá laťku v oblasti designu a technologií o další kus výš. Nové BMW X5 se bude opět vyrábět v závodě BMW ve Spartanburgu, který se nachází v severoamerickém státě Jižní Karolína. Toto výrobní centrum modelů BMW X zajišťuje také výrobu BMW X3, BMW X4, BMW X6 a uvedené portfolio zanedlouho doplní BMW X7. Uvedení nového BMW X5 na trh je naplánováno na listopad 2018.


 
DESIGN.

Nejnovější X5 si zachovává charakteristické proporce SAV, ale design, vyznačující se čistými plochami a precizními liniemi zdůrazňujícími robustnost vozu, elegantním postojem a muskulaturním výrazem, je zcela nový. Výrazně tvarovaná přední kapota, krátký přední převis, mírně hranaté podběhy kol a dynamicky se svažující linie střechy jsou dalšími odkazy na sportovní a zároveň robustní charakter nového X5. Ve srovnání s předchůdcem o 42 milimetrů delší rozvor (nyní 2975 milimetrů),o 36 mm větší délka (nyní 4922 milimetrů), 66mm nárůst v oblasti šířky (nově 2004 milimetrů) a o 19 mm vyšší karoserie (1745 milimetrů) propůjčují novému BMW X5 impozantní vzhled a dostatek prostoru pro cestující a jejich zavazadla.

Nejpozoruhodnějším designovým prvkem přední části je velká maska chladiče BMW s jednodílným rámečkem. Nové BMW X5 je standardně vybaveno LED světlomety, přičemž laserové světlomety s Adaptivními LED světlomety jsou součástí volitelné výbavy. Tento systém využívá laserový zdroj (BMW Laserlight) pro dálková světla s asistentem dálkových světel Selective Beam, zabraňujícím oslnění a optimalizujícím funkci dálkových světlometů. Výsledkem je dosah neoslňujícího paprsku dálkových světel až do vzdálenosti přibližně 500 metrů. Charakteristickým vizuálním rysem jsou modré prvky ve tvaru písmene X, které rozdělují šestiúhelníkové světelné zdroje uvnitř dobře známých dvojitých předních světlometů BMW.

Nové BMW X5 bude od svého uvedení na trh dostupné s prvky výbavy z programu BMW Individual, specifickými pro tento model. Zákazníci, kteří žádají větší dávku exkluzivity pro exteriér svého vozu, mohou zvolit metalický lak BMW Individual Sunstone, rozšířenou výbavu BMW Individual Shadow Line, ztmavené přední světlomety a zadní svítilny, lakované brzdové třmeny BMW Individual a 21“ kola BMW Individual.


 
INTERIÉR A VÝBAVA.

Zvýšená pozice sedadel, na řidiče orientovaný kokpit, stejně jako nový design a uspořádání ovladačů poskytují řidiči vynikající výhled a umožňují nejlepší možnou kontrolu nad vozem. Plně digitální přístrojový štít a kontrolní displej jsou vizuálně propojeny uceleným designem a rovněž sdílejí stejnou grafiku. Na středové konzole je umístěn ovladač iDrive, nově navržený volič převodovky a ostatní ovládací prvky související s řízením – například volič jízdních režimů Driving Experience Control, tlačítko start/stop a tlačítka aktivující vzduchový podvozek a terénní režim (pokud je součástí výbavy). Nově navržený ovládací panel klimatizace je rovněž po ruce a světelné funkce nového BMW X5 se také ovládají pomocí tlačítek.

Mezi pečlivě vybrané materiály interiéru patří nové provedení koženého čalounění Vernasca, které je dodáváno standardně. Stejně jako volitelné kožené čalounění BMW Individual Merino je dostupné v pěti barevných provedeních. Nové BMW X5 je standardně vybaveno elektricky nastavitelnými a vyhřívanými sportovními sedadly. Zákazníci si mohou vybrat také volitelná multifunkční sedadla s masážní funkcí a odvětráváním pro řidiče a spolujezdce vpředu.

 
Univerzální funkčnost: dvoudílné víko zavazadlového prostoru, třetí řada sedadel.

Kromě většího komfortu a exkluzivity nabízí nové BMW X5 také lepší praktičnost. Sklopná opěradla zadních sedadel v poměru 40:20:40 zvyšují objem zavazadlového prostoru z 645 litrů na maximálních 1860 litrů. Nové BMW X5 disponuje také dvoudílným víkem zavazadelníku pro snadné nakládání. Pokud je součástí výbavy volitelná funkce komfortního přístupu Comfort Access, lze obě části víka zavazadelníku otevírat a zavírat elektricky a bezdotykově.

 

KAM DÁLE?

 

Zaujalo Vás zcela nové BMW X5 nebo si přejete více informací? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře nebo přímo v sekci kontakty. Rádi Vám vůz představáíme a připravíme nazávaznou nabídku vč.financování.