Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

JAK SI VEDE DVOULITROVÝ DIESELOVÝ MOTOR V BMW X5?

576 BMW invelt 7. 9. 2021

Redaktoři německého automobilového časopisu Auto motor und sport podrobili BMW X5 25d xDrive dlouhodobému testu. Velké SUV bavorské automobilky „nalétalo“ s novináři a dalšími členy redakce v necelých dvou letech přes sto tisíc kilometrů. Jak si s touto porcí poradilo?

Podle časopisu si X5 vedla velmi profesionálně. Novináři ocenili především její velkou spolehlivost a užitečnost. Redakce zkoušela vůz od konce května 2015 do února letošního roku. Automobil měl včetně volitelného vybavení Extra cenu 87 070 eur. První servisní prohlídka přišla na řadu krátce po 28 tisících kilometrech. Vyměněn byl olej a plynový filtr. Druhé servisní prohlídky se vůz dočkal po zdolání mety 55 tisíc najetých kilometrů. V servisu mu vyměnili filtry, brzdové kotouče a obložení vepředu a vzadu.

Třetí prohlídkou prošla X5 po překročení hranice 81 tisíc najetých kilometrů, po které se dočkala výměny oleje a pylového filtru. Po sto tisících kilometrech se pak auto dočkalo obnovy brzdových kotoučů a obložení vepředu.

S redakcí Auto motor und sport strávila X5 celkem 100 070 kilometrů. Nejvíce redaktoři ocenili spolehlivost a šetrnost vozu. Vůz měl průměrnou spotřebu 9,5 litrů na 100 kilometrů, což znamenalo náklady zhruba 15,6 eurocentů na kilometr (asi 4 koruny).

Šestimístný nájezd na tachometru se prý příliš nepodepsal ani na vnějším vzhledu vozidla. Podle odhadů se cena vozu po najetí více než 100 tisíc kilometrů pohybovala okolo 45 a půl tisíc eur (původní cena byla 87 070 eur).

Takové jsou zkušenosti německých novinářů s BMW X5.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů