ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY V PRAZE A PLZNI 25.11.2022 a 2.12.2022
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

JOHN COOPER WORKS

949 BMW invelt 6. 9. 2021

Raritní vůz se závodními geny stanovuje nová měřítka pro dynamiku prémiových malých vozů. Nové MINI John Cooper Works je nejrychlejším modelem prémiové britské automobilky, se schválením pro silniční provoz. Jeho čtyřválec s výkonem 225 kW/306 k zrychlí tento vůz z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Další modely MINI JCW najde u nás BMW invelt Praha a Plzeň.

 • 2,0litrový, 4válcová motor Twinpower Turbo.

Výkon vyšponovaný až na 306 koní, ohromující točivý moment 450 NM a maximální rychlost 250km/h - motory JCW mají pod kaptou dost síly na to, abyste protnuli každou cílovou čáru. Tyto divoké turmotory těžící z poznatků motorposrtu jsou vyladěny  tak, aby nabídly vysoký výkon a hospodárnost, jaké hledáte.

 • Nové, zvětšené sportovní koncovky výfuku.

Vychutnejte si intenzivní potěšení. Nízkofrekvenční vrčení, které produkují 95mm koncovky sportovního výfukového systému MINI JCW Clubman a MINI JCW Countryman, je extrémně uspokojujícím zážitkem. O 10 mm větší koncovky skvěle vypadají a znějí ještě drsněji než dřív. Jakmile to pořádně "oroštujete", oněmníte, zvýší se vám tep a adrenalin zaplaví vaše tělo.

 • Pohon všech kol ALL4.

Sledujte, jak se vaše zorničky rozšíří, protože vidíte, že můžete mít všechno. A vezměte si to. Schopnosti za každého počasí. Schopnost projet jakýkoli terén. Bez ohledu na to, jakým podmínkám budete muset čelit, vám pohon všech kol JCW ALL4 poskytne dostatek trakce a ovladatelnosti. A to za všech okolností. Díky přednímu samosvornému diferenciálu dostanete více přilnavosti, stability i jistoty. Zásluhou toho všeho se můžete v klidu soustředit na jízdu. Každá cesta bude stejně skvělá jako její cíl.

 • Sportovní podvozek.

Základem výkonnosti je obratnost. A ovladatelnost vašeho vozu je přímo ovliněna jeho podvozkem. Podvozek John Cooper Works by vyvíjen a testován na závodních okruzích, jako je například Severní smyčka okruhu Nürburgring. I proto je o 10 mm nižší než standartní podovzek a nabízí ještě autentičtější závodní zážitky. Mimořádná dynamika a působivá stabilita - to jsou předpoklady pro neopakovatelnou kvalitu sportovní jízdy.

 •  Brzdy a kola.

John Cooper Works je o extrémní jízdě a nejvyšší možné preciznosti. Navrhli se 18" JCW brzdy se čtyřmi pístky a pevným třmenem, které se přesně vejdou do 18" a 19" JCW kol z lehké slitiny. Poskytují veškerou brzdnou sílu potřebnou při brzdění do utáhlých zatáček nebo rychlých změnách tempa. A díky lakování zářivě červenou barvou Chili Red samozřejmě také velmi dobře vypadají.

 • Aerodynamický přední nárazník a zadní spoiler.

Dýchání je klíčem k vysokým výkonům. Proto se přední nárazníky MINI John Cooper Works vybavili novým spoilerem a velkými nasávacími otvory, plus dvěma dalšími chladiči. Motor a brzdy proto vydrží i extrémní zátěž a zůstanou v otimálních teplotách. Sportovní zadní spoiler John Cooper Works zlepšuje aerodynamiku, snižuje odpor vzduchu a vytváří přítlak, díky němuž auto drží na silnici jako přilepené.

 • Pedály z nerezové oceli.

Sportovní DNA John Cooper Works lze najít v každém detailu, jako třeba na nerezových krytech pedálů. Jsou obzvláště odolné, mimořádně elegantní a skvěle se dají zašlápnout až do podlahy.

 • Multifunkční přístrojoý panel.

Nový multifunkční přístrojový panel nahrazuje konvenční rychloměr. Tvoří ho 5palcový barevný displej v elegantním provedení Black Panel a poskytuje informace, jako je rychlost, množství paliva, počet najetých kilometrů, teplota a navigační pokyny.

 • Kožený volat John Cooper Works.

Sportovní volat John Cooper Works je čalouněný nejjemnější perforovanou kůží s červeným ozdobným obšíváním a sdružuje ovládání nejpoužívanějších fukncí. Speciálně tvarovaný věnec s ploškami pro palce naízí dokonalý úchop, takže zatáčkami můžete projíždět jako profesionálové, s volantem pevně v rukách na cílových rovinkách. Přesně to potřebujete, abyste měli výkon dokonale pod kontrolou, jakmile na otevřené silnicu seznámíte pedál plynu s podlahou.

 • Vylepšená převodovka.

Modely John Cooper Works, které jsou vybaveny 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic s řadícími páčkami pod volantem, stanovují nové standardy v oblasti dynamiky a hospodárnosti. Umožňují intenzivní akceleraci s jemným odstupňováním rychlostních stupňů, vyhlazujícím při přerazování rozdíly mezi otáčkami. Funkce start/stop šetří palivo, snižuje hluk motoru a také emise.

 • Sportovní sedadla.

Modely John Cooper Works v osobitých interiérech kombinují prémiový komfort, funkčnost a estetiku. Všechna sportovní sedadla John Cooper Works mají integrované opěrky hlavy, výrazné boční vedení těla a čalounění v kombinaci kůže Dinamica a látky. Pouhé sezení nikdy nebylo tak vzrušující. Nebo tak pohodlné. Ve správné pozici nabízí veškerou kontrolu nad výkonem, který máte pod pravou nohou.

 • Boční ozdoby.

Pokud na to máte, pochlubte se. Exkluzivní boční ozdoby nejsou pouhým znakem John Cooper Works v leskle černém provedení Piano Black, ale jsou v nich zabudovýny také bílé kryty směrových světel. Přesně ten správný detail, který zlepší klasický pocit jízdy jako v motokáře pokaždé, když odbočíte.

 • Head-Up displej.

Silnici se táhne do dáli. Krajina rychle ubíhá, blíží se další zatáčka. Nechcete se dívat jiným směrem. S Head-Up Displejem s vysokým rozlišením ani nemusíte. Všechny potřebné informace, jako je rychlost, otáčky, zařazený rychlostní stupeň a nejvhodnější okamžik pro řazení, máte přímo před sebou. Je to jako mít parťáka, který s vámi sdílí radost.

 • Prahové lisšty JCW.

Snaha John Cooper Works o dokonalost je patrná v každičkém detailu. Dokonce i na prahových lištách, které se vyznačují rafinovaným provedením, doplněným o integrované logo John Cooper Works. Designový prvek v podobě šachovnicové vlajky je více než náznakem toho, co vás čeká. 

 • Dokonalá konektivita.

Vypusťte sílu prémiové technologie a vychutnejte si svět informací a nejvyšší úroveň zábavy. Náš nový paket Connectivity se skládá z úžasného, snad ovladatelného 6,5" nebo 8,8" dotykového sipleje a zahrnuje širokou škálu inteligentních služeb a aplikací, jakož i špičkovou výbavu pro navigace, komunikaci a zvuk.

 • Odkaz John Cooper

Modely MINI John Cooper Works pocházejí z linie závodních šampiónů, které postavil John Cooper, průkopnický konstruktér monopostů formule 1. Poznal závodní potenciál ihned, jakmile ho viděl. Jeho bystré oči ho spatřily v nově představeném klasickém MINI.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů