MEGACITY VOZIDLO. BMW I3.

BMW I3 NA PRAŽSKÉM SHOWROOMU.

Společnost Invelt představuje novou éru mobility... Objevovat městskou mobilitu znamená myslet dál, než na ekologickou a čilou jízdu. Výsledek: BMW i3, které svým vizionářským designem definuje automobil zítřka. Jeho inovativní eDrive pohon byl vyvinut v rámci technologie BMW EfficientDynamics a je nejen bez emisí, ale poskytuje také nedostižný a téměř nezvučný zážitek z jízdy. Při něm se člověk díky inteligentním službám ConnectedDrive dostane do cíle jednoduše a pohodlně.

BMW i3 je vozidlo konstruované důsledně udržitelně pro urbanistické prostředí megaměsta: Pouze elektricky poháněné a na míru přizpůsobené požadavkům trvale udržitelné mobility s nulovými emisemi ztělesňuje inteligentní způsob pohybu po městě. Vozidlo je komplexní harmonický koncept; každý detail je optimalizován na svůj účel použití. Tato náročnost se odráží ve funkcionalisticky dynamickém exteriéru, právě tak jako v jasném a úsporném interiéru.

BMW i představuje vizionářské automobily a nové chápání mobility nejvyšší jakosti, které se vyznačuje důsledným zaměřením na udržitelnost. Inspirativní, pokrokový design vozidel BMW i to v mnoha aspektech umožňuje. Dochází k autentickému zviditelnění inovativní technologie vozidel a převedení hodnot jako je lehkost, bezpečnost a efektivita do designu exteriéru a interiéru. Vzniká mimořádná estetika, která vozidlům propůjčuje jejich specifickou identitu. Zrozen z jejích nároků na udržitelnost a efektivitu je design vozidel BMW i velmi čistý, úsporný, homogenní a současně dynamický. Nerušeně konstruované plochy, ohraničené několika málo precizními hranami, působí jako z jednoho kusu. Souhrou funkčních detailů a inovativních řešení vzniká vzrušující moderní jazyk designu, který jasně formuluje budoucí orientaci vozidel.


INTERIÉR:

Specifický charakter architektury LifeDrive vozu BMW i3 otevírá zcela nové možnosti utváření interiéru. Protože se zásobník energie nachází v podlaze Drive-Modulu, není vnitřní prostor rozdělen žádným středovým tunelem. Celý Life-Modul je k dispozici jako vnitřní prostor a přináší tak úplně nové vnímání interiéru s inovativním, ba dokonce futuristickým půvabem a s novou, jedinečnou funkčností.

Ve velkorysém Life-Modulu vozu BMW i3 mají cestující zvýšený posez a dívají se na prostředí interiéru shora. Tato zvýšená poloha sedadel, takzvaná Semi Command Position, poskytuje dobrý přehled v hektickém městském provozu a současně usnadňuje nastupování do sedadel. Díky nedělenému interiéru je možné při sezení snadno měnit strany, a je-li to nutné, pohodlně vystupovat jen na jedné straně – zejména v úzkých parkovacích mezerách a v situacích při parkování s obtížným přístupem je to velmi pohodlné.
 

eDRIVE:

BMW eDrive je inovativní vývoj v rámci technologie BMW EfficientDynamics. Impozantně svižný elektromotor, který byl vyvinut a vyroben v BMW, ve spolupráci s vysokonapěťovým lithium-ionovým akumulátorem a inteligentním hospodařením s energií, se tak za všech okolností postará o radost z jízdy a efektivitu. Vůz BMW i3 je perfektně přizpůsoben potřebám jízdy ve městě a umožňuje současně komfortní dálkové jízdy bez starosti o délku dojezdu.

Aby bylo možné v každé jízdní situaci dosáhnout optimální délky dojezdu, byl při vývoji BMW i3 kladen mimořádný důraz na nízkou spotřebu energie elektrických komponent. Vytápění vnitřního prostoru tak ušetří až 30 procent proudu ve srovnání s konvenčním elektrickým topením. U vnitřního a volitelně i u vnějšího osvětlení je použito energeticky úsporných LED.

Navíc e-pohon poskytuje možnost brzdit akceleračním pedálem. Jakmile řidič sundá nohu z pedálu akcelerace, převezme elektromotor funkci generátoru, který proudem přeměněným z kinetického toku energie zpětně napájí HV akumulátor. Touto takzvanou rekuperací je generován brzdný moment, který vede k účinnému zpomalení vozidla, a který dovede odměnit mimořádně předvídavou jízdu.


NABÍJENÍ DOMA I NA CESTÁCH:

Pokud máte doma pevné parkovací místo, můžete BMW i3 zcela jednoduše nabíjet pomocí BMW i Wallbox. Tato nabíjecí stanice, která se montuje na stěnu domu nebo garáže, doplňuje nejen vizuálně jedinečný design vozidel BMW i, ale také nabíjí vůz BMW i3 až o 30 - 60 % rychleji, než nabíjecí kabel za standardní výbavy – takže je vůz BMW i3 za 3 nebo 6 hodin plně nabitý (dle typu Wallboxu a dostupné elektrické sítě).

Nabíječku Wallbox Pure dostanete na přání spolu s individuálním instalačním servisem přímo u BMW. Do jaké míry je vaše soukromé bydliště vhodné pro instalaci Wallboxu, můžete ověřit na níže uvedeném odkazu. A protože BMW i ručí za úplnou udržitelnost e-mobility, zprostředkuje vám BMW i také na přání smlouvu na dodávku zelené elektřiny od vybraného partnera.

Navigace vozu BMW i3 vám pomůže při hledání vhodných možností nabíjení, které se ve vozidle, na BMW i Remote App a na internetovém portálu BMW ConnectedDrive zobrazí a jsou zohledněny asistentem dojezdu. Použití je možné úplně jednoduše, bezhotovostně, s centrálně platnou přístupovou kartou ChargeNow. Vyúčtování nákladů na elektřinu se provádí měsíčně.
 

KAM DÁLE?
 

Zaujalo Vás nové BMW i3 nebo si přejete více informací? Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře nebo na níže uvedených kontaktech. Popřípadě nás kontaktujte přímo v sekci kontakty.