Motorkáři | Ušetři na pojistce až 75%.
Porovnat  
Porovnat  

MINI CLUBMAN - NYNÍ TAKÉ S POHONEM VŠECH KOL.

235 BMW invelt 7. 9. 2021

Nový MINI Clubman výrazně narostl (vnitřní i vnější rozměry), přitom si však zachoval svoje přednosti a kouzlo. – Významným nárůstem prostoru se tak posunul do třídy prémiových kompaktních vozů a je nyní plně připraven zastat roli hlavního rodinného vozu. Jeho klíčovými konkurenty tudíž jsou VW Golf, Audi A3 Sportback a Mercedes-Benz třídy A.  V druhé polovině podzimu 2015 byl uveden na trh ve verzi s pohonem předních kol – od března 2016 je dostupný také s pohonem všech kol ALL4 pro modely Cooper S Clubman a Cooper SD Clubman. – Nabízí tak výrazná vylepšení, více všestrannosti i komfortu interiéru.

Zákazník může vybírat z široké nabídky pohonných jednotek: zážehové verze nabízejí dva tříválce a jeden čtyřválec, zatímco vznětové motorizace zahrnují jeden tříválec a dva čtyřválce, s výkony od 75 kW/102 k (není k dispozici pro ČR) do 141 kW/192 k. Na výběr je také široká řada převodovek: šestistupňová manuální převodovka je standardem, volitelně jsou k dispozici šestistupňová převodovka Steptronic, osmistupňová převodovka Steptronic a osmistupňová převodovka Steptronic Sport s pádly řazení pod volantem. MINI Clubman svým ovládáním stále evokuje dojem jízdy v závodní motokáře – typický znak vozů značky MINI. Nadto nabízí také vynikající jízdní komfort pro všechny pasažéry, díky kterému je tento model vhodný také pro delší cesty. MINI Clubman nabízí velmi obsáhlou standardní výbavu s mnoha možnostmi individualizace, z nichž některé jsou zcela unikátní.

Moderní, charakteristický koncept vozu, který kombinuje rysy coupé a combi, jeho nezaměnitelná silueta a povědomé designové prvky značky MINI dělají z tohoto modelu zřejmě nejpodmanivější vůz v tomto segmentu. Sezame, otevři se: ve verzi s komfortním přístupem lze charakteristické dělené dveře zavazadlového prostoru otevřít pohybem nohy. Mezi další charakteristické designové prvky modelu MINI Clubman patří ostře skosená záď s nezvyklými dělenými dveřmi. Pokud je vůz vybaven komfortním přístupovým systémem, lze je otevřít bezkontaktně pohybem nohy pod zadním nárazníkem. Novinkou designu MINI Clubman jsou otvory nasávání vzduchu „Air Curtains“ v charakteristické přídi MINI, stejně jako postranní vzduchové výdechy „Air Breathers“ za podběhy předních kol, které zlepšují aerodynamiku vozu. V novém modelu Clubman byly nahrazeny původní protisměrně se otevírající zadní dveře na straně spolujezdce za tradiční dveře zavěšené na B-sloupek, čímž je pasažérům umožněn pohodlný přístup k zadním sedadlům.

MINI ALL4 Clubman: větší bezpečí a jistota s pohonem všech kol.

Zákazníci, kteří chtějí ještě více než modely se standardním pohonem předních kol, které nabízejí ovládání připomínající hbitost motokár, si nyní mohou vybrat také MINI Clubman ve variantě s pohonem všech kol ALL4. Přenos výkonu na všechna čtyři kola usnadňuje ještě temperamentnější akceleraci a zvyšuje agilitu vozu v zatáčkách, obzvláště při sportovní jízdě. Pohon ALL4 navíc zajistí vynikající trakci za každého počasí a na každém povrchu, stejně jako optimalizaci směrové stability. MINI Clubman je proto ještě bezpečnější. Při běžné jízdě je hnací síla přenášena na přední nápravu. Jakmile systém DSC zaregistruje prokluz předních kol, přídavná převodovka přesměruje točivý moment z přední nápravy přes hnací hřídel na zadní kola. Variabilní přenos točivého momentu mezi nápravami v závislosti na jízdní situaci je ovládán vícelamelovou spojkou. Tento inteligentní systém řízení zajišťuje, že pohon všech kol ALL4 přenese výkon motoru tam, kde ho lze co nejefektivněji a nejhospodárněji zúročit pro akceleraci. Díky kompaktnímu řešení pohonu všech kol v MINI Clubman ALL4 zůstává objem zavazadlového prostoru nedotčen a nabízí stejnou kapacitu jako u modelů s pohonem pouze přední nápravy. MINI ALL4 Clubman s pohonem všech čtyř kol je k dostání ve dvou motorizacích:

  •  MINI Cooper S ALL4 Clubman: čtyřválcový zážehový motor o objemu 2,0 l, 141 kW/192 k, max. točivý moment 280 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,0 s, maximální rychlost 225 km/h, kombinovaná spotřeba 6,9 l/100 km, CO2 159 g/km. (Hodnoty platí pro vozidla se základními pneumatikami a šestistupňovou manuální převodovkou.)
  •  MINI Cooper SD ALL4 Clubman (automatická převodovka): čtyřválcový vznětový motor o objemu 2,0 l, 140 kW/190 k, max. točivý moment 400 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,2 s, maximální rychlost 222 km/h, kombinovaná spotřeba 4,8 l/100 km, CO2 126 g/km. (Hodnoty platí pro vozidla se základními pneumatikami.)
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů