Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

Nejrychlejší a nejvýkonnější MINI.

Dubnový autosalon v Šanghaji určitě pečlivě sledovali všichni fanoušci a milovníci aut britské značky MINI. V daleké Číně se totiž poprvé ukázal zvídavým pohledům objektivů kamer a fotoaparátů nový model druhé generace Countrymana – vůz v úpravě John Cooper Works. 

Nová modifikace Countrymana má připomenout velké úspěchy britské značky na poli motorsportu. Letos v dubnu je to totiž 55 let od prvního vítězství klasického MINI v sérii závodů British Touring Car Championship a v letošním roce je to také 50 let od posledního z celkových třech vítězství na slavné Monte Carlo Rallye. MINI John Cooper Works Countryman je základem pro nový závodní vůz pro vytrvalostní soutěže, který spolu připravují MINI a tým X-raid.

Řidiči, kteří nasednou do nového vozu John Cooper Works Countryman, se budou moci spolehnout na nejvýkonnější motor, který kdy auto značky MINI mělo pod kapotou. Dopředu jej žene dvoulitrový čtyřválec o výkonu 170 KW, z 0 na 100 kilometrů v hodině to nová verze Countrymana vytáhne za 6,5 vteřiny. Ručička tachometru dokáže vystoupat až do 234 km/h.

Že jízda tímto speciálním kusem bude ojedinělým zážitkem, zaručují rozsáhlé závodní zkušenosti značky John Cooper Works. Inženýři od Johna Coopera Countrymana poladili v oblasti pohonného ústrojí a pohonu všech kol. Dalšími novinkami jsou také sportovní podvozek, 18palcová kola JCW z lehkých slitin, sportovní brzdový systém Brembo, speciální karoserie s optimalizovanými aerodynamickými prvky a specifický kokpit se sportovními sedadly JCW.   

Společnost Invelt včera předala poprvé v historii elektromobily BMW Policii ČR. Slavnostní předání prvních třech vozů ekologické flotily proběhlo v pražském showroomu Invelt za účasti Jany Dvořákové, vedoucí divize BMWi v BMW Group Česká republika, která mezi přítomnými hosty přivítala prezidenta Policie ČR genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého a za Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy plk. JUDr. Ivana Smékala, náměstka ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování. Symbolický klíč k novým BMW i3 v barvách policie ČR předal Pavel Baštář, generální ředitel společnosti Invelt. K slavnostnímu předání uvedl: „Jsme přesvědčeni o tom, že elektromobily BMW s nulovými emisemi budou skvělým pomocníkem především pro městský provoz či akce s větší kumulací lidí. Bylo nám ctí a milou povinností, že jsme tyto vozy jako první v České republice mohli předat do rukou ochránců pořádku."