Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÁ GENERACE BMW 1.

373 BMW invelt 7. 9. 2021

Nové speciální edice, vylepšený prémiový interiér, rozšířené možnosti konektivity a nejnovější generace ovládacího konceptu iDrive: to je nová generace BMW řady 1. Nejsportovnější zástupce kompaktní prémiové třídy přichází s širokou paletou moderních motorů, která zahrnuje výkonné tří-, čtyř- a šestiválcové varianty. Ve své třídě je BMW řady 1 jedinečné pohonem zadních kol. Na přání lze dodat i inteligentní systém pohonu všech kol xDrive. Nové provedení BMW řady 1 bude představeno v červenci 2017, a to ve tří- i pětidveřové verzi.

BMW řady 1: skvost v kompaktní prémiové třídě. 

Úspěšný příběh tohoto sportovního kompaktního modelu začal v pozdním létě roku 2004, s představením první generace BMW řady 1. Díky své vynikající agilitě a jízdní dynamice se stal ve svém segmentu etalonem sportovních jízdních vlastností. Dosud se na celém světě prodaly více než dva miliony kusů BMW řady 1, z toho přibližně 960 000 jsou zástupci nejnovější generace. Nejdůležitějším trhem je Německo, kde se prodá jedno z každých čtyř prodaných BMW řady 1, následováno Velkou Británií (20 procent) a Čínou (osm procent). BMW řady 1 vyrábějí německé továrny v Regensburgu (tří- i pětidveřový model). Montážní závody pro region Jihovýchodní Asie se nacházejí v indickém Čennaí a thajském Rayongu.

 

Nové speciální edice s působivým vzhledem. 

BMW řady 1 je nezaměnitelně sportovní: jeho vzhled definují dynamické křivky, typická maska chladiče s dvojitými ledvinkami, dlouhá kapota a sportovně stylová záď. Nové speciální edice – Edition Sport Line Shadow, Edition M Sport Shadow a BMW M140i Edition Shadow – zdůrazňují mladistvý, svěží a sportovní charakter BMW řady 1. Speciální edice se od svých sourozenců odlišují ledvinkami masky chladiče s černými rámečky, LED světlomety s černým pozadím a ztmavenými zadními světly, která jsou taktéž vybavena LED technologií. BMW řady 1 Edition M Sport Shadow má také černé koncovky výfuků. Nové laky karoserie, modrá Seaside a oranžová Sunset, rovněž přispívají k působivému vzhledu tohoto vozu.

Vedle standardního modelu BMW řady 1 zůstávají v nabídce i varianty Sport Line, Urban Line a M Sport. A nyní si lze vybírat také mezi speciálními edicemi. V rámci přechodu na nový model bylo do nabídky přidáno pět typů kol z lehkých slitin v rozměrech 17 a 18 palců. Celková nabídka 16 různých variant kol – v rozměrech sahajících od 16 do 18 palců – nabízí široký prostor pro personalizaci. Nové BMW řady 1 Edition Sport Line Shadow je standardně vybaveno 17palcovými koly z lehkých slitin (725). Edition M Sport Shadow jezdí na 18palcových kolech v barvách černá Jet nebo černá Jet Bicolour (719M), které podtrhují její „stínový“ charakter. Pro BMW M140i/M140i xDrive Edition Shadow je k dispozici ještě další varianta kol (436 M v barvě šedá Orbit).

Vylepšený interiér, přepracovaná přístrojová deska. 

Když přejdeme k interiéru nového BMW řady 1, je tu celá řada detailů, které přispívají k dojmu větší exkluzivity a kvality. Palubní deska s přehlednými přístroji byla zcela přepracována a klade nyní ještě větší důraz na řidičovo soustředění. Překonfigurován byl také černý přístrojový štít. Kontrastní prošívání dává různým modelovým variantám sofistikovanější vzhled. Středový panel, který hostí ovládací prvky rádia a klimatizace, má vysoce lesklý černý povrch. Držáky na nápoje ve středové konzole jsou zakryty rolovacím krytem, který dává novému interiéru čistší vzhled. A tlačítka ovládání oken na dveřích jsou nyní pochromovaná. Díky téměř neviditelným spárám se přihrádka před spolujezdcem hladce začlenila do celkového prostředí interiéru. Výdechy vzduchu pro klimatizaci byly přepracovány a přispívají také k dojmu celkové prostornosti, kterým interiér nového BMW řady 1 působí.

Zákazníci si na přání mohou objednat i nové potahy sedadel v odstínu Cognac Dakota. Varianta Urban Line nabízí exkluzivní nové kombinace bílého nebo černého akrylového skla s chromovými detaily. Standardní model, stejně jako varianty Sport Line a M Sport mohou být objednány s kombinací leskle černého obložení Piano Black, hliníkového nebo dřevěného obložení Fineline s matně chromovanou akcentní lištou. Při výběru čalounění lze vybírat ze sedmi různých provedení, z nichž některá zahrnují i kůži nebo Alcantaru.

Skvěle propojené už od startu. 

Díky standardně dodávané zabudované SIM kartě nabízí systém ConnectedDrive v BMW řady 1 optimální konektivitu a přístup ke službám BMW bez toho, aby se musel spoléhat na řidičův chytrý telefon. Nabídka služeb zahrnuje i Concierge Services, díky nimž osobní asistent pomůže najít na cestě nebo na jejím konci například restaurace a hotely či zajistit rezervaci a potom poslat informace přímo do navigačního systému vozidla, včetně všech kontaktních detailů. Systém Online Entertainment nabízí cestujícím možnost volby z milionů hudebních skladeb a audioknih, zatímco systém dopravních informací v reálném čase RTTI (Real Time Traffic Information) najde chytrý způsob, jak se vyhnout dopravním zácpám. RTTI teď navíc zahrnuje i předvídání nebezpečí, založené na informacích z ostatních vozů. Kromě údajů o provozu v reálném čase teď služba také informuje řidiče o nebezpečných situacích – jako jsou nehody nebo hustý déšť – které byly detekovány jinými vozy BMW. Pro tento účel jsou využívána anonymizovaná data ze senzorů těchto vozidel. Údaje o nebezpečí a dešti se zobrazují na displeji vozidla, zatímco v navigaci se objeví varování a zpráva při přiblížení k nebezpečné oblasti.

Kromě toho je ve vybraných městech Německa a USA k dispozici informační služba On-Street Parking, jež využívá navigačního systému Professional k zobrazení pravděpodobnosti, že se v určité ulici najde místo k zaparkování.

Aplikace BMW Connected hladce integruje BMW řady 1 do digitálního života uživatele prostřednictvím telefonu iPhone, hodinek Apple Watch nebo chytrých telefonů či hodinek se systémem Android. BMW Connected detekuje informace se vztahem k mobilitě, jako jsou adresy obsažené v kalendáři schůzek, a automaticky je přenáší do vozidla. Uživatel potom dostane na svůj telefon zprávu, která ho v předstihu informuje o ideálním času odjezdu vypočítaném na základě aktuálních dopravních informací. Kromě toho jsou také automaticky ukládána místa, na něž uživatel pravidelně jezdí, i vzorce jeho způsobu dopravy. To znamená, že manuální zadávání adres do navigace je do značné míry věcí minulosti. Pokud byly detaily, jako je cílová adresa nebo požadovaný čas příjezdu, předem nastaveny na telefonu uživatele, propojení mezi telefonem a vozem dovolí BMW Connected tyto informace hladce přenést a zpřístupnit je v navigačním systému BMW.

 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů