Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW C 400 X.

410 BMW invelt 7. 9. 2021

Představením velkých prémiových skútrů BMW C 600 Sport a BMW C 650 GT dalo BMW Motorrad v roce 2011 vzniknout nové produktové kategorii městské mobility. Nyní učinilo další krok představením nového středně velkého prémiového skútru BMW C 400 X.

Nové BMW C 400 X však není pouze stylovým středně velkým skútrem, který byl navržen k tomu, aby se proplétal městskými dopravními zácpami a umožnoval rychlé přesuny dopravní džunglí z místa A do místa B. Tento nový skútr je také důkazem toho, že jízda městem může být i zábavná. Stručně řečeno, nové BMW C 400 X promění nudnou jízdu do města nebo do zaměstnání v zážitek. Řidič totiž namísto hledání rozumné zkratky bude v pokušení jet tou nejdelší cestou – čistě z důvodu další extra porce zábavy.

ýkonný a úsporný jednoválcový motor, kombinovaný s bezstupňovou převodovkou CVT, systémem eliminujícím vibrace a ASC.

Z hlediska pohonu je pro BMW C 400 X dynamickou vstupenkou do městského prostředí nově vyvinutý úsporný jednoválcový motor s výkonem 34 k/25 kW. Přenos hnací síly obstarává převodovka s plynule měnitelným převodem CVT (Continuously Variable Transmission) a torzně tuhé kyvné rameno s inovativním ložiskem kyvného ramena pro minimální vibrace, a tedy pro maximální komfort. Automatická kontrola stability ASC je zárukou vyšší bezpečnosti během akcelerace, a to především na kluzkých površích.

Robustní rám z ocelových trubek, teleskopická přední vidlice a vysoce výkonný brzdový systém s ABS jako standard.
V oblasti podvozku je BMW C 400 X vybaveno robustním rámem z ocelových trubek. Odpružení a tlumení vpředu je úkolem teleskopické přední vidlice, vzadu pak dvojice vinutých pružin vzadu. Nastavení odpružení bylo zvoleno tak, aby poskytlo sportovní a dynamickou jízdu, kombinovanou s velmi vysokým komfortem. Špičkový brzdný účinek a vynikající bezpečnost zajišťuje dvoukotoučová brzda vpředu a jednokotoučová brzda vzadu a standardně dodávaný systém ABS. 

 

LED světelná technologie jako standard a konektivita BMW Motorrad jako továrně nabízená výbava.

BMW C 400 X nabízí kromě standardně dodávané světelné technologie LED také řadu špičkových prvků v oblasti konektivity, která je v tomto segmentu nová. K dispozici je například přímo z výroby volitelně nabízený multifunkční přístrojový štít s 6,5palcovým TFT displejem. Ve spojení s vylepšeným sdruženým ovladačem BMW Motorrad Multi-Controller to znamená, že jezdec má rychlý přístup k funkcím motocyklu a jeho konektivitě, aniž by byl rozptylován od dění na silnici. Kromě pohodlí při používání telefonu a poslechu hudby během cesty je výhodou také bezproblémová navigace pomocí praktického systému se směrovými šipkami.

Moderní a inovativní design s vynikající ochranou proti větru a nepřízni počasí a důmyslný koncept úložných prostorů včetně výklopného úložného prostoru v sedle Flexcase.

Z hlediska designu lze nové BMW C 400 X okamžitě identifikovat jako člena rodiny BMW Motorrad C: jeho vzhled je moderní, futuristický a funkční. Při pohledu zpředu je dominantním prvkem ikonicky navržený LED světlomet s výrazným světlem pro denní svícení (volitelná výbava) v podobě optických vláken. Tím se nový skútr BMW Motorrad zcela odlišuje od konkurence a tento prvek mu propůjčuje mimořádně sportovní a dynamický vzhled. Se skvělou ochranou proti větru a povětrnostním vlivům a s precizně koncipovanými úložnými prostory, které představují dvě integrované přihrádky a výklopný úložný prostor Flexcase pod komfortním jednodílným sedlem, nabízí nový středně velký skútr vše, co je zapotřebí pro každodenní život a s ním spojené cestování.

Atraktivní barvy pro osobité charakterové vlastnosti.
Pro nové BMW C 400 X jsou k dispozici dvě barvy. Modrá metalická Zenith Blue novému BMW C 400 X dodává výrazný moderní vzhled a podtrhuje jeho sportovní vlastnosti. V bílém provedení Alpine White vynikne výrazný styl nového BMW C 400 X, takže skútr vypadá více technicky, kompaktněji a působí lehčeji. Kontrastní jednodílná sedla v šedo-černém nebo červeno-černém provedení zdůrazňují dynamický vzhled středně velkého skútru BMW Motorrad, stejně jako podtrhují jeho další přednosti, jakými jsou agilita, jednoduché nasedání a snadné ovládání.

 

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů