Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW K 1600 GT.

378 BMW invelt 7. 9. 2021

Řadové 6válce jsou nedílnou součástí historie automobilů BMW a identity značky již více než 80 let. S premiérou BMW K 1600 GT a GTL v roce 2010 BMW Motorrad toto umění nejenže přeneslo do svých motocyklů, ale současně vytvořilo nejlehčí a nejkompaktnější šestiválcový motor v kategorii nad jeden litr objemu.

Bezpříkladná kultura chodu spolu s prvotřídní silou, výkonem 160 k a točivým momentem 175 Nm vytvářejí mimořádný komfort, zajišťují ochranu před nepřízní počasí a větrem, stejně jako jízdní dynamiku na nejvyšší úrovni. BMW Motorrad nyní představuje nové K 1600 GT s šestiválcovým motorem, který posunuje komfort a dynamiku do zcela nových výšin. Nový motocykl plní emisní normu EU4.

 

Elektronický podvozek ESA s adaptivními tlumiči ve standardní výbavě. 

Nové BMW K 1600 GT dále posunuje předchůdcem již tak vysoko postavené standardy v oblasti jízdní stability, dynamiky a ovladatelnosti. Motocykl je nyní standardně vybaven adaptivními tlumiči Dynamic ESA s možnostmi nastavení „Road“ a „Dynamic“. V základním nastavení „Road“ pracuje tlumicí systém zcela automaticky a poskytuje nejvyšší dostupnou míru komfortu a trakce na většině povrchů. Tím je zaručeno konstantní chování ve všech jízdních režimech a bez ohledu na zatížení motocyklu. Podle potřeby jezdce lze nezávisle na tlumení nastavit předpětí pružiny, a to pouhým stiskem tlačítka. Spínačem umístěným na řídítkách lze kdykoliv změnit nastavení tlumičů na „Dynamic“ s celkově tužší charakteristikou.

Pohodlné manévrování díky novému asistentu couvání a Shift Assistant Pro pro řazení bez spojky. 

Asistent couvání usnadňuje manévrování. Zapíná se tlačítkem umístěným na levé rukojeti a samotný pohyb se vyvolává stisknutím startovacího tlačítka. Z programu příslušenství je volitelně k dispozici Shift Assistant Pro umožňující řazení bez nutnosti použít spojku. Tím se nejen zvyšuje komfort, ale také dynamika. Asistent řazení pracuje spolehlivě při řazení ve většině situací.

Přístroje s nově navrženými ukazateli. 

Rychloměr a otáčkoměr mají v novém K 1600 GT zcela nový design. Na rychloměru je nyní zřetelný nápis K 1600 GT.

 

Systém E-Call pro rychlou pomoc při nehodě nebo v krizových situacích. 

Nejrychlejší možnou asistenci v případě nehody nebo krizové situace zajistí u nového K 1600 GT funkce tísňového volání E-Call, dodávaná v rámci příslušenství.

Dynamičtější vzhled, optimalizovaná ochrana před větrem a počasím, nová barevná schémata. 

Nové K 1600 GT má přepracované boční panely a současně zvětšené větrné deflektory, což dále zlepšuje ochranu před větrem a počasím, která byla již u předchozí generace na vysoké úrovni. Dynamičtějšímu vzhledu napomáhá také trojice nových barevných schémat s rozdílným charakterem.

Metalické barvy Mars Red a Blackstorm vytvářejí kontrast s matným rámem v barvě Asphalt Grey, leskle černými koly a matným motorem ve světlé matné barvě Platinum. Metalická barva Lupine Blue ve spojení s černou Blackstorm, černě lakovaným motorem a zlatými brzdovými třmeny posiluje sportovní výraz tohoto dynamického cestovního stroje.

Přehled vlastností nového BMW K 1600 GT.

  • Řadový 6válec s novými katalyzátory a plněním emisní normy EU4 s nezměněným výkonem 118 kW/160 k při 7750 1/min a točivým momentem 175 Nm při 6500 1/min.
  • Adaptivní tlumiče Dynamic ESA ve standardní výbavě.
  • Asistent couvání pro snadnější manévrování, v rámci příslušenství.
  • Shift Assistant Pro pro řazení bez spojky, v rámci příslušenství.
  • Přístroje s novými ukazateli, rychloměr s nápisem K 1600 GT.
  • Tísňové volání E-Call.
  • Optimalizovaná ochrana před větrem a nepřízní počasí.
  • Ještě dynamičtější vzhled.
  • Tři atraktivní barevná provedení: metalická Mars Red, metalická Blackstorm a metalická Lupine Blue/metalická Blackstorm.

 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů