Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW M2 CS.

606 BMW invelt 6. 9. 2021

BMW M2 CS vypadá ještě dravěji než BMW M2 Competition, kombinuje v sobě vynikající výkony na závodní trati s neomezenou každodenní použitelností a představuje tak výjimečně přitažlivý čtyřmístný sportovní automobil. BMW M2 CS stanovuje nové, v dané třídě vrcholné standardy v oblasti zrychlení, ovladatelnosti, preciznosti a agility, což z něj činí ideální volbu pro fanoušky vysokovýkonných automobilů nejvyššího kalibru.

Výkon dvojicí turbodmychadel přeplňovaného řadového šestiválce se zvýšil na 331 kW (450 k), což je oproti BMW M2 Competition nárůst o 29 kW (40 k). Prozatím výhradně modelům M4 a M3 vyhrazený adaptivní podvozek a pneumatiky Michelin Cup přenášejí tento ohromující výkon optimálním způsobem jak na závodní okruh, tak i na běžnou silnici.

Poutavý design.

Nová kapota z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny, která byla vytvořena speciálně pro BMW M2 CS, doplňuje rovněž z uhlíkových vláken vyrobenou střechu, jež se u BMW M2 objevuje vůbec poprvé. Kapota BMW M2 Competition byla přepracována a nyní se vyznačuje ve středu umístěným, leskle černým větracím otvorem. Nový design kapoty zvětšuje přítlak na přední nápravě a rovněž pomáhá chlazení motoru.

Nový nástavec předního nárazníku, Gurneyho odtrhová lišta na víku zavazadlového prostoru a zadní difuzor jsou vyrobeny z jasně zřetelných uhlíkových vláken, což jim dodává osobitý vzhled. Tato trojice doplňků, inspirovaná aerodynamickými komponenty závodních automobilů, zvyšuje přítlak modelu M2 CS a usměrňuje proudění vzduchu kolem karoserie i pod ní, čímž optimalizuje aerodynamiku vozu. Úchvatnou designovou tečkou je přepracovaný dvojitý výfukový systém se čtyřmi nerezovými koncovkami s M logem a také označení M2 CS.

Jízdní vlastnosti.

Nové BMW M2 CS rozšiřuje linii speciálních modelů založenou modely BMW M3 CS a BMW M4 CS. Bylo navrženo, aby nabídlo jiskrné výkony na závodním okruhu, ale aby nezklamalo ani při každodenním používání. Adaptivní M podvozek a M sportovní brzdy, navržené na základě poznatků získaných ve světě motorsportu, dávají řidičům na výběr mezi jízdními režimy Comfort, Sport a Sport+, z nichž každý mění nastavení tlumičů. Režim Comfort nabízí vynikající jízdní komfort v každodenním městském provozu, Sport se hodí k dynamické jízdě po okresních silnicích a řidiči, kteří se vydají s BMW M2 CS na závodní okruh, budou volit Sport+, nejtužší nastavení podvozku minimalizující náklony karoserie a maximalizující dynamické výkony.

M TwinPower Turbo.

Řadový šestiválcový motor generuje maximální výkon 331 kW (450 k) při 6250 1/min, o 29 kW (40 k) více než BMW M2 Competition. Nejvyšší točivý moment 550 Nm je k dispozici mezi 350 a 5500 1/min. To umožňuje BMW M2 CS vystřelit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,0 sekundy za předpokladu, že je vybaveno volitelnou sedmistupňovou M dvouspojkovou převodovkou (M DCT). Se šestistupňovou manuální převodovkou stejný sprint trvá 4,2 s. Maximální rychlost modelu ze speciální edice, který je standardně vybaven paketem M Driver’s, je elektronicky omezená na 280 km/h.

Zaměřené na jízdu, sportovní, lehké.

Interiér BMW M2 CS kombinuje exkluzivní, autentickou estetiku se sportovním a luxusním vzhledem Alcantary a inovativním lehkým designem. Do interiéru vnáší další dávku autentického závodního stylu volitelný M sportovní volant s exkluzivním alcantarovým čalouněním. Aby se závodníci cítili jako doma, má na pozici 12 hodin červený středicí proužek a nabízí bezkonkurenční přilnavost ve všech jízdních situacích. Velké červené logo CS na liště tento vůz jasně identifikuje jako nový vrcholný model řady M2 – takový, který vypadá úchvatně jak na závodním okruhu, tak i v každodenním provozu.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů