Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  

NOVÉ BMW M340I XDRIVE.

146 6. 9. 2021

Dva vrcholné sportovní modely. 


Portfolio modelů nového BMW řady 3 je ještě sportovnější než kdykoliv předtím, což jasně ukazuje nabídka dvou vrcholných sportovních modelů, které budou k dispozici od listopadu 2019: BMW M340i xDrive Sedan (kombinovaná spotřeba paliva: 7,4–7,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 168–160 g/km) a BMW M340i xDrive Touring (kombinovaná spotřeba paliva: 7,6–7,2 l / 100 km; kombinované emise CO2: 172–163 g/km). Oba tyto modely budou od listopadu 2019 nabízeny také v provedení BMW M340i First Edition doplněném speciálními designovými prvky a výbavou. Pro každou karosářskou verzi bude tato edice limitována počtem 340 kusů. Nové BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring jsou koncentrovaným ztělesněním sportovnosti, díky níž jsou modely řady 3 ryzími BMW a již více než 40 let se právě touto vlastností odlišují od konkurence.

Řadový šestiválec.

Nový řadový šestiválec generuje výkon 275 kW/374 k, což je ve srovnání s předchozími vrcholnými motorizacemi nárůst o 35 kW/48 k, zatímco maximální točivý moment se zvýšil o 50 Nm na 500 Nm. Součástí použitých technologií M TwinPower Turbo je dvoukomorové turbodmychadlo s nepřímým chlazením stlačeného vzduchu integrovaným do sacího systému, nejnovější generace vysokotlakého přímého vstřikování paliva, plně variabilní zdvih sacích ventilů VALVETRONIC a variabilní časování vačkových hřídelů double-VANOS na straně sání i výfuku.

Inovativní chlazení. 

Vysoce účinný systém chlazení nového BMW M340i xDrive Sedan a nového BMW M340i xDrive Touring udržuje motor, převodovku a brzdy v ideální provozní teplotě nejen při každodenním provozu, ale také při extrémním sportovním zacházení. Tvoří ho vysokoteplotní a nízkoteplotní chladicí okruh a nepřímé chlazení stlačeného vzduchu. Propojovací ventil chlazení umožňuje dočasně odstavit chlazení bloku motoru, což umožní rychlejší dosažení provozní teploty.

M sportovní brzdy a M kola z lehké slitiny.

Vynikající brzdnou sílu poskytují také standardně dodávané M sportovní brzdy, jejichž extrémně sportovní nastavení zvýrazňuje krátký chod pedálu. Tento brzdový systém se vyznačuje obzvláště přímým dávkováním brzdného účinku a speciální hydraulickou konfigurací. Přední brzdy používají čtyřpístkové pevné třmeny a kotouče o průměru 348 mm, vzadu pracují jednopístkové plovoucí třmeny s 345mm kotouči. Modrou barvou lakované třmeny nesou logo M.

M specifické prvky.

M specifické designové a výbavové prvky uvnitř obou modelů pomáhají zaměřit pozornost cestujících na dynamické zážitky z jízdy, které na ně čekají. Standardní výbavou jsou sportovní sedadla řidiče a spolujezdce čalouněná M specifickou kombinací materiálu Sensatec a Alcantary s kontrastním modrým prošíváním, multifunkční M kožený volant s řadicími páčkami, antracitové čalounění stropu BMW Individual, M pedály, M specifické podlahové koberečky a hliníkové obložení interiéru Aluminium Tetragon s akcentní linkou Pearl Chrome.

BMW M340i First Edition.

M340i First Edition bude na vybraných trzích k dispozici v provedení Sedan i Touring. Omezená série 340 kusů pro každé karosářské provedení se bude vyznačovat výběrem mimořádně atraktivních designových a výbavových prvků. Že je edice First Edition vrcholem sportovnosti a exkluzivity, to jasně dokazuje tmavě šedá metalíza Frozen Dark Grey z programu BMW Individual, leskle černé okenní lišty BMW Individual High-gloss Shadow Line a 19“ M kola z lehké slitiny. Nenapodobitelnou atmosféru uvnitř vozu vytváří kožené čalounění BMW Individual Merino v exkluzivním dvoubarevném provedení Fjord Blue/Silverstone, kůží potažená palubní deska BMW Individual a M bezpečnostní pásy. Dalším detailem interiéru je leštěné hliníkové obložení BMW Individual a plaketa „M340i First Edition 1/340“.

Kam dále?

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů