Nové BMW R 1200 GS.

Z každého pohledu ještě lepší.

Spojení „BMW GS“ se během 35 let stalo vyjádřením univerzálního potěšení z jízdy na motocyklu. „GS“ se stalo živou legendou. Ideální kombinací pro cestování na dlouhé vzdálenosti, dynamické výkony a schopnosti existovat mimo zpevněné silnice. Desetiletími prověřená koncepce plochého motoru boxer je ideální volbou do extrémních podmínek a pro objevování nejzapadlejších koutů naší planety.

Motocykly BMW R 1200 GS si oblíbilo mnoho motocyklových fanoušků po celém světě. Tento bestseller mezi motocykly BMW Motorrad nyní poprvé nabízí možnost volby, zda posílit stylovost tohoto stroje nebo jeho enduro charakter. K dispozici jsou nové stylové pakety Rallye a Exclusive.

Nové R 1200 GS: neobyčejný charakter boxeru a široké možnosti použití v nejnáročnějším nasazení. 

BMW R 1200 GS s vodou chlazeným motorem je dosud nejprodávanějším modelem GS. Od svého uvedení na trh v roce 2013 svým všestranným talentem zapůsobilo již na více než 100 000 zákazníků. Nové R 1200 GS teď úspěšně rozšiřuje paletu svých schopností, která zahrnuje sportovní, dynamické výkony, cestovní komfort, použitelnost na dlouhé vzdálenosti i terénní schopnosti. Receptem na zvětšení šíře schopností je větší rozmanitost tovární volitelné výbavy a rozšířený program doplňkové výbavy i originálního příslušenství BMW Motorrad, přizpůsobeného speciálně potřebám jezdců na modelech GS.

 

Sportovní podvozek jako součást tovární volitelné výbavy R 1200 GS Rallye. 

Na přání nabízený paket Rallye umožňuje optimalizovat nové R 1200 GS pro ambicióznější použití v terénu. V tomto případě se znatelné zlepšení manévrovatelnosti a trakce spojuje s velmi mírným omezením komfortu a příčné stability na silnici. Zvýšená tuhost odpružení, delší pružiny a větší zdvih podvozku vedou k významnému zlepšení jízdní stability pro použití v terénu, což je velmi užitečné zejména na štěrkových úsecích.

Tento sportovní podvozek je přínosný zvláště pro jezdce v terénu, kteří vědí, kdy změnit rezervy podvozku ve více výkonu, aniž by kladli příliš velké náklady na motocykl nebo sebe sama. Těžcí či vysocí jezdci ocení výhodu v podobě rezervy schopností, dostupné díky tužšímu nastavení podvozku, a to zvláště při jízdě v terénu. Tento prvek volitelné tovární výbavy, dostupný jen v kombinaci s Dynamic ESA „Next Generation“, zahrnuje také nové funkce automatického tlumení a kompenzace pozice jezdce.

 

Výraznější kontrasty, nové laky a dva výbavové stupně – Rallye a Exclusive. 

I v nové edici byla zachována základní architektura modelu R 1200 GS. Stejně jako dříve prochází od předního „zobáku“ modelu GS působivá linka přes palivovou nádrž a sedlo až k funkčně navržené zadní části. Zadní část dává najevo agilitu a lehkost, čímž zdůrazňuje dynamický charakter motocyklu se zadní částí rámu provedenou v černé barvě.

Optimalizovány byly detaily předního blatníku a střední části předního krytu kola. Malé větrné deflektory, známé jako winglety, poukazují na aerodynamickou dokonalost. Nově zpracovány byly také detaily nasávání vzduchu a boční panely palivové nádrže. Nový design byl aplikován na vstupy chladicího vzduchu a ozdobné prvky chladiče, na nichž jsou galvanizované povrchy nebo nerezová ocel (Rallye a Exclusive).

 

R 1200 Rallye: Nejsportovnější sériové GS všech dob. 

Terénní charakter nového modelu R 1200 GS je zvláště zdůrazněn ve verzi Rallye. Zbarvení v metalické barvě modrá Lupine, lakované dekorativní prvky na palivové nádrži, které odkazují na barvy týmu BMW Motorsport, a zvláště pak rám s práškovým lakováním Cordoba Blue ladí s černě provedeným pohonným ústrojím a zlatě lakovanými třmeny. Tím se vytvořilo nejsportovnější standardní GS všech dob, a to již na první pohled.

Po funkční stránce pak nové R 1200 GS Rallye podtrhuje svoji pozici vůbec nejsportovnějšího GS celou řadou vytříbených detailů. Mezi ně patří sedlo Rallye, které má perfektní ergonomický tvar, nabízející maximální svobodu pohybu a zároveň i excelentní komfort jízdy, v případě potřeby dokonce i pro dva cestující. Stejně jako dříve nabízí nízký větrný štítek jasný výhled na náročný terén před motocyklem, a přitom dovoluje větší svobodu pohybu při jízdě na motocyklu vestoje.

 

R 1200 GS Exclusive: Vytříbený styl odráží výjimečnou hodnotu. 

Ve variantě Exclusive nové R 1200 GS zdůrazňuje svoji výjimečnou přitažlivost i po vizuální stránce, kterou podtrhuje metalický lak Iced Chocolate. Je to výjimečný motocykl pro jezdce, kteří mají vysoká očekávání inovativního a technicky sofistikovaného produktu.

Vytříbený, jedinečný vzhled R 1200 GS Exclusive je podtržen bočními ozdobnými panely v metalické matné barvě Monolith s čirými přelakovanými pruhy a rámem v práškovém metalickém laku šedá Agate. Černě lakované pohonné ústrojí a zlatě lakované brzdové třmeny vytvářejí působivý kontrast. Výjimečnou přitažlivost R 1200 GS Exclusive mohou dále podtrhnout prvky z programu volitelné výbavy BMW Motorrad nebo Originálního příslušenství BMW Motorrad.