Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW ŘADY 4 CABRIO.

534 BMW invelt 6. 9. 2021

Svým suverénním designem, zbrusu novým provedením střechy, širokou nabídkou motorů, špičkovým podvozkem a inovativními prvky výbavy poskytuje nové BMW řady 4 Cabrio radost z jízdy v obzvláště exkluzivní podobě. Otevřený čtyřmístný vůz následuje nové BMW řady 4 Coupé a stejně jako uzavřené provedení se vyznačuje nezaměnitelným designem a výrazněji pojatým profilem než jeho předchůdce. Otevřená karoserie a unikátní nastavení podvozku dodává novému BMW řady 4 Cabrio výjimečně dynamický charakter. Další modely Cabrio najde u nás BMW invelt Praha.

  • Koncept vozu a design. Exkluzivní ukázka dynamiky a elegance.

Výrazné proporce vytvářejí auru sportovnosti a elegance. Díky dynamicky protaženým proporcím se nové BMW řady 4 Cabrio netají svými bezkonkurenčními sportovními vlastnostmi ani stylovou elegancí, které jsou tomuto otevřenému čtyřmístnému vozu, postavenému pro exkluzivní radost z jízdy, vlastní. Nový designový styl značky umožnil vzniknout nápadné interpretaci přikrčené siluety, která je tradičně určujícím prvkem kabrioletů BMW prémiového segmentu střední třídy. Tento aspekt je obzvláště patrný se staženou střechou, kdy vyniknou mohutně tvarované plochy vyzdvihující sportovní charakter nové řady 4 Cabrio.

Stejně jako proporce vozu, také přední část nového BMW řady 4 Cabrio zřetelně zdůrazňuje jeho osobitý charakter a zcela evidentně jej odlišuje od nového BMW řady 3 Sedan. Stěžejním prvkem designu je velká vertikálně orientovaná maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek, která stejně jako u nového BMW řady 4 Coupé hrdě zaujímá místo uprostřed přední části čtyřmístného otevřeného vozu. Součástí výrazně dopředu nakloněné masky chladiče jsou nasávací otvory, standardně vyplněné voštinovou mřížkou a poukazující na obrovské množství chladicího vzduchu potřebné pro výkonný motor umístěný za nimi.

Kromě BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek přispívají ke strhujícímu vzhledu přední části nového BMW řady 4 Cabrio také extrémně nízké světlomety. Díky hluboko do boků zasahujícím vnějším okrajům, zúžení u masky chladiče a vedle sebe uspořádaným světelným zdrojům vytvářejí soustředěný pohled na silnici, který se stal charakteristickým designovým znakem značky BMW. Nové BMW řady 4 Cabrio je standardně vybaveno full-LED světlomety, jejichž propracovaná světelná technologie je do detailu viditelná. Zahrnuje dvě tenké světelné trubice z optických vláken ve tvaru písmene U, které slouží jako denní světla. Směrové ukazatele jsou vyvedeny v podobě tří vysoce kvalitních skleněných lamel na vnějších stranách předních světlometů.

Dynamicky protažený boční profil propůjčuje novému BMW řady 4 Cabrio přikrčený vzhled, který vyzařuje sportovní styl, zatímco mohutně tvarované plochy zesilují jeho atletický charakter. Směrem dozadu posunutá sedadla jsou obzvláště nápadná po stažení střechy a současně přinášejí pro otevřené vozy BMW typické zážitky z jízdy se sluncem na tváři a větrem ve vlasech. Je-li plátěná střecha natažená, elegantním způsobem se klene nad prostorem pro cestující a její zakulacený tvar vytváří výraznou a poutavou siluetu vozu se stupňovitou zádí.

  • Karoserie a plátěná střecha. Volnost a radost z jízdy v upraveném vzhledu.

Nové BMW řady 4 Cabrio je ideálním místem, kde si lze dopřát potěšení ze sportovního výkonu a zároveň si užít exkluzivní zážitek z jízdy se staženou střechou. Aby tento čtyřmístný kabriolet získal agilnější a preciznější jízdní vlastnosti, je stejně jako jeho sourozenec řady 4 Coupé postaven na samostatně navržené konstrukci karoserie. Tuhost karoserie zvýšily další speciálně pro kabriolet vyvinuté výztuhy. Dalšími faktory sportovních jízdních vlastností nového BMW řady 4 Cabrio jsou snížená hmotnost, téměř dokonalé rozložení hmotnosti 50: 50 (v závislosti na variantě motoru a výbavě), nízké těžiště, vynikající aerodynamika a tuhé uložení podvozku.

Nové řešení klenuté plátěné střechy tvořené několika panely umocňuje vzhled a komfort nového BMW řady 4 Cabrio a současně zlepšuje jízdní dynamiku a každodenní použitelnost. Střechu tvoří velké panely z papírové voštinové konstrukce, skleněné zadní okno, několik vrstev izolace a látková horní vrstva nabízená ve dvou barvách. Plátěná střecha se v uzavřeném stavu klene nad prostorem pro posádku jako samonosná konstrukce překrytá plátěnou svrchní vrstvou, která těsně obepíná jednotlivé pevné panely střechy. Na povrchu tak nejsou vidět žádné kontury nebo tvar rámu, střecha se tedy vyznačuje naprosto plynulým a hladkým povrchem. Výsledkem je linie střechy jako u kupé, ovšem v puristickém plátěném podání.

Výrazný design vozu, inovativní konstrukce plátěné střechy a pro daný model specifické proporce dávají novému BMW řady 4 Cabrio mnohem dynamičtější vzhled než v případě modelu, který nahrazuje, a současně ho z hlediska celkové identity zcela jasně odlišuje od nového BMW řady 3 Sedan. Má dlouhý rozvor a o 23 milimetrů širší rozchod zadních kol než v případě BMW řady 3 Sedan, což vytváří dokonalý recept na vyvážení absolutního jízdního komfortu a vynikající dynamiky v zatáčkách.

Inteligentní mix materiálů pomáhá minimalizovat hmotnost vozu a v kombinaci s dále zdokonalenými výztuhami odvádějícími energii nárazu mimo prostor pro posádku zvyšuje tuhost karoserie a bezpečnost při nárazu. Agilní ovladatelnost a precizní řízení nového BMW řady 4 Cabrio jsou z velké části zajištěny cíleným zvětšením tuhosti karoserie a zpevnění uchycení podvozku. Stejně jako nové BMW řady 4 Coupé je i model se skládací střechou vybaven výztuhami spojujícími horní uložení tlumičů s přední částí a dalšími výztuhami v přední části vozu, stejně jako výztužnými prvky v oblasti zadní nápravy.

  • Motory, převodovky a pohon BMW xDrive. Úžasná síla pro podmanivé sportovní schopnosti.

Společným jmenovatelem motorů nabízených pro nové BMW řady 4 Cabrio je okamžitý nástup výkonu, silný apetit po otáčkách a výjimečně kultivovaný výkon. Všechny zážehové a vznětové pohonné jednotky se čtyřmi nebo šesti válci jsou členy současné rodiny EfficientDynamics. Vyznačují se nejnovější technologií BMW TwinPower Turbo, která příkladným způsobem pomáhá snižovat spotřebu paliva a emise. Představení mild hybridní technologie se 48V startér-generátorem přináší další zlepšení hospodárnosti a současně ještě brysknější reakce na sešlápnutí plynového pedálu. Zdokonalena byla také technologie čištění výfukových plynů, díky níž všechny varianty nového modelu splňují emisní normu Euro 6d.

Všechny motory jsou standardně spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic, která nabízí nejen dále vylepšenou hospodárnost a ostřejší dynamiku řazení. Osmistupňová převodovka Steptronic Sport, která je standardní výbavou modelů BMW M a jako volitelná výbava je k dispozici pro všechny ostatní modelové varianty, přináší ještě ostřejší dynamiku řazení a je dodávána společně s řadicími páčkami na volantu. Má také novou funkci Sprint, která upravuje charakteristiku motoru a řazení tak, aby maximalizovala dynamiku akcelerace ze středních otáček a při předjíždění.

Dynamické jízdní vlastnosti nejvýkonnějších modelů v nabídce nového BMW řady 4 Cabrio dále vylepšuje inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive. Hnací síla se na kola přenáší podle potřeby prostřednictvím elektronicky ovládané lamelové spojky. Tato spojka je elektronicky propojena s hnacím ústrojím a systémy podvozku. Nejnovější verze systému zajišťuje mimořádně efektivní, rychlé, přesné a plně variabilní rozdělování točivého momentu mezi přední a zadní kola.

  • Podvozek. Dokonalá kombinace výkonu a komfortu.

Sportovní charakter nového BMW řady 4 Cabrio vynikne okamžitě, posun v jízdním projevu oproti jeho předchůdci je jasně patrný již po krátké ujeté vzdálenosti. Stejně jako v případě nového BMW řady 4 Coupé, také nejnovější generace varianty Cabrio výrazně posunula své schopnosti v oblastech dynamiky, agility a přesnosti řízení. I přesto, že se jedná o propracované systémy pohonu a technologie podvozku nového BMW řady 3 Sedan, je rozdíl mezi nimi patrnější více než kdykoliv předtím. Klíčovým faktorem tohoto odlišení je vlastní pojetí vozu s nezávislým konceptem, proporcemi a rozložením hmotnosti, ale také tužší karoserií, zlepšenými aerodynamickými vlastnostmi a pečlivými zdokonaleními geometrie podvozku, jeho uchycením a naladěním.

Nové BMW řady 4 Cabrio je vybaveno výrazně přepracovanou přední nápravou se dvěma spodními rameny a svislou pružicí a tlumicí vzpěrou. Také zadní pětiprvková náprava byla dále vylepšena. Použité technické řešení je vynikajícím základem pro kombinaci precizní ovladatelnosti i při jízdě na limitu a působivého komfortu na dlouhých cestách. Odlehčená konstrukce se zvětšenou tuhostí a elastokinematikou má v porovnání s předchozím modelem za následek preciznější vedení kol, vylepšený jízdní komfort, jakož i lepší akustiku.

Volitelně dodávaný Adaptivní M podvozek nabízí nejširší možnou škálu jízdních zážitků, od sportovních až po extrémně komfortní. Jeho elektronicky ovládané tlumiče zlepšují agilitu a stabilitu a zároveň vlastnosti vozu při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Plynule nastavitelné ventily v tlumičích umožňují měnit tlumicí síly u každého kola odděleně a v závislosti na zatížení vozu. S jízdními režimy se současně mění i charakteristika tlumičů od vyváženého komfortu na dlouhých cestách v režimu COMFORT až po vysoce dynamické nastavení v režimu SPORT.

M sportovní brzdy s modrými nebo červenými třmeny. M sportovní brzdy (standardní výbava nového BMW M440i xDrive Cabrio a BMW M440d xDrive Cabrio) poskytují vynikající brzdný výkon a přesné dávkování ať už při jízdě ulicemi města, nebo při dynamické jízdě na závodním okruhu. Vyznačují se extrémně sportovní charakteristikou s krátkým chodem pedálu, zřetelným bodem nástupu brzdného účinku a také mimořádnou odolností vůči vadnutí.

  • Interiér a výbava. Prémiové prostředí s individuálním nádechem.

Čtveřice sedadel a moderní prémiové pojetí interiéru nového BMW řady 4 Cabrio jsou vstupenkou do světa sportovní radosti z jízdy kombinované s kouzlem exkluzivní jízdy s nebem nad hlavou. Design a vybavení interiéru vyzařuje individuální styl a prvotřídní eleganci. Elegantně sladěné linie přístrojové desky, dveří, obložení zadní části a prostoru pro uložení plátěné střechy vyniknou zejména se staženou střechou. Exkluzivní charakter čtyřmístného vozu se stahovací střechou je patrný především díky prvotřídním materiálům, precizní kvalitě výroby a mnoha pečlivě zpracovaným detailům.

Kombinace sportovnosti a elegance, která charakterizuje nové BMW řady 4 Cabrio, se promítla také do provedení jeho interiéru. Na řidiče orientovaná palubní deska je dále zdokonalena uspořádáním velkých displejů pro přístrojový panel a kontrolní displej. Charakter automobilu postaveného pro potěšení z intenzivní radosti z jízdy umocňuje také ergonomicky optimalizované uspořádání ovládacích prvků, stejně jako standardní výbava v podobě předních sportovních sedadel s automaticky se vysouvajícími a zasouvajícími podavači pásů, koženého čalounění Vernasca, vyhřívání sedadel, koženého sportovního volantu a samostatně tvarovaných zadních sedadel.

Seznam standardní výbavy nového BMW řady 4 Cabrio zahrnuje nejnovější kožený sportovní volant s vybráním pro palce a galvanicky pokovenými detaily, které posilují jak sportovní zážitek z jízdy, tak eleganci interiéru. Volitelně je k dispozici také M kožený volant a kožené čalounění BMW Individual. Nově uspořádaná multifunkční tlačítka svým mimořádně elegantním designem ladí se všemi variantami volantu a umožňují ještě snadnější obsluhu standardních i volitelně dodávaných asistenčních systémů. Volitelné vyhřívání volantu lze zapnout pouhým stisknutím tlačítka.

Nové BMW řady 4 Cabrio je standardně vybaveno nově vyvinutými předními sportovními sedadly. Jejich výrazně tvarované bočnice poskytují řidiči a spolujezdci optimální boční podporu v rychle projížděných zatáčkách. Další standardní výbavou je elektrické nastavení sedadel včetně funkce paměti. Sedadla Modelu M Sport cestujícím navíc umožňují nastavení šířky opěradla a úhlu sklonu sedáku podle jejich představ. Sedadlo řidiče a spolujezdce vpředu je také standardně vyhřívané. Díky automatickému vysouvání a zasouvání podavačů bezpečnostních pásů je usazení na předních sedadlech mimořádně pohodlné. Nové BMW řady 4 Cabrio vůbec poprvé nabízí klimatizovaná sedadla.

Standardně dodávaná třízónová automatická klimatizace, volitelný „vzduchový límec“. V oblastech sání, zakrytování motoru a podvozku byla použita řada na míru navržených opatření, která tlumí hluk motoru, a tím zvyšují akustický jízdní komfort v novém BMW řady 4 Cabrio při jízdě se staženou střechou. Součástí standardní výbavy nového BMW řady 4 Cabrio je také akustické čelní sklo.

Kromě větrného deflektoru, který lze snadno a rychle namontovat, si zákazníci mohou zvolit také „vzduchový límec“, který umožní jízdu se staženou střechou i při nižších teplotách. Z otvorů v předních hlavových opěrkách vychází k zátylku cestujících při jízdě se staženou střechou příjemně teplý vzduch. Intenzitu proudění teplého vzduchu lze ve třech úrovních nastavit pomocí tlačítka na ovládacím panelu středové konzoly. Proudění vzduchu se také přizpůsobuje měnící se rychlosti vozu.

Praktické detaily vyzařují nespoutanou dynamiku: paket M Sport Pro a pro tento model specifické díly M Performance. Stejným způsobem, jakým se v novém BMW řady 4 Cabrio zvýšil jízdní komfort a funkčnost, jsou k dispozici také pro tento model specifické prvky výbavy, které zvyšují jeho dynamiku. Paket M Sport Pro zahrnuje veškerou výbavu Modelu M Sport a v režimu SPORT do interiéru navíc přináší sportovnější zvukový projev motoru. Kromě toho také M sportovní brzdy (pro modely BMW 420i Cabrio a BMW 420d Cabrio), 19palcová M kola z lehké slitiny, rozšířené použití leskle černých lišt exteriéru BMW Individual High-gloss Shadowline a zatmavené světlomety BMW Individual Shadowline propůjčují exteriéru vozu mimořádnou atraktivitu a osobitost. Součástí paketu M Sport Pro jsou rovněž M bezpečnostní pásy a hi-fi reproduktory dodávající interiéru další vizuální a zvukovou přitažlivost.

  • Asistenční systémy. Více komfortu a bezpečí ve všech situacích.

Asistenční systémy nabízené pro nové BMW řady 4 Cabrio zpracovávají data z kamer a ultrazvukových a radarových senzorů a monitorují okolí vozidla, varují před možnými riziky a zásahy do brzdového systému a řízení minimalizují riziko dopravní nehody. Inteligentní řízení systému a široká škála funkcí připravují cestu pro automatizovanou jízdu.

Výrazně širší výběr asistenčních systémů ve srovnání s předchozí generací BMW řady 4 Cabrio slouží ke zvýšení pohodlí na dlouhých cestách a posílení bezpečnosti v situacích, kdy řidič nemá jasný výhled. Součástí standardní výbavy je nyní parkovací asistent se senzory vpředu a vzadu, systém varování před čelní srážkou s brzdnou funkcí, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu včetně návratu do jízdního pruhu (zásahem do řízení) a upozornění na rychlostní limity Speed Limit Info. Volitelná výbava Driving Assistant Professional přidává řadu asistenčních systémů, jako je asistent řízení a udržování v pruhu s novou aktivní navigací, která využívá navigační data k detekci všech nezbytných změn jízdního pruhu.

K dispozici je také nová automatická funkce pro vytvoření záchranářské uličky Emergency Lane Assistant, která BMW řady 4 Cabrio v dopravních zácpách na dálnici automaticky navede ke správnému kraji daného jízdního pruhu. Nová 3D vizualizace okolí, jež je k dispozici ve spojení s BMW Live Cockpit Professional, zobrazuje grafiku vozidla a dopravní situaci v jeho bezprostředním okolí v plně digitálním přístrojovém panelu a poskytuje informace o možných úkonech nabízených aktivními asistenčními systémy.

Řidič a cestující v novém BMW řady 4 Cabrio se mohou těšit na zdokonalené prvky výbavy, které přinášejí do nového BMW řady 4 Cabrio začlenění nejnovějšího BMW operačního systému 7.0. Zobrazovaný obsah lze individuálně konfigurovat, zatímco intuitivní multimodální interakci mezi řidičem a vozidlem je možné podle situace provádět pomocí dotykového kontrolního displeje, osvědčeného ovladače iDrive, multifunkčních tlačítek na volantu a hlasového ovládání. Majitelům je k dispozici rovněž inteligentní osobní asistent BMW Intelligent Personal Assistant s rozšířenými funkcemi, který je taktéž součástí standardní výbavy nového BMW řady 4 Cabrio.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů