Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW S 1000 RR, S 1000 R A S 1000 XR.

401 BMW invelt 7. 9. 2021

Od okamžiku, kdy se S 1000 RR, první čtyřválcový superbike BMW Motorrad, objevilo v roce 2009 na trhu, doslova vzalo svůj segment útokem. Neustálé zdokonalování tomuto stroji zajistilo, že si stále drží vedoucí pozici mezi superbiky s certifikací pro běžné silnice. Pro modelový rok je tento takřka dokonalý supersportovní stroj ještě dokonalejší.

Výkonný čtyřválec plní emisní normy EU4 a má tři režimy. 

Řadový čtyřválec s objemem 999 cm3 byl přepracován, aby plnil emisní standardy EU4. Jeho výkon stále dosahuje 146 kW (199 k) při 13 500 1/min a točivý moment činí 113 Nm při 10 500 1/min. Točivý moment se přitom v okolí svého maxima drží v širokém rozsahu otáček: od 9500 (112 Nm) až do 12 000 1/min (113 Nm). Standardem je trojice jízdních režimů „Rain“, „Sport“ a „Race“, doplněná částečně integrálním závodním ABS (Race ABS). Novinkou výbavy je funkce Dynamic Traction Control (DTC) se senzorem náklonu a možností jemného nastavení +/- v sedmi stupních pro nejlepší možný výkon a bezpečnost při akceleraci.

Volitelně dodávané režimy „ Riding Modes Pro “ s doplňkovými módy „ Slick “ a „ User “ , funkce Launch Control, Pit Lane Limiter a nově i ABS Pro. 

Po doplnění nového „Double R“ výbavou „Riding Modes Pro“ se možnost jízdních režimů rozšíří o nastavení „Slick“ a „User“ a k dispozici je funkce Launch Control pro podporu závodních startů. Nastavitelný omezovač rychlosti jízdy v boxech Pit Lane Limiter je dalším praktickým doplňkem. Další novou součástí paketu „Riding Modes Pro“ je též ABS Pro. Již standardní ABS poskytuje značnou dávku bezpečí při brzdění v přímém směru, ABS Pro zvyšuje stabilitu také při intenzivním zpomalování v zatáčkách. ABS Pro je k dispozici v režimech „Rain“, „Sport“ a „Race“ a zabraňuje zablokování kola při rychlém nástupu brzdění. Tím se omezují síly působící na řídítka při zahájení ostrého brzdění.

Nové RR jako jednomístný stroj s krytem sedla spolujezdce a atraktivními novými barvami. 

Nově je S 1000 RR standardně jednomístným strojem s krytem sedla spolujezdce. Zdarma lze motocykl objednat také jako dvoumístný se sedlem a stupačkami pro spolujezdce. RR je stále k dispozici v barevné kombinaci nemetalických barev Racing Red/Lightwhite a v typickém stylu BMW Motorsport (kombinace barev metalická Lupine Blue/nemetalická Lightwhite/nemetalická Racing Red). Velmi speciální vzhled dodává novému RR nová barevná kombinace metalické šedé barvy Granite Grey/metalické černé Blackstorm.

Nové BMW S 1000 R.

Nové BMW S 1000 R – dynamický roadster ve významně propracovanější podobě. 

Na podzim 2013 uvedlo BMW Motorrad na trh dynamický roadster využívající techniku S 1000 RR: S 1000 R. Tento výjimečný vysokovýkonný motocykl s nízkou hmotností, závodním ABS, ASC a jízdními režimy okamžitě stanovil nová měřítka v segmentu dynamických roadsterů. BMW Motorrad tento inovativní naháč v mnoha aspektech dále zdokonaluje.

4válec plní emisní normu EU4, má vyšší výkon, nižší hmotnost a HP titanový tlumič výfuku pro ještě dravější zvuk a vzhled. 

Osvědčený řadový čtyřválec s objemem 999 cm3 nyní plní emisní normy EU4 a disponuje výkonem zvětšeným na 121 kW/165 k při 11 000 1/min (dříve: 118 kW/160 k při 11 000 1/min). Motocykl je současně o 2 kg lehčí, váží 205 kg (DIN). Celková hmotnost činí 407 kg. Mezi zdokonalení motoru patří především optimalizovaný zvuk sání a výfuku. S novým standardně dodávaným HP titanovým tlumičem výfuku má nové S 1000 R ještě dravější zvuk, a to při plnění předpisů R41-04.

Novinkou jsou režimy „Riding Modes Pro“, DTC a ABS Pro. 

Součástí standardní výbavy nového BMW S 1000 R jsou dva jízdní režimy („Rain“ a „Road“), stejně jako protiprokluzový systém ASC. Jako příslušenství je připravena funkce DTC (Dynamic Traction Control) s náklonovým senzorem, známá ze supersportovního RR. Novinkou je výbava „Riding Modes Pro“, jež přináší dvojici dalších jízdních režimů: „Dynamic“ a konfigurovatelný „User“. Doplňuje je ABS Pro specializované na brzdění v zatáčkách. Vše završuje funkce Launch Control a programovatelný Pit Lane Limiter.

HP Shift Assistant Pro pro rychlé řazení bez spojky jako příslušenství. 

Asistent řazení HP Shift Assistant Pro je již k dispozici pro RR a XR a nyní se dostává také jako možnost pro S 1000 R. Umožňuje jezdci řadit bez spojky a téměř bez přerušení hnací síly. Tím se zrychluje řazení, a to jak na nižší, tak vyšší převody. Nové S 1000 R má současně „obrácené řazení“, které upřednostňuje mnoho jezdců při použití na závodních tratích. První převod se řadí nahoru a další (od 2. do 6.) dolů. Dodatečné přepákování mechanismu ovládání řazení umožní velmi rychlou změnu.

Nová zadní struktura rámu s větší pevností a lehčí hlavní rám pro lepší trakci, přesnost a zpětnou vazbu. 

Hlavní nosnou částí stroje stále zůstává hliníkový prostorový rám tvořený čtyřmi samostatnými svařenými odlitky, dalším nosným prvkem je řadový čtyřválec. Hlavní rám nového S 1000 R byl přepracován tak, aby mohla být použita nová, lehčí zadní sekce. Součástí změn je také zvětšení tuhosti v krutu a ohybu jednotlivých částí rámu, včetně kyvné vidlice. Tím se zlepšila přilnavost, přesnost ovládání a zpětná vazba. Došlo také k úpravě stupaček, brzdové páčky a páčky řazení.

Lehká HP kola, nová volitelná kola Design Option Wheels. 

BMW Motorrad pro nové S 1000 R připravilo nová HP kovaná kola, která přinášejí ve srovnání s koly standardními snížení hmotnosti o 2,4 kg. Omezením setrvačnosti se zlepšuje jak zrychlení, tak zpomalování a ovladatelnost. Další volitelnou výbavou z programu příslušenství jsou kola Design Option Wheels, jež dále podtrhují speciální charakter nového S 1000 R.

Optimalizované a snadněji čitelné přístroje. 

Stejně jako dříve, i nové S 1000 R se vyznačuje přístroji ve stylu závodních strojů. Jde o kombinaci LCD displeje a analogového otáčkoměru. K dispozici je mnoho informací, jako například o jízdním režimu, zařazeném převodu nebo časech na kolo. V novém S 1000 R došlo k natočení přístrojů, takže jsou nyní lépe čitelné, což platí zejména pro horní řádky LCD displeje. Nově je přítomná kontrolka MIL (Malfunction Indicator Light), informující o případné poruše systému čistění výfukových plynů.

Ještě dynamičtější design. 

Jako dynamický roadster se S 1000 R chlubí nízkou přídí a vysokou zádí. To mu dodává dravost. Toto pojetí bylo dále posíleno. S 1000 R je stále na první pohled díky asymetrickým světlometům a mezi nimi umístěnému otvoru jasně rozpoznatelným strojem. U nového S 1000 R prošla změnami jak přední část, tak boky. Jednotlivé prvky mají ostřejší hrany a současně zmenšenou plochu, což motocyklu dodává ještě sportovnější výraz. Nový vzhled má také sedlo spolujezdce.

Nové atraktivnější barvy.

Ještě dynamičtější vzhled dodávají novému S 1000 R nově navržená barevná schémata: nemetalické Racing Red/Blackstorm, nemetalická šedá Catalano Grey a provedení BMW Motorsport (kombinace barev metalická Lupine Blue/nemetalická Lightwhite/nemetalická Racing Red).

Nové BMW S 1000 XR.

Nové BMW S 1000 XR – další vylepšení pro dobrodružství a sport. 

BMW S 1000 XR se představilo na podzim 2014 a BMW Motorrad tímto strojem předvedlo vlastní interpretaci sportovně cestovního stroje s mimořádnou dávkou emocí. Tím vznikl neobyčejný mix vlastností fascinujícího spojení inovativních technologií, výkonnosti a bezpečnosti s cestovatelskými kvalitami, sportovní výkonností, vysokou úrovní komfortu a mimořádnou každodenní praktičností. Uvedené změny se týkají S 1000 XR modelového roku 2017.

Ještě výkonnější řadový čtyřválec plnící emisní normy EU4. 

Nové S 1000 XR je vybavené řadovým 4válcem 999 cm3 s výkonem zvětšeným na 121 k/165 k při 11 000 1/min (dříve: 118 kW/160 k při 11 000 1/min).

Omezení vibrací řídítek a zvětšení celkové i užitečné hmotnosti o 10 kg. 

Měkčí izolační prvky na řídítkách efektivněji filtrují i velmi jemné vibrace nového S 1000 XR. Při vyjížďkách i prázdninových cestách jezdci ocení zvětšení maximální celkové hmotnosti o 10 kg z 434 na 444 kg. Tento nárůst znamená o 10 kg zvýšenou užitečnou hmotnost.

Nové S 1000 XR také v matné metalické barvě Ocean Blue. 

Nabídku již dříve známých barev, nemetalické Racing Red a Lightwhite/metalické šedé Granite Grey/Racing Red, nově doplňuje matně modrá barva Ocean Blue.

 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů