Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

Nové BMW S 1000 RR, S 1000 R a S 1000 XR.

1. Nové BMW S 1000 RR.

Dokonalý supersportovní model BMW S 1000 RR prošel dalším zdokonalením. 

Od okamžiku, kdy se S 1000 RR, první čtyřválcový superbike BMW Motorrad, objevilo v roce 2009 na trhu, doslova vzalo svůj segment útokem. Neustálé zdokonalování tomuto stroji zajistilo, že si stále drží vedoucí pozici mezi superbiky s certifikací pro běžné silnice. Pro modelový rok je tento takřka dokonalý supersportovní stroj ještě dokonalejší.

 

Výkonný čtyřválec plní emisní normy EU4 a má tři režimy. 

Řadový čtyřválec s objemem 999 cm3 byl přepracován, aby plnil emisní standardy EU4. Jeho výkon stále dosahuje 146 kW (199 k) při 13 500 1/min a točivý moment činí 113 Nm při 10 500 1/min. Točivý moment se přitom v okolí svého maxima drží v širokém rozsahu otáček: od 9500 (112 Nm) až do 12 000 1/min (113 Nm). Standardem je trojice jízdních režimů „Rain“, „Sport“ a „Race“, doplněná částečně integrálním závodním ABS (Race ABS). Novinkou výbavy je funkce Dynamic Traction Control (DTC) se senzorem náklonu a možností jemného nastavení +/- v sedmi stupních pro nejlepší možný výkon a bezpečnost při akceleraci.

Volitelně dodávané režimy „ Riding Modes Pro “ s doplňkovými módy „ Slick “ a „ User “ , funkce Launch Control, Pit Lane Limiter a nově i ABS Pro. 

Po doplnění nového „Double R“ výbavou „Riding Modes Pro“ se možnost jízdních režimů rozšíří o nastavení „Slick“ a „User“ a k dispozici je funkce Launch Control pro podporu závodních startů. Nastavitelný omezovač rychlosti jízdy v boxech Pit Lane Limiter je dalším praktickým doplňkem. Další novou součástí paketu „Riding Modes Pro“ je též ABS Pro. Již standardní ABS poskytuje značnou dávku bezpečí při brzdění v přímém směru, ABS Pro zvyšuje stabilitu také při intenzivním zpomalování v zatáčkách. ABS Pro je k dispozici v režimech „Rain“, „Sport“ a „Race“ a zabraňuje zablokování kola při rychlém nástupu brzdění. Tím se omezují síly působící na řídítka při zahájení ostrého brzdění.

Nové RR jako jednomístný stroj s krytem sedla spolujezdce a atraktivními novými barvami. 

Nově je S 1000 RR standardně jednomístným strojem s krytem sedla spolujezdce. Zdarma lze motocykl objednat také jako dvoumístný se sedlem a stupačkami pro spolujezdce. RR je stále k dispozici v barevné kombinaci nemetalických barev Racing Red/Lightwhite a v typickém stylu BMW Motorsport (kombinace barev metalická Lupine Blue/nemetalická Lightwhite/nemetalická Racing Red). Velmi speciální vzhled dodává novému RR nová barevná kombinace metalické šedé barvy Granite Grey/metalické černé Blackstorm.

 

2. Nové BMW S 1000 R.

Nové BMW S 1000 R – dynamický roadster ve významně propracovanější podobě. 

Na podzim 2013 uvedlo BMW Motorrad na trh dynamický roadster využívající techniku S 1000 RR: S 1000 R. Tento výjimečný vysokovýkonný motocykl s nízkou hmotností, závodním ABS, ASC a jízdními režimy okamžitě stanovil nová měřítka v segmentu dynamických roadsterů. BMW Motorrad tento inovativní naháč v mnoha aspektech dále zdokonaluje.

4válec plní emisní normu EU4, má vyšší výkon, nižší hmotnost a HP titanový tlumič výfuku pro ještě dravější zvuk a vzhled. 

Osvědčený řadový čtyřválec s objemem 999 cm3 nyní plní emisní normy EU4 a disponuje výkonem zvětšeným na 121 kW/165 k při 11 000 1/min (dříve: 118 kW/160 k při 11 000 1/min). Motocykl je současně o 2 kg lehčí, váží 205 kg (DIN). Celková hmotnost činí 407 kg. Mezi zdokonalení motoru patří především optimalizovaný zvuk sání a výfuku. S novým standardně dodávaným HP titanovým tlumičem výfuku má nové S 1000 R ještě dravější zvuk, a to při plnění předpisů R41-04.

Novinkou jsou režimy „Riding Modes Pro“, DTC a ABS Pro. 

Součástí standardní výbavy nového BMW S 1000 R jsou dva jízdní režimy („Rain“ a „Road“), stejně jako protiprokluzový systém ASC. Jako příslušenství je připravena funkce DTC (Dynamic Traction Control) s náklonovým senzorem, známá ze supersportovního RR. Novinkou je výbava „Riding Modes Pro“, jež přináší dvojici dalších jízdních režimů: „Dynamic“ a konfigurovatelný „User“. Doplňuje je ABS Pro specializované na brzdění v zatáčkách. Vše završuje funkce Launch Control a programovatelný Pit Lane Limiter.

HP Shift Assistant Pro pro rychlé řazení bez spojky jako příslušenství. 

Asistent řazení HP Shift Assistant Pro je již k dispozici pro RR a XR a nyní se dostává také jako možnost pro S 1000 R. Umožňuje jezdci řadit bez spojky a téměř bez přerušení hnací síly. Tím se zrychluje řazení, a to jak na nižší, tak vyšší převody. Nové S 1000 R má současně „obrácené řazení“, které upřednostňuje mnoho jezdců při použití na závodních tratích. První převod se řadí nahoru a další (od 2. do 6.) dolů. Dodatečné přepákování mechanismu ovládání řazení umožní velmi rychlou změnu.

Nová zadní struktura rámu s větší pevností a lehčí hlavní rám pro lepší trakci, přesnost a zpětnou vazbu. 

Hlavní nosnou částí stroje stále zůstává hliníkový prostorový rám tvořený čtyřmi samostatnými svařenými odlitky, dalším nosným prvkem je řadový čtyřválec. Hlavní rám nového S 1000 R byl přepracován tak, aby mohla být použita nová, lehčí zadní sekce. Součástí změn je také zvětšení tuhosti v krutu a ohybu jednotlivých částí rámu, včetně kyvné vidlice. Tím se zlepšila přilnavost, přesnost ovládání a zpětná vazba. Došlo také k úpravě stupaček, brzdové páčky a páčky řazení.

Lehká HP kola, nová volitelná kola Design Option Wheels. 

BMW Motorrad pro nové S 1000 R připravilo nová HP kovaná kola, která přinášejí ve srovnání s koly standardními snížení hmotnosti o 2,4 kg. Omezením setrvačnosti se zlepšuje jak zrychlení, tak zpomalování a ovladatelnost. Další volitelnou výbavou z programu příslušenství jsou kola Design Option Wheels, jež dále podtrhují speciální charakter nového S 1000 R.

Optimalizované a snadněji čitelné přístroje. 

Stejně jako dříve, i nové S 1000 R se vyznačuje přístroji ve stylu závodních strojů. Jde o kombinaci LCD displeje a analogového otáčkoměru. K dispozici je mnoho informací, jako například o jízdním režimu, zařazeném převodu nebo časech na kolo. V novém S 1000 R došlo k natočení přístrojů, takže jsou nyní lépe čitelné, což platí zejména pro horní řádky LCD displeje. Nově je přítomná kontrolka MIL (Malfunction Indicator Light), informující o případné poruše systému čistění výfukových plynů.

Ještě dynamičtější design. 

Jako dynamický roadster se S 1000 R chlubí nízkou přídí a vysokou zádí. To mu dodává dravost. Toto pojetí bylo dále posíleno. S 1000 R je stále na první pohled díky asymetrickým světlometům a mezi nimi umístěnému otvoru jasně rozpoznatelným strojem. U nového S 1000 R prošla změnami jak přední část, tak boky. Jednotlivé prvky mají ostřejší hrany a současně zmenšenou plochu, což motocyklu dodává ještě sportovnější výraz. Nový vzhled má také sedlo spolujezdce.

Nové atraktivnější barvy.

Ještě dynamičtější vzhled dodávají novému S 1000 R nově navržená barevná schémata: nemetalické Racing Red/Blackstorm, nemetalická šedá Catalano Grey a provedení BMW Motorsport (kombinace barev metalická Lupine Blue/nemetalická Lightwhite/nemetalická Racing Red).

 

3. Nové BMW S 1000 XR.

Nové BMW S 1000 XR – další vylepšení pro dobrodružství a sport. 

BMW S 1000 XR se představilo na podzim 2014 a BMW Motorrad tímto strojem předvedlo vlastní interpretaci sportovně cestovního stroje s mimořádnou dávkou emocí. Tím vznikl neobyčejný mix vlastností fascinujícího spojení inovativních technologií, výkonnosti a bezpečnosti s cestovatelskými kvalitami, sportovní výkonností, vysokou úrovní komfortu a mimořádnou každodenní praktičností. Uvedené změny se týkají S 1000 XR modelového roku 2017.

Ještě výkonnější řadový čtyřválec plnící emisní normy EU4. 

Nové S 1000 XR je vybavené řadovým 4válcem 999 cm3 s výkonem zvětšeným na 121 k/165 k při 11 000 1/min (dříve: 118 kW/160 k při 11 000 1/min).

Omezení vibrací řídítek a zvětšení celkové i užitečné hmotnosti o 10 kg. 

Měkčí izolační prvky na řídítkách efektivněji filtrují i velmi jemné vibrace nového S 1000 XR. Při vyjížďkách i prázdninových cestách jezdci ocení zvětšení maximální celkové hmotnosti o 10 kg z 434 na 444 kg. Tento nárůst znamená o 10 kg zvýšenou užitečnou hmotnost.

Nové S 1000 XR také v matné metalické barvě Ocean Blue. 

Nabídku již dříve známých barev, nemetalické Racing Red a Lightwhite/metalické šedé Granite Grey/Racing Red, nově doplňuje matně modrá barva Ocean Blue.

 

 

Kam dále:

Hybridní hnací soustava BMW i8 se po loňském celkovém vítězství a triumfech ve dvou kategoriích umístila v letošním ročníku ankety Motor roku na prvním místě v kategorii jednotek s objemem od 1,4 do 1,8 litru. Tento úspěch BMW Group v letošní mezinárodní anketě Motor roku dokazuje výkonnostní potenciál technologií Efficient Dynamics, které od roku 2007 významným způsobem zvětšují radost z jízdy a současně omezují spotřebu paliva a produkci emisí CO2.
Mezinárodní anketa Motor roku se poprvé uskutečnila v roce 1999. Od té doby získaly motory vyvinuté pro automobily BMW Group 67 vítězství, a to jak celkových, tak v jednotlivých třídách. Expertní panel složený z 63 motoristických novinářů z 31 zemí volil z nejlepších motorů jednotlivých kategorií. Vítězové se představili ve středu 1. června 2016 při příležitosti výstavy Engine Expo ve Stuttgartu.
Plug-in hybridní hnací soustava BMW i8 kombinuje dynamiku sportovního automobilu se spotřebou paliva malého vozu. Zážehový 3válec BMW i8 disponuje výkonem 170 kW/231 k a pohání zadní kola. Předním kolům dodává sílu elektromotor s výkonem 96 kW/131 k čerpající energii z lithium-iontových akumulátorů, které lze dobíjet z domácí elektrické zásuvky. Na míru navržená plug-in hybridní hnací soustava vyvinutá přímo BMW Group umožňuje v evropském měřicím cyklu absolvovat 37 km na čistě elektrický pohon. Na elektřinu lze jet rychlostí až 120 km/h. Plug-in hybridní hnací soustava zajišťuje plně variabilní pohon všech kol s dynamicky se měnícím rozložením hnací síly.
Typická radost z jízdy je zaručena faktem, že výkonnější zdroj síly pohání kola zadní nápravy, při potřebě intenzivní akcelerace pomáhá elektromotor. Vhodnou kombinací obou zdrojů síly se dosahuje rekordní hospodárnosti. BMW i8 je schopné z klidu na 100 km/h zrychlit během 4,4 s a přitom vykazovat kombinovanou spotřebu jen 2,1 l/100 km, doplněnou spotřebou elektřiny 11,9 kWh/100 km. Tyto hodnoty odpovídají produkci CO2 49 g/km.
Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.... (PDF – 2,7 MB)Kam dále: