NOVÉ BMW X3.

PRESTIŽNÍ, PLNÉ POKROČILÝCH TECHNOLOGIÍ.

BMW X3 je vozem, který v roce 2003 založil segment kompaktních automobilů SAV (Sports Activity Vehicle). Ve dvou generacích BMW od té doby vyrobilo více než 1,5 milionu kusů této modelové řady. Nyní přichází nové BMW X3 s výraznějším designem, výkonnějšími, ale úspornějšími hnacími systémy a luxusní výbavou, aby psalo další kapitolu tohoto úspěšného příběhu.

Stejně jako všechny modely řady X, také nové BMW X3 poskytne mimořádné jízdní kvality na každém typu povrchu, kombinované s mimořádnou každodenní praktičností.

 

Design exteriéru. 

Výjimečný vzhled a široká paleta modelových variant zdůrazňují individuální charakterové rysy.

Nové BMW X3 povyšuje již tak odvážný designový jazyk svého předchůdce na novou, ještě působivější úroveň. Třetí generace průkopnického prémiového SAV (Sports Activity Vehicle) střední velikosti se vydává osvědčenou cestou rodiny modelů BMW X, která kombinuje robustní terénní vzhled se sportovním charakterem. Vnější rozměry X3 se sice zásadně nezměnily, ale o pět centimetrů delší rozvor, dlouhá kapota motoru a extrémně krátký přední převis mu dávají ještě lépe vyvážené proporce, jež zdůrazňují optimální rozložení hmotnosti 50:50 mezi přední a zadní nápravou. Tím ho ve srovnání s předchůdcem posouvají na novou úroveň.

Na přídi vozu podtrhuje sebevědomý charakter vozu masivní „třírozměrná“ maska chladiče s dvojitými ledvinkami a mlhovky, které poprvé u modelu BMW X využívají šestiúhelníkového tvaru. Na zádi zaujmou zadní svítilny (jejichž třírozměrný design s full-LED technologií jim dává vizuálně působivý charakter), výrazně se svažující střešní spoiler a dvojité koncovky výfuků, které dávají tvarům vozu příhodně svalnaté zakončení.

Tři výbavové linie přizpůsobují vizuální charakter nového BMW X3 tak, aby ještě lépe odpovídal osobnímu vkusu každého zákazníka. Například model xLine se vyznačuje mřížkou chladiče a dalšími vnějšími detaily v provedení matného hliníku a speciálně navrženými koly z lehkých slitin, které zdůrazňují robustnost tohoto SAV. BMW X3 je nyní dostupné i ve výbavové linii Luxury Line, jejíž chromovaná mřížka chladiče, dvoubarevná spodní část karoserie a kola z lehkých slitin v klasickém designu ještě důrazněji podtrhují eleganci vnějšího designu.

Model M Sport zaměřuje svoji pozornost na dynamický talent nového BMW X3 s aerodynamickými prvky od divize M, sportovním brzdovým systémem zvýrazněným modře lakovanými brzdovými třmeny, zvláště dramatickým designem kol a volitelným odstínem laku karoserie modrá Phytonic. Nové BMW X3 lze objednat také s prvky BMW Individual, mezi něž patří například exkluzivní metalický lak karoserie Sunstone.

 

Nechte si zavolat

Rádi vám v rámci ČR zavoláme v jakýkoliv všední den a poradíme vám s výběrem vozidla, nebo zodpovíme dotazy.

Nechte si zavolat

Rádi vám v rámci ČR zavoláme v jakýkoliv všední den a poradíme vám s výběrem vozidla, nebo zodpovíme dotazy.

Interiér a výbava. 

Na komfort zaměřený interiér s luxusním charakterem. 

Interiér nového BMW X3 následuje tradici BMW a svým na řidiče orientovaným a ergonomicky optimalizovaným rozvržením kokpitu přebírá mnoho aspektů vnějšího designu vozu. Například šestiúhelníkové tvary a precizní, cizelované hrany hrají klíčovou roli i uvnitř vozu. Interiér jako celek vykazuje výjimečnou kvalitu materiálů i zpracování, a ohromí také po stránce funkčnosti. Jedním z příkladů zde může být skvěle promyšlený systém odkládacích prostorů, který nabízí více možností než kdy předtím.

Důkazy pozornosti, kterou designéři věnovali detailům nového BMW X3, zahrnují nové logo BMW X, které se často opakuje v různých formách. X je například vylisované v elektrolyticky pokovených detailech v předních a zadních dveřích, a další na B sloupcích. Na přání dodávaný paket elektrolyticky pokovených prvků dodává interiéru porci stylu navíc ve formě elektrolyticky pokovených ovladačů oken, tlačítka start/stop a ovládacích prvků na středovém panelu.

Modelové linie vytvářejí prostředí se specifickým charakterem. 

Kromě toho, že představují tři jedinečné varianty vnějšího designu nového BMW X3, projevují se svým specifickým charakterem také uvnitř. Model xLine se soustředí na čistotu a eleganci a umožňuje na přání vyměnit standardně montovaná sportovní sedadla s čalouněním v kombinaci kůže/látka za variantu s celokoženým čalouněním, kontrastním prošíváním a obložením interiéru v provedení Fineline Cove. Pro zákazníky, kteří by rádi přidali ke vrozené eleganci jejich vozu porci okázalosti navíc, je tu model Luxury Line s koženým čalouněním, přístrojovou deskou čalouněnou umělou kůží Sensatec s kontrastním prošíváním a obložením interiéru z jemného dřeva Dark Oak s akcentní lištou v provedení Pearl Chrome. Model M Sport dává na odiv vizuální ztělesnění dynamického talentu BMW X3 M koženým volantem, sportovními sedadly ve speciálním designu M, čalouněním stropu v antracitovém provedení od BMW Individual a novým obložením interiéru v provedení Aluminium Rhombicle, které doplňují vnější M aerodynamický paket. Nelze pominout ani populární prvky BMW Individual pro interiér, jejichž specialitou je trojice variant kůže Merino.

Dynamika jízdy a podvozek. 

Sportovnější charakter a větší komfort na každém povrchu.

Dynamické kvality BMW X3 vycházejí z jeho ideálního rozložení hmotnosti 50:50, precizně vyladěného podvozku a inteligentního pohonu všech kol xDrive, který byl poprvé představen v roce 2003 právě v první generaci BMW X3. Tento systém nejenže nabízí vynikající trakci na kluzkém povrchu, ale má také pozitivní vliv na jízdní dynamiku. Jeho propojení s elektronickým stabilizačním systémem Dynamic Stability Control (DSC) znamená, že rozdělení výkonu mezi všechna čtyři kola se může konstantně měnit tak, aby vždy nabídl jízdní vlastnosti, kterými je BMW proslavené, a to i když řidič jede velmi sportovně. Nejnovější verze tohoto systému posunula dynamické schopnosti nového BMW X3 o další krok dál.

Dále je připraven standardně dodávaný volič jízdních režimů Driving Experience Control, který řidiči dává možnost volby mezi režimy ECO PRO, COMFORT, SPORT a SPORT+ (jen pro 30i, 30d a M40i), které jsou navrženy tak, aby zvýraznily ekonomiku provozu, komfort nebo dynamiku.

Podvozek: Snížená hmotnost a více dynamiky i komfortu. 

Pokud jde o technologii podvozku, spoléhá se i třetí generace BMW X3 na osvědčenou konfiguraci s dvojitými spodními rameny a otočnou pružicí a tlumicí vzpěrou vpředu a pětiprvkovou zadní nápravu. Toto řidičsky přitažlivé SAV přináší ještě sportovnější zážitky z jízdy než jeho předchůdce, aniž by muselo dělat kompromisy v jízdním komfortu. Konstruktérům se úspěšně podařilo snížit neodpruženou hmotnost použitím hliníkových ložisek a odlehčených dutých stabilizátorů, spolu s optimalizací umístění předních kol. Dále přispívají k dynamické ovladatelnosti, stabilitě v přímém směru a citu v řízení také vylepšená kinematika náprav a řízení s elektrickým posilovačem a funkcí Servotronic.

Ve snaze nabídnout dynamickou ovladatelnost byl moment otáčení posunut více dozadu a zdůrazněn byl také pohon zadních kol prostřednictvím naladění systému xDrive. Inteligentní pohon všech kol mění charakteristiku v závislosti na aktuální jízdní situaci, a přitom stále zajišťuje maximální trakci.

 

Dynamické možnosti: Podvozek M Sport, aktivní tlumiče, M sportovní brzdy a variabilní sportovní řízení. 

Sportovní podvozek, který je jednou ze součástí M sportovního paketu, může být objednán také samostatně. Nadšenému řidiči nabízí tužší pružiny i tlumiče a přidává také stabilizátory s větším průměrem. Jako alternativa je dostupný i systém Dynamic Damper Control s elektronicky ovládanými tlumiči, který upravuje reakce tlumičů podle povrchu vozovky a jízdní situace. Zároveň může řidič měnit nastavení vozu pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control. M sportovní brzdový systém, který je součástí M sportovního paketu, je také dostupný jako samostatný prvek výbavy na přání. Modře lakované čtyřpístkové brzdové třmeny vpředu a mohutné kotouče mají vysokou teplotní odolnost a nabízejí fenomenální brzdný účinek i přes svoji extrémně nízkou hmotnost. A v neposlední řadě je tu variabilní sportovní řízení z BMW X3 M40i, na přání dodávané i do ostatních verzí této modelové řady.

 

Jako doma i v drsném terénu. 

Nové BMW X3 se vyznačuje stejnými terénními schopnostmi jako jeho předchůdce. Vysoká světlá výška 204 milimetrů pomáhá zvládnout bez zaváhání jakoukoliv cestu, ať už jde o rozbité štěrkové či pískové povrchy, rozrytou zeminu nebo hluboký sníh, nebo ulice v centru měst s vysokými retardéry. Nájezdové úhly vpředu (25,7°) a vzadu (22,6°) spolu s přechodovým úhlem 19,4° dávají dostatečnou rezervu pro překonávání ostrých stoupání nebo terénních zlomů. A s brodivostí 500 milimetrů se BMW X3 dokáže snadno vyrovnat i s překonáváním vodních toků.

Osmistupňová převodovka Steptronic do všech variant motorů. 

Všechny motory jsou spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic, která odpovídá výkonovým charakteristikám dané pohonné jednotky. Převodovka je ještě efektivnější a přináší tak nižší spotřebu paliva a produkci emisí.

 

BMW xDrive: Další zlepšení efektivity a hmotnosti. 

Všechny modely dostupné při představení nového BMW X3 jsou vybaveny inteligentním pohonem všech kol xDrive. BMW X3 sDrive20i s dynamickým pohonem zadních kol (nedostupné v Evropě) bude následovat nedlouho po představení. Nová modelová generace využívá benefitů efektivnějšího a lehčího zadního diferenciálu a upravené rozvodovky, která byla představena v současné generaci BMW řady 7 a představuje tak další krok ke snížení spotřeby.

 

Inteligentní lehká konstrukce zvyšuje agilitu i efektivitu. 

Snížení hmotnosti je klíčovým faktorem v efektivitě a agilitě nového BMW X3. Z tohoto důvodu je inteligentní lehká konstrukce integrována do všech oblastí vývoje a zaměřila se na všechny komponenty. Současně s využitím plastů a nejmodernějších kompozitů pomohlo i zvýšené využití hliníku v motoru a zavěšení kol dále snížit hmotnost důležitých celků. Výsledkem je, že nové BMW X3 váží až o 55 kilogramů méně oproti předchozímu modelu v odpovídající specifikaci.

 

BMW ConnectedDrive.

Hladké spojení mezi majiteli, jejich vozy a vnějším světem.

Nové BMW X3 exceluje také pokud jde o koncept obsluhy a o asistenční systémy. Kromě standardně dodávaného ovladače iDrive otevírá volba navigačního systému Professional možnost využití dotykového kontrolního displeje a ovládání gesty, což jsou funkce, jež byly dosud exkluzivní pro BMW řady 7 a BMW řady 5. Na přání dodávaný dotykový kontrolní displej poskytuje rychlý přehled nejdůležitějších informací a nabízí uživateli intuitivní přístup k čemukoliv, co právě hledá. Ovládání gesty umožňuje obsluhovat celou řadu funkcí infotainmentu a telefonu prostřednictvím prstů a rukou. Automobil lze ovládat také pomocí systému hlasového asistentu, který nabízí v současnosti nejpokročilejší dostupnou úroveň ovládání přirozeným hlasem. To řidičům umožňuje formulovat svoje požadavky přirozeným, každodenním jazykem místo toho, aby museli používat přednastavené hlasové povely.

 

BMW Personal CoPilot: Komplexní nabídka asistenčních systémů. 

V oblasti asistenčních systémů řidiče a (polo)automatizovaného řízení jsou k dispozici všechny systémy momentálně nabízené automobilkou BMW, jako je například nejnovější generace adaptivního tempomatu Active Cruise Control (ACC), jehož schopnosti zahrnují zabrzdění až do nulové rychlosti a opětovné rozjetí vozidla. Asistent pro řízení a jízdu v pruzích, asistent pro změnu pruhu Lane Change Assistant (odhadem od prosince 2017), asistent pro udržení v jízdním pruhu Lane Keeping Assistant s ochranou před boční srážkou – to vše pracuje na základě aktivních zásahů do řízení a tvoří součást volitelného paketu Driving Assistant Plus. Společně se systémy výstrahy před protijedoucími vozy při odbočování vlevo, před jízdou v protisměru a příčně zezadu přijíždějícími vozy zvyšují tito asistenti jak komfort, tak bezpečnost, a zároveň nastavují standardy v této třídě.

Na přání montovaný Head-Up displej umožňuje zobrazovat nejdůležitější informace spojené s jízdou přímo v zorném poli řidiče. Head-Up displej v novém BMW X3 je bezkonkurenční, pokud jde o grafiku, rozlišení a možnosti zobrazení. Dalším jedinečným prvkem, kterým se BMW X3 odlišuje od konkurence, je funkce Remote 3D View, která může být využita k přenesení trojrozměrného pohledu na bezprostřední okolí vozu přímo do chytrého telefonu.