BMW X5.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ VŮZ SVÉ TŘÍDY.

BMW X5 je jeden z nejoblíbenějších modelů BMW. Nepromarněte jedinečnou příležitost a rezervujte si testovací jízdu nebo kontaktujte náš prodejní tým pro nezávazné informace vč. nabídky financování.

Okuste požitek z jízdy v automobilu s vynikajícími jízdními vlastnostmi, sebevědomým chováním na nezpevněném povrchu kombinované s prémiovými vlastnostmi a typickou dynamikou vozů BMW. 

Celosvětově se již prodalo více než 2,2 miliónů kusů BMW X5 ve třech generacích. A nový model posouvá laťku v oblasti designu a technologií o další kus výš.

 

DVANÁCT TECHNICKÝCH ZAJÍMAVOSTÍ BMW X5.

1. EXTRÉMNÍ ROZSAH MEZI MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍM A NA DRUHÉ STRANĚ SPORTOVNÍM NASTAVENÍM. 

Unikátně propojený vůz využívá nejnovější generaci superrychlé sběrnice FlexRay. Všechny systémy jsou řízené z jednoho centra a regulují dynamiku vozu v reálném čase. Ve své vrcholné verzi nové BMW X5 propojuje následující systémy:

  • Vzduchové odpružení na obou nápravách
  • Aktivní tlumiče
  • Řízení všech kol (Integral Active Steering)
  • Adaptivní stabilizátory Dynamic Drive 
  • Pohon všech kol BMW xDrive
  • Stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control)
  • Aktivní zadní diferenciál
  • Hnací soustava (motor s převodovkou Steptropnic)
  • Asistenční systémy

2. COUVACÍ ASISTENT.

Unikátní praktický prvek doplňující vyspělý plně automatický parkovací asistent pro podélné a příčné parkování. BMW X5 si zastavení či vypnutí motoru pamatuje posledních přibližně 50 metrů a na vyžádání dokáže stejnou trasou automaticky couvat.

3. REMOTE SOFTWARE UPDATE.

Unikátní funkce, která začíná novou éru. Umožňuje vzdálené aktualizace softwaru vozu, a to zejména z pohledu nejnovějších funkcí, propojení a bezpečnosti. Systém funguje prostřednictvím ve voze standardně integrované SIM karty.

4. EMERGENCY STOP ASSISTANT.

Při rozpoznání náhlé srdeční příhody dokáže vůz automaticky zastavit u pravé krajnice (aktivuje výstražná světla, přejíždí mezi pruhy ke krajnici, zastaví a aktivuje tísňové volání). Pozn.: Není k dispozici ve všech zemích. 

5. BMW DIGITÁLNÍ KLÍČ. 

Umožňuje odemknout vozidlo s využitím odpovídajícího chytrého telefonu, v němž je umístěn šifrovaný digitální klíč. Pro odemčení stačí přiložit telefon ke klice vozu. Pro nastartování se telefon umístí do držáku pro bezdrátové nabíjení. Majitel může poslat digitální klíč až pěti osobám.

6. BMW LASERLIGHTS.

Laserové světlomety v daném segmentu poskytují maximální dosvit 600 m a vyznačují se bílou barvou produkovaného světla. Jde o aktuálně nejvyspělejší systém osvětlení. 

7. xOFFROAD PAKET. 

BMW X5 lze vůbec poprvé přizpůsobit pro jízdu v terénu. Součástí paketu xOffroad je aktivní zadní diferenciál, možnost zvýšení světlé výšky o 40 mm (oproti standardnímu nastavení), zvýšená ochrana podvozku a speciální terénní režimy.

8. UNIKÁTNÍ ROZHRANÍ MEZI VOZEM A ŘIDIČEM. 

Ergonomicky navržené propojení přístrojového panelu za volantem a centrálního kontrolního displeje s BMW Head-Up displejem (například zamezení zdvojování informací, extra velká plocha Head-Up displeje) a unikátní multimodální koncept obsluhy nejnovější verze systému iDrive (obsluha tradičním dotykovým ovladačem iDrive Touch, dotykovým displejem, hlasem a gesty).

9. KOMFORTNÍ DETAILY. 

Spolu se sedadly vyhřívané loketní opěrky ve dveřích a mezi sedadly, skleněná panoramatická střecha Sky Lounge s 15 000 světelnými body, Welcome Light Carpet osvětlující prostor po stranách vozu, rozsáhlé možnosti vnitřního osvětlení s dynamickou funkcí (změnou osvětlení upozorňuje na různé aktuální stavy), systém vůní BMW Ambient Air.

10. ROLETA ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU, KTERÁ SJEDE DO PODLAHY.

Tento praktický doplněk usnadňuje manipulaci s objemným zavazadlovým prostorem. Je praktickým doplňkem k horizontálně dělenému víku zavazadlového prostoru s elektrickým ovládáním.

11. VYHŘÍVANÉ DRŽÁKY NÁPOJŮ.

Tato výbava je spíše detail, který ale potěší v létě i v zimě. 

12. MOŽNOSTI INDIVIDUALIZACE. 

Kromě základní verze je nové BMW X5 k dispozici v provedení xLine, s M sportovním paketem nebo zušlechtěné jednou z kompozic z programu BMW Individual. 

DESIGN. 

Nejnovější X5 si zachovává charakteristické proporce SAV, ale design, vyznačující se čistými plochami a precizními liniemi zdůrazňují a precizními liniemi zdůrazňují robustnost vozu, elegantním postojem a muskulaturním výrazem, je zcela nový. Výrazně tvarovaná přední kapota, krátký přední převis, mírně hranaté podběhy kol a dynamicky se svažující linie střechy jsou dalšími odkazy na sportovní a zároveň robustní charakter nového X5.

INTERIÉR A VÝBAVA.

Zvýšená pozice sedadel, na řidiče orientovaný kokpit, stejně jako nový design a uspořádání ovladačů poskytují řidiči vynikající výhled a umožňují nejlepší možnou kontrolu nad vozem. Plně digitální přístrojový štít a kontrolní displej jsou vizuálně propojeny uceleným designem a rovněž sdílejí stejnou grafiku.

Mezi pečlivě vybrané materiály interiéru patří nové provedení koženého čalounění Vernasca, které je dodáno standardně. Stejně jako volitelné kožené čalounění BMW Individual Merino je dostupné v pěti barevných provedeních. 

RUČNĚ ZPRACOVANÉ DETAILY CRAFTED CLARITY.

Ve voze jsou exkluzivně navržené, ručně zpracované prvky z jemně zatmaveného křišťálového skla Crafted Clarity. Tyto prvky dodávají vozu design luxusu a zlepšují atmosféru interiéru. Mezi tyto prvky patří volič převodovky, ovladač hlasitosti, ovladač iDrive, stejně jako tlačítko Start/Stop. 

UNIVERZÁLNÍ FUNKČNOST.

Kromě většího komfortu a exkluzivity nabízí nové BMW X5 také lepší praktičnost. Sklopná opěradla zadních sedadel v poměru 40:20:40 zvyšují objem zavazadlového prostoru z 645 litrů na maximálních 1860 litrů. Nové BMW X5 disponuje také dvoudílným víkem zavazadelníku pro snadné nakládání.


KAM DÁLE?

Zaujalo Vás zbrusu nové BMW X5 a chcete si zarezervovat testovací jízdu nebo si přejete více informací? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře nebo přímo v sekci kontakty. Rádi Vám vůz představíme a připravíme nezávaznou nabídku vč. financování.