Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW X5 M50I A NOVÉ BMW X7 M50I.

370 BMW invelt 7. 9. 2021

Nové špičkové modely rodiny BMW X.

Dva nové špičkové modely rodiny BMW X oslňují mimořádným vzhledem a odpovídajícími výkony. Jejich koncentrovanou sílu generuje nový 8válcový motor s technologiemi BMW TwinPower Turbo s maximálním výkonem 390 kW/530 k, který pracuje v modelech BMW X5 M50i (kombinovaná spotřeba paliva: 10,7–10,5 l/100 km, kombinované emise CO2: 243–238 g/km) a BMW X7 M50i (kombinovaná spotřeba paliva:  11,1–10,9 l/100 km, kombinované emise CO2: 252–248 g/km).

Tyto nové vrcholné motory víc než kdy předtím podtrhují sportovní charakter nejnovější generace původního SAV modelu a také vůbec prvního BMW X v kategorii luxusních vozů. Exkluzivní charakter nových osmiválcových modelů se odráží také v extrémně bohaté standardní výbavě. Výroba nového BMW X5 M50i a nového BMW X7 M50i začne v srpnu 2019 v závodě BMW ve Spartanburgu v USA a do prodeje se tyto vozy dostanou na podzim 2019.

Nový motor V8 s mimořádnou silou a charakteristickým zvukem. 

Motor s objemem 4,4 litru nového BMW X5 M50i a nového BMW X7 M50i svým mohutným nástupem výkonu a točivého momentu jasně potvrzuje pověstné rysy osmiválcových jednotek. Nový motor V8 bryskně reaguje i na nejmenší sešlápnutí plynového pedálu. Maximální točivý moment 750 Nm osmiválec generuje již při 1800 1/min a neměnný zůstává k dispozici až do 4600 1/min. 

Tomu odpovídá i značný výkon, kterým nový motor disponuje: 390 kW/530 k v rozmezí 5500 až 6000 1/min. Výsledkem je, že nové BMW X5 M50i dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy. Nové BMW X7 M50i tento úkol dokončí za 4,7 sekundy. Špičkový nástup výkonu je doprovázen působivým zvukovým doprovodem, který generuje standardně dodávaný M sportovní výfuk. Prostřednictvím tlačítek Driving Experience Control může řidič volit mezi extrémně sportovním nebo více na komfort orientovaným nastavením systémů vozu.

Nový motor V8 je standardně kombinován s 8stupňovou automatickou převodovkou Steptronic Sport, která se vyznačuje vysoce dynamickými změnami rychlostních stupňů. Pro manuální změny rychlostních stupňů jsou na volantu umístěny řadicí páčky. 

Funkce Launch Control umožňuje pro nejvyšší možnou dynamiku maximálně účinné zrychlení z nulové rychlosti. Inteligentní systém pohonu všech kol zvyšuje agilitu i trakci nového BMW X5 M50i a nového BMW X7 M50i, stejně jako zlepšuje jízdní stabilitu za každého počasí a na jakémkoliv typu povrchu. Kromě toho je součástí standardní výbavy nového BMW X5 M50i a nového BMW X7 M50i také M sportovní diferenciál.

Specifický podvozek pro mimořádně kvalitní jízdu. 

Oba modely mají zavěšení kol tvořené dvojitými příčnými rameny vpředu a pětiprvkovou zadní nápravou. Specifická je nejen geometrie, ale také elastokinematika zavěšení kol a samozřejmě i charakteristika odpružení a tlumení. Standardní výbava zahrnuje elektromechanické řízení s funkcí Servotronic a M sportovní brzdy s modře lakovanými brzdovými třmeny doplněnými logem M. 

Oba modely přijíždějí na 21“ kolech z lehké slitiny s různým rozměrem pneumatik pro přední a zadní nápravu. Nové BMW X5 M50i je vybaveno Adaptivním M podvozkem. Stiskem tlačítka lze zvolit jedno ze dvou nastavení elektronicky řízených tlumičů (COMFORT a SPORT). Nové BMW X7 M50i je vybaveno vzduchovým odpružením na obou nápravách, které je volitelně dostupné také pro BMW X5 M50i. V režimu SPORT, stejně jako v rychlostech přesahujících 138 km/h, automaticky snižuje světlou výšku vozu o 20 mm. Řidič je ale také schopen upravit světlou výšku stiskem tlačítka v kokpitu. Možné je například ji zvýšit ve dvou úrovních až o 40 mm, což se hodí například při jízdě v terénu. 

Design a výbava: exkluzivní vzhled s luxusní atmosférou.

Specifické designové prvky slouží ke zdůraznění exkluzivního a sportovního charakteru nového BMW X5 M50i a nového BMW X7 M50i již na první pohled. Extra velké nasávací otvory v předním nárazníku jsou jasným ukazatelem nároků motoru V8 na chlazení. Výjimečný status 8válcových modelů podobným stylem podtrhuje i unikátní design nástavců prahů a zadního nárazníku, leskle černé okenní lišty BMW Individual high-gloss Shadow Line a vybrané prvky v šedém provedení Cerium Grey. Vše doplňuje další sériová výbava v podobě například podsvícených prahových lišt s logem „M50i“, antracitové čalounění stropu (BMW X5 M50i), alcantarové antracitové čalounění stropu (BMW X7 M50i) nebo Hi-Fi reproduktory (BMW X5 M50i) či audiosystém Harman Kardon s prostorovým zvukem (BMW X7 M50i).

Fotogalerie:

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů