Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

Nové edice BMW řady 3.

Od července 2017 budou pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring připraveny tři nové ediční modely a další volitelná výbava, zvyšující úroveň individualizace. Trojice edicí Sport Line Shadow, Luxury Line Purity a M Sport Shadow podtrhuje sportovnost, stejně jako moderní charakter těchto úspěšných modelů střední třídy. Ediční modely lze objednat jako nadstavbu aktuálně dostupných výbavových linií, a to v kombinaci se všemi dostupnými motory. Od července se do standardní výbavy BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring dostávají také LED světlomety a LED mlhová světla. Rozšířena bude také nabídka barev karoserie, kol z lehkých slitin, barev čalounění a možností pro obložení interiéru.

Již od své první generace, která měla premiéru před více než 40 roky, je BMW řady 3 pojaté jako sportovní sedan. A nyní, ve své šesté generaci, BMW řady 3 Sedan více než kdy před tím zaujme agilitou, přesností řízení a vynikajícím komfortem. BMW řady 3 Touring v daném segmentu k unikátní radosti z jízdy přidává více vnitřního prostoru a moderní dobou vyžadovanou variabilitu.

 

Edice Sport Line Shadow: charakteristický výraz radosti z jízdy.

Design a výbava nové edice Sport Line Shadow jasně zdůrazňují charakter zaměřený na radost z jízdy. Nezaměnitelný výraz vytvářejí například černé vnitřní plochy světlometů a zatmavená zadní světla. Také rámečky masky chladiče a mřížky ve spodním nasávacím otvoru v předním nárazníku jsou provedené v černé barvě. Povrchovou úpravu černého chromu mají koncovky výfuku. Exkluzivitu exteriéru speciální edici dodávají i 18palcová černá kola Jet Black s dvojitými paprsky.

Také vnitřní prostor je navržen tak, aby zdůraznil sportovní charakter. Palubní deska je vybavena novým výrazným kontrastním prošíváním, novinkou je též sportovní volant s novým koženým potahem zajišťujícím pevnější úchop. Sportovní sedadla jsou čalouněna kombinací látky a kůže. Dekorační obložení interiéru má novou variantu Dark Aluminium Carbon, doplněnou matně chromovanou akcentní lištou.

 

Edice Luxury Line Purity: zaměřeno na exkluzivní vzhled. 

Volbou edice Luxury Line Purity pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring člověk vyjadřuje svou fascinaci prémiovou kvalitou, exkluzivní výbavou a individualitou. Nezaměnitelný vzhled této edice vytvářejí specifické díly exteriéru, provedené s povrchovou úpravou leštěného hliníku. S touto povrchovou úpravou jsou vyrobeny lišty kolem bočních oken, mřížky nasávacích otvorů a rámeček masky chladiče, lišta v zadním nárazníku a také koncovky výfuku. I 17palcová kola z lehké slitiny mají povrchovou úpravu leštěného hliníku. Jako volitelná výbava jsou k dispozici exkluzivně pro edici Luxury Line Purity navržená 19palcová kola.

Kožené čalounění luxusně zaměřené edice nově disponuje barvou Cognac. Dřevěné dekorační lišty interiéru, doplněné akcentními lištami z matného chromu, jsou v BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring použity vůbec poprvé. Edice Luxury Line Purity je vybavena také novým sportovním volantem a palubní deskou s kontrastním prošíváním.

 

Edice M Sport Shadow: dokonale připraveno pro maximální dynamiku. 

Edice M Sport Shadow BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring je navržena pro vyjádření dynamiky a intenzivního zaměření na výkonnost. Nezaměnitelný výraz této edice vytváří použití černých vnitřních částí LED světlometů i zadních světel, černé masky chladiče, tmavě chromovaných koncovek výfuku, LED mlhových světel a černých vnitřních ploch na tři díly rozdělené spodní části předního nárazníku. Volitelně jsou k dispozici 19palcová M kola z lehké slitiny s dvoupaprskovým designem a v šedém barevném provedení Orbit Grey.

Uvnitř jsou použita sportovní sedadla čalouněná černou kůží s modrými kontrastními švy, dekorační obložení interiéru má provedení Dark Aluminium Carbon a je doplněné akcentními lištami v matném chromu. Přístroje disponují větší verzí displeje a přístrojová deska je doplněna o nezaměnitelné kontrastní prošívání. Mimořádně dynamická edice je vybavena také M sportovním podvozkem, M aerodynamickým paketem, 18palcovými M koly z lehkých slitin, M koženým volantem, černým čalouněním stropu, M nástupními prahy a voličem jízdních režimů se speciálním módem SPORT+. Další prvky odpovídají provedení M Sport.

 

LED světlomety a LED mlhová světla standardem, nové možnosti volitelné výbavy pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring. 

Současně s uvedením tří nových edicí na trh dojde k rozšíření možností individualizace pro BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring. Součástí standardní výbavy nebudou pouze LED světlomety, ale také LED mlhová světla. Novou barvou karoserie v nabídce bude oranžová Sunset Orange. Modely Sport Line, Luxury Line a M Sport dostanou palubní desku s novým kontrastním prošíváním. Výbavu rozšíří rovněž kožené čalounění v barvě Cognac, nové obložení interiéru a v neposlední řadě také exkluzivní 17-, 18- a 19palcová kola z lehkých slitin, dostupná na přání.

Ve spojení s navigačním systémem Professional bude ovládací systém iDrive doplněn kontrolním displejem s dotykovou funkcí. Rádio Professional i volitelný navigační systém dostanou nové hlavní menu s horizontálním uspořádáním a aktivními dlaždicemi. Všechny verze BMW řady 3 Sedan a BMW řady 3 Touring lze nyní volitelně objednat s multifunkčními palubními ukazateli tvořenými barevným TFT displejem na místě klasických přístrojů s možností grafického odlišení různých jízdních režimů.

 

 

Kam dále:

 

 

 

V novém závodním motocyklu BMW HP4 Race spojuje BMW Motorrad nejednoduchou kombinaci: co největší lehkost a zároveň co nejvyšší rychlost a výkon, kritéria pro závodníky na okruhu přímo klíčová. I s plnou nádrží váží tento skvost pouhých 171 kilogramů a je dokonce lehčí, než tovární stroje závodící v proslulém Světovém poháru superbiků.
Výrazného odlehčení dosáhl tým BMW díky karbonovému rámu s nízkou hmotností 7,8 kilogramu a zároveň se tím inovativně zapsal do historie jako první motocyklový výrobce na světě, který na trh uvádí motocykl s rámem vyrobeným čistě z karbonu. Z tohoto ultralehkého a moderního materiálu jsou i obě kola, která díky tomu snížila svou hmotnost přibližně o 30 procent, zadní polorám s třístupňovým nastavením výšky, i doplňky v ikonických barvách BMW HP Motorsport. 
Nadčasový BMW HP4 Race splňuje ty nejvyšší nároky závodních technologií i v některých svých součástech, které jsou používány ve Světovém poháru superbiků. 
Odpružení a brzdy s přední vidlicí upside-down FRG 300 i pružící a tlumící jednotka TTX 36 G z produkce švédského výrobce Öhlins totiž používají také motocykly pro MotoGp a Světový pohár. Další součástí, která pochází přímo ze Světového poháru, je kyvná vidlice z lehkých slitin, vyrobená z frézovaných i plechových částí. Stejně tomu je v základě brzdového systému v srdci motocyklu – v motoru podobnému specifikacím 6.2 a 7.2. Ty se používají jak na Světovém poháru, tak na vytrvalostních závodech. Motor disponuje špičkovým výkonem158 kW (215 k) ve 13 900 1/min a jeho maximální otáčky byly oproti modelu S 1000 RR posunuty ze 14 200 1/min na 14 500 1/min. 
K dosažení nejlepších možných výkonů pomáhá šestistupňová převodovka s optimalizovanými poměry jednotlivých převodových stupňů a volitelným stálým převodem. Na své si také přijdou nadšenci jízdy po zadním kole Wheelie Control, který je součástí široké škály elektronických řídících a asistenčních systémů.