THE i4 | PRVNÍ ČISTĚ ELEKTRICKÉ GRAN COUPÉ
Porovnat  
Porovnat  

NOVÉ MINI CABRIO SIDEWALK. JARNÍ POSELSTVÍ.

350 BMW invelt 6. 9. 2021
obrázek

Květy se na stromech otevírají a střecha nového MINI Cabrio se otevírá na silnici. To jsou dva jasné signály, které ukazují, že přichází konečně jaro. Třešňový květ je jedním z nejkrásnějších opakujících se přírodních úkazů a Japonsko není jediným místem na zemi, kde to signalizuje začátek sezóny nekonečně krásných dní. Nové MINI Convertible Sidewalk nabízí nejatraktivnější možnost zábavy při jízdě pod širým nebem.

Dokonce i letos je začátek sezóny třešňových květů opět zcela jasným znakem toho, že nastalo jaro - a více než kdy jindy je to symbol očekávání časů, kdy budou magické okamžiky oslavovány společně i na čerstvém vzduchu. Nový MINI Convertible Sidewalk je také velmi speciální jarní posel. Ediční model tohoto otevřeného čtyřsedadlového vozu je pozvánkou, aby jste stáhli střechu a zachytil první paprsky teplého slunečního svitu, otočily oči k nebi a obdivovaly barevnou nádheru třešňového květu.

obrázek
obrázek

Bonn je perfektním cílem pro výlet, kde si můžete prohlédnout tento přírodní zázrak. Obyvatelé města i turisté věří, že Breite Straße - Broad Street - v bývalém hlavním městě Německa poskytuje skvělou příležitost obdivovat tuto scénu v bílé a růžové barvě. MINI Convertible Sidewalk v modré barvě poskytuje působivý kontrast k jemnému zobrazení barev ve starém městě Bonn. Kovová barva Deep Laguna vyvinutá speciálně pro půjčování tohoto vydání modelu je kombinována s odpovídajícími pruhy kapoty a 17-palcovými lehkými koly Scissor Spoke 2-tónová kola, která jsou také konstrukčním prvkem specifickým pro daný model.

Exkluzivní stahovací střecha z edičního modelu stojí za bližší pohled. MINI Yours Softtop Sidewalk obsahuje umělecky propletenou grafiku se šipkami. Elektricky ovládaná střecha funguje téměř tiše a otevírání trvá jen 18 sekund. První květy jsou schopny dopadnout na antracitová sedadla v exkluzivní verzi MINI Yours Leather Lounge Sidewalk, kde vytvářejí pestrobarevnou ukázku spolu s kontrastním prošíváním v petrolejové a "energetické žluté" barvě. Efekt petrolejové barvy také zdobí obložení dveří a podsvícení na straně spolujezdce nového MINI Convertible Sidewalk.

Fascinace jemnými jarními posly vznikla v Japonsku. Třešňový květ byl uctíván po celá staletí. Představuje krásu a pomíjivost - protože tato úžasná přehlídka přírodní krásy trvá jen pár prchavých týdnů mezi koncem března a začátkem května. Festival Cherry Blossom byl původně vyhrazen pro císařský dvůr, ale od 17. století oslavují Hanami - v překladu jako „prohlížení květin“ - všichni v Japonsku.

Tradice festivalů třešňových květů se nyní rozšířila daleko za Asii přes oceán do Severní Ameriky a Evropy. Ve Washingtonu D.C. se přátelství mezi Japonskem a USA připomíná každoroční festival Cherry Blossom. V oblasti Extremadura na západě Španělska přeměňuje údolí Valle del Jerte více než dva miliony třešní na moře růžové a bílé. A v Hamburku oslavuje festival Cherry Blossom partnerství s městem Osaka v Japonsku více než 50 let.

Příspěvek na Facebooku „Místa k vidění před smrtí“ o moři květů v Breite Straße a Heerstraße v Bonnu však v roce 2012 vytvořil obrovský humbuk a přinesl do těchto dvou ulic nepředstavitelnou slávu.

 

obrázek
obrázek

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů