NOVÉ MINI COUNTRYMAN.

POTĚŠENÍ Z JÍZDY PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST.


Tradiční britská značka posiluje premiérou nové generace MINI Countryman své místo v segmentu prémiových kompaktních vozů. Nové MINI Countryman je největším a nejpraktičtějším modelem v 57leté historii značky. Zcela nově vyvinutý automobil sdružuje výrazná vylepšení v oblasti prostoru, funkčnosti, stejně jako sportovního a prémiového charakteru.

Nové MINI Countryman vyčnívá nad přímými konkurenty díky silně expresivnímu designu, efektivně tvarované karoserii a své unikátní jízdní agilitě. Potěšení z jízdy i mimo zpevněné silnice poskytuje nejnovější verze systému pohonu všech kol ALL4. Nové MINI Countryman se navíc stává prvním modelem značky, který bude nabízen i jako plug-in hybrid. Jmenuje se MINI Cooper S E Countryman ALL4 a čistě na elektrickou energii ujede až 40 kilometrů.
 

O 20 centimetrů delší než předchozí model. 

Nové MINI Countryman je o 20 centimetrů delší než předchůdce a přibližně o tři centimetry širší. Rozvor byl prodloužen o 7,5 centimetru. Díky nárůstu těchto hodnot je na všech pěti plnohodnotných sedadlech výrazně více místa, zvětšil se i objem zavazadlového prostoru a variabilita při převozu nákladu. Zvýšená pozice sedadel zajišťuje výborný výhled a podtrhuje potěšení z jízdy. Zadní sedadla lze podélně posouvat až o 13 centimetrů. Opěradla zadních sedadel je možné sklápět v poměru 40 : 20 : 40. Jejich opěradla vynikají možností změny úhlu náklonu, takže lze buď posílit komfort cestujících, nebo zvětšit prostor pro zavazadla. Objem zavazadlového prostoru 450 litrů je možné navýšit až na 1309 litrů. To znamená nárůst proti předchozímu modelu o 220 litrů.
 

Pět míst v interiéru, dvě na lavičce Picnic Bench. 

V rámci volitelné výbavy je nabízeno elektrické ovládání pátých dveří. Ve spojení s výbavou Comfort Access je možné otevírat a zavírat víko zavazadlového prostoru bezdotykově. Volitelný paket úložných prostorů neobsahuje pouze variabilní dno zavazadelníku, poutací oka a pružné popruhy, ale také nerezovou lištu na nakládací hraně zavazadelníku. Mezi unikátní prvky volitelné výbavy patří Picnic Bench – flexibilní lavička, která se vyklopí ze zavazadlového prostoru a dvěma lidem nabídne místo k sezení.
 

Moderní asistenční systémy, kvalitní výbava pro více komfortu. 

Potěšení z jízdy není v novém MINI Countryman postavena pouze na všestrannosti, ale také na vysoké úrovni bezpečnosti a pohodlí. Klíčovým faktorem jsou v tomto ohledu standardně i volitelně dodávané asistenční systémy. Standardně dodávaný systém varování před nárazem s funkcí brzdění ve městě může být dále rozšířen o další prvky. Zmiňme Driving Assistant s aktivním tempomatem řízeným kamerou, varování před chodci s brzdnou funkcí, asistent dálkových světel a funkci čtení dopravních značek. K tomu lze vybrat například i Park Distance Control, couvací kameru, Parking Assistant či Head-Up Displej.

Nechte si zavolat

Rádi vám v rámci ČR zavoláme v jakýkoliv všední den a poradíme vám s výběrem vozidla, nebo zodpovíme dotazy.

Nechte si zavolat

Rádi vám v rámci ČR zavoláme v jakýkoliv všední den a poradíme vám s výběrem vozidla, nebo zodpovíme dotazy.

Svalnaté proporce, zralý charakter. 

Nejnovější generace MINI Countryman je ještě všestrannější, agilnější a vyniká vypilovaným prémiovým charakterem. Díky svým svalnatým proporcím působí nové MINI Countryman typicky sebevědomým dojmem. Jeho nezaměnitelnou auru definuje zvětšená světlá výška, vyšší pozice sedadel i střešní ližiny. Nové MINI Countryman lze snadno rozpoznat podle typických designových prvků, jakými je například jasně definované optické rozdělení karoserie na tři části – střechu, oblast oken a karoserii. Charakteristické jsou i krátké převisy, zvýrazněné blatníky a opticky zvětšená šířka. Přesně definované kontury a rozměrné plochy vytvářejí atraktivní hru světel a stínů, která dále podtrhuje sportovní tvar. Výběr barev karoserie obsahuje i varianty s metalízou Island Blue či lakem Chestnut, jež jsou pro MINI nabízeny vůbec poprvé. 
 

LED přední světlomety poprvé s obvodovým světelným kruhem denního svícení. 

Za nápadnou vizáží předních světlometů je jejich kruhový tvar, typický pro značku MINI. Zřetelný, mírně asymetrický tvar světlometů souzní s tvarem masky chladiče. Společně tyto prvky vytvářejí nezaměnitelný vzhled přední části. V sériové výbavě plní funkci denního svícení parkovací světlomety, umístěné v nasávacích otvorech v nárazníku. V případě výběru volitelných LED předních světlometů zajišťují denní svícení zmíněné světelné kroužky hlavních světlometů.
 

Osobitý design kokpitu. 

Robustní charakter nového MINI Countryman je v interiéru vyjádřen jasně horizontální strukturou, plynulými liniemi a velkorysými plochami. Tvar výdechů ventilace navazuje na vnější vertikálně řešené designové prvky. K exkluzivní atmosféře v automobilu přispívají moderní, ergonomicky optimalizované ovladače společně s kvalitními použitými materiály a dokonalým zpracováním. Charakteristický centrální přístroj je integrovaný do palubní desky a je obklopen diodovým kruhem, který mění barvy v závislosti na jízdní situaci. Řidič tak dostává od MINI zpětnou vazbu. Světelný kruh je součástí paketu MINI Excitement, který obsahuje například LED ambientní osvětlení a projekci loga MINI do prostoru na zem vedle řidičových dveří.
 

Premiéra: středový ovladač s dotykovým displejem. 

Ve standardní výbavě nového MINI Countryman je připraveno rádio MINI Boost se čtyřřádkovým displejem na centrálním přístroji a Bluetooth hands-free. V rámci volitelné výbavy lze pořídit rádio MINI Visual Boost s barevným displejem o úhlopříčce 6,5 palce, audiosystém Harman Kardon, navigační systém MINI nebo navigační systém MINI Professional. Součástí paketu Wired, který obsahuje i navigační systém MINI Professional, je nejen ovladač s dotykovou horní plochou na středovém tunelu, ale také barevný displej s novým designem a úhlopříčkou 8,8 palce, umístěný v kruhovém centrálním přístroji. Nyní je nově dotykový, takže veškeré jeho funkce lze ovládat a upravovat i jednoduchým dotykem prstu.
 

Nový systém pohonu všech kol ALL4: rychlý a přesný, kompaktní a efektivní. 

Nové MINI Countryman dosahuje výjimečné hospodárnosti i ve spojení se systémem pohonu všech kol ALL4, který je volitelně nabízen ke všem motorům. Nová verze systému pohonu všech kol vyniká rychlými a přesnými reakcemi na změny jízdních situací, ale zároveň je kompaktní a má vysokou účinnost. Tvoří ho rozdělovací převodovka integrovaná do diferenciálu přední nápravy, spojovací hřídel vedoucí k zadní nápravě a spojka, která zajišťuje přesné dávkování točivého momentu na zadní kola. Elektronické ovládání je spojeno se stabilizačním systémem Dynamic Stability Control DSC, díky čemuž zaznamená potřebu změny distribuce točivého momentu s dostatečným předstihem. Pohon ALL4 proto optimalizuje trakci a stabilitu při jízdě v náročných podmínkách, ale současně zlepšuje agilitu při dynamických průjezdech zatáčkami.
 

Elektrické a elektrizující: MINI Cooper S E Countryman ALL4. 

Nová generace MINI Countryman prošlapává cestu k potěčení z jízdy bez lokálních emisí. Plug-in hybridní pohon nového MINI Cooper S E Countryman ALL4 dovoluje jízdu čistě na elektrickou energii až do rychlosti 125 km/h. Síla se z elektromotoru uvolňuje spontánně, přísun je neutuchající a prakticky zcela tichý. To nabízí zcela nový, revoluční náhled na motokárové jízdní vlastnosti MINI. Neméně fascinující je v novém MINI Cooper S E Countryman ALL4 pečlivě řízená spolupráce elektrického a spalovacího motoru. Elektromotor o výkonu 65 kW/88 k předává svou sílu zadní nápravě pomocí jednostupňové převodovky, zatímco zážehový 3válec o výkonu 100 kW/136 k dodává přes 6stupňovou převodovku Steptronic točivý moment předním kolům. Díky této kombinaci vzniká elektrický pohon všech kol, který nabízí neustálou rovnováhu mezi potěšením z jízdy a hospodárností. Spotřeba paliva modelu MINI Cooper S E Countryman ALL4 dosahuje dle testovacího cyklu EU pouze 2,1 litru na 100 kilometrů, zatímco emise CO₂ činí pouze 49 gramů na kilometr.