Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

Nové MINI Countryman získalo 5hvězdičkové hodnocení v nárazových testech Euro NCAP.

Nové MINI Countryman podněcuje touhu po dobrodružství. Jakožto největší model v historii značky nabízí MINI Countryman působivý vnitřní prostor a špičkové jízdní vlastnosti, kombinované s maximální flexibilitou. Nyní tento prémiový kompaktní model MINI vyniká také v oblasti bezpečnosti. V nárazových testech Euro NCAP získal nejvyšší 5hvězdičkové ohodnocení. Náročné testy prokázaly, že prostorné univerzální MINI, které bylo navrženo rovněž pro výlety mimo zpevněné komunikace, nabízí vynikající úroveň ochrany na všech sedadlech a v každé jízdní situaci.

Nárazové testy, prováděné nezávislým zkušebním institutem Euro NCAP (New Car Assessment Programme), jsou měřítkem v oblasti bezpečí posádky v případě nehody, jsou uznávány po celé Evropě a neustále zpřísňovány. Zkušební technici analyzují chování vozu při nejrůznějších typech nárazů s cílem posoudit, jak pevná je kabina cestujících, jak efektivně pracují bezpečnostní systémy a jakým silám je posádka vozu vystavena. Kromě toho se při zkoušce Euro NCAP zohledňují také systémy aktivní bezpečnosti a ochrana chodců.

Karoserie nového MINI Countryman se při čelním a bočním nárazu a také bočním nárazu do sloupu ukázala jako velmi pevná. Zkušební technici zjistili, že nové MINI Countryman nabízí trvale vysokou úroveň ochrany před zraněním bez ohledu na výšku pasažérů a jejich pozici ve voze, čímž poskytuje nejvyšší úroveň ochrany pro děti. Vysoké ohodnocení získaly také opěrky hlavy, které cestující ochraňují před úrazem krku a páteře při nárazu zezadu.

Nový model MINI Countryman je pro optimální ochranu chodců vybaven deformační zónou v předním nárazníku a aktivní kapotou. V případě kolize s chodcem nebo cyklistou se kapota automaticky nadzvedne ve snaze zabránit riziku úrazů způsobených obzvláště tvrdými součástkami v motorovém prostoru.

Příkladné chování nového MINI Countryman v případě nehody je výsledkem integrované bezpečnostní koncepce, která je součástí každého modelu britské prémiové značky. Komponenty vozu jsou navrženy tak, aby nehodě pomohly zabránit, cestující uvnitř chránily před následky kolize s maximální efektivitou a pomoc přivolaly tak rychle, jak je to jen možné. Vysoce odolná konstrukce karoserie s přesně definovanými deformačními zónami zaručuje, že síly působící v případě nehody jsou selektivně absorbovány a odváděny od extrémně pevné kabiny pro cestující. Dokonale harmonizované zádržní systémy uvnitř vozu zajišťují maximální úroveň ochrany pro všechny pasažéry. Kromě toho je nové MINI Countryman standardně vybaveno varováním před srážkou s brzdnou funkcí. Standardní výbavou každého MINI Countryman je také kontrola tlaku v pneumatikách, stejně jako inteligentní tísňové volání s automatickou detekcí vozu a závažnosti havárie.

Nejvyšší hodnocení v oblasti bezpečnosti jsou v případě automobilky MINI tradicí. Předchůdce nového MINI Countryman nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení v nárazovém testu Euro NCAP získal také. Od té doby byly metody institutu Euro NCAP rozšířeny a zahrnují množství dalších kritérií. 5hvězdičkové hodnocení nové generace všestranného MINI ilustruje, jak technologický pokrok v typickém stylu MINI nepřináší pouze potěšení z jízdy, ale také zvyšuje její bezpečnost.

 

 

Kam dále:

 

 

V novém závodním motocyklu BMW HP4 Race spojuje BMW Motorrad nejednoduchou kombinaci: co největší lehkost a zároveň co nejvyšší rychlost a výkon, kritéria pro závodníky na okruhu přímo klíčová. I s plnou nádrží váží tento skvost pouhých 171 kilogramů a je dokonce lehčí, než tovární stroje závodící v proslulém Světovém poháru superbiků.
Výrazného odlehčení dosáhl tým BMW díky karbonovému rámu s nízkou hmotností 7,8 kilogramu a zároveň se tím inovativně zapsal do historie jako první motocyklový výrobce na světě, který na trh uvádí motocykl s rámem vyrobeným čistě z karbonu. Z tohoto ultralehkého a moderního materiálu jsou i obě kola, která díky tomu snížila svou hmotnost přibližně o 30 procent, zadní polorám s třístupňovým nastavením výšky, i doplňky v ikonických barvách BMW HP Motorsport. 
Nadčasový BMW HP4 Race splňuje ty nejvyšší nároky závodních technologií i v některých svých součástech, které jsou používány ve Světovém poháru superbiků. 
Odpružení a brzdy s přední vidlicí upside-down FRG 300 i pružící a tlumící jednotka TTX 36 G z produkce švédského výrobce Öhlins totiž používají také motocykly pro MotoGp a Světový pohár. Další součástí, která pochází přímo ze Světového poháru, je kyvná vidlice z lehkých slitin, vyrobená z frézovaných i plechových částí. Stejně tomu je v základě brzdového systému v srdci motocyklu – v motoru podobnému specifikacím 6.2 a 7.2. Ty se používají jak na Světovém poháru, tak na vytrvalostních závodech. Motor disponuje špičkovým výkonem158 kW (215 k) ve 13 900 1/min a jeho maximální otáčky byly oproti modelu S 1000 RR posunuty ze 14 200 1/min na 14 500 1/min. 
K dosažení nejlepších možných výkonů pomáhá šestistupňová převodovka s optimalizovanými poměry jednotlivých převodových stupňů a volitelným stálým převodem. Na své si také přijdou nadšenci jízdy po zadním kole Wheelie Control, který je součástí široké škály elektronických řídících a asistenčních systémů.