Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

Nové MINI John Cooper Works Clubman.

Poté, co modely rodiny John Cooper Works dobyly kategorii malých vozů, vrhly se se stejnou vervou také do segmentu prémiových kompaktních vozů. Co se rozměrů karoserie týče, je nové MINI John Cooper Works Clubman k dnešnímu dni největším sportovním vozem v historii britské značky. Bonus v podobě prostornosti, každodenní využitelnosti a vhodnosti k cestování na dlouhé vzdálenosti nabízí celou řadu nových možností, jak si užít závodní vášeň. Pro John Cooper Works typický temperament v případě nového MINI Clubman dosahuje zcela nových dimenzí, i proto, že jde o nejsilnější motor, jaký kdy byl namontován pod kapotu vozu MINI. Navíc je zde kombinován s nejnovější verzí pohonu všech kol ALL4. V novém MINI John Cooper Works Clubman (kombinovaná spotřeba 7,4 l/100 km, kombinované emise CO2: 168 g/km), dosahujícím maximálního výkonu 170 kW/231 k a točivého momentu 350 Nm, je hnací síla distribuována podle potřeb mezi přední a zadní nápravu.

Standardně nabízený systém pohonu všech kol je součástí precizně vypilovaného celku, který netvoří pouze výkonný zážehový čtyřválec, sportovní podvozek s 18“ koly z lehkých slitin John Cooper Works, sportovní brzdový systém Brembo a výrazné prvky karoserie pro optimalizovanou aerodynamiku a chlazení motoru, ale i specifický kokpit se sportovními sedadly John Cooper Works. To vše zaručuje fascinující výkon například při zrychlování, které tomuto vozu na rychlost 100 km/h trvá 6,3 s, a to jak se šestistupňovou manuální převodovkou, tak i se samočinnou 8stupňovu převodovkou Steptronic Sport. Přenos výkonu na všechna kola zvyšuje obratnost vozu při sprintech na rovinkách, stejně jako v dynamicky projížděných zatáčkách.

Nové MINI John Cooper Works Clubman necharakterizuje pouze jeho vynikající schopnost zrychlovat, ale také úžasně přesné ovládání a účinné brzdy. Jeho o 29 kW/39 k vyšší výkon a o 25 % zvýšený maximální točivý moment ve srovnání s MINI Cooper S Clubman umožňuje novému špičkovému sportovnímu vozu zrychlit z nulové rychlosti na 100 km/h o 0,7 s rychleji (o 0,6 s se samočinnou převodovkou). V pružném zrychlení z 80 na 120 km/h dosahuje náskok nového MINI John Cooper Works dokonce 1,2 s. Individuální styl nového MINI John Cooper Works Clubman definuje i exkluzivní výbava. Z výrobní linky je vybaveno předními LED světlomety, jízdními režimy MINI Driving Modes, parkovacím asistentem Park Distance Control, komfortním přístupem včetně bezdotykového otevírání dělených dveří zavazadelníku, rádiem MINI Visual Boost s barevným 6,5palcovým displejem, multifunkčním volantem a systémem pro udržování rychlosti s brzdnou funkcí.

Extrémně sportovní a zároveň univerzální jízdní vlastnosti nabízejí pestrou škálu využití, která vyplývá z jeho osobité karoserie. Jeho vzhled je nezaměnitelný i ve chvíli, kdy stojí nehybně na místě, a to v neposlední řadě také díky čtveřici bočních dveří a charakteristickým děleným zadním dveřím, stejně jako pěti plnohodnotným sedadlům a zavazadlovému prostoru, jehož objem lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit z 350 na 1250 litrů.

Zábavu za volantem, komfort a individualitu lze zvýšit volitelnou výbavou. Tento program dovoluje přizpůsobit interiér a exteriér vozu přesně podle přání jeho majitele. V nabídce je široká paleta barev karoserie, čalounění sedadel a ploch interiéru. Výbava dostupná exkluzivně pro modely John Cooper Works zahrnuje zelenou barvu karoserie Rebel Green, kontrastní červenou barvou lakovanou střechu, vnější zpětná zrcátka a sportovní pruhy v červené a černé barvě.

Kromě toho výbava zahrnuje také dvouzónovou klimatizaci, panoramatickou prosklenou střechu, odnímatelné tažné zařízení a alarm s červenou LED kontrolkou, zabudovanou do střešní antény. V oblasti asistenčních systémů je standardní výbavou systém varující před čelní srážkou s brzdnou funkcí, který lze rozšířit o asistenční systém Driving Assistant s radarovým systémem pro automatické udržování rychlosti, varování před srážkou s chodcem, asistent dálkových světel, rozpoznávání dopravních značek, stejně jako o zadní parkovací kameru a parkovací asistent. Volitelný Head-Up Displej nového MINI John Cooper Works Clubman nabízí větší zobrazovací plochu, která přináší ještě intenzivnější prožitek z extrémně sportovního pojetí vozu. Ve spojení s na přání dodávaným Navigačním systémem Professional se ovládací systém skládá z dotykového ovladače na středové konzole a 8,8palcového dotykového displeje.

 

 

Kam dále:

Hybridní hnací soustava BMW i8 se po loňském celkovém vítězství a triumfech ve dvou kategoriích umístila v letošním ročníku ankety Motor roku na prvním místě v kategorii jednotek s objemem od 1,4 do 1,8 litru. Tento úspěch BMW Group v letošní mezinárodní anketě Motor roku dokazuje výkonnostní potenciál technologií Efficient Dynamics, které od roku 2007 významným způsobem zvětšují radost z jízdy a současně omezují spotřebu paliva a produkci emisí CO2.
Mezinárodní anketa Motor roku se poprvé uskutečnila v roce 1999. Od té doby získaly motory vyvinuté pro automobily BMW Group 67 vítězství, a to jak celkových, tak v jednotlivých třídách. Expertní panel složený z 63 motoristických novinářů z 31 zemí volil z nejlepších motorů jednotlivých kategorií. Vítězové se představili ve středu 1. června 2016 při příležitosti výstavy Engine Expo ve Stuttgartu.
Plug-in hybridní hnací soustava BMW i8 kombinuje dynamiku sportovního automobilu se spotřebou paliva malého vozu. Zážehový 3válec BMW i8 disponuje výkonem 170 kW/231 k a pohání zadní kola. Předním kolům dodává sílu elektromotor s výkonem 96 kW/131 k čerpající energii z lithium-iontových akumulátorů, které lze dobíjet z domácí elektrické zásuvky. Na míru navržená plug-in hybridní hnací soustava vyvinutá přímo BMW Group umožňuje v evropském měřicím cyklu absolvovat 37 km na čistě elektrický pohon. Na elektřinu lze jet rychlostí až 120 km/h. Plug-in hybridní hnací soustava zajišťuje plně variabilní pohon všech kol s dynamicky se měnícím rozložením hnací síly.
Typická radost z jízdy je zaručena faktem, že výkonnější zdroj síly pohání kola zadní nápravy, při potřebě intenzivní akcelerace pomáhá elektromotor. Vhodnou kombinací obou zdrojů síly se dosahuje rekordní hospodárnosti. BMW i8 je schopné z klidu na 100 km/h zrychlit během 4,4 s a přitom vykazovat kombinovanou spotřebu jen 2,1 l/100 km, doplněnou spotřebou elektřiny 11,9 kWh/100 km. Tyto hodnoty odpovídají produkci CO2 49 g/km.
Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.... (PDF – 2,7 MB)Kam dále: