Motorkáři | Ušetři na pojistce až 75%.
Porovnat  
Porovnat  

NOVÉ MINI JOHN COOPER WORKS CLUBMAN.

307 BMW invelt 7. 9. 2021

Poté, co modely rodiny John Cooper Works dobyly kategorii malých vozů, vrhly se se stejnou vervou také do segmentu prémiových kompaktních vozů. Co se rozměrů karoserie týče, je nové MINI John Cooper Works Clubman k dnešnímu dni největším sportovním vozem v historii britské značky. Bonus v podobě prostornosti, každodenní využitelnosti a vhodnosti k cestování na dlouhé vzdálenosti nabízí celou řadu nových možností, jak si užít závodní vášeň. Pro John Cooper Works typický temperament v případě nového MINI Clubman dosahuje zcela nových dimenzí, i proto, že jde o nejsilnější motor, jaký kdy byl namontován pod kapotu vozu MINI. Navíc je zde kombinován s nejnovější verzí pohonu všech kol ALL4. V novém MINI John Cooper Works Clubman (kombinovaná spotřeba 7,4 l/100 km, kombinované emise CO2: 168 g/km), dosahujícím maximálního výkonu 170 kW/231 k a točivého momentu 350 Nm, je hnací síla distribuována podle potřeb mezi přední a zadní nápravu.

Standardně nabízený systém pohonu všech kol je součástí precizně vypilovaného celku, který netvoří pouze výkonný zážehový čtyřválec, sportovní podvozek s 18“ koly z lehkých slitin John Cooper Works, sportovní brzdový systém Brembo a výrazné prvky karoserie pro optimalizovanou aerodynamiku a chlazení motoru, ale i specifický kokpit se sportovními sedadly John Cooper Works. To vše zaručuje fascinující výkon například při zrychlování, které tomuto vozu na rychlost 100 km/h trvá 6,3 s, a to jak se šestistupňovou manuální převodovkou, tak i se samočinnou 8stupňovu převodovkou Steptronic Sport. Přenos výkonu na všechna kola zvyšuje obratnost vozu při sprintech na rovinkách, stejně jako v dynamicky projížděných zatáčkách.

Nové MINI John Cooper Works Clubman necharakterizuje pouze jeho vynikající schopnost zrychlovat, ale také úžasně přesné ovládání a účinné brzdy. Jeho o 29 kW/39 k vyšší výkon a o 25 % zvýšený maximální točivý moment ve srovnání s MINI Cooper S Clubman umožňuje novému špičkovému sportovnímu vozu zrychlit z nulové rychlosti na 100 km/h o 0,7 s rychleji (o 0,6 s se samočinnou převodovkou). V pružném zrychlení z 80 na 120 km/h dosahuje náskok nového MINI John Cooper Works dokonce 1,2 s. Individuální styl nového MINI John Cooper Works Clubman definuje i exkluzivní výbava. Z výrobní linky je vybaveno předními LED světlomety, jízdními režimy MINI Driving Modes, parkovacím asistentem Park Distance Control, komfortním přístupem včetně bezdotykového otevírání dělených dveří zavazadelníku, rádiem MINI Visual Boost s barevným 6,5palcovým displejem, multifunkčním volantem a systémem pro udržování rychlosti s brzdnou funkcí.

Extrémně sportovní a zároveň univerzální jízdní vlastnosti nabízejí pestrou škálu využití, která vyplývá z jeho osobité karoserie. Jeho vzhled je nezaměnitelný i ve chvíli, kdy stojí nehybně na místě, a to v neposlední řadě také díky čtveřici bočních dveří a charakteristickým děleným zadním dveřím, stejně jako pěti plnohodnotným sedadlům a zavazadlovému prostoru, jehož objem lze sklopením opěradel zadních sedadel zvětšit z 350 na 1250 litrů.

Zábavu za volantem, komfort a individualitu lze zvýšit volitelnou výbavou. Tento program dovoluje přizpůsobit interiér a exteriér vozu přesně podle přání jeho majitele. V nabídce je široká paleta barev karoserie, čalounění sedadel a ploch interiéru. Výbava dostupná exkluzivně pro modely John Cooper Works zahrnuje zelenou barvu karoserie Rebel Green, kontrastní červenou barvou lakovanou střechu, vnější zpětná zrcátka a sportovní pruhy v červené a černé barvě.

Kromě toho výbava zahrnuje také dvouzónovou klimatizaci, panoramatickou prosklenou střechu, odnímatelné tažné zařízení a alarm s červenou LED kontrolkou, zabudovanou do střešní antény. V oblasti asistenčních systémů je standardní výbavou systém varující před čelní srážkou s brzdnou funkcí, který lze rozšířit o asistenční systém Driving Assistant s radarovým systémem pro automatické udržování rychlosti, varování před srážkou s chodcem, asistent dálkových světel, rozpoznávání dopravních značek, stejně jako o zadní parkovací kameru a parkovací asistent. Volitelný Head-Up Displej nového MINI John Cooper Works Clubman nabízí větší zobrazovací plochu, která přináší ještě intenzivnější prožitek z extrémně sportovního pojetí vozu. Ve spojení s na přání dodávaným Navigačním systémem Professional se ovládací systém skládá z dotykového ovladače na středové konzole a 8,8palcového dotykového displeje.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů