THE i4 | PRVNÍ ČISTĚ ELEKTRICKÉ GRAN COUPÉ
Porovnat  
Porovnat  

NOVÉ MINI JOHN COOPER WORKS GP

340 BMW invelt 7. 9. 2021
obrázek

Britský výrobce prémiových automobilů ohlašuje novou verzi extrémně sportovního malého vozu, chystaného pro rok 2020 - čtyřválcový přeplňovaný motor s výkonem přes 220 kW/ 300 k a závodní technologií John Cooper Works slibuje novou dimenzi výkonnosti a potěšení z jízdy. 

Příští rok vezme nové MINI John Cooper Works GP silnice celého světa útokem. Je navrženo tak, aby uhranulo srdce řidičů zaměřených na dynamiku a výkon. Nové provedení nejsportovnějšího modelu nabídky je poháněno čtyřválcovým motorem o výkonu více než 220 kW/ 300 k, využívajícím nejnovější technologii MINI TwinPower Turbo. Jde o nejrychlejší a nejvýkonnější MINI, které kdy bylo schváleno pro provoz na běžných silnicích. Jeho uvedení na trh současně volá po rychlém rozhodnutí: výroba nového MINI John Cooper Works GP je omezena na pouhých 3000 kusů.

Výrazné přední nárazníky, vzrušující zadní spoiler a rozsáhlé použití lehkých materiálů nenechává nikoho na pochybách o sportovních ambicích tohoto vozu. Rozsáhlé úpravy v oblasti aerodynamiky, snížená hmotnost a odpovídající technologie podvozku vytvářejí vzrušující celek s mimořádným zaměřením na dynamiku a jízdní výkonnost. Aplikace závodní technologie pro použití v sériovém voze umožní dosahování rekordních časů na kolo. Měřítkem je v tomto směru nejvýkonnější model předchozí generace MINI. Ten dosáhl na Nordschleife okruhu Nürburgring času 8 minut a 23 sekund, což byl lepší čas než u soupeřů z výše umístěných segmentů. Porážet na trati větší vozy je ale u značky MINI dobrou tradicí. Po zásahu konstruktéra formule 1 Johna Coopera se z klasického Mini stal malý, ale mimořádně rychlý závodní vůz, který pravidelně porážel mnohem větší hráče své doby. Kromě jiného Mini třikrát vyhrálo Rally Monte Carlo.

obrázek

Nové MINI John Cooper Works GP vzniklo v duchu přetvoření sportovních vlastností MINI do téměř závodního vozu. 

,,Nejrychlejší MINI v historii naší značky, která sahá 60 let do minulosti, je ukázkou našeho nadšení pro automobilové závody," řekl Thomas Giuliani, viceprezident pro produkty. ,,Jsme připraveni na enormní zájem o MINI John Cooper Works GP, a to nejen z důvodu euforických reakcí na stejnojmenný koncepční vůz, ale také na základě našich zkušeností. Každý z předchůdců tohoto vozu byl vyprodán ještě předtím, než byl oficiálně uveden na trh."

obrázek


Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů