Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÝ SEDAN ŘADY 5.

325 BMW invelt 7. 9. 2021

Bavorská automobilka představila první vůz sedmé řady před více než čtyřiceti lety. Automobilů této kategorie se doposud po celém světě prodalo okolo osmi milionů kusů. Šestou generaci představilo BMW v roce 2010 a vozy s tímto označením dosáhly největšího podílu na trhu ve svém segmentu.

Současná sedmá generace je oproti té předchozí větší a robustnější, přitom je téměř o 100 kilogramů lehčí. Podařilo se to díky užití vysokopevnostní oceli, hliníku a hořčíku. Konstruktéři zvýšili podíl hliníku v podvozku, vůz má nízko položené těžiště a téměř ideálně vyvážené rozložení zatížení náprav, což dělá z nového sedanu skvěle ovladatelné manažerské auto v pracovním týdnu a nepolapitelnou bestii v řidičově volném čase.

Novinkou sedmé generace je taktéž spojení dvou klasických designových prvků. Poprvé v historii nesměřuje linie mezi bočními okny směrem dozadu, nýbrž se ohýbá směrem k Hofmeisterově křivce.

Nového zpracování se dočkala také maska chladiče, která svojí robustností podtrhuje majestátní dojem pětkové řady. S maskou se prolínají BiLED světlomety, které patří do standardní výbavy vozy. Příplatkovou technologií jsou pak adaptivní full-LED světlomety pro jízdu ve dne včetně svícení do zatáček a dálkových světel s dosahem přibližně půl kilometru.

Chcete získat více informací o novém sedanu řady pět? Podívejte se na video, kde jej představují naši produktoví specialisté, nebo si projděte obsáhlou fotogalerii na našem facebookovém profilu!

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů