Porovnat  

PREMIÉRA V BMW ŘADY 7.

7. 9. 2021

Zcela vyjímečné množství inovací vyčleňuje nové BMW řady 7 ze segmentu luxusních limuzín. Z nových technologií jmenujme například nosnou strukturu Carbon Core, využívající uhlíkové kompozity, BMW eDrive, které je přítomné ve třech modelech BMW iPerformance, ovládání gesty či dálkově řízené parkování. Nyní přichází další inovace. V BMW 750d xDrive a BMW 750Ld xDrive (kombinovaná spotřeba:5,9-5,7 l/100 km; emise CO2:154-149g/km) se objevuje nejvýkonnější vznětový šestiválec světa, který je strandartně doplněn intelignetním pohonem všech kol. Nový motor disponuje největším výkonem 294 kW/400 k a točivým momentem 760 Nm.

Nový řadový šestiválec s objemem 3,0 litru má základ v nejnovější generaci tohoto typu pohonné jednotky. Součástí technologií BMW TwinPower Turbo je systém vícestupňového přeplňování se čtveřicí turbodmychadel a nejnovější generace přímého vstřikování Common-Rail, pracující s tlakem 2500 bar. Tyto a další nové technologie zajišťují významné zvětšení již tak mimořádné dodávky výkonu, točivého momentu a současně další snížení spotřeby paliva. Nové BMW 750d xDrive zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,6 s (BMW 750Ld xDrive: 4,7 s), což je ve srovnání s předchůdcem zlepšení o 0,3 s. Výraznější dynamiku a dodávku výkonu zajišťuje systém stupňovitého přeplňování se čtveřicí turbodmychadel. Použité řešení zajišťuje rychlejší nárůst točivého momentu již od nízkých otáček a současně  působivě intenzivní reakce na pohyby plynového pedálu.

Prvotřídní hospodárnost: zvýšení výkonu o 5 procent, kombinovaná spotřeba paliva nižší o 11 procent.

Nejvýkonnější vznětový šestiválec světa disponuje největším výkonem 294 kW/400 k při 4400 min-1. Dále posílená dynamika nového motoru se opírá o jeho zcela vyjímečný průběh točivého momentu od nejnižších otáček. již od 1000 min-1 je k dispozici 450Nm, které vrcholí hodnotou 760 Nm v rozmezí 2000 a 3000 min-1. Neutuchající síla nového motoru přechází přes osmistupňovou samočinnou převodovku Steptronic, která je pečlivě naladěna na unikátní charakteristiku tohoto šestiválce. BMW 750d xDrive a BMW 750Ld xDrive mají nejvyšší rychlost elektronicky omezenou na 250 km/h.

Kromě neobyčejné síly se nejvýkonnější vznětový motor v nabídce BMW vyznačuje nízkou spotřebou paliva, která překonává všechny konkurenty v daném segmentu. Zvětšení výkonu o 14 kW/19 k a točivého momentu o 20 Nm je doplněno snížením spotřeby paliva a produkce emisí o 11 procent ve srovnání s předchůdcem. Nové BMW 750d xDrive a BMW 750Ld xDrive se vyznačují kombinovanou spotřebou v rozmezí 5,9 až 5,7 l/100 km a produkcí emisí CO2 od 154 do 149 g/km (hodnoty jsou vypočítané podle normovaného cyklu EU a jsou závislé na zvoleném rozměru pneumatik).

Nový vznětový motor se sportovní charakteristikou je důmyslným příkladem konstrukčního umění a zkušeností BMW Group s vývojem hnacích systémů. Nový motor je ukázkou účinnosti vznětových motorů pracujících s vysokým plnícím tlakem. Základem nového motoru je zbrusu nová generace spalovacích motorů BMW Group. Maximální tlak ve spalovacím motoru se zvětšil z 200 na 210 bar, což s sebou přináší větší termodynamické i mechanické namáhání jednotlivých součástí motoru. 

Používá nové principy: čtveřice turbodmychadel pracuje společně a zajišťuje mimořádnou radost z jízdy.

Hospodárnost a výkonnost nového motoru je zajištěna zejména zásluhou vůbec prvního použití čtveřice turbodmychadel a jejich vzájemného sladění. Podobně, jako tomu bylo u předchozího motoru, i nyní je vzduch dodávaný do spalovacích prostorů stlačovaný stupňovitě. Vysokotlaká část systému přeplňování je tvořena dvojicí turbodmyychadel s proměnnou geomterií rozváděcích lopatek. Nízkotlaká část je řešena nově, nahrazením jednoho velkého turbodmychadla dvojicí menších, a tudíž rychleji reagujících, turbodmychadel. Nejnovější generace ektrinické řídící jednotky motoru DDE (Digital Diesel Electronic) velmi přesně koordinuje spolupráci jednotlivých turbodmychadel, nastavení jejich rozvádějích lopatek, regulačních a obtokových ventilů, stejně jako klapek ve výfukovék potrubí a mezichladiče stlačeného vzduchu v závislosti na aktuální situaci a poloze plynového pedálu.

BMW 750d xDrive a BMW 750Ld xDrive bude v prodeji od července 2016.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů