THE i4 | PRVNÍ ČISTĚ ELEKTRICKÉ GRAN COUPÉ
Porovnat  
Porovnat  

SPORTOVNÍ DUCH A BRITSKÝ STYL: MINI 60 YEARS

326 BMW invelt 7. 9. 2021
obrázek
obrázek

MINI SLAVÍ 60. VÝROČÍ

MINI slaví 60. výročí značky exkluzivním designovým modelem. Specifické designové prvky exteriéru a interiéru zdůrazňují autentickou tradici a agilní charakter originálu ze segmentu malých vozů. Speciální edice v provedení tří a pětidvéřového MINI, obě karosářské verze s nabídkou čtyř motorů.

Mnichov. Originál, který neustále přichází s něčím novým, pevně zakořeněný v tradici, avšak vždy otevřený změnám: to je MINI 60 let po uvedení tohoto malého britského vozu, který přinesl celosvětovou popularitu unikátním vlastnostem, jako je pocit z jízdy jako v motokáře a kreativní využití prostoru. Jako oslavu tohoto kulatého výročí prémiový automobilový výrobce představuje designový model, který vyzdvihuje jak jeho britský původ, tak i agilní charakter MINI. Edice MINI 60 Years s designovými a výbavovými prvky, jež jsou současně vysoce kvalitní a exkluzivní, vyjadřuje sportovního ducha značky, který je neustále přítomen, a to dokonce i v každodenním městském provozu. Speciální edice bude k dispozici od března roku 2019 pro tří a pětidvéřové MINI, přičemž obě karosářské verze nabídnou čtveřici motorů. 

obrázek

SPORTOVNÍ TALENT

Sportovní talent je nedílnou součástí genů MINI. Ještě před uvedením klasického MINI na trh v létě 1959 bylo jasné, že použitá technika nového vozu bude mít pozitivní vliv nejen na vnitřní prostor, ale také na agilní jízdní vlastnosti. V závodní potenciál kompaktního čtyřmístného vozu obzvláště silně věřil John Cooper, konstruktér sportovních aut. Ve spolupráci s Alecem Issigonisem, autorem klasického MINI, přišel s myšlenkou na verze s výkonnějším motorem, čímž položil základy výjimečné kariéře tohoto vozu na závodních okruzích a rallye tratích. Vrcholem byla tři celková vítězství na Rally Monte-Carlo v 60. letech minulého století.

Edice MINI 60 Years s karoserií v klasickém zeleném provedení britských závodních automobilů evokuje především sportovní tradici značky, která začala již v raném stadiu a trvala až do nedávné minulosti. Zelená barva karoserie British Racing Green IV nabízí obzvláště zřetelné vyjádření charakteru a původu prémiového malého vozu. Alternativně jsou v nabídce černá metalíza Midnight Black, šedá metalíza Moonwalk Grey, stříbrná metalíza Melting Silver a modrá MINI Yours Lapisluxury Blue. Zvolená barva karoserie je kombinovaná se střechou a kryty zpětných zrcátek v provedení bílá Pepper White nebo černá. Výrazný vzhled modelů této edice dotvářejí pruhy na kapotě se specifickým výročním designem a exkluzivní dvoubarevná 17palcová kola z lehké slitiny v provedení 60 Years Spoke. 

obrázek

ÚCHVATNÉ LOGO 60 YEARS

Úchvatné logo 60 Years se neobjevuje pouze na levém pruhu na kapotě, ale také na ozdobě okolo bočních směrových ukazatelů a na prahových lištách řidiče a spolujezdce. Uvnitř vozu lze logo spatřit také na obložení interiéru, pro tento model specifickém, na hlavových opěrkách sedadel vpředu a na volantu. Výroční design je patrný také na LED dveřních projektorech, které se rozsvítí ve chvíli, kdy se otevřou dveře. Standardní výbava edičních vozidel zahrnuje sportovní kožený volant a sportovní sedadla čalouněná kůží MINI Yours Leather Lounge 60 Years v provedení tmavá Dark Maroon.

obrázek

PAKET 60 YEAR CHILI

Ve spojení s výbavovým paketem 60 Year Chili jsou ediční vozy vybaveny takovými prvky výbavy, jako jsou LED přední světlomety, LED mlhová světla, bílá směrová světla a zadní LED světla designu britské vlajky, dále vnitřním světelným paketem, o prostorové osvětlení interiéru. Součástí výbavy je také palubní počítač, automatické klimatizace, dešťový senzor a odkládací paket. 

obrázek

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů