Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

TŘI ROKY OD UVEDENÍ ZNAČKY BMW I NA TRH.

776 BMW invelt 7. 9. 2021

Tři roky BMW i znamená tři roky inovací, tři roky komplexní odpovědné mobility: od uvedení na trh v listopadu 2013 není BMW i pouze v pozici technologického průkopníka v rámci BMW Group, ale současně svými produkty jasně symbolizuje inovativní sílu a zaměření na budoucnost.

A dnes je toto tvrzení zřetelnější než kdy jindy. BMW Group již dodala více než 100 000 čistě elektrických nebo plug-in hybridních vozů zákazníkům z celého světa. Samotného BMW i3 vzniklo více než 60 000 kusů, což z něj činí nejúspěšnější elektřinou poháněný prémiový vůz kompaktního segmentu. Na tento úspěch navazuje i BMW i8, které je nejúspěšnějším elektrifikovaným sportovním vozem. Od poloviny roku 2014 tento vůz dorazil k více než 10 000 zákazníků. Tato množství doplňuje přibližně 30 000 prodaných plug-in hybridních vozů známých pod jménem iPerformance, které ztělesňují úspěšný přenos technologií značky BMW i.

„BMW i zůstává na špici v oblasti inovací a bude pokračovat v přinášení revolučních technologií pro celou BMW Group,“ vysvětluje předseda představenstva BMW AG Harald Krüger. „Co se týká elektrických hnacích ústrojí, tak jsme již úspěšně zvládli její přenos na silnice. Dalším technologickým pokrokem bude automatizovaná jízda, v níž stanoví nové standardy BMW iNEXT.“

Zásluhou značky BMW i a jejího samostatného vývoje automobilové architektury a technologie elektrického pohonu BMW eDrive se BMW Group stala průkopníkem v oblasti individuální odpovědné mobility. Čistě elektrické BMW i3 a plug-in hybridní sportovní vůz BMW i8 umožňující lokálně bezemisní provoz v městských oblastech v unikátní podobě kombinují radost z jízdy s prémiovým charakterem. Do mixu svých vlastností přitom přidávají také odpovědnost k životnímu prostředí výrobními procesy s minimální náročností na zdroje, stejně jako používáním nových materiálů. Tento přístup je velmi atraktivní pro nové zákazníky. Z celosvětového pohledu je více než 80 procent zákazníků BMW i3 pro značku BMW zcela nových.

BMW Group v současnosti nabízí sedm modelů, které jsou schopné jezdit výhradně na elektřinu, jako BMW i3, nebo jsou vybavené plug-in hybridními hnacími systémy kombinujícími spalovací motor a elektromotor. Další modely, jako například plug-in hybridní MINI Countryman v roce 2017, budou následovat v budoucnu. Co víc, v roce 2018 nabídku značky BMW i rozšíří otevřená verze BMW i8 Roadster. Když se podíváme ještě dále, v roce 2019 můžeme očekávat první čistě elektrické MINI a v roce 2020 také čistě elektrické BMW X3. Spolu s příchodem nového desetiletí se do prodeje dostane další, větší model BMW i s elektrickým pohonem: BMW iNEXT. Tento mimořádně pokrokový vůz s mnoha inovacemi dále posílí průkopnický charakter BMW i.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů