Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

ZAČÁTKEM ROKU SE DOČKÁME MODERNIZOVANÝCH MODELŮ ŘADY 2 ACTIVE TOURER A GRAN TOURER.

405 BMW invelt 7. 9. 2021

V březnu letošního roku uvede BMW na trh modernizované modely BMW řady 2 – Active Tourer a Gran Tourer. V letech 2014-2017 dosáhly prodeje těchto modelů třídy SAT (Sport Activity Tourer) přes 380 tisíc kusů. Nyní je čas na menší upgrade. 

Zájemci se můžou těšit na nový design předních partií se širokým nasávacím otvorem ve spodní části a výraznější ledvinky masky chladiče. Šíři vozu opticky zvýrazňuje nově pojatý zadní nárazník, sportovní akcent dodávají i mohutnější koncovky výfuku s větším průměrem (všechny čtyřválcové motory navíc nově disponují dvojitou koncovkou výfuku). Nové modely BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer mohou být dodány s volitelně dodávaným paketem M Sport.

Možnosti individualizace rozšiřují dva odstíny laku (Jucaro Beige a Sunset Orange) a šestice nových designů kol z lehkých slitin v průměrech 17, 18 a 19 palců. Prémiový charakter interiéru dokreslují nové možnosti volby čalounění v kombinaci látka/Sensatec nebo kůže. Nového designu se též dočkaly volitelné LED světlomety. Novinkou jsou volitelná přední LED mlhová světla.

Nejnovější generace zážehových i vznětových motorů prošla úpravami s cílem dalšího zvýšení hospodárnosti – upraven byl například klikový hřídel, thermomanagement, časování ventilů či přeplňování. Pro oba modely je poprvé k dispozici sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic, v nabídce společně s osmistupňovou převodovkou Steptronic a šestistupňovou manuální převodovkou. Model 220i je standardně vybaven novým dvouspojkovým ústrojím Steptronic, varianty 225i xDrive a 220d standardně využívají osmistupňovou převodovku Steptronic.


Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů