Od 12.4.2021 je zákazníkům servisu a náhradních dílů umožněn přístup do prostor invelt Praha a Plzeň. Stále platí dodržování legislativních nařízení a bezpečnostně hygienických opatření.

Zahájení moto sezóny BMW Motorrad 2016

Pro všechna nabízená provedení je typický pohon zadních kol, extrémně tuhá karoserie s optimálním rozložením hmotnosti, stejně tak jako propracovaný podvozek se zadní pětiprvkovou nápravou.
Ve srovnání s předchozí generací tohoto vozu (BMW řady 1 Coupé) došlo k významnému zvětšení vnitřního prostoru, které je dáno rozvorem zvětšeným o 30 mm na 2690 mm. Délka BMW řady 2 Coupé se zvětšila o 72 mm na 4432 mm a šířka o 32 mm na 1774 mm. Rozchod předních kol se zvětšil o 41 mm a zadních o 43 mm.
Již nyní je BMW řady 2 Coupé možné objednat ve třech verzích: BMW 220i Coupé, BMW 220d Coupé a BMW M235i Coupé. První dvě uvedené verze pohánějí přeplňované čtyřválce z rodiny motorů BMW TwinPower Turbo. Zážehové i vznětové provedení disponuje nejvyšším výkonem 135 kW/184 k. Sportovně laděná verze BMW M235i Coupé je vybavena přeplňovaným řadovým šestiválcem s výkonem 240 kW/326 k. U všech těchto verzí lze standardně dodávanou šestistupňovou manuální převodovku nahradit převodovkou osmistupňovou samočinnou. Pro verzi BMW M235i Coupé je v rámci Originálního příslušenství připraven i mechanický samosvorný diferenciál.
S výjimkou verze M Performance lze ostatní individualizovat jednou z výbavových linií BMW Sport Line nebo BMW Modern Line, případně zvolit na přání dodávaný M sportovní paket.
Kromě trojice verzí dostupných při uvedení do prodeje se s mírným zpožděním zahájí prodej dalších dvou vznětových provedení: BMW 218d Coupé a BMW 225d Coupé s výkony 105 kW/143 k, resp. 160 kW/218 k.

Již tradiční a velmi oblíbené setkání příznivců motocyklů BMW se tentokrát konalo netradičně v neděli 10.4.2016 v pražském Inveltu. I přes poměrně chladné ráno si setkání nenechalo ujít více než 150 motocyklů značky BMW. V prostorách inveltu přišla k chuti chutná snídaně, opět byly připraveny slevy na příslušenství a doplňky v našem Lifestyle shopu.

Po chutné snídani se téměř všichni účastníci vydali na společnou jízdu, tentokrát byl cíl cesty mostecký Autodrom. Trasu opět výborně připravili naši kolegové z BMW Moto klubu Czech Republic.

V Mostě byl připraven program v podobě možnosti testování našich motocyklů na Polygonu a také dovednostní disciplíny pod dohledem zkušených instruktorů, v čele s Tomášem Zajícem. Celou akci moderoval již tradičně Vlasta Korec, který všem zúčastněným motorkářům podával po celý den potřebné informace.

Vám všem, kteří jste se zúčastnili patří velké poděkování za vaši účast na tomto tradičním srazu BMW Motorrad. Věříme, že jste si zahájení užili a již teď se těšíme na další setkání s Vámi. 

 

Kam dále: