THE i4 | PRVNÍ ČISTĚ ELEKTRICKÉ GRAN COUPÉ
Porovnat  
Porovnat  

ZCELA NOVÉ MINI.

329 BMW invelt 6. 9. 2021

Zcela nový vzhled, který Vás uchvátí.

Originál prémiového segmentu malých automobilů přechází do další fáze svého vývoje. Britský výrobce prémiových automobilů intenzivní proměnou 3dveřového MINI, 5dveřového MINI a MINI Cabrio potvrzuje pozici těchto tří modelů jakožto prémiových zprostředkovatelů potěšení z jízdy, expresivního designu a individuálního stylu. Zřetelné designové akcenty exteriéru vozům dodávají puristický vzhled, který zdůrazňují charakteristické designové prvky.

Inovativní vícebarevná střecha Multitone navíc vytváří jedinečné příležitosti individualizace. Prémiový charakter uvnitř 3dveřového MINI, 5dveřového MINI a MINI Cabrio podtrhuje značně přepracovaná palubní deska. Nejnovější modernizaci malých modelů britské značky završují atraktivní rozšíření standardní a volitelné výbavy, nové barvy karoserie, kola z lehké slitiny, obložení interiéru a čalounění sedadel, jakož i inovativní technologie podvozku, asistenčních systémů, ovládání a konektivity. 

MINI 3dveřové, MINI 5dveřové, MINI Cabrio: Přehled inovací.

  • Puristický vzhled díky novému designu přední části. Přední LED světlomety a zadní LED světla v designu britské vlajky Union Jack jsou nyní součástí standardní výbavy.

Přední část MINI je obzvlášť výrazná. Dominuje ji charakteristická maska chladiče, jejíž šestihranný rámeček je nyní podstatně větší s typickými oválnými MINI světlomety. Obrysová světla nahradily svislé nasávací otvory umístěné co nejvíce v krajích, sloužící jako otvory pro vzduchové clony s cílem zlepšit aerodynamiku. Střední část nárazníku, fungující také jako držák registrační značky, je nyní vyvedena v barvě karoserie, a nikoliv v černé. 

  • Nová podoba charakteristických bočních ozdob. Přepracovaný zadní nárazník.

Boční profil i nadále definují typické MINI proporce a krátké převisy. Nové tvary blatníků kol jsou mimořádně pozoruhodné. Boční směrové ukazatele integrované do přepracovaných bočních ozdob jsou navíc nově vybaveny LED technologií. Společným prvkem zadní části všech modelových variant MINI poháněných spalovacími motory je omezený počet ploch.

  • Světová inovace: vícebarevná střecha Multitone. Nové barvy karoserie a kola z lehké slitiny.

Nová vícebarevná střecha Multitone se vyznačuje barevným přechodem z modré San Marino Blue přes perleťovou barvu Pearly Aqua po černou Jet Black, jehož bylo dosaženo novou technikou lakování. Výrazně rozšířena byla také nabídka kol z lehké slitiny. V nabídce je pět nových variant. Najdete i u nás v MINI invelt Praha a Plzeň.

  • Nově navržené vnitřní povrchy a výdechy ventilace.

V celém interiéru byl výrazně snížen počet chromovaných prvků. Dva kulaté výdechy ventilace po stranách jsou nyní orámovány černými panely. Vnitřní větrací otvory byly kompletně přepracovány a nyní jsou zapuštěny tak, aby lícovaly s obložením interiéru.

  • Multifunkční přístrojový štít s 5palcovým barevným displejem. Centrální sdružený přístroj s novým leskle černým povrchem, 8,8palcový displej a moderní grafické zobrazení.

Vylepšení prvotřídního vzhledu centrálního přístroje. 8,8palcový barevný dotykový displej, dotyková tlačítka oblíbených předvoleb a lesklé černé plochy Piano Black jsou nyní součástí standardní výbavy. Kromě toho je do kulatého přístroje ještě harmoničtěji integrováno ovládání hlasitosti, výstražných světel a asistenčních systémů.

  • Sportovní sedadla v novém barevném provedení Light Checkered. Nová výbava prostorového osvětlení Ambient Light s rozšířenými funkcemi

Novinkou v nabídce jsou sportovní sedadla v barevném provedení Light Checkered, která dokonale ladí se žlutou barvou karoserie Zesty Yellow. Ve spojení s novou výbavou vnitřního osvětlení Ambient Light lze kombinovat barevné světy displejů s ovládáním osvětlení interiéru. Výbava Ambient Light navíc osvětluje kliky dveří a nástupní prostor na straně řidiče a spolujezdce.

  • Adaptivní podvozek je nyní vybaven frekvenčně selektivními tlumiči. Vůbec poprvé je k dispozici elektrická parkovací brzda.

Díky neustálému upravování tlumení na základě frekvence pohybu dosahuje nový adaptivní podvozek znatelně vylepšené rovnováhy mezi sportovností a jízdním komfortem.  Eelektrická parkovací brzda se aktivuje a uvolňuje tlačítkem na středové konzole a kromě MINI One First je k dispozici také pro ostatní modelové varianty ve spojení s automatickou převodovkou, volitelným paketem Driving Assistance a nejméně 17palcovými koly z lehké slitiny.

  • Aktivní systém udržování rychlosti nyní s funkcí Stop & Go.

Nový paket Driver Assistance Plus zahrnuje aktivní systém udržování rychlosti, který ve spojení s automatickou převodovkou nově nabízí také funkci Stop & Go. Ve čtyřech stupních automaticky udržuje požadovanou rychlost a vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel. Systém využívá dat zaznamenaných přední kamerou instalovanou v horní části rámu čelního skla a podle situace upravuje rychlost jízdy a vzdálenost od vozu vpředu.

  • Větší bezpečnost díky novému varování před opuštěním jízdního pruhu a režimu světel pro špatné počasí.

Nové varování před opuštěním jízdního pruhu, které je součástí této výbavy, řidiči pomáhá v rychlostech 70 až 210 km/h bezpečně zůstat ve zvoleném směru. Aby se předešlo neúmyslnému opuštění jízdního pruhu, systém monitoruje vodorovná značení na silnici, a pokud hrozí riziko vybočení z pruhu, řidiče upozorní vibrováním volantu.

  • Propojená inovace. Skrz naskrz.

MINI Connected přináší do vašeho MINI svět informací a zábavy spolu se širokou nabídkou inteligentních služeb a aplikací. Užijte si pohodlí interakce s vaším vozem, stejně jako mnoho možností sdílení a plánování, které vám dávají kontrolu nad situací, ať už jste uvnitř svého MINI nebo mimo něj. Nechte rychlou a spolehlivou konektivitu zlepšit vaše zážitky a zajistit, že si vy i vaši cestující užijete každou cestu a zároveň zůstanete ve spojení s vnějším světem.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů