Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA B3 SEDAN A BMW ALPINA B3 TOURING

1743 BMW invelt 19. 8. 2022 BMW ALPINA B3 ALPINA TOURING SEDAN
BMW ALPINA B3 SEDAN

Se svou vzrušující a přitom vyváženou jízdní dynamikou a každodenní použitelností je BMW ALPINA B3 jedním z nejoblíbenějších a nejžádanějších modelů z automobilové manufaktury ALPINA. Vstupem do nové éry s modelovým rokem 2023 získává BMW ALPINA B3 revidované hnací ústrojí, nový design exteriéru a nejnovější inovace BMW v oblasti digitalizace a konektivity.

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA B3 s BMW invelt Praha | Plzeň. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

Zažijte s námi pořádnou jízdu.

BMW invelt Praha a Plzeň

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

BMW ALPINA B3 SEDAN A BMW ALPINA B3 TOURING

DESIGN EXTERIÉRU

Elegantní nenápadnost je základem filozofie značky ALPINA, která se projevuje v interiéru se zaměřením na pohodlí, nadprůměrné jízdní výkony a decentně sportovní exteriér. Automobily BMW ALPINA pravidelně vyvolávají senzace jak na silnici, tak na závodním okruhu – výsledek pozoruhodné modelové historie. Součástí estetických změn je ještě dynamičtější exteriér spolu s novým designem světlometů

Přepracovaný design exteriéru podtrhuje sportovní charakter modelů BMW ALPINA B3. Aerodynamické komponenty ALPINA vpředu a vzadu přebírají nový progresivní tvar a dodávají modelům BMW ALPINA B3 jedinečný vzhled. Kromě tradičních laků ALPINA ALPINA Blue a ALPINA Green je k dispozici mnoho laků BMW a BMW Individual, včetně novinek, jako je Melbourne Red, Brooklyn Grey a Skyscraper Grey.

DESIGN INTERIÉRU

Nejnovější generace BMW iDrive dodává interakci mezi vozidlem a řidičem nový, digitální rozměr. Technologický základ poskytuje BMW Operating System 8 v kombinaci s intuitivními možnostmi ovládání, jako je vynikající hlasové ovládání, které nabízí BMW Intelligent Personal Assistant. Míra personalizace displejů dosáhla nové úrovně, včetně volitelného head-up displeje s optimalizovaným grafickým výkonem. V souladu s designovým principem BMW „oči na silnici – ruce na volantu“ nabízejí všechny displeje logickou orientaci řidiče a lze je také přizpůsobit individuálním potřebám řidiče. Integrace aplikací třetích stran funguje hladce.

ALPINA IDENTITA

Klasické detaily ALPINA, jako jsou prahy dveří ALPINA, kovové emblémy na podlahových rohožích a opěradla sedadel, vytvářejí stylové akcenty.

STANDARDNÍ VYBAVENÍ

Aktualizace modelu také přináší rozšíření standardní výbavy, která nyní zahrnuje LED světlomety s rozšířenými funkcemi v novém designu a také paket vnitřních a vnějších zpětných zrcátek.

SWITCH-TRONIC

Každé BMW ALPINA B3 má jedinečný kožený sportovní volant, který byl složitě ručně vyroben z té nejlepší kůže LAVALINA. Volitelně jsou k dispozici eloxovaná řadicí pádla ALPINA v černé matné barvě, která osloví svou vysokou kvalitou a ergonomickým designem.

UNIKÁTNÍ DETAILY

Elegantní detaily, jako je výrobní plaketa ALPINA s individuálním číslem sestavení, dodávají interiéru punc exkluzivity.

BMW ALPINA B3 INTERIÉR

OSOBITÝ STYL

Vlastní kožená dílna ALPINA nabízí zákazníkům téměř neomezené možnosti tvorby interiérových kompozic: lemování, prošívání, výšivky a ražby, vyrobené podle přání zákazníka, dodávají designu interiéru ALPINA osobitost. Přírodně upravená kůže LAVALINA rozšiřuje nabídku výbavy BMW o nejkvalitnější přírodní materiál používaný v automobilovém průmyslu. Znalci oceňují zejména pohodlí a klimatické vlastnosti této speciální kůže.

NADČASOVÝ KOKPIT

Velký 14,9“ zakřivený displej v kokpitu umožňuje sloučení digitálního přístrojového panelu a centrálního ovládacího displeje do jednoho celku. Ukazatele digitálního přístrojového panelu jsou navrženy v barevném schématu modré a zelené značky ALPINA. Digitální ilustrace vozidla na centrálním displeji nyní zobrazuje detailní obrázek konkrétního modelu ALPINA.

HIGHLIGHTY BMW ALPINA B3

BMW ALPINA B3 SEDAN A BMW ALPINA B3 TOURING

Zaujala Vás nová BMW ALPINA B3? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat

Typ modelu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

POHON

Špičkový vývoj výkonu, točivý moment a hladkost. S novým výfukovým systémem s nejnovější technologií úpravy výfukových plynů a novým softwarem motoru nyní pohonné ústrojí BMW ALPINA B3 představuje novou etapu technologického vývoje. Nyní generuje výkon 364 kW (495 k) – nárůst o 24 kW (33 k) – ze zdvihového objemu 3,0 litru a využívá dvě specifická mono-scroll turbodmychadla ALPINA. Maximální točivý moment vzrostl o 30 Nm (22 lb-ft) na 730 Nm (538 lb-ft). Hnací ústrojí zajišťuje svižný pohon a katapultuje BMW ALPINA B3 Sedan z 0 na 100 km/h za pouhých 3,6 sekund*, Touring za 3,7 sekund* – nejvyšší rychlost je 305 km/h* (190 mph*) a 302 km/ h* (188 mph*) u druhého jmenovaného.

Řadový šestilitrový motor 3,0 l s biturbo nabíjením

Řadový šestiválcový bi-turbo motor, který je založen na motoru BMW S58, je vybaven speciálními turbínovými skříněmi ALPINA s optimalizovaným průtokem, které účinně přeměňují energii výfukových plynů na plnicí tlak při nízkých otáčkách motoru. Velký mezichladič zvyšuje účinnost nabíjecího systému. Optimalizované sací potrubí s velkoobjemovými pouzdry vzduchového filtru napomáhá reakci motoru. Přenos výkonu je bezproblémový v celém rozsahu otáček, což je charakteristickým znakem vynikajícího zážitku z jízdy, kterým je ALPINA známá.


PŘEVODOVKA

Vysoký výkon na požádání, dostatek raného točivého momentu ve spojení se skvěle kalibrovanou 8stupňovou, sportovní, automatickou převodovkou a sofistikovaným podvozkem ALPINA technologie, zajistí nezapomenutelné zážitky z jízdy.

Osmi-stupňová sportovní automatická převodovka (8HP76) nabízí mimořádný komfort řazení a dynamiku v závislosti na zvoleném režimu převodovky. Pro zvládnutí točivého momentu 730 Nm, byly vybrané komponenty převodovky, jako je měnič točivého momentu a dvojkolí, konstrukčně zesíleny.

BMW ALPINA B3 - DYNAMIKA VEDOUCÍ VE TŘÍDĚ

BMW ALPINA B3 - DYNAMIKA VEDOUCÍ VE TŘÍDĚ

DYNAMIKA

Špičkový zážitek z jízdy s BMW ALPINA B3 je do značné míry ovlivněn sportovním podvozkem ALPINA. S využitím variabilního ovládání tlumičů vytvořili konstruktéři podvozku ALPINA širokou škálu nastavení nabízejících vynikající jízdní komfort a přesné, dynamické ovládání. K dispozici jsou čtyři jízdní režimy: COMFORT+, COMFORT, SPORT a SPORT+. Přesnosti a hbitosti, které charakterizují ovladatelnost BMW ALPINA B3, je dosaženo prostřednictvím ALPINA kalibrovaného, variabilního, sportovního řízení a také specifických pružin, dorazů a stabilizátorů pro lepší ovládání karoserie.

BMW ALPINA B3 SEDAN A BMW ALPINA B3 TOURING

KOLA A PNEUMATIKY

BMW ALPINA B3 je vybaveno plně variabilním systémem pohonu všech kol a elektronicky řízeným samosvorným diferenciálem zadní nápravy, které v kombinaci s na míru vyrobenými výkonnými pneumatikami poskytují velmi vysokou úroveň přilnavosti a trakce. Inženýři ALPINA ve spolupráci s odborníky na pneumatiky Pirelli vyvinuli pneumatiky specifické pro daný model jak pro standardní 19“ litá kola ALPINA DYNAMIC* v provedení 5x4 paprsků, tak pro volitelná kovaná kola ALPINA CLASSIC 20“** s 20 paprsky. Tyto na míru vyrobené pneumatiky lze rozpoznat podle označení výrobce “ALP” na bočnici pneumatiky. Díky použití materiálů a konstrukčních technik, které jsou obvykle vyhrazeny pro segment ultravysokých výkonů, nabízejí pneumatiky vysoké bezpečnostní rezervy, dynamickou přilnavost a jízdní komfort.

 Brzdový systém sestávající z 4pístkových pevných brzdových třmenů s brzdovými kotouči o průměru 395 mm na přední nápravě a plovoucích brzdových třmenů s brzdovými kotouči o průměru 345 mm na zadní nápravě, nabízí vynikající zpomalení a citlivou modulaci. Brzdové třmeny jsou provedeny v modré barvě ALPINA a mají bílý nápis ALPINA. Volitelný high-performance brzdový systém s lehkými vrtanými brzdovými kotouči a vysoce tepelně odolnými brzdovými destičkami nabízí ještě přímější zpětnou vazbu na pedál a termodynamické rezervy.

TECHNICKÉ ÚDAJE PRO BMW ALPINA B3

MOTOR


Válce

6 v řadě
Kapacita
cm ³
2993
Vrtání
mm
84,0
Zdvih
mm
90,0
Kompresní poměr
:1
9,3
Maximální výkon
kW (hp)
364 (495)
Maximální výkon při otáčkách
ot./min
5000 - 7000
Maximální točivý moment Nm / lb-ft
730 / 538
Maximální točivý moment při otáčkách
ot./min
2500 - 4500
Engine management

BOSCH DME 8.6 S
Typ paliva

98-oktan
Emisní klasifikace

Euro 6d-ISC-FCM


VÝKON

Sedan
Touring
Akcelerace 0-100 km/h / 0-62 mph
s
3.6
3.7
Akcelerace 0-200 km/h / 0-124 mph
s
12.2
12.7
Maximální rychlost
km/h
305
302

mph
190
188


ROZMĚRY

Sedan
Touring
Délka
mm
4723
4723
Šířka
mm
1827
1827
Šířka s vnějšími zrcátky
mm
2068
2068
Výška v nenaloženém stavu
mm
1440
1438
Rozvor
mm
2851
2851
Rozchod přední
mm
1577
1577
Rozchod zadní
mm
1572
1572
Kapacita zavazadel
l
480
500-1510
Palivová nádrž
l
59
59


HMOTNOST

Sedan
Touring
Nezatížený (EU)
kg
1875
1955
Max přípustné
kg
2340
2430
Povolené zatížení
kg
540
550
Maximální zatížení nápravy:přední
kg
1155
1155
zadní
kg
1255
1335
Maximální zatížení přívěsu:bržděný
kg
1800
1800
nebržděný
kg
750
750
PŘEVODOVKA


Typ: 8rychlostní sportovní automat (ZF 8HP76) s ALPINA SWITCH-TRONIC
Převodové poměry :1

1. rychlostní stupeň 5,00
5. rychlostní stupeň 1,31


2. rychlostní stupeň 3,20
6. rychlostní stupeň 1,00


3. rychlostní stupeň 2,14
7. rychlostní stupeň 0,82

4. rychlostní stupeň 1,72
8. rychlostní stupeň 0,64
Celkový převodový poměr

7.81
Reverzní převodový poměr
:1
3.48
Konečný převodový poměr
:1
2.81


SPOTŘEBASpotřeba paliva WLTPKombinovaná spotřeba paliva WLTP
l/100 km
10.1
10.1

mpg
28.0
28.0
Emise CO2 WLTP kombinované
g/km
229
229


KOLA A PNEUMATIKY

ALPINA DYNAMIC 19" litá kola s Pirelli P ZERO (ALP)
přední
8,5 x 19" s 255/35 ZR19 (96Y) XL
EU štítek pneumatik

D / B / A, 70 dB
zadní
9,5 x 19" s 265/35 ZR19 (98Y) XL
EU štítek pneumatikD / B / B, 71 dB
K dispozici za příplatek:

ALPINA CLASSIC 20" kovaná kola s Pirelli P ZERO (ALP)
přední
8,5 x 20" s 255/30 ZR20 (92Y) XL
EU štítek pneumatik
D / B / A, 70 dB
zadní
9,5 x 20" s 265/30 ZR20 (94Y) XL
EU štítek pneumatik
D / B / B, 71 dB


CENA A KONFIGURACE BMW ALPINA B3 SEDAN

Předpokládaná cena je 1 830 033 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč.** (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkazeCENA A KONFIGURACE BMW ALPINA B3 TOURING

Předpokládaná cena je 1 856 885 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč.** (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkaze


FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Nakonfigurujte si své BMW ALPINA B3.

1. Uvedená spotřeba paliva a emise CO2 jsou měřeny podle nařízení EU 715/2007 v platném znění. Od 1. září 2018 nahradil nový evropský jízdní cyklus (NEDC) celosvětový harmonizovaný zkušební postup pro lehká vozidla (WLTP). Od ledna 2021 jsou členské státy Evropské unie povinny zajistit, aby nové osobní automobily nabízené k prodeji, k pronájmu nebo vystavené v showroomech apod. byly jasně označeny údaji o spotřebě a emisích podle nového testovacího cyklu WLTP. V současné době probíhají práce na úpravě německého regulačního rámce, který upravuje implementaci tohoto závazku Evropské unie do německého práva, jeho konečné dokončení však stále zbývá. U řady nových vozidel již nejsou k dispozici hodnoty spotřeby a emisí NEDC, je proto rozumné, aby byly zákazníkům namísto toho poskytovány realističtější hodnoty spotřeby a emisí podle WLTP. Oficiální hodnoty spotřeby a emisí výrobce již byly stanoveny na základě nového zkušebního cyklu WLTP a u některých modelů byly pro informaci přepočteny zpět na zkušební cyklus NEDC. Hodnoty WLTP se používají pro stanovení daní.

2. Uvedené údaje zahrnují 90 % naplnění nádrže, 68 kg pro řidiče a 7 kg pro zavazadla. Pohotovostní hmotnost platí pro vozidla se standardní výbavou. Volitelná výbava může toto číslo zvýšit.

3. EU štítek pneumatik = spotřeba paliva / přilnavost za mokra / třída hluku, vnější hluk odvalování. Další informace naleznete na www.alpina.de/tyrelabel.

4. Změny a chyby vyhrazeny.

Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré  technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami  jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje  právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a  zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny  modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním  provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je  nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně  prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se  nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a  mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek,  vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů