Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA D5 S SEDAN A BMW ALPINA D5 S TOURING

839 BMW invelt 28. 8. 2022 BMW ALPINA D5 S SEDAN TOURING
BMW ALPINA D5 S SEDAN A BMW ALPINA D5 S TOURING

Nový vůz BMW ALPINA D5 S nabízí ve své třídě špičkový výkon a dynamiku. Řadový šestiválcový motor s objemem 3,0 litru a třemi turbodmychadly poskytuje působivý výkon 300 kW (408 hp). Maximální točivý moment 800 Nm je k dispozici mezi 1 750 a 2 750 ot./min., čímž je tato nejnovější verze nejlepší ve svém segmentu.

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA D5 S s BMW invelt Praha | Plzeň.

Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce.

DESIGN EXTERIÉRU

Nové konstrukční a aerodynamické prvky ALPINA zdůrazňují čistý a precizní design vozů řady 5, v němž se dynamičtější vzhled setkává s funkčností na firemní úrovni.

BMW ALPINA D5 S SEDAN

Velké přívody sání vzduchu (+ 40 %) v předním spoileru zlepšují chlazení  a zdůrazňují výkonný charakter motoru. Sportovní systém ALPINA pro odvod zplodin se dvěma výfuky je nádherně začleněn do tvaru zadního spoileru vozu.

20loukoťový design ALPINA u 20" kovaných kol ALPINA CLASSIC se stal opravdovým ikonickým prvkem. Kola jsou volitelně k dostání v černé a himalájské šedé barvě. Ve spolupráci s odborníky společnosti Pirelli byla velikost kol pečlivě zvolena tak, aby odpovídala požadavkům  vozidla BMW ALPINA D5 S. Pirelli P Zero s označením ALP poskytují maximální přilnavost na jakémkoliv povrchu vozovky a jsou vyrobeny z materiálů určených výhradně pro mimořádně výkonné pneumatiky.

DESIGN INTERIÉRU

O maximální komfort řidiče i cestujících se stará rozsáhlá řada standardního vybavení, včetně pohodlných sedadel, reproduktorového systému Hi-Fi a rádia DAB. V základní výbavě naleznete špičkovou navigaci BMW, systémy pro komunikaci a infotainment a rovněž parkovacího asistenta.

BMW ALPINA D5 S INTERIÉR
BMW ALPINA D5 S - PŘEDNÍ SEDEAČKA A OTEVŘENÉ DVEŘE

Detaily ALPINA

Klasické detaily ALPINA, jako jsou dveřní prahy ALPINA, vytvářejí stylové akcenty.

BMW ALPINA D5 S KOKPIT

High-tech kokpit

Nově navržený interaktivní displej, který kombinuje centrální ovládací displej a plnobarevný digitální přístrojový panel ALPINA, boduje svým jasným designovým navržením a přizpůsobitelnými pohledy.

BMW ALPINA D5 S PLAKETA

Identita ALPINA

Každé BMW ALPINA je v interiéru vybaveno individuální výrobní plaketou se specifickým číslem sestavení modelu.

BMW ALPINA D5 S VOLANT

Nádherný dotek

Sportovní volant ALPINA je ručně zpracovaný z nejjemnější kůže LAVALINA a značkové modré/zelené prošívání zajišťuje pohodlné uchopení.

Nově navržený interaktivní displej, spolu s centrálním ovládacím displejem a plnobarevnou digitální přístrojovou deskou ALPINA, výrazně boduje čistými designovými liniemi a orientací na řidiče, typickou pro  vozy BMW.

Mistři čalouníci ve společnosti ALPINA dokáží vytvořit zakázkový design interiéru odpovídající přáním zákazníka až do nejmenšího detailu. Kožené čalounění LAVALINA, vyrobené z nejkvalitnějšího přírodního materiálu, jaký se v automobilové branži používá, má neomezené možnosti. Znalci ocení zejména pohodlí a klimatické vlastnosti této výjimečné kůže.

HIGHLIGHTY BMW ALPINA D5 S

BMW ALPINA D5 S SEDAN A BMW ALPINA D5 S TOURING

Zaujala Vás nová BMW ALPINA XB7? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Typ modelu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

POHON

Vůz BMW ALPINA D5 S zapůsobí dynamickým pohonem v celém spektru  otáček a ochotou roztočit motor až k červené značce, což je pro vznětové  motory spíše netypické. Řadový šestiválcový motor s objemem 3,0 litru a  třemi turbodmychadly poskytuje výkon 300 kW (408 hp). Maximální točivý  moment 800 Nm je k dispozici v rozmezí 1 750 a 2 750 ot./min. – což stanovuje referenční hodnotu výkonu v segmentu vozů se vznětovým motorem.

BMW ALPINA D5 S Saloon zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,4 vteřiny  a Touring za 4,6 vteřiny. S maximální rychlostí 286 km/h (u vozu  Touring 283 km/h) je BMW ALPINA D5 S jedním z nejrychlejších vozů svého druhu.

Pohon  všech kol u vozu BMW ALPINA D5 S je založen na systému BMW xDrive,  který podle potřeby distribuuje veškerý točivý moment variabilním způsobem mezi přední a zadní nápravu. Situační nastavení distribuce točivého momentu s optimalizací podle trakce, což je typický rys značky ALPINA, směřuje především na zadní kola, aby odpovídalo sportovnímu  charakteru vozu BMW ALPINA D5 S. 

BMW ALPINA D5 S SEDAN

PŘEVODOVKA

Vůz BMW ALPINA D5 S je vybaven sportovní osmistupňovou automatickou převodovkou se systémem ALPINA SWITCH-TRONIC. Převodovka 8HP75 byla navržena ve spolupráci s experty ze ZF s ohledem na vysoký točivý moment motoru. Ve speciálním režimu řazení ALPINA COMFORT+ řadí převodovka hladce a změny převodových stupňů jsou takřka nepostřehnutelné. Řadicí  body u režimu SPORT jsou nastaveny na maximální jízdní výkon a změny převodových stupňů jsou výrazně rychlejší a jasně zřetelné.

Řidič může řadit rychlostní stupně také ručně pomocí tlačítek ALPINA SWITCH-TRONIC na zadní straně volantu. V režimu SPORT+ je potlačen automatický přechod na vyšší stupeň u červené značky otáček, takže má řidič nad řazením absolutní kontrolu. Volitelně jsou k dostání nová, ergonomicky optimalizovaná řadicí pádla ALPINA SWITCH-TRONIC, vyrobená z  obráběného hliníku s matnou černou povrchovou úpravou.

BMW ALPINA D5 S KONSTRUKCE

BMW ALPINA D5 S - DYNAMIKA VEDOUCÍ VE TŘÍDĚ

JÍZDNÍ KOMFORT A DYNAMIKA

Sportovní odpružení ALPINA nabízí širokou řadu zážitků z jízdy, od přepychového pohodlí až po zvýšenou dynamiku. Elektronicky ovládané  tlumiče umožňují mnoho nastavení stlačení a odpružení. Kratší a tužší pružiny zajišťují celkově ostřejší řízení, a také níže položené těžiště a lepší aerodynamiku. Variabilní  systém sportovního řízení a –1° zakřivení u přední nápravy zajišťují  vynikající ovladatelnost v každé jízdní situaci. V kombinaci s  rafinovanými elastokinematickými prvky zajišťuje sportovní odpružení  ALPINA vysokou směrovou stabilitu, precizní řízení a agilní ovládání.

Brzdový systém ALPINA, který tvoří čtyřpístkové pevné brzdové třmeny a brzdové kotouče s průměrem 395 mm na přední nápravě a plovoucí brzdové třmeny a brzdové kotouče s průměrem 398 mm na zadní nápravě, poskytuje skvělou brzdnou schopnost. Volitelný výkonný brzdový systém s lehkými  perforovanými kompozitovými brzdovými kotouči a speciálními brzdovými  destičkami nabízí ještě vyšší rezervy termodynamiky a přímější odezvu pedálu.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Motor

Počet válců6 in Reihe
Objem (cc)2993
Vrtání (mm)84,0
Zdvih (mm)90,0
Kompresní poměr16,0
Max. výkon  (kW (PS) / 1/min)300 (408) / 4000 - 5000
Max. točivý moment  (Nm / 1/min)800 / 1750 - 2750
Řízení motoruBOSCH DDE 8.3.2
Typ palivaDiesel
Klasifikace na základě emisíEuro 6d-ISC-FCM

Převodovka

Typ8-Gang Sport-Automatik ZF 8HP75 SWITCH-TRONIC
1. převodový stupeň5,00
2. převodový stupeň3,20
3. převodový stupeň2,14
4. převodový stupeň1,72
5. převodový stupeň1,31
6. převodový stupeň1,00
7. převodový stupeň0,82
8. převodový stupeň0,64
Celkový převodový poměr2,81

Disky a pneumatiky

Standardní disky a pneumatikyALPINA CLASSIC 20"
Přední8,5 x 20 255/35 ZR20
Zadní10 x 20 285/30 ZR20

Rozměry

Délka (mm)4978
Šířka (mm)1868 (2126)
Výška vozu bez nákladu  (mm)1466
Rozvor (mm)2975
Rozchod předních kol  (mm)1611
Rozchod zadních kol  (mm)1596
Objem zavazadlového prostoru  (l)560-1700
Objem palivové nádrže  (l)66

Hmotnost

Prázná (EU)  (kg)2095
Maximální povolená  (kg)2620
Povolený náklad  (kg)600
Max. zatížení přední osy  (kg)1255
Max. zatížení zadní osy  (kg)1455
Max. povolená zátěž brzděného přívěsu  (kg)2000
Max. povolená zátěž nebrzděného přívěsu  (kg)750

Výkon

Zrychlení z 0 na 100 km/h  (s)4,6
Maximální rychlost (km/h)283

Spotřeba paliva

Ve městě  (l/100km)8,1
Mimo město  (l/100km)6,5
Kombinovaná (l/100km)7,1
Emise CO2, kombinované  (g/km)187

CENA A KONFIGURACE BMW ALPINA D5 S SEDAN

Předpokládaná cena je 1 359 099 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč. (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkaze.

FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Informace o spotřebě paliva a emisích CO2 podle platné směrnice EU VO (EU) 715/2007: 

BMW ALPINA D5 S Sedan Touring 

Spotřeba paliva, kombinovaná: 7,0 l/100 km 7,0 l/100 km 

Kombinované emise CO2: 185 g/km 185 g/km 

Kategorie účinnosti CO2: C C 

Zveřejněná spotřeba paliva a emise CO2 jsou měřeny podle WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) a pro účely srovnání převedeny na NEDC (New European Driving Cycle). V závislosti na vaší zemi mohou být daně nebo jiné poplatky související s vozidlem založeny na údajích o spotřebě paliva a emisích CO2, které se liší od údajů uvedených zde. Další informace o specifické spotřebě paliva a specifických emisích CO2 nových osobních automobilů jsou uvedeny v „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“, kterou lze zdarma získat na všech prodejních místech a v Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Production information sheet: PDF Document

Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré  technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami  jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje  právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a  zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny  modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním  provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je  nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně    prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se  nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a   mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech  dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů