Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW K 1600 GRAND AMERICA.

408 BMW invelt 7. 9. 2021

Design BMW K 1600 Grand America je inspirován fascinací pro uvolněné, luxusní cestování, které je obzvláště rozšířené v USA. Za tímto účelem byl design vyvinutý pro motocykl typu bagger – BMW K 1600 B – upraven a doplněn o mnoho charakteristických prvků. Kromě dynamicky prodloužené boční linie, která plynule klesá směrem k zádi, je dalším jasně rozpoznatelným prvkem kapkovitá silueta, vytvořená vizuálním napojením vysokého větrného štítku a nízko umístěných bočních zavazadlových schránek.

Chromované tlumiče výfuku, umístěné paralelně se silnicí, jsou harmonicky integrované do elegantního a uhlazeného designu. Autentický vzhled BMW K 1600 Grand America završuje zadní kufr s integrovanou opěrkou spolujezdce. Kromě rozšířené přepravní kapacity nabízí BMW Grand America díky vylepšenému komfortu pro jezdce i spolujezdce významně zvýšenou využitelnost na dlouhých cestách. Horní kufr je také okamžitě rozpoznatelnou známkou toho, že jde o koncept motocyklu navrženého speciálně pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Americký styl: doplňkové brzdové světlo integrované v zadním kufru. 

Design BMW K 1600 Grand America je inspirován americkými custom motocykly, což se odráží i v dalších detailech jeho zadní části. Doplňkové brzdové světlo integrované do horní schránky dává motocyklu při pohledu zezadu typický vzhled. Je také vizuálně sladěno se světly integrovanými do bočních schránek, která fungují jako brzdová a směrová světla. Všechna světla využívají LED světelných zdrojů.

 

Maximální exkluzivita: Paket Style se žlutou barvou Austin Yellow a černou Blackstorm. 

Standardně je BMW K 1600 Grand America lakováno v působivé, elegantní černé barvě Blackstorm. Kromě loga BMW nese motocykl také označení modelu a typu motoru a uprostřed palivové nádrže je umístěn nápis „K 1600 Grand America“.

Paket Style, navržený speciálně pro BMW Grand America, zaručuje ještě větší dávku exkluzivity. Je tvořen dvoubarevným lakováním, které kombinuje černou metalickou barvou Blackstorm s vysoce expresivním odstínem žluté Austin Yellow a chromovými doplňky na krytu předního kola.

Šestiválcový motor s typickou výkonovou charakteristikou. 

Špičkové výkony dělají z dlouhých cest na novém BMW K 1600 Grand America potěšení plné pohody. Nejnovější verze typického šestiválcového motoru od BMW Motorrad dodává v každé jízdní situaci své výkony nenuceně. Nejkompaktnější šestiválcový motor nabízí nejvyšší výkon 118 kW/160 k při 7750 1/min a maximální točivý moment 175 Nm v 5250 1/min. V novém BMW Grand America nabízí nejen oblíbené a prakticky nevyčerpatelné zásoby výkonu, ale také výjimečnou charakteristiku. V rámci principu „amerického způsobu jízdy“ je jeho maximální rychlost omezena na 162 km/h. To bere v úvahu fakt, že úpravy dodatečnými doplňky v zadní části – populární v tomto segmentu motocyklů – mohou znatelně ovlivnit rozložení hmotnosti. Takto je za všech okolností zajištěna patřičná jízdní dynamika, stabilita a bezpečnost.

Elektronické odpružení Dynamic ESA a asistent couvání jako standard. 

Kromě motoru je to i elektronicky řízené zavěšení Dynamic ESA, které přispívá k vynikajícím jízdním vlastnostem nového BMW Grand America, jež jsou výjimečné jízdními výkony, komfortem a stabilitou. Ve standardním nastavení „Road“ nabízí plně automatizované nastavení tlumičů, které zajišťuje nejvyšší úroveň komfortu a vynikající trakci na téměř jakémkoliv povrchu. Kromě toho lze aktivovat režim „Cruise“, který přináší velmi měkké nastavení tlumičů a výraznější komfort.

 

Uvolněná pozice jezdce „s nohama vpřed“ pro dlouhé cesty. 

Pohodlná pozice jezdce i spolujezdce je dalším prvkem, který přispívá k bezkonkurenčně komfortním jízdním vlastnostem BMW K 1600 Grand America – a to i na extrémně dlouhé vzdálenosti. Motocykl je standardně vybaven stupačkami, jež jezdci umožňují zaujmout pohodlnou polohu „s nohama vpřed“. I spolujezdec si může užít pohodlné pozice díky nízkému zadnímu rámu a o 70 milimetrů nižší výšce sedla. Jako výbava na přání jsou k dispozici široké stupačky i pro spolujezdce.

 

Perfektní ochrana před počasím díky vysokému štítku. 

Standardní výbava nového BMW Grand America zahrnuje také vysoce kvalitní ochranný rám motoru, vyhřívané rukojeti řídítek, vyhřívané sedlo, systém pro automatické udržování rychlosti a pro tento model typický zvláště vysoký větrný štít. Spolu s boční kapotáží, která sahá daleko dozadu, zajišťuje perfektní ochranu před větrem a dalšími nepříznivými vlivy počasí. Integrované výdechy ventilace přivádějí jezdci čerstvý vzduch podle potřeby. Audiosystém s přípravou pro navigaci je dalším prvkem standardně dodávaným pro nové BMW K 1600 Grand America.

Nabídka tovární volitelné výbavy pak zahrnuje asistent řazení Shift Assistant Pro a inteligentní tísňové volání eCall (v ČR funkční od 4Q/2018) s ConnectedDrive, pakety Comfort a Safety, různými výškami sedla a kovanými řídítky. Prostor pro další úpravy nabízí program Originálního příslušenství BMW Motorrad.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů