Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

PŘEDSTAVUJEME NOVÉ MODELY R 1250 GS A R 1250 RT.

514 BMW invelt 7. 9. 2021

Nové modely BMW R 1250 GS a R 1250 RT se vyznačují významně zdokonalenými motory boxer, které jsou nejen výkonnější a silnější, ale také, zejména v nízkých otáčkách, mnohem kultivovanější. Nové motory současně vykazují nižší úrovně emisí i spotřeby paliva, a přitom zaujmou i svým specifickým zvukem. Pro dosažení těchto výsledků BMW Motorrad poprvé ve své historii aplikovalo do sériové výroby technologii BMW ShiftCam, jejíž součástí je proměnné časování a zdvih sacích ventilů. Mezi další technické změny motoru patří ventilové rozvody poháněné ozubeným řetězem, stejně jako zlepšené mazání, vstřikovače s dvojicí trysek a nový výfukový systém. 

I když předchozí generace motoru boxer byla známá svým neutuchajícím zátahem, je nová generace použitá v modelech BMW R 1250 GS a R 1250 RT v této oblasti významným krokem vpřed. V nejnovější generaci se zvětšil objem na 1254 cm3 (dříve 1170 cm3). Nový motor má výkon 100kW (136 k) při 7750 1/min a točivý moment 143 Nm při 6250 1/min (dříve 92 kW/125 k při 7750 1/min 125 Nm při 6500 1/min). Se zvýšením objemu o 7% se tak pojí posílení výkonu o 14% a točivého momentu o 9%. Díky tomu je nový motor nejvýkonnějším sériovým boxerem od BMW.

Asynchronní otevírání sacích ventilů - další součást propracovaného ventilového rozvodu. Uspořádání variabilního ventilového rozvodu umožňuje měnit geometrii vaček, stejně jako zdvih sacích ventilů. Kromě těchto změn ale v každém ze dvou režimů dochází také k rozdílu mezi otevíráním jednotlivých sacích ventilů. Touto asymetričností se dosahuje zvětšení vířivosti nasávané směsi vstupující do spalovacích prostorů. Tím je zápalná směs lépe rozprostřena do celého objemu spalovacího prostoru a následně účinněji spálena. Technologie BMW ShiftCam přináší zlepšení hospodárnosti o 4 procenta.

Dva jízdní režimy, ASC a asistent rozjezdu do kopce standardem.

Ve standardním provedení jsou k dispozici dva jízdní režimy, umožňující přizpůsobení motocyklu individuálním požadavkům jezdce. Standardně dodávaný systém Automatic Stability Control (ASC) přináší vysokou úroveň bezpečnosti a nejlepší možnou trakci. Dalším prvkem ze seznamu standardní výbavy je asistent rozjezdu do kopce. 

Jízdní režimy Pro přinášejí další dva režimy, funkce Dynamic Traction Control (DTC), ABS Pro, Hill Start Control Pro a novou funkci DBC jako součást volitelné výbavy.

Součástí volitelné výbavy jsou jízdní režimy Pro, přinášející další režim ,,Dynamic", funkci Dynamic Traction Control (DTC) a v případě R 1250 GS ještě režimy ,,Dynamic Pro", ,,Enduro" a ,,Enduro Pro". DTC umožňuje ještě účinnější a bezpečnější akceleraci zejména v náklonu. ABS Pro, který je součástí jízdních režimů Pro v R 1250 GS a standardem v R 1250 RT, zajišťuje ještě více bezpečnosti při brždění, a to zejména v náklonu. Nový systém brzdového asistenta Dynamic Brake Control (DBC) přidává další úroveň bezpečnosti při brždění v náročných situacích tím, že zamezuje nechtěné aktivaci akcelerátoru. Současně dochází při brždění k omezení točivého momentu, takže je i na zadním kole k dispozici plná brzdná síla. Tento systém přináší více stability a současně kratší brzdnou dráhu. 

Další generace elektronického podvozku Dynamic ESA s automatickou kompenzací zatížení je nyní k dispozici také pro R 1250 RT.

Volitelná výbava BMW Motorrad Dynamic ESA další generace automaticky upravuje charakteristiku tlumení podle jízdní situace a současně kompenzuje změny zatížení. Jemně přizpůsobuje charakteristiku tlumení danému jízdnímu stavu a je schopná zajistit optimální komfort a současně i příkladnou stabilitu. Nyní je tato výbava připravena také pro R 1250 RT.

Konektivita: multifunkční přístrojový panel s mnoha funkcemi pro R 1250 GS. 

Standardní výbavou pro R 1250 GS je nyní barevný 6,5" displej, který je součástí paketu Connectivity.

R 1250 RT je vybaveno displejem s úhlopříčkou 5,7", který doplňuje analogový rychloměr a otáčkoměr.

Inteligentní tísňové volání jako příslušenství. 

Čím rychlejší je zásah záchranných složek v případě nehody nebo nebezpečí, tím lze zachránit více lidských životů. Volitelná výbava do níž patří také Inteligentní tísňové volání, zrychluje zavolání pomoci. Stejně, jako dříve, i nyní lze tuto výbavu objednat pro oba modely. 

BMW Motorrad Spezial Option 719 a HP příslušenství jako tovární volitelná výbava. 

BMW Motorrad Spezial nabízí mnoho prvků pro individuální úpravy také pro nové R 1250 GS a R 1250 RT, kterým zlepší výkonnost a celkovou hodnotu. 

Nové atraktivní barvy a styly pro BMW R 1250 GS.

Nové BMW R 1250 GS je k dispozici ve dvou barevných provedeních základního modelu a ve dvou atraktivních stylových verzích. Základní verze mohou být lakované metalickými laky Blackstorm nebo Cosmic Blue. Standardní kombinací jsou šedá litá kola v barvě Granite Grey, matně černé brzdové třmeny, černý zadní rám, stříbrný hlavní rám, stříbrná řidítka a motor, stejně jako základna pro nosič zavazadel v matně hliníkové barvě Nürburg Silver. Výraznými prvky jsou též přední vidlice se zlatou eloxovanou povrchovou úpravou. 

 

Hlavními prvky z nabídky příslušenství BMW Motorrad Spezial jsou: 

  • Frézované díly Option 719 Classic - vyjadřují jednoznačnou eleganci a puristický hliníkový vzhled.
  • Frézované díly HP - sportovní a dynamický vzhled s jednoduchým barevným schématem podtrhujícím sportovnost. 
  • Option 719 kola z lehké slitiny pro R 1250 RT jsou k dispozici v provedeních ,,Classic" a ,,Sport".
  • HP tlumiče výfuku od společnosti Akrapovič jsou pro motory boxer vyrobené z titanu a váží o 0,5 kg méně než standardní díly. 
  • Option 719 sedlo - ideální doplněk k lakům Option 719.

Fotogalerie na:

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů