Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA B5 SEDAN A BMW ALPINA B5 TOURING

1264 BMW invelt 21. 8. 2022 ALPINA BMW B5 B5 SEDAN B5 TOURING

Nové BMW ALPINA B5 nabízí jemně vyvážený výkon, exkluzivitu a luxus, v novém, moderním designu.

Osmiválcový motor o objemu 4,4 litru s dvojitým přeplňováním poskytuje působivý výkon 457 kW (621 hp) a maximální točivý moment 800 Nm již od 2 000 ot./min. Vůz BMW ALPINA B5 udělá dojem rychlou, lineární reakcí plynu a dodávkou hnacího momentu podle potřeby v celém rozsahu otáček. Osmistupňová sportovní automatická převodovka se systémem ALPINA SWITCH-TRONIC byla speciálně navržena pro motory s vysokým točivým momentem. Maximální jízdní komfort, zlepšená agilita a boční dynamika: Sportovní odpružení ALPINA se ideálně hodí pro výkonové charakteristiky vozu BMW ALPINA B5 a nabízí celou řadu jízdních stylů. Pomocí ovladače jízdních stylů může řidič přepínat mezi několika režimy, například SPORT+ pro maximální dynamiku nebo COMFORT+ pro jízdní komfort bez kompromisů.

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA B5 s BMW invelt Praha | Plzeň. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce.

DESIGN EXTERIÉRU

Nové konstrukční a aerodynamické prvky ALPINA zdůrazňují čistý a precizní design vozů řady 5, v němž se dynamičtější vzhled setkává s funkčností na firemní úrovni.

Velké přívody sání vzduchu (+ 40 %) v předním spoileru zlepšují chlazení a zdůrazňují výkonný charakter motoru. Sportovní systém ALPINA pro odvod zplodin se dvěma výfuky je nádherně začleněn do tvaru zadního spoileru vozu a zprostředkovává skvělý zvuk osmiválcového motoru

Vynikající přilnavost na vozovce

20loukoťový design ALPINA u 20" kovaných kol ALPINA CLASSIC se stal opravdovým ikonickým prvkem. Kola jsou volitelně k dostání v černé a himalájské šedé barvě.

Ve spolupráci s odborníky společnosti Pirelli byla velikost kol pečlivě zvolena tak, aby odpovídala požadavkům vozidla BMW ALPINA B5. Pirelli P Zero s označením ALP poskytují maximální přilnavost na jakémkoliv povrchu vozovky a jsou vyrobeny z materiálů určených výhradně pro mimořádně výkonné pneumatiky.

Pohon všech kol u vozu BMW ALPINA B5 je založen na systému BMW xDrive, který podle potřeby distribuuje veškerý točivý moment variabilním způsobem mezi přední a zadní nápravu. Situační nastavení distribuce točivého momentu s optimalizací podle trakce, což je typický rys značky ALPINA, směřuje především na zadní kola, aby odpovídalo sportovnímu charakteru vozu BMW ALPINA B5.

Nerezový systém ALPINA pro odvod zplodin obsahuje aktivní výfukové ventily a patentované dvojité výfuky a zprostředkovává přirozený zvuk osmiválcového motoru.

DESIGN INTERIÉRU

O maximální komfort řidiče i cestujících se stará rozsáhlá řada standardního vybavení, včetně pohodlných sedadel, reproduktorového systému Hi-Fi a rádia DAB. V základní výbavě naleznete špičkovou navigaci BMW, systémy pro komunikaci a infotainment a rovněž parkovacího asistenta.

BMW ALPINA B5 - ALPINA detaily

Klasické detaily ALPINA, jako jsou dveřní prahy ALPINA, vytvářejí stylové akcenty.

BMW ALPINA B5 - High-Tech Cockpit

Nově navržený interaktivní displej, který kombinuje centrální ovládací displej a plnobarevný digitální přístrojový panel ALPINA, boduje svým jasným designovým jazykem a přizpůsobitelnými pohledy.

BMW ALPINA B5 - nádherný dotek

Sportovní volant ALPINA ručně zpracovaný z nejjemnější kůže LAVALINA a opatřený značkovým modrým/zeleným prošíváním zajišťuje pohodlné uchopení.

BMW ALPINA B5 - podpis ALPINA

Každé BMW ALPINA je v interiéru vybaveno individuální výrobní plaketou se specifickým číslem sestavení modelu.

Kokpit se špičkovými technologiemi

Nově navržený interaktivní displej, spolu s centrálním ovládacím displejem a plnobarevnou digitální přístrojovou deskou ALPINA, výrazně boduje čistými designovými liniemi a orientací na řidiče, typickou pro vozy BMW.

Mistři čalouníci ve společnosti ALPINA dokáží vytvořit zakázkový design interiéru odpovídající přáním zákazníka až do nejmenšího detailu. Kožené čalounění LAVALINA, vyrobené z nejkvalitnějšího přírodního materiálu,  jaký se v automobilové branži používá, má neomezené možnosti. Znalci ocení zejména pohodlí a klimatické vlastnosti této výjimečné kůže.

HIGHLIGHTY BMW ALPINA B5 SEDAN A BMW ALPINA B5 TOURING

BMW ALPINA B5 SEDAN A BMW ALPINA B5 TOURING

Zaujala Vás nová BMW ALPINA B5? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Typ modelu

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

POHON

BMW ALPINA B5 zapůsobí ostřejší reakcí a výrazně vyšším dynamickým výkonem v celém rozsahu otáček motoru.

Nejnovější generace osmiválcového motoru s objemem 4,4 litru a dvěma  turbodmychadly s dvojitými spirálami dodávají výkon 457 kW (621 hp) a  800 Nm točivého momentu, jenž je dostupný od pouhých 2 000 ot./min. až  do 5 000 ot./min. To přináší vyšší akcelerační odezvu, rychlejší dodávku  hnacího momentu a efektivní výkonový zisk v nejdůležitějším rozmezí otáček.

Sedan BMW ALPINA B5 zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 3,4 vteřiny (Touring za 3,6 vteřiny) a sprint na 200 km/h zvládne za 11,3 vteřiny (Touring za 11,9 vteřiny). Maximální rychlost činí 330 km/h (u vozu Touring 322 km/h).

Pohon všech kol u vozu BMW ALPINA B5 je založen na systému BMW xDrive, který podle potřeby distribuuje veškerý točivý moment variabilním způsobem mezi přední a zadní nápravu. Situační nastavení distribuce točivého momentu s optimalizací podle trakce, což je typický rys značky ALPINA, směřuje především na zadní kola, aby odpovídalo sportovnímu charakteru vozu BMW ALPINA B5.

Nerezový  systém ALPINA pro odvod zplodin obsahuje aktivní výfukové ventily a patentované dvojité výfuky a zprostředkovává přirozený zvuk osmiválcového motoru.

PŘEVODOVKA

Vůz BMW ALPINA B5 je vybaven  nejnovější generací sportovní osmistupňové automatické převodovky se systémem ALPINA SWITCH-TRONIC. Převodovka 8HP76 byla navržena ve spolupráci s experty ze ZF s ohledem na vysoký  točivý moment motoru. Jelikož nabízí jedinečný komfort řazení a schopnost změnit rychlostní stupeň v desetinách vteřiny, dodávka hnacího momentu je za všech  okolností rychlá a snadná.

Řidič  může řadit rychlostní stupně také ručně pomocí tlačítek ALPINA   SWITCH-TRONIC na zadní straně volantu. V režimu SPORT+ je potlačen automatický přechod na vyšší stupeň u červené značky otáček, takže má   řidič nad řazením absolutní kontrolu. Volitelně jsou k dostání nová, ergonomicky optimalizovaná řadicí pádla ALPINA SWITCH-TRONIC, vyrobená z obráběného hliníku s matnou černou povrchovou úpravou.  

BMW ALPINA B5 - DYNAMIKA VEDOUCÍ VE TŘÍDĚ

BMW ALPINA B5 - DYNAMIKA VEDOUCÍ VE TŘÍDĚ

JÍZDNÍ KOMFORT A DYNAMIKA

Sportovní odpružení ALPINA nabízí širokou řadu zážitků z jízdy, od přepychového pohodlí až po zvýšenou dynamiku. Elektronicky ovládané tlumiče umožňují mnoho nastavení stlačení a odpružení. Kratší a tužší pružiny zajišťují celkově ostřejší řízení, a také níže položené těžiště a lepší aerodynamiku. Nastavení aktivní stabilizace odvalování bere speciálně v úvahu kinematiku odpružení vozu ALPINA BMW B5, lehká 20" kola i nastavení pneumatik.

Integrální aktivní řízení nabízí přímou reakci řízení s výjimečnou  zpětnou vazbou. Variabilní systém sportovního řízení a –1° zakřivení u přední nápravy zajišťují vynikající ovladatelnost v každé jízdní situaci. Elektromechanické řízení zadních kol umožňuje natočení kol zadní nápravy o maximálně 2,3° vlevo i vpravo.

Brzdový systém ALPINA, který tvoří čtyřpístkové pevné brzdové třmeny a brzdové kotouče s průměrem 395 mm na přední nápravě a plovoucí brzdové  třmeny a brzdové kotouče s průměrem 398 mm na zadní nápravě, poskytuje skvělou brzdnou schopnost. Volitelný výkonný brzdový systém s lehkými perforovanými kompozitovými brzdovými kotouči a speciálními brzdovými destičkami nabízí ještě vyšší rezervy termodynamiky a přímější odezvu pedálu.

Zlepšená jízdní dynamika, čisté potěšení z řízení: Volitelně je k dostání diferenciál s mechanicky omezeným prokluzováním a součástkami vyrobenými pomocí obrábění CNC v kvalitě pro motosport. Vůz BMW ALPINA B5  dynamicky zatáčí s důrazem na zadní kola a zvýšený přenos hnacího momentu a trakce umožňují obzvláště dynamickou akceleraci při výjezdu ze zatáček.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Motor

Počet válcůV8 90°
Objem (cc)4395
Vrtání (mm)89,0
Zdvih (mm)88,3
Kompresní poměr10,5
Max. výkon  (kW (PS) / 1/min)457 (621) / 5500-6500
Max. točivý moment  (Nm / 1/min)800 / 2000-5000
Řízení motoruBOSCH DME 8.8.T
Typ palivaSuper Plus
Klasifikace na základě emisíEuro 6d-ISC-FCM

Hmotnost

Prázná (EU)  (kg)2055
Maximální povolená  (kg)2520
Povolený náklad  (kg)540
Max. zatížení přední osy  (kg)1255
Max. zatížení zadní osy  (kg)1325
Max. povolená zátěž brzděného přívěsu  (kg)2000
Max. povolená zátěž nebrzděného přívěsu  (kg)750

Rozměry

Délka (mm)4978
Šířka (mm)1868 (2126)
Výška vozu bez nákladu  (mm)1466
Rozvor (mm)2975
Rozchod předních kol  (mm)1611
Rozchod zadních kol  (mm)1596
Objem zavazadlového prostoru  (l)530
Objem palivové nádrže  (l)68

Výkon

Zrychlení z 0 na 100 km/h  (s)3,4
Maximální rychlost (km/h)330

Spotřeba paliva

Ve městě  (l/100km)15,9
Mimo město  (l/100km)8,3
Kombinovaná (l/100km)11,1
Emise CO2, kombinované  (g/km)253

Disky a pneumatiky

Standardní disky a pneumatikyALPINA CLASSIC 20"
Přední8,5 x 20 255/35 ZR20
Zadní10 x 20 295/30 ZR20

Převodovka

Typ8-Gang Sport-Automatik ZF 8HP76 SWITCH-TRONIC
1. převodový stupeň5,00
2. převodový stupeň3,20
3. převodový stupeň2,14
4. převodový stupeň1,72
5. převodový stupeň1,31
6. převodový stupeň1,00
7. převodový stupeň0,82
8. převodový stupeň0,64
Celkový převodový poměr2,8

CENA A KONFIGURACE BMW ALPINA B5 SEDAN

Předpokládaná cena je 2 466 207 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč.** (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkaze.

CENA A KONFIGURACE BMW ALPINA B5 TOURING

Předpokládaná cena je 2 528 172 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč.** (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkaze.

FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Informace o spotřebě paliva a emisích CO2 podle platné směrnice EU VO (EU) 715/2007:

BMW ALPINA B5 Sedan Touring

Spotřeba paliva, kombinovaná: 11,1 l/100 km 11,2 l/100 km

Kombinované emise CO2: 253 g/km 256 g/km

Kategorie účinnosti CO2: F F

Zveřejněná spotřeba paliva a emise CO2 jsou měřeny podle WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) a pro účely srovnání převedeny na NEDC (New European Driving Cycle). V závislosti na vaší zemi mohou být daně nebo jiné poplatky související s vozidlem založeny na údajích o spotřebě paliva a emisích CO2, které se liší od údajů uvedených zde. Další informace o specifické spotřebě paliva a specifických emisích CO2 nových osobních automobilů jsou uvedeny v „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“, kterou lze zdarma získat na všech prodejních místech a v Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Product information sheet: PDF document

Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně   prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a  mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů