Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

1278 BMW invelt 27. 8. 2022 BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ
BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

Nové BMW ALPINA D4 S je nejnovější nabídkou ALPINA vytvořené pro sportovní každodenní řidiče, kteří hledají speciální zážitek z jízdy v Gran Turismo. V této vysoce výkonné dieselové variantě s 3,0 litrovým řadovým šestiválcovým motorem a BMW mild hybridní technologií nabízí Gran Coupé vysoký výkon a točivý moment, elegantní estetiku a exkluzivní jízdní komfort ALPINA.

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA D4 S s BMW invelt Praha | Plzeň.

Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce.

DESIGN EXTERIÉRU

BMW ALPINA D4 S Gran Coupé se vyznačuje výrazným, elegantním designem s prodlouženou siluetou a plynulou linií střechy.

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

Přední spoiler ALPINA zdůrazňuje atletickou příď, zatímco vzadu přebírá elegantní linie kupé nenápadný spoiler. Na zádi jsou také čtyři oválné koncovky sportovního výfukového systému ALPINA, dlouholetého znaku značky, mezi nimiž je úhledně integrován zadní difuzor. Pro BMW ALPINA D4 S je k dispozici široká škála laků BMW a BMW Individual. Modré a zelené metalické laky ALPINA, které jsou synonymem značky, jsou výhradně vyhrazeny pro vozy BMW ALPINA.

DESIGN INTERIÉRU

Elegantní nenápadnost je základem filozofie značky ALPINA, která se projevuje v interiéru se zaměřením na pohodlí, nadprůměrné jízdní výkony a decentně sportovní exteriér. Automobily BMW ALPINA pravidelně vyvolávají senzace jak na silnici, tak na závodním okruhu – výsledek pozoruhodné modelové historie.

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ INTERIÉR
BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ DETAIL

Detaily ALPINA

Klasické detaily ALPINA, jako jsou prahy dveří ALPINA, kovové emblémy na podlahových rohožích a opěradla sedadel, vytvářejí stylové akcenty.

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ VOLANT

LAVALINA

Volant ALPINA – mistrovské řemeslné dílo.Každý automobil, který opouští továrnu v Buchloe, má jedinečný kožený sportovní volant, který byl složitě ručně vyroben z té nejlepší kůže LAVALINA.

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ PAKETA

Odlišnost

Elegantní detaily, jako je výrobní plaketa ALPINA s individuálním číslem sestavení, dodávají interiéru punc exkluzivity.

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ INTERIÉR

State-of-the-art

Standardní výbava je prvotřídní a zahrnuje komfortní prvky, jako je vyhřívání sedadel a volantu, ale také nejnovější asistenční systémy BMW, jako je parkovací a jízdní asistent.

Interiér BMW ALPINA D4 S lze také upgradovat kompletním koženým čalouněním LAVALINA na míru. Přirozeně vyčiněná kůže je v automobilovém segmentu vlastní jakostní třídou a je ceněna jak pro svou pružnou měkkost, tak pro své schopnosti vyrovnávat teplotu. V kožené dílně ALPINA mohou mistři řemeslníci splnit i ta nejspecifičtější přání zákazníků. Elegantní detaily, jako je plaketa ALPINA s výrobním číslem nebo ručně obšitý volant v luxusní kůži LAVALINA, dodávají interiéru punc exkluzivity.

Standardní výbava BMW ALPINA D4 S je špičkou ve své  třídě a zahrnuje komfortní prvky, jako je vyhřívání sedadel a volantu,  ale také nejnovější asistenční systémy BMW, jako je parkovací a jízdní  asistent včetně asistenta pro omezení rychlosti, Cross Traffic Alert a Lane Change Warning.

HIGHLIGHTY BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ


BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

Zaujala Vás nová BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ? Chcete si domluvit testovací jízdu?Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

POHON

Řadový šestiválec s objemem 3,0 litrů s přeplňováním bi-turbo nabízí maximální výkon 261 kW (355 k). Maximální točivý moment 730 Nm (538 lb-ft) je k dispozici mezi 1750 a 2750 ot./min a dodává okamžitý výkon v každé jízdní situaci. BMW ALPINA D4 S zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 170 km/h / 168 mph. 

Pohon všech kol je založen na systému BMW xDrive, který umožňuje plně variabilní rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu. Jak se sluší na atletický charakter BMW ALPINA D4 S, rozdělení točivého momentu jde ve prospěch zadních kol. Elektronicky řízený zadní samosvorný diferenciál navíc zajišťuje optimální trakci a agilitu – zejména při dynamických průjezdech zatáčkami.

Dieselový oxidační katalyzátor a povlak SCR ve filtru pevných částic spolu se systémem SCR v blízkosti motoru a dvěma katalyzátory SCR se vstřikováním AdBlue®, zajišťují snížení oxidů dusíku obsažených ve výfukových plynech nafty. Spotřeba paliva měřená podle nového a realističtějšího měřícího cyklu WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) je 6,9 l/100 km s emisemi CO2 182 g/km

JÍZDNÍ KOMFORT A DYNAMIKA

Jako pravé Gran Turismo kombinuje BMW ALPINA D4 S Gran Coupé emocionální jízdní dynamiku s pohodlným cestováním. ALPINA Sport Suspension s lehkostí zvládá náročné silniční podmínky a vyniká dynamickými jízdními manévry, přičemž zůstává stabilní a bezpečné i při vysokých rychlostech.

Negativní odklon 1,25° na přední nápravě v kombinaci se speciálně vyvinutým stabilizátorem přední nápravy výrazně zvyšují příčnou dynamiku. Zakázková konfigurace pružin a tlumičů zajišťuje vyvážené charakteristiky odpružení a specifické přizpůsobení variabilního ovládání tlumičů zajišťuje znatelné rozlišení mezi různými jízdními režimy.

BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

KOLA A PNEUMATIKY

Progresivní design kol BMW ALPINA D4 S navazuje na výrazný tvar karoserie. Dvacet jemných paprsků vede od středu kola k vnějšímu ráfku. Kolo je vyrobeno složitým procesem kování, jehož výsledkem je hmotnost pouhých 12 kg, což je na velikost kola 20“ pozoruhodné. Nízká rotační hmota pomáhá dosáhnout vynikající jízdní kvality i přes výkonnou konfiguraci kola/pneumatiky, která měří 8,5x20“ s 255/35 ZR20 vpředu a 10x20“ s 285/30 ZR20 vzadu. Kola jsou k dispozici v černé nebo antracitové barvě.

Čtyřpístkové pevné brzdové třmeny s brzdovými kotouči Ø 395 mm (15,6“) na přední nápravě a plovoucí brzdové třmeny s brzdovými kotouči Ø 345 mm (13,6“) na zadní nápravě nabízejí velkorysé bezpečnostní rezervy. Volitelný high-performance brzdový systém*** s vrtanými, lehkými, kompozitovými, brzdovými kotouči nabízí přesnější zpětnou vazbu pedálu a termodynamické rezervy.


TECHNICKÉ ÚDAJE

MOTOR


Válce

6 v řadě
Kapacita
cm ³
2993
Vrtání
mm
84,0
Zdvih
mm
90,0
Kompresní poměr
:1
16,5
Maximální výkon
kW (hp)
261 (355)
Maximální výkon při otáčkách
ot/min
4000 - 4200
Maximální točivý moment
Nm / lb-ft
730 / 538
Maximální točivý moment při otáčkách
ot./min
1750 - 2750
Engine management

BOSCH DDE 8.53
Typ paliva

Diesel
Emisní klasifikace

Euro 6d-ISC-FCM


VÝKON

Sedan
Akcelerace
0-100 km/h / 0-62 mph
s
4.8
Akcelerace 0-200 km/h / 0-124 mph
s
19.1
Maximální rychlost

km/h
270

mph
168


ROZMĚRY

Sedan
Délka
mm
4792
Šířka
mm
1850
Šířka s vnějšími zrcátky
mm
2073
Výška v nenaloženém stavu
mm
1440
Rozvor
mm
2856
Rozchod přední
mm
1593
Rozchod zadní
mm
1588
Kapacita zavazadel
l
470 - 1290
Palivová nádrž
l
59
SPOTŘEBA


SPOTŘEBA PALIVA WLTP

Kombinovaná spotřeba paliva WLTP
l/100 km
6.9

mpg
40.9
Emise CO2 WLTP kombinované
g/km
182


PŘEVODOVKA


Typ:
8rychlostní sportovní automat (ZF 8HP76) s ALPINA SWITCH-TRONIC
Převodové poměry:11. rychlostní stupeň 5,50
5. rychlostní stupeň 1,32

2. rychlostní stupeň 3,52
6. rychlostní stupeň 1,00

3. rychlostní stupeň 2,207. rychlostní stupeň 0,82

4. rychlostní stupeň 1,728. rychlostní stupeň 0,64
Celkový převodový poměr

8.59
Reverzní převodový poměr
:1
3.99
konečný převodový poměr
:1
2.47


KOLA A PNEUMATIKY

ALPINA CLASSIC 20" kovaná kola s Pirelli P ZERO (ALP)
přední
8,5 x 20" s 255/35 ZR20 (97Y) XL
EU štítek pneumatik

D / B / A, 70 dB
zadní

10 x 20" s 285/30 ZR20 (99Y) XL
EU štítek pneumatik
D / B / B, 71 dB


HMOTNOST


Nezatížený (EU)
kg
2020
Max přípustné
kg
2420
Povolené zatížení
kg
475
Maximální zatížení nápravy:


přední
kg
1205
zadní
kg
1325
Maximální zatížení přívěsu:


bržděný
kg
1800
nebržděný
kg
750

CENA A KONFIGURACE BMW ALPINA D4 S GRAN COUPÉ

Předpokládaná cena je 1 646 204 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč. (ceník pro Q3/2022)

Vůz si můžete konfigurovat na tomto odkaze.

FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

1 Uvedená spotřeba paliva a emise CO2 jsou měřeny podle nařízení EU 715/2007 v platném znění. Od 1. září 2018 nahradil nový evropský jízdní cyklus (NEDC) celosvětový harmonizovaný zkušební postup pro lehká vozidla (WLTP). Od ledna 2021 jsou členské státy Evropské unie povinny zajistit, aby nové osobní automobily nabízené k prodeji, k pronájmu nebo vystavené v showroomech apod. byly jasně označeny údaji o spotřebě a emisích podle nového testovacího cyklu WLTP. V současné době probíhají práce na úpravě německého regulačního rámce, který upravuje implementaci tohoto závazku Evropské unie do německého práva, jeho konečné dokončení však stále zbývá. U řady nových vozidel již nejsou k dispozici hodnoty spotřeby a emisí NEDC, je proto rozumné, aby byly zákazníkům namísto toho poskytovány realističtější hodnoty spotřeby a emisí podle WLTP. Oficiální hodnoty spotřeby a emisí výrobce již byly stanoveny na základě nového zkušebního cyklu WLTP a u některých modelů byly pro informaci přepočteny zpět na zkušební cyklus NEDC. Hodnoty WLTP se používají pro stanovení daní.

2 Uvedené údaje zahrnují 90 % naplnění nádrže, 68 kg pro řidiče a 7 kg pro zavazadla. Pohotovostní hmotnost platí pro vozidla se standardní výbavou. Volitelná výbava může toto číslo zvýšit.

3 EU štítek pneumatik = spotřeba paliva / přilnavost za mokra / třída hluku, vnější hluk odvalování. Další informace naleznete na www.alpina.de/tyrelabel.

4 Změny a chyby vyhrazeny.

Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré  technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami  jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje  právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a   zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny  modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním  provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je   nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně   prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se  nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a  mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek,  vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů