Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW IX3.

441 BMW invelt 6. 9. 2021

První BMW iX3 inspiruje čistým a soustředěným designem, nekompromisně účinným elektrickým pohonem a čistou radostí z jízdy v kombinaci se všemi výhodami vozů SAV. BMW iX3 doplňuje rodinu X3 a naplňuje tak příslib BMW Power of Choice, spočívající v šířce nabídky různých druhů pohonu.

Design: rozměry modelu BMW X a dobře známé prvky BMW i. 

Osobitou identitu nového modelu iX3, kterou nejlépe vystihuje jeho čistě elektrický pohon, zvýrazňují pro tento model specifické konstrukční prvky. Aerodynamiku vozu optimalizují jedinečné modifikace předního a zadního nárazníku, z větší části uzavřená maska chladiče ve tvaru ledvinek a nově vyvinutá kola z lehké slitiny. Uvážlivě umístěné modré akcenty navíc odrážejí jeho technologické spojení se značkou BMW i. 

Dvoudílnou masku chladiče, jejíž vnitřní plochy mají síťovanou strukturu, jaká byla dříve k vidění pouze u modelů BMW M, lemuje chromovaný rámeček. V případě BMW iX3 je design masky chladiče doplněn o dobře známou modrou linku BMW i, která vede po vnitřních okrajích ledvinek. Boční průduchy v předních blatnících se vyznačují perleťově chromovaným provedením a nesou logo BMW i. Přepracovaná aerodynamická kola spolu s difuzorem a dekory v barvě BMW i Blue pokračují ve specifickém designovém jazyce důsledně až k zádi. 

Interiér: BMW i Blue.

Individuální detaily, jako jsou BMW i prahové lišty a nastavení standardně dodávaného ambientního osvětlení na modrou barvu BMW i Blue, vytvářejí v interiéru moderní a elegantní atmosféra. Spolu s označením BMW iX3 na středové konzole, v přístrojovém panelu a na kontrolním displeji přesně navrženém pro elektrický pohon podtrhují jedinečnost vozu. BMW iX3 takto ukazuje svůj elektrizující charakter bez jakýchkoliv kompromisů.

Řidič, spolujezdec vpředu a tři cestující vzadu si užívají téměř úplně stejné úrovně prostoru jako u běžně poháněných variant BMW X3. A velké rozdíly neexistují ani pokud jde o variabilitu zavazadlového prostoru, pod jehož podlahou se nachází úložný prostor pro nabíjecí kabel nebo kryt zavazadlového prostoru. Díky opěradlům zadních sedadel dělených a sklopných v poměru 40:20:40 lze zavazadlový prostor podle potřeby rozšířit z 510 na 1560 litrů.

Výbava: komfort, prémiové prostředí a na míru navržená funkčnost.

Inovativní řešení, jako je adaptivní podvozek, zahrnuté ve standardní výbavě, zaručují ryzí radost z jízdy, která je s dojezdem až 460 km mimořádně vhodná pro každodenní použití. Přímý jednostupňový převod poskytuje maximální točivý moment od samotného rozjezdu a umožňuje spontánní a nepřetržité zrychlení.
Inteligentní asistenční systémy řidiče a digitální služby zároveň znamenají, že budete cestovat bezpečně a pohodlně na každém metru vaší cesty. A s na míru šitými produkty a službami od BMW Charging je nabíjení vašeho BMW iX3 neobyčejně snadné a efektivní.

Asistenční systémy a konektivita BMW iX3. Nejmodernější asistenční systémy, jako je Driving Assistant Professional, standardně poskytují částečnou automatizaci v každé jízdní situaci. Díky funkci Surround View spolu s parkovacím a couvacím asistentem činí Parking Assistant Plus z parkování a manévrování procházku růžovým sadem. BMW Intelligent Personal Assistant zůstává na vaší straně jako dokonalý znalec vozu. Poskytuje vám podrobnosti o stavu vašeho vozu, tipy, jak co nejhospodárněji řídit, a umožňuje vám ovládat celou řadu funkcí interiéru jednoduše pomocí hlasu, zatímco inovativní zábavné funkce, jako je integrace chytrého telefonu s Android Auto nebo Apple CarPlay, vás pobaví a informují. Digitální služby Connected Charging vás během cesty informují o aktuální úrovni nabití baterie a nejbližší možnosti nabíjení. Můžete kdykoliv řídit proces nabíjení, a tím si užívat bezstarostnou a uvolněnou jízdu se svým BMW iX3.

Další specifikace nového BMW iX3:

  • Značný pokrok v poměru objem/výkon hnací soustavy (o 30 procent), dojezdu, hmotnosti a flexibility. Hustota energie v baterii se zvýšila o 20 procent.
  • Maximální výkon 210 kW/286 k a točivý moment 400 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 s, maximální rychlost 180 km/h. S baterií 80 kWh dojezd 460/520 km.
  • Různé jízdní režimy s nastavitelnou úrovní rekuperace, včetně možnosti jednopedálového ovládání. Adaptivní rekuperace přizpůsobující úroveň znovuzískávání energie aktuálním podmínkám.
  • Kombinovaná palubní nabíječka umožňuje při použití nabíjecích stanic se střídavým proudem (AC) jednofázové nabíjení výkonem až 7,4 kW a třífázové nabíjení výkonem až 11 kW. Zapojení vozidla do stejnosměrné nabíjecí stanice umožňuje nabíjet výkonem až 150 kW.
  • Zahájení prodeje koncem roku 2020 v Číně, následně i v dalších zemích.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů