Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW R 1250 GS A R 1250 GS ADVENTURE.

970 BMW invelt 6. 9. 2021

Modely BMW GS v roce 2020 slaví 40. výročí a BMW Motorrad tak nové modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure představuje právě včas. Ještě propracovanější, inovativnější a fascinující – díky mnoha novým funkcím a rozšířené nabídce volitelné výbavy a BMW Motorrad Originálního příslušenství.

Kultivovaný výkon stejně jako doposud zajišťuje legendární dvouválcový motor typu boxer. Stále má zdvihový objem 1254 cm3 a při současné homologaci EU5 má doposud výkon 100 kW (136 k). Díky technologii BMW ShiftCam s variabilním časováním a zdvihem sacích ventilů poskytuje vynikající výkon v celém spektru využitelných otáček, extrémně hladký a tichý chod a vynikající hodnoty spotřeby a emisí.

Skvělý design pro dobrodružství.

Nové BMW R 1250 GS a R 1250 GS Adventure je k dostání ve čtyřech barevných provedení: Rallye, Icegrey, TripleBlack a nyní také Edice 40 let GS - ta vzdává hold legendární R 100 GS a cituje její nápadný černo-žlutý vzhled.

Funkce Dynamic Traction Control (DTC) a nový jízdní režim  „ Eco “  jako součást standardní výbavy.

Standardně dodávaná funkce Dynamic Traction Control (DTC) přináší nejlepší možnou trakcí vysokou úroveň bezpečnosti. Nový standardně dodávaný jízdní režim „Eco“ vybízí jezdce k co nejhospodárnější jízdě.

Nové R 1250 GS a R 1250 GS Adventure mohou být z výroby vybaveny volitelnými jízdními režimy Pro. Díky nové předvolbě jízdního režimu může mít jezdec k dispozici individuální výběr jízdních režimů pomocí tlačítka jízdního režimu. Součástí jízdních režimů Pro je nově také dynamické brzdění motorem. Lze jej použít k bezpečnému vyhnutí se nestabilnímu chování motocyklu při jízdě setrvačností nebo při zablokování zadního kola v důsledku necitlivého podřazení. 

Nové full-LED adaptivní světlomety, nová funkce osvětlení, cestovní světla a nová funkce směrových ukazatelů.

Už standardní full-LED světlomet silnici osvětluje nepřekonatelně jasným a zářivým světlem. Nově vyvinutý světlomet s natáčecí funkcí jde ještě o krok dále. Jeho potkávací světlo mění tvar standardních full-LED světlometů v závislosti na náklonu motocyklu. Světlomet tak dokonale osvětluje zatáčky a světelný kužel míří tam, kam motocykl jede. 

Díky novým funkcím osvětlení jsou zážitky z jízdy s modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure ještě intenzivnější. V budoucnu budou v rámci volitelné výbavy dostupné funkce uvítání (Welcome), rozloučení (Goodbye) a svícení na cestu domů (Follow me home). S volitelnou výbavou cestovních světel jsou světelné zdroje směrových ukazatelů trvale rozsvícené, ovšem s menší intenzitou. U multifunkčního zadního světla jsou standardní zadní LED směrové ukazatele nahrazeny LED směrovými ukazateli (v závislosti na trhu), které mohou současně vydávat žluté blikající světlo a červené brzdové nebo koncové světlo.

Další vlastnosti nového BMW R 1250 GS a R 1250 GS Adventure:

 • Originální motor boxer s technologií BMW ShiftCam pro proměnný zdvih a časování sacích ventilů.
 • Razantní zrychlení v celém rozsahu otáček, příkladné hodnoty spotřeby a emisí, stejně jako hladký a tichý chod motoru.
 • Výkon a točivý moment: 100 kW (136 k) při 7750 1/min a 143 Nm při 6250 1/min.
 • Senzor klepání pro optimalizované spalování.
 • Nový systém BMW Motorrad Integral ABS Pro jako součást standardní výbavy.
 • Elektronický podvozek Dynamic ESA „Next Generation“ s plně automatickým vyrovnáváním zatížení.
 • Hill Start Control Pro (HSC Pro) s pokročilými funkcemi jako volitelná tovární výbava.
 • Nabíjecí zásuvka a USB zdířka jako součást standardní výbavy. 
 • Vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce pro příjemnější cestování jako volitelná tovární výbava.
 • 30mm nástavce řídítek jako volitelná tovární výbava.
 • Kromě standardně dodávaného výškově nastavitelného sedla je k dispozici široká škála továrních sedel.
 • Konektivita: multifunkční přístrojový panel s 6,5palcovým barevným TFT displejem a řadou funkcí u R 1250 GS jako součást standardní výbavy.
 • Inteligentní tísňové volání E-Call jako volitelná tovární výbava.
 • Rozšířená nabídka volitelné výbavy a BMW Motorrad Originálního příslušenství.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů