Nové BMW X1 | Užitečné a praktické
Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

NOVÉ BMW ŘADY 6 GRAN TURISMO.

435 BMW invelt 6. 9. 2021

BMW řady 6 Gran Turismo zaujme elegantním a originálním designem, vysokou mírou komfortu a suverénní jízdní dynamikou. Výrazný vzhled je nyní zásluhou masky chladiče ve tvaru ledvinek s upraveným tvarem a nově řešených světlometů ještě progresivnější. Luxusní a mimořádně prostorný interiér poskytuje špičkový komfort a s propracovanými detaily, jako jsou kožený sportovní volant nebo leskle černý povrch vybraných ovladačů, působí jak dynamicky, tak elegantně. 

I přes značné rozměry působí vůz zásluhou plynule navržených linií, střechy svým tvarem evokujícím kupé, široké zádi, nepravidelně tvarovaných koncovek výfuku a mnoha dynamicky navržených detailů příjemně sportovně. Ve spojení s dokonale naladěným podvozkem není žádná cesta v BMW řady 6 Gran Turismo dost dlouhá. 

Design exteriéru: Ostřejší výraz a nepřehlédnutelná sportovnost.

Nově navržená maska chladiče společně s novými světlomety dodává osobitý vzhled. Ledvinky masky chladiče jsou nyní širší a ve své spodní části více zasahují do předního náraDesign exteriéru: Ostřejší výraz a nepřehlédnutelná sportovnost.zníku. Obě části masky chladiče jsou lemovány společným rámečkem a jejich svislé lamely v horní části vystupují výrazně směrem vpřed. Nově tvarované nižší světlomety standardně disponující matrixovou LED technikou s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam a jsou dalšími prvky, které přední část BMW řady 6 Gran Turismo opticky rozšiřují. 

Čistá grafika světel je zvýrazněna dvojicí segmentů denního svícení ve tvaru písmene L pro každý ze světlometů. Volitelně jsou k dispozici Adaptivní LED světlomety s matrixovou technikou, které mohou doplnit ještě laserové světlomety BMW Laserlight s dosvitem v režimu dálkových světel až 650 metrů. Také tvary předního i zadního nárazníku opticky zvětšují šířku nového BMW řady 6 Gran Turismo. Přepracován byl též zadní nárazník, který je nyní celkově jednodušší a navržený tak, aby zdůraznil své horizontální linie.

Interiér: Moderní funkčnost a propracovaná luxusní atmosféra.

Nové BMW řady 6 Gran Turismo se vyznačuje nově navrženými ovladači na středové konzole v leskle černém provedení a novinkou je též hnědé kontrastní prošívání pro černě čalouněnou palubní desku materiálem Sensatec. Kůží čalouněný volant je vybaven nově rozvrženými ovládacími tlačítky pro snadnější obsluhu zábavních funkcí, ale také asistenčních systémů. Tradičně široká je též nabídka sedadel, k dispozici jsou například klimatizovaná přední sedadla s masážní funkcí nebo zadní sedadla s možností elektrického nastavení sklonu opěradel.

Integrace operačního systému BMW Operating System 7.0 umožnila nové způsoby ovládání různých funkcí vozu během cesty i ze zadních sedadel.
Zavazadlový prostor s objemem 600 litrů - ten odkryje elektricky otevíratelné zadní víko.  Opěradla zadních sedadel dělená v poměru 40:20:40 lze stiskem tlačítka v zavazadlovém prostoru odjistit a nezávisle sklopit. Tím lze zvětšit prostor pro přepravu nákladu až na 1800 l. Dvoudílný pevný kryt zavazadlového prostoru je možné snadno složit pod jeho podlahu. 

Motory a převodovky: Mild hybridní technika a pohon všech kol xDrive pro všechny šestiválcové motory.

Nové BMW řady 6 Gran Turismo posunuje sportovnost a současně hospodárnost na zcela novou úroveň i zásluhou nových motorů. Konzistentní elektrifikace je v případě nového BMW řady 6 Gran Turismo jasně patrná z mild hybridní technologie využívající 48V startér-generátor, která je standardní součástí všech nabízených motorů. Mild hybridní technologie dále zlepšuje vlastnosti nejnovější generace zážehových a vznětových motorů BMW TwinPower Turbo. Všechny motory jsou standardně spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic. Inteligentní pohon všech kol BMW xDrive je k dispozici standardně nebo volitelně pro všechna šestiválcová provedení. 

Podvozek: Příkladná vyváženost a komfort při cestách na dlouhé vzdálenosti.

Jednou ze specifických vlastností nového BMW řady 6 Gran Turismo je spojení sportovní obratnosti a suverénního komfortu při dlouhých cestách. Také v případě tohoto modelu je samozřejmostí kombinace dlouhého rozvoru náprav a rozchodu kol doplněná velmi tuhou, ale přitom lehkou strukturou karoserie, a rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50. Standardní výbavou nového BMW řady 6 Gran Turismo je samonivelační vzduchové odpružení zadní nápravy, udržující bez ohledu na zatížení stálou světlou výšku a poskytující účinné tlumení vibrací. Standardní výbavou je rovněž posilovač řízení Servotronic, který mění svůj posilový účinek v závislosti na rychlosti jízdy. BMW řady 6 Gran Turismo je v závislosti na použitém motoru standardně vybaveno koly s průměrem 17 nebo 18 palců, přičemž kola s průměrem 18 až 20 palců lze objednat na přání. 19- a 20“ M kola z lehké slitiny mají navíc odlišné rozměry pro přední a zadní nápravu.

Asistenční systémy - další krok k automatizované jízdě.

BMW řady 6 Gran Turismo je známé rozsáhlou nabídkou inteligentních a propojených asistenčních systémů. V novém provedení jim přibylo několik nových funkcí, které opět o kousek přiblíží budoucí automatizovanou jízdu (např.: upozornění na jízdu v protisměru - nájezdy na dálnice, kruhové objezdy, jednosměrné ulice; asistent upozornění na křižovatku s nutností dát přednost v jízdě; asistent zastavení v nouzové situaci; atd.). Spolu s novými funkcemi souvisí nové uspořádání ovládacích tlačítek na volantu pro jejich snadnější používání. Standardní výbavou nového BMW řady 6 Gran Turismo je kromě jiného systém udržování rychlosti s brzdnou funkcí a asistent hlídající pozornost řidiče. 

Parkovací asistent dostal nově funkci couvacího asistentu, který dokáže po zastavení vycouvat trasu do vzdálenosti 50 m ve stejné trajektorii, v níž vůz přijel. Přehled o situaci před vozem zajistí nová funkce 3D vizualizace okolí vozu, zobrazovaná v přístrojovém panelu.

Další specifikace nového BMW řady 6 Gran Turismo:

  • BMW Live Cockpit Professional a BMW Operating System 7 jako součáststandardní výbavy 
  • Kožené čalounění Dakota jako standardní výbava
  • Nepřímé osvětlení s dynamickou funkcí
  • Nový zábavní systém pro zadní sedadla
  • Zdokonalené asistenční systémy
  • Premiéra: BMW Maps
  • Standardní výbava Android Auto (doplňuje Apple CarPlay)
  • Remote Software Upgrade


Pro tento vůz se v minulosti rozhodlo již více než 50 000 zákazníků z celého světa. Nové BMW řady 6 Gran Turismo vstoupí na trh v červenci 2020. Jeho výroba bude probíhat v továrně BMW Dingolfing po boku luxusního sedanu BMW řady 7 a luxusních sportovních modelů BMW řady 8.

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů