Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA B7 Limuzína | Nová éra - velká TŘÍDA LUXUSU

2981 BMW invelt 25. 2. 2022 #BMWinvelt #ALPINAB7 #BMW B7 Limousine

Od roku 2016 představuje BMW ALPINA B7 špičku portfolia modelů a na celém světě přesvědčuje velký počet řidičů svými mimořádnými a současně vyváženými vlastnostmi. Novým rozsáhlým přepracováním modelu vstupuje nová BMW ALPINA B7 v létě 2019 po hluboko zasahujících technických změnách do nové éry – svěží, moderní a výkonná. Dále upravené hnací ústrojí, důkladně přepracovaný design i moderní systémy podpory řidiče a služby ConnectedDrive potěší i nejnáročnější zákazníky.

Vedle své velmi vychvalované plynulosti působí nové BMW ALPINA B7 zvýrazněnou rychlostí reakce a dynamičtějším výkonem v celém rozsahu otáček za minutu. Výsledkem pokračujícího vývoje a vylepšení zaměřených na detaily je kombinace vysokého točivého momentu a převodu s velkými dynamickými možnostmi a dále zlepšený výkon při jízdě.

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA B7 s BMW invelt Praha | Plzeň. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.


AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA


DESIGN EXTERIÉRU

Design velkých limuzín BMW řady 7 se již po generace vyznačuje sportovní elegancí. Charakteristické ledvinky BMW jsou výrazně zvětšené a společně s vysokým, konturovaným krytem motoru vytvářejí dojem síly těchto vozů při pohledu zpředu. Nově vytvořené designové a aerodynamické prvky zvýrazňují jasně moderním jazykem návrhářů výkonnost a působivost nového BMW ALPINA B7.

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA


Nezaměnitelně ALPINA

Slavné ozdobné pruhy, oficiálně známé jako ALPINA Deko-Set, jsou více než jenom připomínka 70. a 80. let minulého století – jsou nedílnou součástí dědictví značky ALPINA. Ozdobná sada vypadá jako stužka, má velmi pěkný vodorovný tvar a může se upevnit na předek a boky vozidla buď ve stříbrné, nebo ve zlaté barvě. .

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA


Umění BMW ALPINA B7

Aerodynamicky nově vytvořený přední spoiler s funkčními otvory pro přívod studeného vzduchu, volně stojící nápis ALPINA a vodorovné tvary vědomě zdůrazňují šířku vozidla. Zdvojené koncovky výfuku jsou tvarově pěkně začleněny do zadního spoileru a malá křídla difuzoru ve střední části dodávají ještě dynamičtější vzhled při pohledu zezadu.

Design vozu sjednocuje funkci a tvar, snižuje vztlak na přední a zadní nápravě téměř na nulu a zjišťuje maximální stabilitu jízdy i při nejvyšší rychlosti


DESIGN INTERIÉRU

Nenápadné detaily značky ALPINA, nejlepší materiály a řemeslné provedení v nejvyšší kvalitě vytvářejí zvláště luxusní prostředí. Manufaktura ALPINA a vlastní dílna na zpracování kůže nabízejí téměř neomezený rozsah individuálně upravených čalounění interiéru, zhotoveného mistry řemeslníky z nejlepší kůže na světě.

Jemné detaily ALPINA dodávají interiéru vozu BMW ALPINA B7 výjimečnost a individuální styl. Sportovní volant s ručně dokončeným potahem z kůže LAVALINA výjimečné kvality a modrým a zeleným prošíváním zaujme na první dotek luxusním pocitem.

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA


Individuální řemeslné umění

Pokud jde o úpravu vzhledu automobilu, nemusí se přání zákazníků prakticky nijak omezovat. Od lakování po materiály v interiéru a barvy čalounění – mohou si vybrat cokoli z rozsáhlého programu vybavení společností BMW a ALPINA. 

Vůz BMW ALPINA jen málokdy odjíždí z výrobního závodu ALPINA v bavorském Buchloe, aniž by čerpal z možností úprav, které jsou k dispozici. Filozofie společnosti umožňuje zákazníkům vytvořit si jejich vlastní interiér, který pak mohou naši odborní čalouníci s mistrovskou dovedností ručně vyrobit.

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA INTERIÉR


Individuální styl.

Široká řada standardního vybavení zajišťuje maximální pohodu a pohodlí řidiče i cestujících. Vysoce kvalitní kůže nappa, multifunkční pohodlná sedadla, přístrojový panel potažený kůží, keramické vložky na kontrolních prvcích a jemné zavírání dveří jsou již ve standardním vybavení. Funkce jako plnobarevný displej na předním skle, zpětná kamera a nejnovější navigační a komunikační systémy BMV podporují řízení bez námahy.   

BMW ALPINA B7 | Nová éra – velká TŘÍDA LUXUSU

Zaujala Vás nová BMW ALPINA B7? Chcete si domluvit testovací jízdu?Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA - VÝKONOVÝ GRAF

POHON

Vedle své velmi vychvalované plynulosti působí nové BMW ALPINA B7 zvýrazněnou rychlostí reakce a dynamičtějším výkonem v celém rozsahu otáček za minutu. Výsledkem pokračujícího vývoje a vylepšení zaměřených na detaily je kombinace vysokého točivého momentu a převodu s velkými dynamickými možnostmi a dále zlepšený výkon při jízdě.

Motor V8 o objemu 4,4litru s dvojitým přeplňováním a přímým vstřikováním benzínu a systémem Valvetronic poslední generace má výkon 447 kW (608 k) a točivý moment 800 Nm. Vedle nových 54mm turbín na turbokompresorech zajišťují mezichladiče propojení, které působí jako ekvalizér snižující pulzace tlaku mezi dvěma rameny válců motoru V8. Společně s novým softwarem pro řízení motoru to umožňuje dosáhnout maximálního točivého momentu 800 Nm, což znamená 20% zvýšení, při 2000 otáčkách za minutu až do 5000 otáček za minutu. Výrazně se tak zlepšila reakce, výkon je působivější a zlepšila se také účinnost výkonu v nejdůležitějším rozsahu otáček za minutu.

Všechny komponenty vysoce výkonného chladicího systému ALPINA jsou navrženy tak, aby se odstranily neúčinnosti a zvýšila na maximum účinnost – speciální velkoobjemové chladiče jsou propojeny hadičkami s velkým průměrem, což zajišťuje co nejvyšší průtok. Mezichladiče specifické pro vozy ALPINA mají nepřímé uspořádání vzduch / voda / vzduch pro zkrácení cest přiváděného vzduchu. V kombinaci s dalšími externími vodními chladiči a chladičem oleje převodovky zajišťuje tento systém termodynamickou stabilitu motoru V8 Bi-turbo i při nejvyšší zátěži a teplotě okolního vzduchu.

PŘEVODOVKA

Nové BMW ALPINA B7 má osmirychlostní sportovní automatickou převodovku nejnovější generace od společnosti ZF (8HP76) s technologií ALPINA SWITCH-TRONIC. Software převodovky byl společností ALPINA výrazně přepracován a specificky upraven pro výkonnostní charakteristiky nového motoru. Nabízí tak výjimečné pohodlí při jízdě a dynamický výkon ve všech situacích.

Výsledkem nízkých převodních poměrů a celkového poměru 7,81:1 je vysoká úroveň pohodlí a účinnosti při řazení. V automatickém režimu usnadňuje kombinace osmi rychlostí a vysokého točivého momentu pohodlnou jízdu při nízkých otáčkách motoru i při vysokých rychlostech jízdy. Ve sportovním režimu byly dále vylepšeny časy řazení a řazení je teď výrazně rychlejší a energičtější.

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA

Režimy řazení

Osmirychlostní sportovní automatická převodovka s technologií SWITCH-TRONIC nabízí tři režimy provozu vyhovující jakékoli situaci při jízdě.

Při automatickém (D) režimu řazení zajišťuje kombinace osmi rychlostních stupňů a vysokého točivého momentu super plynulé změny zařazené rychlosti, jaké umožňuje pouze převodník (konvertor) točivého momentu. Je naprogramovaný pro maximální pohodlí a vůz B5 Bi-Turbo klouže bez námahy a efektivně při nízkých otáčkách motoru a vysokém zařazeném stupni a jeho jízdní schopnosti nemají konkurenci.

Při sportovním (S) režimu je řazení výrazně dynamičtější, změny zařazeného stupně se projevují rychleji a zpětná vazba je přímější. Systém umožňuje současné řazení o více stupňů dolů během milisekund – převodovka při tom přeskočí několik rychlostních stupňů v závislosti na zatížení motoru a počtu otáček za minutu a vybere nejvýhodnější rychlostní stupeň pro optimální zrychlení.

Manuální (M) režim řazení umožňuje plnou kontrolu nad převodovkou. Tlačítka ALPINA SWITCH-TRONIC jsou ergonomicky uložena na zadní straně volantu. Jejich stisknutím může řidič řadit nahoru a dolů podle potřeby. Jedinečnou funkcí softwaru převodovky v manuálním (M) režimu v kombinaci s volbou Sport+ nebo DSC OFF tlačítkem Driving Dynamics Control (řízení dynamiky jízdy) je deaktivace automatického řazení nahoru. V tomto provozním režimu podrží převodovka zvolený rychlostní stupeň až do dosažení maximálního počtu otáček za minutu (elektronicky omezeného) a nebude automaticky řadit nahoru na další rychlostní stupeň. To je žádoucí v určitých situacích při jízdě, například při zvláště dynamické jízdě na silnicích s mnoha zatáčkami.

PODVOZEK A ODPRUŽENÍ

Nové BMW ALPINA B7 má nejpokročilejší technologii odpružení a nabízí výjimečné pohodlí při jízdě jakoukoli rychlostí i nepřekonatelnou agilitu a přesné ovládání. 

Systém vzduchového odpružení obou náprav v kombinaci s funkcemi Dynamic Damper Control (dynamické řízení tlumičů) a Active Comfort Drive (aktivní pohodlná jízda) a funkcí Road Preview zajišťuje nejvyšší úroveň pohodlí  při jízdě, zatímco funkce Active Roll Stabilization (aktivní boční stabilizace) minimalizuje náklony karoserie při jízdě v zatáčkách. Řízení zadní nápravy v systému Integral Active Steering poskytuje novému  BMW ALPINA B7 nejlepší úroveň dynamického výkonu a ovládání „lehkou nohou“ v jeho třídě. Zatímco systém vzduchového odpružení obou náprav s funkcí automatického vyrovnání odpovídá primárně za výjimečnou úroveň  pohodlí při jízdě, umožňuje také úpravu světlé výšky celkem o 35 mm. Při rychlostech nad 230 km/h nebo při volbě režimu Sport+ se automaticky  sníží světlá výška vozu BMW ALPINA B7 o 15 mm, čímž se dosahuje snížení těžiště, zlepšení ovládání na základě negativního sklonu kol a stability při vysoké rychlosti. Podle potřeby se může při rychlosti do 30 km/h světlá výška také zvýšit o 20 mm, aby se zvýšila výška nad terénem.

BMW ALPINA B7 LIMUZÍNA

Integrované aktivní řízení

Ve spojení s vysoce výkonnou hnací hřídelí a pohonem všech kol nabízí  integrované aktivní řízení zážitek z dynamické jízdy par excellence. Spojuje elektrický systém řízení s variabilním poměrem na přední nápravě s aktivním řízením na zadní nápravě, s jehož pomocí se kolo může otáčet maximálně o 3 stupně. Systém, ve kterém zadní náprava řídí při nízkých rychlostech proti přední nápravě s cílem dosáhnout zvýšení agility a dynamického chování je specificky kalibrovaný pro odpružení ALPINA a výkonné pneumatiky MICHELIN®. Při vysokých rychlostech naopak řídí zadní náprava společně s přední pro dosažení maximální směrové stability.

Výkonné pneumatiky

BMW ALPINA B7 je vybavena pneumatikami MICHELIN® Pilot Super Sport s rozměry  255/40/ ZR20 vpředu a 295/35 ZR20 vzadu (označení pneumatik EU: E/A /  71dB vpředu, C/A / 73dB vzadu), na disku 8.5 x 20” a 10 x 20” ALPINA  CLASSIC.

Volitelné disky 21” ALPINA CLASSIC mají super minimalistický design – hliník  vysoké hustoty a pevnosti dosažené kováním vede k úspoře více než 20 % neodpružené hmotnosti na každém kole. Sportovní pneumatiky MICHELIN®  Pilot Super Sport jsou specificky navrženy pro splnění požadavků vysoce  výkonných sportovních vozů. Přispívají přímo k pocitu přesného řízení automobilu BMW ALPINA B7 a výrobci se zde zříkají technologie run-flat v zájmu zvýšeného pohodlí při jízdě.

Vysoce účinné brzdy

Upravený systém brzd spojuje vysokou sílu při zastavení s odpovídající  zpětnou vazbou na brzdovém pedálu. Na přední nápravě jsou namontovány pevné čtyřpístové třmeny a kotouče Ø 395 x 36 mm. Na zadní nápravě jsou  nyní plovoucí třmeny spárovány s většími kotouči Ø 398 x 28 mm.


TECHNICKÉ ÚDAJE PRO BMW ALPINA B7 LIMOUSINE

Vedle své velmi vychvalované plynulosti působí nové BMW ALPINA B7 zvýrazněnou rychlostí reakce a dynamičtějším výkonem v celém rozsahu otáček za minutu. Výsledkem pokračujícího vývoje a vylepšení zaměřených na detaily je kombinace vysokého točivého momentu a převodu s velkými dynamickými možnostmi a dále zlepšený výkon při jízdě.

Výkonné pneumatiky.

BMW ALPINA B7 je vybavena pneumatikami MICHELIN® Pilot Super Sport s rozměry 255/40/ ZR20 vpředu a 295/35 ZR20 vzadu (označení pneumatik EU: E/A / 71dB vpředu, C/A / 73dB vzadu), na disku 8.5 x 20” a 10 x 20” ALPINA CLASSIC.

Volitelné disky 21” ALPINA CLASSIC mají super minimalistický design – hliník vysoké hustoty a pevnosti dosažené kováním vede k úspoře více než 20 % neodpružené hmotnosti na každém kole. Sportovní pneumatiky MICHELIN® Pilot Super Sport jsou specificky navrženy pro splnění požadavků vysoce výkonných sportovních vozů. Přispívají přímo k pocitu přesného řízení automobilu BMW ALPINA B7 a výrobci se zde zříkají technologie run-flat v zájmu zvýšeného pohodlí při jízdě.

Motor V8

Motor V8 o objemu 4,4litru s dvojitým přeplňováním a přímým vstřikováním benzínu a systémem Valvetronic poslední generace má výkon 447 kW (608 k) a točivý moment 800 Nm. Vedle nových 54mm turbín na turbokompresorech zajišťují mezichladiče propojení, které působí jako ekvalizér snižující pulzace tlaku mezi dvěma rameny válců motoru V8. Společně s novým softwarem pro řízení motoru to umožňuje dosáhnout maximálního točivého momentu 800 Nm, což znamená 20% zvýšení, při 2000 otáčkách za minutu až do 5000 otáček za minutu. Výrazně se tak zlepšila reakce, výkon je působivější a zlepšila se také účinnost výkonu v nejdůležitějším rozsahu otáček za minutu.

Podvozek a odpružení.

Podvozek nového BMW ALPINA B7 kombinuje nejmodernější technologie s vyladěním hardwaru a softwaru ALPINA a nabízí možnost volby mimořádného pohodlí při jízdě nebo výrazné dynamiky jízdy. Elektronicky nastavitelné tlumiče, vzduchové odpružení na obou nápravách, aktivní stabilizace vozu v zatáčkách a řízení zadní nápravy umožňují dosáhnout dosud nevídané agility v segmentu luxusních limuzín.

Prvotřídní trakce – nové BMW ALPINA B7 má pohon všech kol zaměřený na výkon, jehož základem je inteligentní systém BMW xDrive. Zajišťuje maximální pohon, mimořádnou dynamiku jízdy a vysokou bezpečnost při jízdě.  

Motor

Počet válcůV8 90°
Objem (cc)4396
Vrtání (mm)89,0
Zdvih (mm)88,3
Kompresní poměr10,5
Max. výkon (kW (PS) / 1/min)447 (608) / 5500 - 6500
Max. točivý moment (Nm / 1/min)800 / 2000 - 5000
Řízení motoruBOSCH DME 8.8.T
Typ palivaSuper Plus
Klasifikace na základě emisíEuro 6d-ISC

Převodovka

Typ8-Gang Sport-Automatik ZF 8HP76 SWITCH-TRONIC
1. převodový stupeň5,00
2. převodový stupeň3,20
3. převodový stupeň2,14
4. převodový stupeň1,72
5. převodový stupeň1,31
6. převodový stupeň1,00
7. převodový stupeň0,82
8. převodový stupeň0,64
Celkový převodový poměr2,81

Disky a pneumatiky

Standardní disky a pneumatikyALPINA CLASSIC 20"
Přední8,5 x 20 255/40 ZR20
Zadní10 x 20 295/35 ZR20

Výkon

Zrychlení z 0 na 100 km/h (s)3,6
Maximální rychlost (km/h)330

Spotřeba paliva *

Ve městě (l/100km)15,9
Mimo město (l/100km)8,3
Kombinovaná (l/100km)11,1
Emise CO2, kombinované (g/km)253

Rozměry

Délka (mm)5268
Šířka (mm)1902 (2169)
Výška vozu bez nákladu (mm)1491
Rozvor (mm)3210
Rozchod předních kol (mm)1622
Rozchod zadních kol (mm)1619
Objem zavazadlového prostoru (l)515
Objem palivové nádrže (l)ca. 78

Hmotnost

Prázná (EU) (kg)2180
Maximální povolená (kg)2775
Povolený náklad (kg)670
Max. zatížení přední osy (kg)1340
Max. zatížení zadní osy (kg)1455


FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Nakonfigurujte si své BMW ALPINA B7


BMW ALPINA B7 Limuzína

Spotřeba paliva, kombinovaná: 11,1 l/100 km

Kombinované emise CO2: 253 g/km

Kategorie účinnosti:

Zveřejněná spotřeba paliva a emise CO2 jsou měřeny podle WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) a pro účely srovnání převedeny na NEDC (New European Driving Cycle). V závislosti na vaší zemi mohou být daně nebo jiné poplatky související s vozidlem založeny na údajích o spotřebě paliva a emisích CO2, které se liší od údajů uvedených zde.

Další informace o specifické spotřebě paliva a specifických emisích CO2 nových osobních automobilů jsou uvedeny v „Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“, kterou lze zdarma získat na všech prodejních místech a v Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen.

Označení pneumatik EU

Štítek pneumatik EU = třída palivové účinnosti / třída přilnavosti za mokra / třída vnějšího hluku valení, hodnota vnějšího hluku valení

Pro podrobnější informace klikněte zde: www.alpina-automobiles.com/tyrelabel

Štítky pneumatik EU - informace podle nařízení (EU) 2020/740Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů