Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE NEW 7 SEDAN | NOVÉ (2022) BMW ŘADY 7 SEDAN (G70)

12041 BMW invelt 26. 10. 2022 #BMW7 #THE7 #BMW7Sedan #BMWinvelt
Nové BMW řady 7 Sedan.

POŘIĎTE SI NOVÉ BMW ŘADY 7 S FINANCOVÁNÍM

POROVNÁNÍ NABÍDEK FINANCOVÁNÍ

BMW Financial Services

FINANCOVÁNÍ S 0% NAVÝŠENÍM


Věděli jste, že je možné financovat BMW a MINInulovým úrokem? Financujte s produkty od BMW invelt Praha a Plzeň

 • Produkt 50:50 s nulovým úrokem
 • Bez vstupního poplatku za uzavření smlouvy
 • Značkové pojištění s fixací po celou dobu splácení úvěru
 • Platí pro většinu nových a předváděcích vozu BMW
 • Platí pro většinu nových vozu MINI

Nabídka platí pouze pro podnikatele a pro vybrané modely BMW, MINI.


PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ S PRODUKTEM ÚVĚR 50:50

BMW X1 sDrive18i
Základní pořizovací cena 899 600 Kč vč. DPH
Doba trvání úvěru 12 měsíců
Akontace 50%, tedy 449 800 Kc
Měsíční splátka pojištění 1 619 Kc
Poslední splátka 451 419 Kč (vč. pojištění)


MINI Cooper 3Door Resolute
Základní pořizovací cena 808 054 Kč vč. DPH
Doba trvání úvěru 12 měsíců
Akontace 50%, tedy 404 027 Kč
Měsíční splátka pojištění 1 453 Kč
Poslední splátka 405 480 Kč (vč. pojištění)

FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 7 - JOY EDICE - BMW ÚVĚR SELECT

FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 7 - JOY EDICE - BMW ÚVĚR SELECT

 • 40 % akontace
 • Měsíční splátka 29 090 Kč bez DPH
 • Pouze pro podnikatele a společnosti
 • Délka financování 60 měsíců
 • Roční nájezd 15 000 km
 • Limitované množství vozů do 31.3.2023


PODMÍNKY:

 • Možnost jednorázového odpočtu celé DPH z kupní ceny na počátku splácení pro plátce DPH.
 • Splátky úvěru nejsou zatíženy DPH.
 • Na konci smlouvy nastavena poslední navýšená splátka
  3 možnosti ukončení smlouvy:
  • Využijte odkupu vozu leasingovou společností nebo třetí osobou 
  • Ponechání vozu a zaplacení poslední navýšené splátky nebo 
  • Rozložení poslední navýšené splátky do nové smlouvy a pokračování ve splácení


BMW ÚVĚR JOY: PODNIKATELSKÝ ÚVĚR S POSLEDNÍ NAVÝŠENOU SPLÁTKOU:

 • Snadno a flexibilně. 
 • BMW úvěr JOY je jednou z možností financování vašeho BMW, která nabízí individuální měsíční splátky a délku smlouvy od 24 do 60 měsíců. 
 • A to vše s možností rozhodnout se, zdali chcete po ukončení smlouvy přesednout do dalšího modelu nebo vůz vrátit svému BMW invelt Praha a Plzeň.
 •  Na své BMW si také můžete vzít úvěr.
FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 7 - BUSINESS EDICE - BMW ÚVĚR SELECT

FINANCOVÁNÍ BMW ŘADY 7 - BUSINESS EDICE - BMW ÚVĚR SELECT

 • 40 % akontace
 • Měsíční splátka 28 590 Kč bez DPH
 • Pouze pro podnikatele a společnosti
 • Délka financování 60 měsíců
 • Roční nájezd 15 000 km
 • Limitované množství vozů do 31.3.2023


PODMÍNKY:

 • Možnost jednorázového odpočtu celé DPH z kupní ceny na počátku splácení pro plátce DPH.
 • Splátky úvěru nejsou zatíženy DPH.
 • Na konci smlouvy nastavena poslední navýšená splátka
  3 možnosti ukončení smlouvy:
  • Využijte odkupu vozu leasingovou společností nebo třetí osobou 
  • Ponechání vozu a zaplacení poslední navýšené splátky nebo 
  • Rozložení poslední navýšené splátky do nové smlouvy a pokračování ve splácení


BMW ÚVĚR BUSINESS: PODNIKATELSKÝ ÚVĚR S POSLEDNÍ NAVÝŠENOU SPLÁTKOU:

 • Snadno a flexibilně. 
 • BMW úvěr Business je jednou z možností financování vašeho BMW, která nabízí individuální měsíční splátky a délku smlouvy od 24 do 60 měsíců. 
 • A to vše s možností rozhodnout se, zdali chcete po ukončení smlouvy přesednout do dalšího modelu nebo vůz vrátit svému BMW invelt Praha a Plzeň.
 •  Na své BMW si také můžete vzít úvěr.

BMW X1 - příkladová kalkulace produktu 50 na 50

Tato příkladová kalkulace byla vytvořena pro model BMW X1 sDrive18i s pořizovací cenou 899 600 Kč vč. DPH.

Uvedená splátka úvěru Select s poslední navýšenou splátkou je kalkulována na délku úvěru 48 měsíců a roční nájezd 15 000 km, základní pořizovací cena vozu 899 600 Kč vč. DPH, část kupní ceny hrazená klientem je 269 720 Kč, poslední navýšená splátka činí 326 817 Kč.

Splátka obsahuje povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění skel. Nabídka je určena pro podnikatele – plátce DPH. Detaily konfigurace a ceny vozu a kalkulaci financování Vám poskytne BMW invelt Praha a Plzeň. Každá žádost o financování podléhá schválení ze strany BMW Financial Services Czech Republic s.r.o. Smlouvy o financování mohou být uzavřeny pouze v písemné formě.

Nabídka platí do odvolání, nejpozději do 31.3.2023

Číslo 7 nyní více než kdy jindy znamená spojení radosti z jízdy, cestovního komfortu na dlouhé vzdálenosti a průkopnických technologií. Jen několik měsíců po světové premiéře čistě elektrického BMW i7 se k nabídce pohonných systémů pro nové BMW řady 7 v listopadu 2022 přidají další nové možnosti. 

Dvě plug-in hybridní (PHEV) verze, včetně prvního M modelu v novém BMW řady 7 (G70), potěší a nadchnou zákazníky na mnoha trzích po celém světě kombinací výkonu zážehového řadového 6válce a dále zdokonaleného elektrického pohonu. Strategie elektrifikace má přínos také v dalším zlepšení hospodárnosti nového BMW 740d xDrive připraveného pro evropské trhy, jehož vznětový řadový 6válec je posílen nejmodernější 48V mild-hybridní technologií.

ZÁKLADNÍ IFORMACE

 1. Sedmá generace BMW řady 7 poprvé přichází také v čistě elektrické variantě BMW i7. V globální nabídce budou zážehové 6- a 8válcové motory, vznětový 6válec a plug-in hybridní varianty. Uvedení na trh v listopadu 2022.
 2. Výrazný design přední části, který nové BMW řady 7 odlišuje od zbytku výrobního programu BMW. Efektní řešení světlometů s možností jejich doplnění křišťály Swarovski. Jednolité linie boků, elegantní záď s nízkými LED světly.
 3. Zvětšení rozměrů: zpočátku pouze prodloužená varianta. Rozvor 3215 mm je o 5 mm větší než u předchůdce. Nárůst délky o 130 mm, šířky o 48 mm a výšky o 51 mm. Vnější rozměry: délka 5391 mm, šířka 1950 mm, výška 1544 mm.
 4. Pokrokové technologie s novou generací senzoriky, softwarem a výpočetní platformou. Připravenost na pozdější zavedení úrovně 3 autonomní jízdy. Extrémně široká nabídka asistenčních systémů pro automatizovanou jízdu a upozornění v různých situacích, parkování a manévrování.
 5. Důraz na maximální komfort: volitelnou výbavou je elektrické automatické otevírání dveří, zadní sedadlo Executive Lounge s integrovanou opěrkou pro nohy, širokoúhlý 31,3“ displej BMW Theatre Screen pro zadní sedadla, prosklená panoramatická střecha Sky Lounge.
 6. BMW Prohnutý displej s 12,3“ přístrojovým panelem a 14,9“ kontrolním displejem. Nová generace multisenzorického BMW iDrive s multimodální obsluhou. BMW Interaktivní lišta je výrazným prvkem interiéru – je podsvícená, transparentní a ukrývá v sobě dotykové ovládací prvky.
 7. Nově vyvinuté čalounění Veganza s vlastnostmi kůže. Volitelně mnoho různých provedení koženého čalounění BMW Individual Merino. Novinkou je kombinace čalounění kůže BMW Individual Merino a kašmírové vlny.
 8. Podvozek: zdokonalené vzduchové odpružení na obou nápravách s aktivními tlumiči. Volitelně Integrální aktivní řízení a adaptivní stabilizátory Executive Drive Pro.
 9. K dispozici je M sportovní paket a M sportovní paket Pro. Od roku 2023 nabídku rozšíří M modely BMW řady 7 se specificky upraveným podvozkem Executive Drive Pro a 21“ M koly z lehké slitiny. Připravena bude i nabídka dílů M Performance Parts.
 10. Interiérová kamera přenese obraz interiéru na chytrý telefon, Osobní karta eSIM, komunikace standardem 5G, BMW Digitální klíč Plus Remote Software Upgrade a možnost dodatečného objednání různých funkcí vozu prostřednictvím BMW ConnectedDrive Store.
 11. V roce 2023 nabídku doplní BMW i7 M70 xDrive s celkovým výkonem 485 kW/660 k.


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

Zažijte s námi pořádnou jízdu.

BMW invelt Praha a Plzeň

NABÍDKA BMW ŘADY 7 V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídce

THE NEW 7 SEDAN

Zaujalo Vás nové BMW řady 7? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Možnosti financování

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Nové BMW řady 7 přináší převratné možnosti, jak zažít radost z jízdy, nepřekonatelný komfort na dlouhých cestách a špičkové digitální zážitky. Významnou nejnovější reinterpretací vysoce luxusní osobní mobility je BMW i7. Čistě elektrický sedan je plně integrovaným členem celé nové modelové řady a jako takový se zaměřuje na udržitelnou prémiovost na samotném vrcholu modelového portfolia BMW.

Přední části nového BMW řady 7 dominují pro značku typické designové prvky, ovšem nový luxusní model se zároveň od svých ostatních „kolegů“ z nabídky BMW jasně odlišuje. Jeho status symbolu inovativní síly BMW Group podtrhují jedinečné prvky výbavy, jako je širokoúhlá obrazovka BMW Theatre Screen, multisenzorický BMW iDrive s BMW Prohnutým displejem a Manévrovací asistent pro automatické parkování a manévrování. Nové BMW řady 7 je celosvětově nabízeno výhradně v prodloužené variantě, která maximalizuje prostornost v zadní části vozu.

Nové a mimořádně kvalitní materiály, inovativní nový zábavní systém a dále zdokonalená volitelná výbava Executive Lounge společně poskytují nepřekonatelný pocit relaxace v exkluzivním prostředí. V průběhu roku 2023 přibude do nabídky pancéřovaná varianta nového BMW řady 7.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW ŘADY 7

NOVÉ BMW ŘADY 7 (2022) | M760e xDrive

BMW M760e xDrive

Zažijte sportovní radost z jízdy vytvořenou dvojicí hnacích systémů působivě výkonného nového BMW M760e xDrive.

 • Plug-in hybridní pohon se zážehovým řadovým 6válcem BMW M TwinPower Turbo a technologií elektrického pohonu eDrive.
 • Maximální radost z jízdy s celkovým výkonem až 571 k (420 kW)*
 • Inovativní technologie, jako je M Sport Boost a M specifický podvozek Executive Drive Pro, zprostředkovávají schopnosti nového BMW M760e xDrive Sedan řidiči a umožňují dokonale vnímat jeho sportovní charakter.


Více informací o BMW M760e xDrive

První čistě elektrické BMW i7 Sedan

První čistě elektrické BMW i7 kombinuje elektrickou jízdní dynamiku s okouzlením pro všechny smysly a přináší nezapomenutelné zážitky z jízdy.

 • Působivé okamžiky při příchodu
 • Krystalické světlomety a osvětlená BMW maska ve tvaru ledvinek Iconic Glow
 • Atmosféra luxusního salónku v interiéru zásluhou režimů My Modes
 • Zážitek jako v kině díky 31,3" displeji Theather Screen pro cestující na zadních sedadlech
 • Výkon přes 400 kW* a dojezd na elektřinu přesahující 600 km*


Více informací o BMW i7

MODELY ŘADY BMW 7 SEDAN

BMW 7 - Two-Tone Oxide Grey metallic

Two-Tone Oxide Grey metallic

BMW 7 - M Sport

M Sport

BMW 7 - M Sport Pro

M Sport Pro

BMW 7 - Pure Excellence Leather Merine

Pure Excellence Leather Merine

BMW 7 - Pure Excellence Veganza

Pure Excellence Veganza

BMW 7 - Two-Tone M Sport Pro Black Sapphire metallic

Two-Tone M Sport Pro Black Sapphire metallic

MOTORIZACE BMW ŘADY 7 SEDAN.

BMW 740d xDrive

BMW 740d xDrive

Celkové parametry systému:

Výkon: 220 kW/300 k, točivý moment: 670 Nm* 

Motor BMW TwinPower Turbo: 

Zdvihový objem: 2993 cm3

Výkon: 210 kW/286 k při 4400 1/min

Točivý moment: 650 Nm při 1750–3000 1/min

Točivý moment: 200 Nm

Jízdní výkony/spotřeba paliva/emise: Zrychlení 0–100 km/h: 6,3 s

Maximální rychlost: 250 km/h

Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 6,9–5,9 l/100 km

Emise CO2, kombinované (WLTP): 182–157 g/km

Emisní standard: Euro 6d.

Základní cena: od 2 788 500 Kč

*Skládá se ze spalovacího motoru (uvedená jmenovitá hodnota) a elektromotoru (do uvedené jmenovité hodnoty).

BMW 750e xDrive

BMW 750e xDrive

Celkové parametry systému:

Výkon: 360 kW/490 k (při využití funkce boost)

Točivý moment: 700 Nm*.

Motor BMW TwinPower Turbo:

Zdvihový objem: 2998 cm3.

Výkon: 230 kW/310 k při 50006500 1/min.

Točivý moment: 450 Nm při 17504700 1/min.

Elektromotor:

Výkon: 145 kW/200 k.

Točivý moment: 280 Nm.

Zrychlení 0100 km/h: 4,9 s.

Maximální rychlost: 250 km/h.

Dojezd na elektřinu (WLTP): 8089 km

Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 1,21,0 l/100 km.

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP): 25,924,5 l/100 km.

Emise CO2, kombinované (WLTP): 2822 g/km.

Emisní standard: Euro 6d

Základní cena s DPH: 3 040 700 Kč

BMW i7 xDrive60

BMW i7 xDrive60

Celkové parametry systému:

Výkon: 400 kW/544 k při 500012 000 1/min.

Točivý moment: 745 Nm při 05000 1/min.

Kapacita baterie: 101,7 kWh.

Max. DC nabíjecí výkon: 195 kW.

Zrychlení 0100 km/h: 4,7 s.

Maximální rychlost: 240 km/h.

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP): 19,618,4 kWh/100 km.

Dojezd (WLTP): 590625 km.

Základní cena s DPH: 3 552 900 Kč

BMW M760e xDrive

BMW M760e xDrive

Celkové parametry systému:

Výkon: 420 kW/571 k (při využití funkce boost)

Točivý moment: 800 Nm*.

Motor BMW TwinPower Turbo:

Zdvihový objem: 2998 cm3.

Výkon: 280 kW/380 k při 52006250 1/min.

Točivý moment: 520 Nm při 18505000 1/min.

Elektromotor:

Výkon: 145 kW/200 k.

Točivý moment: 280 Nm.

Zrychlení 0100 km/h: 4,3 s.

Maximální rychlost: 250 km/h.

Dojezd na elektřinu (WLTP): 8084 km

Spotřeba paliva, kombinovaná (WLTP): 1,21,1 l/100 km.

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP): 26,925,8 l/100 km.

Emise CO2, kombinované (WLTP): 2825 g/km.

Emisní standard: Euro 6d.

Základní cena s DPH: 3 645 200 Kč

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW 740d xDrive Sedan (Q3/2022)


Cena základního modelu s DPH: 2 788 500 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA NOVÉHO BMW ŘADY 7 SEDAN.

Propracované technologie podvozku nabízejí výjimečnou rovnováhu mezi jízdním komfortem a dynamickým jízdním stylem, díky čemuž je BMW světově proslulé. Adaptivní tlumiče a vzduchové odpružení na obou nápravách jsou součástí standardní výbavy. Integrální aktivní řízení a Executive Drive Pro s aktivními stabilizátory (není k dispozici pro plug-in hybridní modely) součástí volitelné výbavy.

Technologie podvozku zajišťuje ideální rovnováhu mezi komfortem a dynamikou. 
Technologie podvozku nového BMW řady 7 (G70)  zahrnuje řadu inovací, jež pomáhají dosáhnout vyváženosti mezi jízdní dynamikou a cestovním komfortem, která je pro tento model charakteristická. Ideální základ zde poskytuje oproti předchozímu modelu tužší karoserie a širší rozchod zvětšených kol. Detailních vylepšení se dočkalo jak standardně dodávané vzduchové odpružení obou náprav, tak na přání dodávané Integrální aktivní řízení.

Adaptivní stabilizátory, které jsou součástí volitelné výbavy Executive Drive Pro, nyní využívají 48V elektromotory. Kromě toho, že omezují pohyby karoserie způsobené nerovnostmi vozovky na jedné straně vozu, jejich nová funkce Active Roll Comfort také aktivně upravuje výšku karoserie na příslušné straně vozu. Nejnovější generace integrovaného brzdového systému nyní pracuje s ještě větší precizností, což přispívá k bezpečné ovladatelnosti a vynikajícím reakcím při každém brzdění.

Široké portfolio pohonů.

Široké portfolio pohonů.

Plug-in hybridní BMW 750e xDrive ujede čistě na elektřinu více než 80 km*, což znamená neomezenou, bezemisní a téměř tichou jízdu.

Executive Drive Pro.

Executive Drive Pro.

Plug-in hybridní BMW 750e xDrive ujede čistě na elektřinu více než 80 km*, což znamená neomezenou, bezemisní a téměř tichou jízdu.

Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení.

Integrované aktivní řízení zlepšuje obratnost při manévrování a parkování. Ve vysokých rychlostech zvyšuje jízdní stabilitu.

DESIGN EXTERIÉRU NOVÉHO BMW ŘADY 7 SEDAN.

Mohutný a exkluzivní vzhled nového BMW řady 7 signalizuje přítomnost výjimečného zážitku z jízdy a progresivního luxusu v kombinaci s výjimečnou prostorností a inovativními digitálními zážitky na zadních sedadlech. Vzpřímená přední část a nová interpretace dvojitých kruhových světlometů a BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, což jsou v obou případech charakteristické prvky designu BMW, vnášejí do vizuální podoby vozu mohutnost a jasně vnímanou suverenitu.

Nové BMW řady 7 je standardně vybaveno Adaptivními LED světlomety včetně matrixových dálkových světel a neoslňujícího asistenta dálkových světel BMW Selective Beam. Světelné funkce jsou rozděleny do dvou samostatných sekcí. Extrémně nízký pruh světlometů umístěný výše v přední části sdružuje světla pro denní svícení, obrysová a směrová světla.

Působivost přední části vozu umocňuje také osvětlení BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek. Spolu s BMW Krystalickými světlomety Iconic Glow vytváří při příchodu a odchodu od vozu atraktivní světelné   představení. K dalším specifickým designovým prvkům nové generace modelu patří hladké povrchy předního nárazníku a mohutná přední kapota s dvojicí podélných prolisů uprostřed.

Karoserii nového BMW řady 7 lze objednat v jednom pastelovém a devíti metalických barevných odstínech. K dispozici jsou také čtyři laky karoserie z programu BMW Individual, přičemž později do nabídky přibudou také extrémně odvážné speciální laky BMW Individual. Novinkou v nabídce barev dostupných pro všechny modelové varianty je dvoubarevné lakování BMW Individual.

Design přední části.

Design přední části.

Ikonický design přední části. Krystalické světlomety s krystaly Swarovski a osvětlený rámeček masky ve tvaru ledvinek BMW Iconic Glow vyzařují osobitost.

Pohled z boku.

Pohled z boku.

Plynulé linie a vyvážené proporce dodávají BMW řady 7 výjimečnou eleganci. Chromovaný prvek připomínající vzácný klenot zvýrazňuje Hofmeisterův záhyb.

Design zadní části.

Design zadní části.

Zadní světla ve tvaru L zdůrazňují působivou celkovou šířku. Koncovky výfuku jsou instalovány neviditelně, což podtrhuje elegantní charakter.

DESIGN INTERIÉRU NOVÉHO BMW ŘADY 7 SEDAN.

V novém BMW řady 7 čeká na řidiče a jeho spolucestující ten nejpokrokovější luxus. Interiér v sobě odráží vyváženost mezi jízdní dynamikou a cestovním komfortem, která je pro novou generaci řady 7 charakteristická. Pro řidiče je nová řada 7 přitažlivě dynamickým sedanem, zatímco cestující na zadních sedadlech se mohou kochat příjemnou atmosférou zcela nové dimenze.

Cestovní komfort a pohodová atmosféra na palubě se posouvají na novou úroveň. 
Palubní deska BMW řady 7 má výrazně menší počet tlačítek, přepínačů a ovladačů než jeho předchůdce. Prim zde hraje postupující digitalizace, kterou ztělesňuje BMW Prohnutý displej. Toto plně digitální seskupení obrazovek se skládá z 12,3palcového přístrojového panelu za volantem a kontrolního displeje s úhlopříčkou 14,9 palce. Nový design má také volant a volič převodovky na středové konzole. A svůj debut si zde odbývá rovněž BMW Interaktivní lišta, která je novým druh ovládacího a designového prvku. Tato funkční jednotka, jež se vyznačuje mimořádně působivým podsvícením, se rozprostírá po celé šířce přístrojové desky a zasahuje i do obložení dveří.

Ze stropu se vyklápějící obrazovka BMW Theatre Screen se zabudovanou službou Amazon Fire TV přináší jedinečnou nabídku zábavy pro cestující na zadních sedadlech. Díky 31,3palcové dotykové obrazovce s rozlišením 8K, prostorovému zvukovému systému Bowers & Wilkins s volitelnými reproduktory v sedadlech a 5,5palcovým dotykovým displejům pro ovládání funkcí v zadních dveřích (BMW Touch Command) promění zadní prostor nového BMW řady 7 v soukromý kinosál na kolech. Zde mohou cestující během jízdy streamovat videa, hrát hry, poslouchat hudbu, získávat informace či sledovat stažené programy. Služba Amazon Fire TV rozmanitým způsobem kombinuje populární originální streamované pořady, živé sportovní přenosy a zpravodajství. Řidič a spolujezdec vpředu mohou poprvé na kontrolním displeji využívat také streamování videa z YouTube.

Vysokorychlostní připojení poskytuje 5G kompatibilní systém antén. Ať už si cestující v BMW i7 užívají jakýkoli zábavní program, přivítá je další nezaměnitelný zvukový zážitek v podobě BMW IconicSounds Electric. Poprvé jsou pro ozvučení pohonu čistě elektrické varianty modelu k dispozici všechny zvukové kulisy vyvinuté v rámci spolupráce BMW Group a renomovaného skladatele filmové hudby Hanse Zimmera.

Nová komfortní sedadla jako součást standardní výbavy; modernizovaná výbava Executive Lounge. Součástí standardní výbavy nového BMW řady 7 jsou nově vyvinutá komfortní sedadla. Nabízejí širší sedáky než v případě předchozího modelu, stejně jako rozsáhlé možnosti elektrického nastavování, vyhřívání a bederní opěrku pro řidiče a spolujezdce. Volitelná multifunkční sedadla pro první a druhou řadu jsou vybavena aktivní ventilací s vylepšenými chladicími a masážními funkcemi s devíti programy.

Výbava Executive Lounge přináší do zadního prostoru bezkonkurenční komfort a jedinečný pocit pohody. Její součástí je funkce sklápění s integrovanou opěrkou pro nohy pro cestující vpravo vzadu. Vylepšení provedená v oblasti nastavení sedadla umožňují mimořádně pohodlnou polohu. Zákazníci, kteří si chtějí interiér nové řady 7 upravit podle svých představ, si mohou vybrat z pečlivě sladěných variant výbavy a barevných kombinací, které jsou součástí nově strukturované nabídky.

Nové BMW řady 7 je standardně vybaveno čalouněním z nového materiálu Veganza, který díky svým vlastnostem podobným kůži, perforaci a výraznému prošívání nabízí vysokou úroveň komfortu. Jedním z vrcholů seznamu volitelné výbavy je interiér BMW Individual s exkluzivními prvky, přičemž interiér lze objednat také v čalounění kombinací BMW Individual kůže Merino/kašmírová vlna, která má právě v novém BMW řady 7 premiéru.

Inovativní prostředí v interiéru.

Inovativní prostředí v interiéru.

BMW Interaction Bar, multifunkční ovládací prvek, se rozprostírá horizontálně přes celou šířku palubní desky. Multimediální zážitky posádce dopřává BMW Prohnutý displej s kontrolním displejem o úhlopříčce 14,9".

Grandiózní zábavní systém pro zadní sedadla.

Grandiózní zábavní systém pro zadní sedadla.

Usaďte se a užívejte si: Širokoúhlý displej BMW Theatre Screen s úhlopříčkou 31,3" a integrovanou službou Amazon Fire TV vytváří na zadních sedadlech unikátní panoramatické zážitky při sledování filmů.*

Panoramatická skleněná střecha Sky Lounge.

Panoramatická skleněná střecha Sky Lounge.

Panoramatická skleněná střecha Sky Lounge propouští do interiéru během dne velké množství světla. V noci vytváří výjimečnou atmosféru pomocí dynamických světelných efektů.

NOVÉ BMW ŘADY 7 SEDAN – DOJMY.

Vlastnosti designu nového BMW řady 7 Sedan.

LUXUSNÍ KOMFORT NOVÉHO BMW ŘADY 7 SEDAN.

Jednoduše se posaďte na zadní sedadla. V novém BMW řady 7 Sedan je vše přizpůsobeno přesně Vašim potřebám:

• Vysoce kvalitní a dokonale zpracované materiály.
• Ergonomicky vyladěné, každá funkce je přesně tam, kde ji potřebujete.
• Pečlivě navržené technologie promění každou cestu v nezapomenutelný zážitek.

Sedadla Executive Lounge.

Sedadla Executive Lounge.

Opřete se a užívejte si: Sedadla Executive Lounge poskytují komfortní a uvolňující pozici, zadní sedadlo za řidičem zaujme integrovanou opěrkou pro nohy.

V zadních dveřích integrované dotykové displeje.

V zadních dveřích integrované dotykové displeje.

Infotainment lze pohodlně ovládat elegantně do zadních dveří integrovanou dvojicí 5,5" dotykových displejů, připraven je zde také 31" displej BMW Theatre Screen, automatická klimatizace a nastavitelná sedadla a mnoho dalších prvků.

Audiostytém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiostytém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound s 36 výškovými a středovými reproduktory, subwooferem a shakerem vytváří 4D zvukový zážitek s výkonem 1965 W. Díky němu se na fascinující cestu vydají i uši.

DIGITÁLNÍ FUNKCE NOVÉHO BMW ŘADY 7 SEDAN.

Nový BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8. Nový vícesmyslový BMW iDrive, který je součástí standardní výbavy nového BMW řady 7, umožňuje řidičům intuitivní multimodální ovládání funkcí vozu, navigace, infotainmentu, komunikačních funkcí a také využívání digitálních služeb. Jeho základem je nejnovější generace BMW Operačního systému 8 a zaměřuje se především na interakci pomocí BMW Informace pro média 14 dotykového a hlasového ovládání.

Kromě BMW Prohnutého displeje a BMW Interaktivní lišty poskytuje přesně ty správné informace a optimální pomoc ve všech jízdních situacích také nejnovější generace BMW HeadUp Displeje, který je rovněž součástí standardní výbavy. Volitelná funkce rozšířené reality se nyní poprvé zobrazuje na přístrojovém panelu za volantem.

Nové režimy My Modes v interiéru vytvářejí komplexní souhru funkcí vozidla, displejů a atmosféry. V novém BMW řady 7 lze poprvé vyzkoušet režimy Expressive a Relax, stejně jako volitelné režimy Theatre Mode a Digital Art Mode (dostupné od jara 2023). Inteligentní asistent BMW Intelligent Personal Assistant přichází s dalšími schopnostmi a v novém BMW řady 7 na sebe může vzít podobu přibližně 20 různých ikon.

Navigační systém BMW Maps nabízí řidičům BMW i7 vylepšené funkce, pokud jde o plánování trasy optimalizované z hlediska dostupnosti nabíjecích stanic. Ovládací jednotky Touch Command v zadních dveřích nyní umožňují telefonovat prostřednictvím audiosystému vozu také cestujícím na zadních sedadlech.

Osobní eSIM plně integruje nové BMW řady 7 do digitálního ekosystému zákazníka. Nový BMW Digitální klíč Plus, který funguje na základě bezpečnostně vylepšené ultraširokopásmové (UWB) rádiové technologie, promění Apple iPhone v plnohodnotný klíč od vozidla.

Inovativní technologie pro automatizovanou jízdu a parkování.

Pro nové BMW řady 7 je k dispozici nejširší nabídka systémů pro automatickou jízdu a parkování, jaká kdy byla pro některý z modelů BMW nabízena. Jeho inovativní technologické prvky vytvářejí základ jak pro vynikající funkčnost všech současných systémů, tak ve střednědobém horizontu pro implementaci funkcí automatizované jízdy úrovně 3. Kombinace aktivního systému udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a asistenta řízení a udržování v pruhu přináší mimořádně intenzivní zážitek z automatizované jízdy. Automatický ukazatel rychlostních limitů, funkce sledování trasy, rozpoznávání semaforů a aktivní navigace umožňují mimořádně přesné přizpůsobení rychlosti a pohybů řízení vozu aktuální situaci. U modelů vybavených Parkovacím asistentem Professional může nyní couvací asistent provádět pohyby volantem na vzdálenost až 200 metrů. Manévrovací asistent pomáhá řidiči ještě více. Na předem uložených manévrovacích trasách tento systém automaticky provádí všechny potřebné úkony, ovládá plynový pedál, brzdy a řízení, stejně jako řadí převodové stupně pro jízdu vpřed nebo vzad. Funkce dálkového ovládání, která by podle předpokladů měla být k dispozici od jara 2023, umožní řidiči ovládat automatické parkovací a manévrovací úkony zvenčí vozidla pomocí chytrého telefonu.

REŽIMY MY MODES A BMW ICONIC SOUNDS.
Funkce na přání.

Funkce na přání.

Když si budete chtít některé funkce vozu, jako například vyhřívání volantu nebo parkovací asistent Professional, objednat později, můžete tak učinit prostřednictvím BMW Shopu. Očekávaná dostupnost od 4. čtvrtletí 2022.

BMW Remote Software Upgrade.

BMW Remote Software Upgrade.

BMW Remote Software Upgrade udrží nové BMW řady 7 Sedan neustále aktuální. Díky tomu můžete využívat nejnovější funkce a vlastnosti, které do vozu instalujete jednoduše „vzduchem“.

BMW Digitální klíč Plus.

BMW Digitální klíč Plus.

Proměňte svůj telefon na klíč od vozidla a používejte jej pro odemykání a startování nového BMW řady 7 Sedan. K přístupu do Vašeho vozu můžete autorizovat až pět dalších osob.

VLASTNOSTI NOVÉHO BMW 750e xDRIVE.

To nejlepší z obou světů: Plug-in hybridní nové BMW řady 7.

 • Více než 80 km čistě na elektřinu a inteligentní jízdní režimy pro maximální flexibilitu
 • Maximální radost z jízdy s maximální hospodárností
 • Hospodárný spalovací motor s výkonem 230 kW (313 k)* plus elektromotor BMW eDrive s výkonem 145 k (197 k)*
Elektrický dojezd.

Elektrický dojezd.

Plug-in hybridní BMW 750e xDrive ujede čistě na elektřinu více než 80 km*, což znamená neomezenou, bezemisní a téměř tichou jízdu.

Inteligentní jízdní režimy.

Inteligentní jízdní režimy.

Inteligentní jízdní režimy zajišťují v každé situaci ideální souhru mezi spalovacím motorem a elektromotorem. Můžete bez omezení jezdit ekologickými a bezemisními zónami.

BMW Charging.

BMW Charging.

Doma nebo na cestách: BMW Charging nabízí na míru navržená řešení pro nabíjení v každé situaci.

TECHNICKÉ ÚDAJE NOVÉHO BMW ŘADY 7 SEDAN.

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW ŘADY 7 SEDAN

Přehled nejdůležitějších faktů a technických údajů BMW řady 7 Sedan:

 • Motory, spotřeba paliva a emise CO₂
 • Technické údaje, jako je zdvihový objem, výkon, točivý moment a zrychlení
 • Hmotnost, rozměry, kola a rozměr pneumatik


Technické údaje BMW 750e xDrive

Výkon systému

Druh pohonu Jízda na elektřinu a na benzín 
Celkový výkon (kW (k)) 360 (489) "1"
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 700 "1"
Převodovka 8stupňová, automatická 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Výkon na elektřinu 145 (197) 
Točivý moment v Nm 280 

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4 
Zdvihový objem (cm3) 2 998 
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 230 (313) / 5000 - 6500 
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 450 / 1750 - 4700 

Rozsah nabíjení

Elektrický dojezd (km) 87 - 83 
Maximální nabíjecí výkon AC v kW 7,4 
Nabíjecí čas AC v h, např. BMW Wallbox, 0–100 % stavu nabití 3 

Výkon

Maximální rychlost 250 
Maximální rychlost na elektřinu 140 
Zrychlení 4,8 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 391 / 1 950 / 1 544 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2192 (1099 / 1093) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 215 / 12,3 
Světlá výška v mm 136 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 455 
Max. povolená hmotnost (kg) 3 120 
Povolené zatížení (kg) 740 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 550 / 1 665 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 80 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 2 000 / 2 000 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 525 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/50 R19 105 Y XL 
Pneumatiky vzadu 245/50 R19 105 Y XL 
Kola vpředu 8,5Jx19 LM 
Kola vzadu 8,5Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinace 1 - 1,1 
Spotřeba elektřiny AC, kombinace 19,7 - 20,8 
Objem palivové nádrže (l) 65 

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, vážené 22 - 25 

Technické údaje BMW i7 xDrive60

Výkon systému

Druh pohonu Elektrická energie 
Celkový výkon (kW (k)) 400 (544) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 745 
Převodovka 1stupňová 
Druh pohonu Pohon všech čtyř kol 

Jízdní výkony

Trvalý výkon v kW (k) 135 (184) 
Točivý moment v Nm 745 

Rozsah nabíjení

Elektrický dojezd (km) 625 - 591 
Maximální nabíjecí výkon AC v kW 22 
Nabíjecí čas AC v h, např. BMW Wallbox, 0–100 % stavu nabití 10,5 
Maximální nabíjecí výkon DC v kW 195 
Nabíjecí čas DC v min, např. vysokorychlostní nabíječka, 10–80 % stavu nabití 34 

Výkon

Maximální rychlost 240 
Zrychlení 4,7 

Rozměry

Délka/šířka/výška 5 391 / 1 950 / 1 544 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2192 (1099 / 1093) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 215 / 12,3 
Světlá výška v mm 136 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 715 
Max. povolená hmotnost (kg) 3 250 
Povolené zatížení (kg) 610 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 550 / 1 810 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 80 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 2 000 / 2 000 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 500 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/50 R19 105 Y XL 
Pneumatiky vzadu 245/50 R19 105 Y XL 
Kola vpředu 8,5Jx19 LM 
Kola vzadu 8,5Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (kWh/100 km) 18,4 - 19,6 


Technické údaje BMW M760e XDRIVE (G70)

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost EU (kg)2525
Max. povolená hmotnost (kg)3130
Povolené zatížení (kg)780-800
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg)1325/1520
Zavazadlový prostor min. (sedadla nesklopená) (l)525
Hmotnost nebrzděného přívěsu (kg)750
Hmotnost brzděného přívěsu 8 % (kg)2100
Hmotnost brzděného přívěsu 12 % (kg)2100

Spalovací motor

Válce/ventily6/4
Zdvihový objem (cm³)2998
Výkon/otáčky (kW (k)/1/min)280 (381)/5200-6250
Točivý moment (Nm/1/min)520/5000

Jízdní výkony

Zrychlení 0–100 km/h (s)4,3
Maximální rychlost (km/h)250
Maximální rychlost na elektřinu (km/h)140

Spotřeba paliva

Spotřeba paliva, kombinovaná (l/100 km)1,2-1,1
Emise CO₂, kombinované (g/km)28-25
Spotřeba elektřiny, WLTP (kWh/100 km)26,9-25,8
Objem palivové nádrže cca (l)65

Kola

Rozměr pneumatik vpředu255/40 R21 102 Y XL
Rozměr pneumatik vzadu255/40 R21 102 Y XL
Rozměr a materiál kol vpředu9 J x 21 palců, lehká slitina
Rozměr a materiál kol vzadu9 J x 21 palců, lehká slitina

Dojezd a nabíjecí čas

Dojez na elektřinu, WLTP (km)80-84
Katacita li-ion baterie, celková/využitelná (kWh)18,7/22,1
Nabíjení výkonem 3,7 kW/16 A, BMW i Wallbox (80 %) (h)méně než 3
Nabíjení výkonem 3,7 kW/16 A, BMW i Wallbox (0–100 %) (h)méně než 3

Elektromotor

Výkon (kW (k))145 (197)
Točivý moment (Nm)280

Celkové parametry

Celkový výkon (kW (k))420 (571) (3)(4)
Celkový točivý moment (Nm)800 (3)

FOTOGALERIE BMW ŘADY 7 SEDAN

KATALOG BMW ŘADY 7

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO NOVÉ BMW ŘADY 7 SEDAN.

S BMW Originálním příslušenstvím přizpůsobíte své BMW Vašim osobním přáním: produkty jsou svojí kvalitou, designem i vlastnostmi navrženy přímo pro nové BMW řady 7 Sedan.

BMW Ramínko na šaty pro systém Travel & Comfort.

BMW Ramínko na šaty pro systém Travel & Comfort.

Věšák na oblečení lze zacvaknout do základního držáku nebo do držáku volitelné výbavy Travel & Comfort a lze jej používat i mimo vozidlo.

BMW gumové rohože, přední.

BMW gumové rohože, přední.

Mají přesný tvar prostoru pro nohy na předních sedadlech a účinně jej chrání před vlhkostí a špínou. S černou barvou a vložkou z nerezové oceli a se dokonale hodí do interiéru.

22 M Performance kovaná kola 912 M.

22 M Performance kovaná kola 912 M.

Maximální sportovní styl: Kompletní sada letních kol 22" M Performance kovaná Cross-spoke 912 M v barvě Frozen Gunmetal Grey.

BMW PŘÍSLUŠENSTVÍ

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO BMW ŘADY 7


Vylepšete si svůj vůz o další doplňkové příslušenství z našeho e-shopu. Vyberte si z nabídky sad kol, pneumatik, střešních nosičů, ochranných van do kufrů, ale i koberečku a věcí, které zajistí komfort pro spolujezdce na všech místech.


PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO BMW ŘADY 7

SERVIS A KONZULTACE PRO BMW ŘADY 7 SEDAN

BMW SERVIS: PROAKTIVNÍ PÉČE PRO NOVÉ BMW ŘADY 7 SEDAN.

Proaktivní péče automaticky rozpozná blížící se servis nebo opravu Vašeho vozu a proaktivně Vás kontaktuje.

 • Okamžitá pomoc od expertů BMW
 • Vzdálená údržba pro řešení problémů
 • Předcházení možným poruchám
 • Další individuální nabídky služeb
 • Bezplatná součást aktivní smlouvy ConnectedDrive


OBJEDNAT NA SERVIS

CENY, FINANCOVÁNÍ A LEASING PRVNÍHO BMW řady 7 SEDAN

CENY, FINANCOVÁNÍ A LEASING PRVNÍHO BMW řady 7 SEDAN

BMW FINANCIAL SERVICES PRO BMW řady 7 SEDAN.

Ať už financování nebo leasing – každá z našich nabídek se individuálně přizpůsobí Vašim potřebám a přáním.

Poznejte rychle a flexibilně všechny na míru navržené finanční
produkty od BMW invelt Praha | Plzeň. Ať už financování nebo
leasing – každá z našich nabídek bude individuálně navržena
podle vašich potřeb a přání. Zjistěte více o atraktivních
možnostech financování nebo vhodných nabídkách leasingu pro
vaše nové BMW.

Financování BMW

CHCETE OSOBNÍ KONZULTACI?

Máte-li jakékoliv dotazy, požadujete další informace nebo máte zájem o konkrétní nabídku na BMW i7 Sedan? Prosím, kontaktujte  naše kolegy z BMW invelt Praha a Plzeň.

Profesionálně vyškolení zaměstnanci BMW invelt vám rádi poskytnou konzultaci po telefonu nebo přímo v Praze a Plzni.

Kontakty pro Prahu

Kontakty pro Plzeň

SLUŽBY BMW INVELT

SLUŽBY BMW INVELT

Nechte se rozmazlovat u svého BMW autorizovaného dealera širokým spektrem služeb.

 • Finanční služby
 • BMW asistenční služba
 • BMW service inclusive
 • BMW autorizovaný servis
 • Pohotovostní servis
 • CITNOW. Zůstaň v obraze


a další služby.

ZOBRAZIT SLUŽBY

SKLADOVÉ VOZY BMW ŘADY 7

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Dokumenty:

EN:The_new_BMW_7_Series_-_Long_version..PDF

CZ: Pokrok_s_větší_efektivitou_a_rozmanitostí__další_varianty_pohonných_systémů_a_inovace_pro_nové_BMW_řady_7..PDF

Spotřeba paliva a emise CO₂.

BMW 740d xDrive:
Spotřeba paliva, kombinovaná WLTP, v l/100 km: 6,9-5,9
Emise CO2, kombinované WLTP, v g/km:182-157
BMW 750e xDrive*:
Spotřeba paliva, kombinovaná WLTP, v l/100 km: 1,2–1,0
Emise CO2, kombinované WLTP, v g/km: 28–22
*Předběžné hodnoty


Uvedené oficiální údaje o spotřebě paliva, emisích CO2, spotřeby elektrické energie a dojezdu vozidla byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. V případě dojezdu zohledňují údaje podle WLTP rozdíly způsobené volitelnou výbavou. U vozidel nově schválených od 1. 1. 2021 již nejsou k dispozici údaje podle NEDC, ale existují hodnoty pouze podle WLTP. Další informace o postupech měření WLTP a NEDC naleznete na www.bmw.de/wltp
Při teplotách pod 0 stupňů Celsia je čistě elektrický jízdní režim tohoto plug-in hybridního modelu k dispozici až po zahřátí baterie na provozní teplotu po ujetí několika kilometrů.


Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s  jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost  invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických  dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích  mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro  modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní  charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu  ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského  zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů,  standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a  termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

Zdroj: www.bmw.cz, www.press.bmwgroup.com

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů