Motorkáři | Ušetři na pojistce až 75%.
Porovnat  
Porovnat  

NOVÉ MINI COUNTRYMAN.

363 BMW invelt 6. 9. 2021
obrázek

Precizně a propracovaný design, nové atraktivní prvky výbavy a inovativní technologie v oblasti ovládání a propojení podtrhují výjimečné postavení nového MINI Countryman v segmentu prémiových kompaktních vozů. Robustní koncepce, prostorný a prakticky řešený interiér s pěti plnohodnotnými sedadly a volitelný systém pohonu všech kol ALL4 z něj dělají nezaměnitelný všestranný talent, který podněcuje typické MINI nadšení nejen v každodenním provozu, ale také na dlouhých cestách, a dokonce i při výletech mimo zpevněné komunikace. Progresivní charakter nového MINI Countryman se odráží v provedení s plug-in hybridním pohonem a také v nových digitálních službách MINI Connected. Touhu po individualizaci lze navíc uspokojit ještě zásadněji než předtím, a to množstvím prvků volitelné výbavy a MINI Originálním příslušenstvím.

Kromě plug-in hybridního pohonu je nové MINI Countryman nabízeno se třemi zážehovými a třemi vznětovými motory s nejnovější technologií MINI TwinPower Turbo. Motory prošly dalším rozsáhlým vývojem a pokrývají výkonové spektrum od 75 kW/102 k do 140 kW/190 k (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–4,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 144–107 g/km) a již nyní splňují emisní normu Euro 6d, která začne platit až od roku 2021. Čtyři z nich lze volitelně kombinovat s pohonem všech kol ALL4.

obrázek

Osobitý design a nově navržená maska chladiče.

Přepracovaná maska chladiče má pro MINI typické šestihranné obrysy a je lemována tenkým jednodílným chromovým rámečkem. U modelů MINI One Countryman, MINI Cooper Countryman, MINI One D Countryman a MINI Cooper D Countryman je přívod vzduchu dělen třemi vodorovnými lištami. Maska chladiče nového modelu MINI Cooper S Countryman a nového modelu MINI Cooper SD Countryman se vyznačuje šestiúhelníkovým vzorem mřížky s červeným „S“ a jednou chromovanou lištou. V rámci přepracování vzhledu přední části MINI Countryman přibyly do nabídky sériové výbavy LED světlomety. Výrazné, mírně asymetricky zaoblené obrysy světlometů jsou zvýrazněny nepřerušeným světelným proužkem, který přebírá funkci denního svícení i ukazatele směru. Přepracovaný zadní nárazník přispívá k mimořádně robustnímu a modernímu vzhledu nového MINI Countryman. Vzpřímená zadní světla s chromovanými rámečky jsou exkluzivním a nezaměnitelným zdůrazněním s motivem britské vlajky.

obrázek
obrázek

Mimořádně atraktivní vzhled: nové barvy karoserie, paket Piano Black Exterior a nová kola z lehké slitiny.

Nabídka barevných provedení karoserie, včetně nových metalických barev stříbrná White Silver a zelená Sage Green, otevírá nové možnosti pro individuální vzhled. V závislosti na modelové variantě lze střechu a kryty vnějších zpětných zrcátek jako alternativu k barvě karoserie objednat v černém, bílém nebo stříbrném provedení. Paket Piano Black Exterior, rovněž novinka dostupná pro všechna provedení nového MINI Countryman, zaručuje obzvláště osobitý vzhled. V jeho případě jsou rámečky světlometů, zadních světel, masky chladiče a boční ozdoby vyvedeny namísto chromovaného v leskle černém provedení. Novými přírůstky jsou 17palcová kola z lehké slitiny v designu Channel Spoke Black, stejně jako dvoubarevná 19palcová kola z lehké slitiny Turnstile Spoke. 

obrázek

Interiér a nové prvky výbavy.

Standardní vývava nyní zahrnuje sportovní kožený volant pro všechny modelové varianty. Elektricky nastavitelná sedadla jsou také součástí standardní výbavy, přičemž u řidiče jsou doplněna paměťovou funkcí a spolujezdec vpředu má výškově nastavitelné sedadlo. Modely MINI Cooper S Countryman, MINI Cooper SD Countryman a MINI Cooper SE Countryman ALL4 jsou nyní standardně vybaveny leskle černým obložením interiéru a dveří Piano Black. To je kombinováno s ozdobnými proužky ve tmavém provedení British Oak. Volitelně je pro všechny modelové varianty k dispozici nová verze vysoce exkluzivního obložení interiéru MINI Yours. Volitelný interiérový styl MINI Yours Interior Style Shaded Silver vyzařuje sportovní styl. Ten dokreslují také osvětlená ozdobná obložení v provedeních Shaded Silver s dveřními ozdobnými prvky Dark Silver a zvýrazňujícími lištami Hazy Grey.

Nové MINI Countryman je vybaveno SIM kartou, která je trvalou součástí vozu. Umožňuje používání inteligentního tísňového volání E-Call s automatickou detekcí polohy vozidla a závažnosti nehody, jakož i služeb MINI TeleServices. Výbava Connected Media zahrnuje širokou škálu digitálních služeb MINI Connected. Nové MINI Countryman je vždy online a umožňuje bezproblémové používání hlasového asistenta Amazon Alexa. Zajišťuje také přístup k dopravním informacím v reálném čase RTTI a též internetové platformě MINI Online a přípravě pro Apple CarPlay. MINI Connected lze použít k odesílání navigačních cílů z chytrého telefonu do vozu. Připojení mobilního telefonu také znamená, že se automaticky aktualizují navigační mapy vozidla. 

obrázek
obrázek
obrázek

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů