Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

THE iX3 | Technologie se mění, zážitek zůstává (G08)

582 BMW invelt 6. 9. 2021 #BMW #BMWi #iX3
THE iX3 | Technologie se mění, zážitek zůstává (G08)

Nové BMW iX3 je standardně vybaveno M sportovním paketem s novým  designem, takže vypadá sportovněji než kdy dříve. Aerodynamické doplňky  spolu s modrými ozdobnými prvky jasně poukazují na elektrický pohon  tohoto modelu. Nezáleží na tom, zda se vydáte na krátkou nebo dlouhou  cestu, dojezd až 461 km* a spotřeba elektřiny začínající na 18,5 kWh/100  km* zaručují, že BMW iX3 je vozem navrženým pro každý druh použití.

Koncepční a technické propojení modelu iX3 s nedávno představenými ambasadory prémiové elektromobility – BMW iX a BMW i4 – se nyní jednoznačněji vyjadřuje po stránce designu aktualizovaným řešením přední i zadní části vozu. Nové ovládací prvky a prvky standardní   výbavy podtrhují progresivní prémiové vlastnosti interiéru nového BMW iX3.


PROHLÉDNOUT VŠECHNY VOZY BMW iX3


Přijďte se k nám do BMW invelt Praha | Plzeň podívat a domluvit si testovací jízdu nebo zjistit více informací.

NABÍDKA BMW iX3 V INVELTU

*pokud se nezobrazují žádné vozy, tak je nemáme v nabídc

BMW iX3 | Zajímá Vás více? Napište nám.

Zaujalo Vás nové plně elektrické BMW iX3? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

Průkopník páté generace technologie BMW eDrive. BMW iX3 v nové generaci elektromobilů značky BMW i prošlapuje cestu elektrické radosti z jízdy. Byl to první model vybavený technologií BMW eDrive páté generace, která je použita také v modelech BMW iX a BMW i4. Jeho vysoce integrovaná pohonná jednotka spojuje elektromotor, výkonovou elektroniku a převodovku v jednom celku a generuje maximální výkon 210 kW/286 k. Výkon motoru je na vozovku přenášen tradiční cestou přes zadní kola. Vysokonapěťová baterie v BMW iX3 je rovněž produktem páté generace technologie BMW eDrive. Její hrubá kapacita činí 80 kWh a výjimečná účinnost elektromotoru umožňuje dojezd až 460 kilometrů (podle WLTP). Průzkumy mezi zákazníky a srovnávací jízdy profesionálních nezávislých testovacích jezdců jasně ukázaly, jak efektivně dokáže BMW iX3 ve srovnání se svými konkurenty, a to i při sportovním stylu jízdy, pracovat s energií ve své lithium-iontové baterii. Pokročilá technologie nabíjení umožňuje dodávat do vozu až 150 kW z rychlonabíjecí stanice (stejnosměrný proud). Během 10 minut tak může vůz nabrat dostatek energie na dalších 100 kilometrů jízdy. Díky tomu je BMW iX3 bez omezení použitelné v každodenním provozu.

Komplexní přístup k udržitelnosti, pozitivní dopad na životní prostředí během celého životního cyklu   vozidla.
Důkladná modernizace nového BMW iX3 přináší do oblasti elektromobility novou energii. Kromě toho, že iX3 jako první přišlo s pátou generací technologie BMW eDrive, vykazuje i další   propojení s modely BMW iX a BMW i4. Jde především o mimořádně komplexní přístup k udržitelnosti, který je hluboce zakořeněn v charakteru značky BMW i. Cíle zakotvené v rámci tohoto přístupu zahrnují celý životní cyklus vozidla, tedy od nákupu surovin přes dodavatelský řetězec a výrobu až po fázi užívání a následnou recyklaci. Tím posilují jak environmentální, tak sociální udržitelnost.

Množství kobaltu použité ve vysokonapěťové baterii BMW iX3 bylo ve srovnání s předchozí generací baterie v BMW i3 (modelový rok 2019) sníženo přibližně o třetinu. BMW Group zavedla vlastní proces nákupu kobaltu a lithia, které dodává výrobcům bateriových článků, jehož   součástí je kontrola dodržování environmentálních a sociálních   standardů. Pro výrobu bateriových článků i celého vozidla se využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. BMW používá elektromotory s vlastní specifickou konstrukcí, které se obejdou bez vzácných kovů v rotoru. Rozsáhlé využití druhotných surovin při výrobě hliníkových odlitků a termoplastů pomáhá BMW Group dosahovat svých cílů v oblasti snižování emisí CO2 a podpory oběhového hospodářství. Ve fázi vývoje BMW iX3 bylo stanoveno, že čistě elektrické SAV musí během celého svého životního cyklu prokázat výrazně nižší uhlíkovou stopu než srovnatelné vozidlo s konvenčním pohonem. Údaje zaznamenané   nezávislými společnostmi ukazují, že iX3 v tomto ohledu překonává BMW X3 xDrive20d se vznětovým motorem o více než 30 % při používání elektřiny z průměrného evropského energetického mixu a o přibližně 60 % při nabíjení zelenou elektřinou.

SOUVISEJÍCÍ MODELY S BMW iX3

MOŽNOSTI DESIGNU BMW iX3

BMW iX3 - Impressive BMW i Blue

Impressive BMW i Blue

BMW iX3 - Impressive Frozen Grey

Impressive Frozen Grey

BMW iX3 - Inspiring BMW i Blue

Inspiring BMW i Blue

BMW iX3 - Inspiring Frozen Grey

Inspiring Frozen Grey

ZÁKLADNÍ CENA PRO MODEL BMW iX3 (Q1/2023)


Cena základního modelu s DPH: 1 810 900 Kč


KONFIGUROVAT VŮZ


*Odkaz vede na stránku konfigurátoru, který Vám vygeneruje nabídku, pak se nezapomeňte vrátit k BMW invelt.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Paket M Sport je nyní součástí standardní výbavy. Dynamickou auru nového BMW iX3 pomáhá utvářet také standardně dodávaný M sportovní paket, který zaujme výrazně trojrozměrným, a tedy sportovně vyhlížejícím designem předního nárazníku. Spodní otvor pro přívod vzduchu je nyní větší a je vybaven aktivními klapkami regulujícími průchod vzduchu v deseti krocích. Vzduchové clony umístěné na vnějších okrajích předního nárazníku mají nyní tvar písmene L a jsou doplněné modrými ozdobnými prvky. 

Aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny prodlužují dojezd.  Nové BMW iX3 je standardně vybaveno 19palcovými aerodynamickými koly. Jejich řešení přispívá k nízkému součiniteli odporu vzduchu (cx) 0,29, a má tak pozitivní vliv na dojezd tohoto čistě elektrického SAV. Na přání lze objednat nově navržená 20palcová aerodynamická kola s M specifickým designem v černé barvě Jet s hliníkovými vložkami.

Průkopník páté generace elektrického pohonu BMW eDrive. Poháněcí soustava nového BMW iX3 přináší typickou dynamiku BMW v naprosté tichosti. Výsledkem je podmanivá forma radosti z jízdy v kombinaci s nulovými vypouštěnými emisemi. Toto čistě elektrické SAV je prvním modelem vybaveným nejnovější, pátou generací technologie BMW eDrive. Její součástí je elektromotor vyvinutý přímo v BMW Group, výkonová elektronika, vyspělá technologie nabíjení a vysokonapěťová   baterie navržená přímo pro tento model. BMW iX3 tak razí cestu nejnovějšímu vývojovému stupni systémů elektrického pohonu BMW Group. Pátá generace technologie BMW eDrive je vysoce škálovatelná, což znamená, že ji lze použít ve vozech různého typu a zaměření. Proto ji ve specifických aplikacích používají také modely BMW iX a BMW i4.

BMW iX3 z boku
Adaptivní podvozek dovoluje přizpůsobit vlastnosti tlumiče tak, aby vyhovoval dané jízdní situaci, zvyšuje komfort pneumatik a jízdní dynamiku. Kromě standardního režimu COMFORT zajišťujícího vyšší jízdní komfort je k dispozici také režim SPORT se sportov

Adaptivní podvozek.

Adaptivní podvozek dovoluje přizpůsobit vlastnosti tlumiče tak, aby vyhovoval dané jízdní situaci, zvyšuje komfort pneumatik a jízdní dynamiku. Kromě standardního režimu COMFORT zajišťujícího vyšší jízdní komfort je k dispozici také režim SPORT se sportovní charakteristikou tlumičů.

BMW iX3 - BMW lconic Sounds Electric.

BMW lconic Sounds Electric.

Pomocí BMW IconicSounds Electric můžete dále posílit emotivnost jízdy s čistě elektrickým vozem. Speciálně navržené zvuky Vám poskytnou okamžitou akustickou odezvu na různé jízdní situace. Zvuky pro interiér vytváří audiosystém vozu, pro exteriér jsou vytvářeny komponenty akustické ochrany chodců.

BMW iX3 - Elektromotor BMW eDrive.

Elektromotor BMW eDrive.

Vysoce integrovaná pohonná jednotka v hliníkovém obalu kombinuje elektromotor, převodovku a výkonovou elektroniku, což šetří prostor a hmotnost. Přímá, spontánní reakce na požadavek ke zrychlení zajišťuje pro BMW typickou radost z jízdy. Díky řízení bez vzácných surovin je elektrický motor mimořádně udržitelný.

BMW iX3 - Systém rekuperace.

Systém rekuperace.

Systém rekuperace převádí kinetickou energii generovanou během zpomalení a brzdění na elektřinu a dodává ji do vysokonapěťové baterie, čímž prodlužuje dojezd. Možnost nastavení úrovně rekuperace ve čtyřech úrovních umožňuje větší individualizaci a významné zvýšení pohodlí.

BMW iX3 z boku

DOJEZD BMW iX3 AŽ 461KM*.

Díky souhře velmi účinného pohonu, aerodynamického designu a výkonné vysokonapěťové baterie dosahuje BMW iX3 dojezdu až 461 kilometrů*. Inovativní technologie, jako je rekuperace kinetické energie, pomáhají prodloužit dojezd a snížit spotřebu elektřiny na 18,9–18,5 kWh/100 km.

Jaké předpoklady se přiřazují jednotlivým udávaným hodnotám podle stylu jízdy?

„Sportovní“ styl jízdy předpokládá 100% jízdu po dálnici průměrnou rychlostí přibližně 130 km/h a dynamický styl předjíždění. „Ekonomická“  hodnota předpokládá defenzivní jízdu po venkovských silnicích s průměrnou rychlostí přibližně 80 km/h. A kombinovaný údaj je kombinací obou výše uvedených hodnot.

Obecné údaje o dojezdu a konkrétní hodnoty dojezdu zobrazované ve vozidle

U vybraného modelu je uváděna hodnota dojezdu získaná na základě měřicího cyklu WLTP (Worldwide harmonized Light-Duty Test Procedure).

WLTP  umožňuje výpočet dojezdu za předepsaných jízdních podmínek. Předpokládá defenzivní styl jízdy s danou kombinací tras v městských ulicích, na venkovských silnicích a na dálnicích.

Ukazatel dojezdu poskytuje informace o předpokládaném dojezdu. Dojezd je pro lepší představu  graficky zobrazen pomocí kroužku na mapě, a to jak ve voze, tak v aplikaci v chytrém telefonu. Pokud je cíl mimo oblast dojezdu, eRoute automaticky přidá do trasy nabíjecí stanice.

Proč se dojezdy liší?

Dojezd elektromobilu závisí na různých faktorech, jako je styl jízdy,  průběh trasy, výbava vozidla, povětrnostní podmínky a zatížení.

Více detailů

Vysoké průměrné rychlosti (dálnice) snižují dojezd nejvýrazněji, zatímco provoz ve městě vede k vyššímu dojezdu díky menším rychlostech a většímu podílu rekuperace (na rozdíl od vozů se spalovacími motory).  Dále se dojezd snižuje při nízkých teplotách v důsledku zahřívání a při  vysokých teplotách z důvodu chlazení vysokonapěťové baterie. Co se týče  prvků volitelné výbavy, tak například volba širších pneumatik obecně snižuje dojezd (pokud není jejich větší aerodynamický odpor kompenzován koly s aerodynamickým designem). Třída valivého odporu pneumatik má rovněž význam pro dojezd: např. použití zimní pneumatiky snižuje dojezd  ve srovnání s letní pneumatikou řadící se do kategorie A.

ČASY NABÍJENÍ PRO DOJEZD 100 KM.

S Vaším BMW iX3 a službou BMW Charging budete moci využívat celou řadu na míru připravených možností pro nabíjení doma, na cestách i v zaměstnání, a to výkonem až 150 kW. Součástí standardní dodávky je nabíjecí výbava v podobě univerzální rychlonabíječky Flexible Fast  Charger pro domácí nabíjení, ale také nabíjecí kabel určený pro použití  na veřejných nabíjecích stanicích a nabíjecí karta BMW Charging Card.

Vysoce integrovaný systém pohonu, elektricky buzený elektromotor. BMW iX3 je vybaveno pohonnou jednotkou, která poprvé spojuje elektromotor,  výkonovou elektroniku a převodovku do jednoho obalu. Tento celek je  umístěn v pomocném rámu zadní nápravy navrženém přímo pro tento model,  což výrazně omezuje prostorové nároky i hmotnost celého hnacího systému. Tím se dosáhlo zvýšení hustoty výkonu o přibližně 30 % ve srovnání s předchozí technologií BMW eDrive. Synchronní elektromotor nového BMW iX3  má elektricky buzený rotor, což je vlastnost, díky níž se výrazně liší  od jednotek používaných konkurenty. Buzení jeho rotoru není tvořené  permanentními magnety, jak  to bývá obvyklé, ale přívodem elektrické energie. A protože motor nemá obvyklé magnety, neobsahuje také žádné  vzácné kovy. Nejnovější verze elektromotoru vykazuje výjimečnou účinnost  až 93 %. Elektromotor je schopen dosáhnout až 17 000 1/min a v širokém  pásmu otáček produkuje maximální výkon 210 kW/286 k. Vzhledem k  velikosti   zaujme i jeho točivý moment 400 Nm, který je dostupný již od nulových otáček a zásluhou aktivního buzení rotoru se udržuje i ve  vyšších otáčkách. Nové BMW iX3 zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,8 s, maximální rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h.

Vysokonapěťová baterie s vysokou kapacitou. Vysokonapěťová baterie nového BMW iX3 používá nejnovější technologii niklových bateriových článků. Lithium-iontová baterie se skládá ze 188 samostatně  regulovaných prizmatických bateriových článků, každý z nich s hliníkovým obalem, které jsou seskupeny do 10 modulů. Baterie je umístěna nízko v podlaze vozu jako nedílná součást karoserie. Baterie nové generace má hrubý energetický obsah 80 kWh, z nichž lze využít 74 kWh. Dojezd BMW  iX3 podle WLTP činí až 460 km. 

BMW iX3 nabíjení z wallboxu

Domácí nabíjení pro 100 km jízdy.

  • 01:37 h - Nabíječka Wallbox (11 kW)
  • 01:37 h - Univerzální kabel Flexible Fast Charger (11 kW) z průmyslové zásuvky
  • 08:07 h - Standardní nabíjecí kabel nebo univerzální kabel Flexible Fast Charger (2,3 kW) z domácí elektrické zásuvky


Nabíjení na 100 km jízdy na cestách.

  • 00:07 h - Vysokorychlostní nabíjecí stanice (maximální možný nabíjecí výkon vozidla)
  •  00:20 h — Rychlonabíjecí stanice (50 kW)
  • 01:37 h - AC nabíječka (maximální možný nabíjecí výkon vozidla)

Výpočet bere v potaz spotřebu a nabíjecí výkon. Hodnoty jsou získané při startu s baterií a okolím o teplotě 29–33 stupňů Celsia a určují se bez dalších doplňkových spotřebičů, jako je vyhřívání sedadel, displeje, klimatizace. Konkrétní spotřeba se může lišit (např. v závislosti na jízdním stylu, teplotě, okolních podmínkách), lišit se může také reálný nabíjecí výkon (např. v závislosti na stavu nabití baterie nebo činnosti  klimatizace). Spotřeba je určována podle nejlepší hodnoty WLTP. Použitá hodnota nabíjecího výkonu je maximální možný nabíjecí výkon (v  závislosti na typu nabíjení a vozidla).

VEŘEJNÉ NABÍJENÍ S BMW CHARGING: 12 MĚSÍCŮ BEZ ZÁKLADNÍHO POPLATKU**. 

Nabíjecí karta BMW Charging Card, která je součástí standardní výbavy, umožní přístup k neustále se rozšiřující mezinárodní síti veřejných dobíjecích stanic. S tarifem Active můžete nabíjet za mimořádně atraktivních podmínek po celé Evropě a prvních 12 měsíců neplatit žádné  paušální poplatky. S novým BMW iX3 navíc získáte balíček IONITY Plus na rok bez základního poplatku, který umožní používat vysokorychlostní nabíječky patřící do sítě IONITY.

BMW iX3 digitální služby

DIGITÁLNÍ SLUŽBY BMW iX3.

Inovativní služby aplikace My BMW a BMW Maps s funkcemi Connected Charging a Connected Navigation Vám pomohou efektivně využít dojezd Vašeho BMW iX3 a lépe plánovat Vaše cesty. Tyto funkce jsou snadno dostupné pomocí komunikace s Vaším BMW. Váš asistent BMW Intelligent  Personal Assistant je neustále připraven pomoci Vám prostřednictvím  mluveného slova obsluhovat různé funkce vozu. Dostupné pouze v anglickém nebo německém jazyce.

DESIGN EXTERIÉRU

Sportovní hospodárnost ve stylu BMW i. Nové BMW iX3 s dynamickými proporcemi, precizními liniemi a jasně tvarovanými plochami v novém designovém stylu značky BMW je každým coulem moderní Sports Activity Vehicle, které kombinuje všestrannost s charakteristickými sportovními schopnostmi BMW a robustním prémiovým charakterem. Barevné ozdobné prvky v modré barvě BMW i Blue, z velké části uzavřená BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek a kola z lehké slitiny se zlepšenými aerodynamickými vlastnostmi naznačují přítomnost čistě elektrického pohonu a koncepci vozidla zaměřenou na udržitelnost. 

Výrazný vzhled s náznaky BMW iX a BMW i4. Vizuálně výraznější (zejména v horní části) je nyní také BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek, která je větší než dříve a má jednodílný rámeček. Ten je vyveden v matně chromovém provedení a podél vnitřních okrajů jej doplňují modré ozdobné prvky BMW i. Vnitřní plochy prvků masky mají strukturu připomínající mřížku a jsou doplněné znakem BMW i. K vizuálně výraznému vzhledu nového BMW iX3 přispívá také nový tvar světlometů, které jsou přibližně o deset milimetrů nižší než dříve. Díky tomu je přední část více podobná BMW iX a BMW i4, což všechny tři modely BMW i dále propojuje. Nové BMW iX3 je nově standardně vybaveno matrixovými adaptivními LED světlomety s neoslňujícím asistentem   dálkových světel BMW Selective Beam. Laserové světlomety BMW   Laserlight s dosvitem až 650 m lze objednat jako volitelnou výbavu. 

Paket M Sport je nyní součástí standardní výbavy. Dynamickou auru nového BMW iX3 pomáhá utvářet také standardně dodávaný M sportovní paket, který zaujme výrazně trojrozměrným, a tedy sportovně vyhlížejícím designem předního nárazníku. Spodní otvor pro přívod vzduchu je nyní větší a je vybaven aktivními klapkami regulujícími průchod vzduchu v deseti krocích. Vzduchové clony umístěné na vnějších okrajích předního nárazníku mají nyní tvar písmene L a jsou doplněné modrými ozdobnými prvky. 

Aerodynamicky optimalizovaná kola z lehké slitiny prodlužují dojezd.  Nové BMW iX3 je standardně vybaveno 19palcovými aerodynamickými koly. Jejich řešení přispívá k nízkému součiniteli odporu vzduchu (cx) 0,29, a má tak pozitivní vliv na dojezd tohoto čistě elektrického SAV. Na přání lze objednat nově navržená 20palcová aerodynamická kola s M specifickým designem v černé barvě Jet s hliníkovými vložkami.

BMW iX3 z boku
BMW iX3 - Design přední části.

Design přední části.

Téměř zcela uzavřená BMW i maska ve tvaru ledvinek tvoří hlavní optický prvek působivé přední části vozu. Spolu s uspořádáním vstupů vzduchu ve tvaru písmene L, zvýrazněných modrou barvou BMW i Blue, zdůrazňuje elektrický charakter nového BMW iX3. Nízké Adaptivní LED světlomety s novým designem dodávají přední části BMW iX3 soustředěný výraz.

BMW iX3 - Design zadní části.

Design zadní části.

V kombinaci s vertikálním aerodynamickými otvory vytvářejí nová LED zadní světla s trojrozměrným krycím sklem s grafikou připomínající kleště a horizontálními ukazateli směru maximálně soustředěný vzhled. Difuzory v modré barvě dotvářejí spodní část zádi. Mezi nimi je umístěno obložení v matně šedé barvě Frozen Grey působící mimořádně hodnotným dojmem.

BMW iX3 - Pohled z boku.

Pohled z boku.

Výrazné a mohutné výřezy blatníků sebevědomě vyplňují 20" M aerodynamická kola 890 M style v černé barvě Jet Black s hliníkovými ozdobnými prvky. Otvory na bocích za předními koly s BMW M designem zlepšují proudění vzduchu.

DESIGN INTERIÉRU

Radost z jízdy a zdokonalená obsluha a ovládání. Sportovní charakter BMW iX3 vyniká výrazněji než dříve také uvnitř. Sportovní sedadla jsou nyní součástí standardní výbavy, zatímco moderní ovládací panel na středové konzole a nově tvarované ovladače uprostřed přístrojové desky přispívají k progresivní, prémiové atmosféře. Standardně dodávaný BMW Live Cockpit Professional obsahuje kontrolní displej, jehož úhlopříčka byla zvětšena na 12,3 palce. Modré tlačítko Start/Stop, nově umístěné na středové konzole, a modré prvky na voliči směru jízdy a logu BMW na volantu odkazují na čistě elektrický pohon, který je srdcem BMW iX3. Dalším specifickým prvkem tohoto modelu je jeho označení na středové konzole nebo prahové lišty s logem BMW i a prvky na přístrojovém panelu a kontrolním displeji. Vnitřní prostorové osvětlení má ve výchozím nastavení modrou barvu BMW i.

Pro intenzivní a soustředěnou radost z jízdy: sportovní sedadla a nové ovládací prvky. Standardně dodávaná sportovní sedadla poskytují řidiči a spolujezdci účinnou oporu při rychlých průjezdech zatáčkami. Nové uspořádání palubní desky zaměřené na řidiče s dokonalým ergonomickým umístěním ovládacích prvků mu pomáhá soustředit se na dění na silnici před sebou. Přístrojový panel i kontrolní displej v novém BMW iX3 mají nyní úhlopříčku 12,3 palce. Tlačítko Start/Stop je nově umístěno na ovládacím panelu na středovém tunelu, kde je také volič směru jízdy, ovladač iDrive, volič jízdních režimů a spínač elektromechanické parkovací brzdy.

Dvě atraktivní linie výbavy. BMW iX3 je k dispozici se dvěma atraktivními výbavovými liniemi: „Inspiring“ a „Impressive“, jež se liší nejen obsahem výbavy, ale také stylem. Nové BMW iX3 je standardně vybaveno akustickým projevem aktivovaným po stisku tlačítka Start/Stop, který vznikl ze spolupráce Hanse Zimmera a kreativního ředitele pro zvuky BMW Group Renza Vitaleho. Po stisknutí tlačítka Start/Stop se spustí krátká skladba, která připraví scénu pro nadcházející zážitky z elektrické jízdy. 

BMW iX3 interiér
BMW iX3 - Palubní deska.

Palubní deska.

BMW Live Cockpit Professional kombinuje 12,3" digitální přístrojový panel s 12,3" dotykovým kontrolním displejem. BMW Live Cockpit Professional kombinuje 12,3" digitální přístrojový panel s 12,3" dotykovým kontrolním displejem. Modré ozdobné prvky v barvě BMW i Blue, jako například na tlačítku start/stop, upozorňují na bezemisní pohon nového BMW iX3.

BMW iX3 - Panoramatická skleněná střecha.

Panoramatická skleněná střecha.

Po otevření naplňuje panoramatická prosklená střecha interiér příjemně prosvětlenou atmosférou a přívalem čerstvého vzduchu. Otevírá a zavírá se zcela automaticky stisknutím tlačítka nebo dálkově klíčkem od vozu. Je posuvná a je vybavena roletovou sluneční clonou a větrným deflektorem.

BMW iX3 - Sportovní sedadla.

Sportovní sedadla.

Vysokou úroveň komfortu uvnitř BMW iX3 zajišťují sportovní sedadla s perforovaným jemným čalouněním Sensatec, která jsou součástí standardní výbavy. M kožený multifunkční volant a logem M má tříramenný design. Hliníkové obložení interiéru Aluminium Rhombicle Dark je dalším prvkem podtrhujícím sportovní styl.

TECHNOLOGIE

Nová generace navigace s BMW Maps. Jednou z nejdůležitějších inovací v oblasti digitálních služeb jsou BMW Maps. Cloudový navigační systém přináší výrazné zlepšení výpočetního výkonu, vysoký stupeň přesnosti a zjednodušené zadávání cílů. Nová generace navigačního systému nabízí extrémně rychlý a dynamický výpočet trasy na základě přesných dopravních informací dodávaných v reálném čase v krátkých intervalech. Čas příjezdu je vypočítán předem s ohledem na obvyklou hustotu provozu na celé trase. Komplexní dopravní údaje jsou nyní k dispozici i pro silnice nižších tříd. Výběr cíle lze provést jednoduchým zadáním textu, následné výsledky hledání jsou pak seřazeny přesně podle relevance. Alternativně lze cíl pohodlně zadat pomocí hlasového příkazu. K takzvaným bodům zájmu (POI) na trase jsou   poskytovány podrobné informace, včetně hodnocení, otevírací doby a fotografií.

Připojení chytrého telefonu a integrace služeb třetích stran. BMW vždy hrálo vedoucí roli v propojení vozidla s digitálním ekosystémem zákazníka. BMW bylo například první automobilkou, která do svých vozidel komplexně integrovala iPod, nabídla zcela bezdrátový systém Apple CarPlay a implementovala systém bezklíčového přístupu do vozidla Digital Key pomocí chytrého telefonu Apple iPhone. Důkladná integrace služby Amazon Alexa umožňuje používat hlasovou službu Amazon ve vozidle stejným způsobem, na jaký je zákazník zvyklý z domova. Úprava nákupních seznamů, kontrola zpráv a přehrávání hudby je nyní ještě snazší. Z vozidla je možné ovládat kompatibilní zařízení chytré domácnosti. Pomocí aplikace My BMW lze Amazon Alexa do vozidla nainstalovat v několika málo krocích. Aplikace My BMW je k dispozici ve více než 40 zemích pro operační   systémy iOS a Android a lze ji zdarma stáhnout z obchodů Apple App Store nebo Google Play Store. Jako nové univerzální rozhraní k vozidlu poskytuje za všech okolností informace o stavu vozidla. V závislosti   na výbavě umožňuje také komunikovat s vozidlem na dálku a používat funkce, jako je lokalizace vozidla, zamykání a odemykání dveří nebo záznam okolí vozidla (Remote 3D View). Z chytrého telefonu lze do navigačního systému vozidla odesílat například také adresy cílů cest. Rozšířena byla rovněž nabídka funkcí pro elektrifikovaná vozidla; příkladem může být ještě přehlednější zobrazení dojezdu na čistě   elektrický pohon. Aplikace My BMW zákazníkům ještě více usnadňuje přihlášení k jakémukoli aktuálnímu modelu BMW pomocí jejich osobního BMW ID. Například uživatelské informace a nastavení uložené v BMW ID lze nyní velmi pohodlně přenést do vozidla také naskenováním QR kódu zobrazeného na kontrolním displeji.

Asistenční systémy pro větší komfort a bezpečnost. Již při uvedení na trh v listopadu 2020 se čistě elektrické SAV vyznačovalo řadou automatizovaných jízdních a   parkovacích funkcí, které byly v konvenčně poháněných variantách modelu BMW X3 zavedeny až v rámci poslední modernizace. To ještě více posiluje průkopnický charakter BMW iX3 v oblasti špičkových technologií. Navíc prakticky všechny asistenční systémy jsou součástí standardní výbavy. Asistenční systémy zpracovávají obraz z kamer a data získaná ultrazvukovými a radarovými senzory, na jejich základě sledují situaci v okolí vozidla, následně řidiče upozorňují na potenciální nebezpečí a případným brzděním nebo zásahy do řízení minimalizují riziko nehody. Stávající funkce jsou průběžně vylepšovány pomocí dálkových aktualizací softwaru. Zákazník má současně možnost dodatečného objednání a instalace některých prvků výbavy.

Driving Assistant Professional s rozsáhlými doplňkovými funkcemi. Kromě systému varování před překážkou či ukazatele rychlostních limitů včetně indikátoru zákazu předjíždění   doplňují standardní výbavu nového BMW iX3 také funkce Driving Assistant Plus. Mezi ně patří asistent jízdy v pruzích zahrnující podporu v zúžených pruzích, který řidiči pomáhá udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu až do rychlosti 210 km/h pomocí zásahů do   řízení a nyní funguje i v zúžení. Za tímto účelem nyní v rámci   aktivního navádění rozpoznává změny jízdních pruhů a na víceproudých silnicích řidiči pomáhá v dodržování trasy vypočítané navigačním systémem. Když se řidič blíží k dálničnímu křížení nebo výjezdu,   zobrazí se na přístrojovém panelu informace o nutnosti změny jízdního pruhu, kterou může řidič provést obzvláště pohodlným způsobem pomocí asistenta pro změnu jízdního pruhu. Nyní nabízí také vylepšenou funkčnost ve městě a v Německu dokáže aktivně zastavit na křižovatkách s příkazovou značkou STOP i na červenou na světelných křižovatkách, přičemž řidiči připomene, aby se opět rozjel, jakmile se rozsvítí zelená. Systém upozornění na přednost v jízdě varuje řidiče vizuálně i akusticky před možností přehlédnutí přednosti v jízdě – především na křižovatkách. Varování před křižovatkou zahrnuje nyní navíc funkci brzdění ve městě, která začne aktivně brzdit v případě hrozící kolize s vozidly přijíždějícími ze strany. Asistent vyhýbání reaguje také na chodce a cyklisty. Asistent nouzového zastavení je schopen v případě akutních zdravotních potíží vozidlo ovládat a řízeně zastavit v daném jízdním pruhu. Asistent nouzového zastavení v dopravní zácpě na dálnici automaticky rozpozná potřebu vytvoření uličky pro záchranné složky a podle situace navede vozidlo k ideálnímu okraji aktuálního jízdního pruhu. Mezi další funkce výbavy Driving Assistant Plus patří asistent pro jízdu v jízdním pruhu s aktivní ochranou proti bočnímu nárazu a automatický asistent pro omezení rychlosti, který automaticky přejímá zjištěná rychlostní omezení a přizpůsobuje rychlost vozu trase, stejně jako upozornění na vozidla přijíždějící vpředu ze strany, upozornění na jízdu v protisměru a nebezpečí nárazu zezadu. 

Parkovací asistent nyní zahrnuje couvací asistent. BMW iX3 je standardně vybaveno systémem Park Distance Control včetně AutoPDC s ultrazvukovými senzory vpředu i vzadu. Na přání dodávaný parkovací asistent pomáhá s vyhledáváním paralelních nebo kolmých parkovacích míst a se zajížděním na ně, ovládá řízení, plynový a brzdový pedál, volí směr jízdy a dokáže automaticky vycouvat z mezer, jež jsou souběžně s vozovkou. Navíc nyní zahrnuje i couvací asistent, který vozidlo navádí po stejné trase vzad, po níž naposledy jelo vpřed. Řidič se při používání musí soustředit pouze na ovládání plynového a brzdového pedálu a sledování okolí. Tímto způsobem lze ujet vzdálenost do 50 metrů rychlostí až 9 km/h. Systém Parking Assistant Plus, který je součástí provedení „Impressive“, nabízí ještě lepší přehled. Pomocí funkcí Park View, Panorama View a 3D Top View se na kontrolním displeji zobrazuje 360° obraz vozidla a jeho okolí z různých perspektiv.

BMW iX3 interiér
BMW iX3 - Aktivní navádění.

Aktivní navádění.

Aktivní navádění je rozšířenou funkcí řízení a vedení v jízdním pruhu. Dokáže navrhnout změnu jízdního pruhu tak, aby vůz optimálně sledoval trasu vedenou navigačním systémem. Jakmile systém v této situaci rozpozná vhodnou mezeru mezi vozidly ve vedlejším jízdním pruhu, Vaši pozornost nasměruje na změnu jízdního pruhu.

BMW iX3 - BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebylo by skvělé, kdyby se Vaše BMW stalo i Vaším osobním expertem na Váš vůz? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pro pohodlné ovládání mnoha funkcí vozu stačí přirozeně vyslovit pokyny. Umí také vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete Vaše BMW lépe poznat.

BMW iX3 - Connected Charging.

Connected Charging.

Digitální služby Connected Charging umožní v každé situaci maximálně efektivně využít dojezd Vašeho modelu BMW i. Systém pomůže s vyhledáním veřejných dobíjecích stanic a dopředu Vám o nich poskytne důležité informace. Aplikace poskytne přehled základních parametrů vozidla.

BMW iX3 - Digitální klíč.

Digitální klíč.

Digitální klíč Vám dovoluje uzamknout nebo odemknout Vaše BMW a dokonce i nastartovat motor. Zároveň můžete k používání Vašeho BMW autorizovat až pět osob s kompatibilním telefonem iPhone. Kromě jiného je možné omezit výkon a maximální rychlost, například pro řidiče začátečníky.* *BMW Digitální klíč je kompatibilní pouze s některými modely iPhone. Seznam kompatibilních telefonů iPhone je dostupný na bmw.com/digitalkey. 

BMW iX3 - Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

BMW iX3 - Parkovací asistent.

Parkovací asistent.

Parkovací asistent usnadňuje parkování. Zadní kamera poskytuje jasný výhled za vůz. Funkce Active Park Distance Control zajišfuje účinnější ochranu před poškozením vozu při parkování. Parkovací asistent zaparkuje vůz zcela automaticky podélně nebo kolmo k vozovce a nechá další podélná místa k parkování. Couvací asistent pomáhá řidiči při couvání, například v úzkých ulicích.

BMW ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO BMW iX3.

BMW iX3 Originální příslušenství - 19 BMW aerodynamické kolo Double-spoke 842 Bicolour.

19 BMW aerodynamické kolo Double-spoke 842 Bicolour.

19' BMW aerodynamické kolo Double-spoke 842 Bicolour. Kompletní zimní kolo se systémem kontroly tlaku a pneumatikou runflat, rozměr kola 8 J x 19.

BMW iX3 Originální příslušenství - BMW Přední gumové koberce.

BMW Přední gumové koberce.

Dokonale padnoucí BMW gumové koberce ochraňují prostor pro nohy cestujících vpředu před vlhkostí a špínou. Jsou černé a mají vložku z nerezové oceli s nápisem X3.

BMW iX3 Originální příslušenství - BMW Zadní držák kol Pro 2.0.

BMW Zadní držák kol Pro 2.0.

Lehký, stabilní BMW Zadní držák kol Pro 2.0 pro dvě kola/elektrokola Maximální zatížení je 60 kg, držák lze efektivně složit.

FOTOGALERIE

KATALOG

BMW iX3 nákres

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW iX3

Přehled hlavních vlastností a údajů nového BMW iX3: elektrický motor, spotřeba elektřiny, dojezd a rozměry. Prohlédněte si všechny provozní údaje, jako je výkon, točivý moment a zrychlení a poznejte novou dimenzi bezemisní radosti z jízdy.

Technické údaje BMW iX3

Výkon systému

Druh pohonu Elektrická energie 
Celkový výkon (kW (k)) 210 (286) 
Max. točivý moment (Nm) při 1/min 400 
Převodovka 1stupňová 
Druh pohonu Pohon zadních kol 

Jízdní výkony

Trvalý výkon v kW (k) 80 () 
Točivý moment v Nm 400 

Rozsah nabíjení

Elektrický dojezd (km) 461 - 453 
Maximální nabíjecí výkon AC v kW 11 
Nabíjecí čas AC v h, např. BMW Wallbox, 0–100 % stavu nabití 7,5 
Maximální nabíjecí výkon DC v kW 150 

Výkon

Maximální rychlost 180 
Zrychlení 6,8 

Rozměry

Délka/šířka/výška 4 734 / 1 891 / 1 668 
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2138 (1080 / 1058) 
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 864 / 12,1 
Světlá výška v mm 179 

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 2 255 
Max. povolená hmotnost (kg) 2 725 
Povolené zatížení (kg) 545 
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 220 / 1 650 
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75 
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stoupání max. 12 %/8 % (kg) 750 / 750 
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 510 - 1560 

Kola

Pneumatiky vpředu 245/50 R19 105 W XL 
Pneumatiky vzadu 245/50 R19 105 W XL 
Kola vpředu 8Jx19 LM 
Kola vzadu 8Jx19 LM 

Naměřené hodnoty

Spotřeba elektřiny, kombinovaná (kWh/100 km) 18,5 - 18,9 

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 0 

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů