Porovnat  
Porovnat  
Pozadí

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

1534 BMW invelt 21. 8. 2022 ALPINA BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ B4 GRAN COUPÉ invelt
BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

Automobilka ALPINA přidává do své modelové řady další čtyřdveřové Coupé a vdechuje tak nový život již tak populární 4. řadě. BMW ALPINA B4 Gran Coupé spojuje tradiční přednosti Alpiny v novém vozu, který je stejně tak výkonný, jako elegantní.

Design: ikonický. Výkon: ohromující. Zážitek z jízdy: jedinečný.

Zažijte i vy nezapomenutelnou jízdu s BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ s BMW invelt Praha | Plzeň. Zajímá vás více informací o tom, jak se vyrábí vozy ALPINA? Přečtěte si článek.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA NAŠICH SKLADOVÝCH VOZŮ ALPINA

DESIGN EXTERIÉRU

BMW Alpina B4 Gran Coupé je charakteristické svým výrazným elegantním designem, prodlouženým tvarem a plynulou linií střechy. Aerodynamické doplňky Alpiny propůjčují BMW Alpina B4 Gran Coupé individualistický a jedinečný vzhled. Nová 20´ kola s tak typickými 20 paprsky na kolech, patří mezi synonyma značky.

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ
BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

Nenápadný elegán

Přední spoiler podtrhne přední část vozu, zatímco vzadu zvýrazní elegantní linie Coupé nenápadný spoiler. Vzadu nechybí ani čtyři oválné koncovky sportovního výfukového systému Alpina, který je dlouholetým znakem značky, mezi nimiž je uložen zadní difuzor. V nabídce naleznete širokou škálu laků a barev. Modré a zelené metalické laky Alpina, které charakterizují značku, jsou výhradně určeny pro vozy BMW Alpina.

DESIGN INTERIÉRU

Špičková standardní výbava kombinuje funkce jako je vyhřívání sedadel a volantu s nejnovější technologií BMW Driving Assistant. Interiérové čalounění lze upravit podle přání každého zákazníka, přičemž vlastní dílna Alpina nabízí téměř neomezené možnosti designu kožených interiérů značky Lavalina.

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ
LAVALINA

LAVALINA

Přirozeně vyčiněná kůže LAVALINA je v automobilovém segmentu vlastní jakostní třídou a je ceněna jak pro svou vláčnou měkkost, tak pro své vlastnosti vyrovnávající teplotu.

NEJLEPŠÍ TECHNOLOGIE

NEJLEPŠÍ TECHNOLOGIE

Standardní výbava je prvotřídní a zahrnuje komfortní prvky, jako je vyhřívání sedadel a volantu, ale také nejnovější asistenční systémy BMW, jako je parkovací a jízdní asistent.

ROZLIŠOVACÍ DETAILY

ROZLIŠOVACÍ DETAILY

Elegantní detaily, jako je výrobní plaketa ALPINA s individuálním číslem sestavení, dodávají interiéru punc exkluzivity.

BMW ALPINA B4 GC - switch-tronic

SWITCH-TRONIC

Každé BMW ALPINA B4 má jedinečný kožený sportovní volant, který byl složitě ručně vyroben z té nejlepší kůže LAVALINA. Volitelně jsou k dispozici eloxovaná řadicí pádla ALPINA v černé matné barvě, která osloví svou vysokou kvalitou a ergonomickým designem.

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ INTERIÉR

Prvotřídní komfort

Ve své třídě špičková výbava zahrnuje komfortní prvky, jako je vyhřívání sedadel a volantu, ale také nejnovější asistenční systémy BMW – parkovací a jízdní asistent, asistent omezení rychlosti, upozornění na dopravní komplikace a upozornění na změnu jízdního pruhu. Elegantní detaily, jako je výrobní plaketa Alpina s individuálním výrobním číslem a ručně šitý volant v luxusní kůži LAVALINA, dodávají interiéru nádech výjimečnosti.

Nakonfigurujte si své BMW ALPINA B4 Gran Coupé. Cena začíná na 74 358€. Předpokládaná cena je 1 896 129 Kč bez DPH s kurzem 1€=25,50Kč (Q3/2022).

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ ŘADÍCÍ PÁKA

Individuální styl

Interiér BMW Alpina B4 lze nabídnout také v koženém čalounění LAVALINA, dle přání zákazníka. Přírodním procesem zušlechtěná kůže má v automobilovém průmyslu vlastní jakostní třídu a je vysoce ceněna pro svoji měkkost a pro své termoregulační vlastnosti. Ve vlastní kožedělné dílně pomohou mistři Alpina splnit i ta nejneobvyklejší přání zákazníků.

HIGHLIGHTY BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ
BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

Zaujala Vás nová BMW ALPINA B4 Gran Coupé? Chcete si domluvit testovací jízdu? Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Rádi bychom Vás požádali o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů k níže uvedeným účelům.

Potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Poučení o zpracování osobních údajů společnosti invelt - s.r.o. více informací

Současně potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s poučením o tom, jak společnost invelt - s.r.o. mé osobní údaje zpracovává, o mých právech, o možnosti kdykoli odvolat tento souhlas pro jednotlivé účely a (iv) o tom, že aktuální znění Poučení o zpracování osobních údajů mohu kdykoliv získat na webu společnosti invelt - s.r.o. či na provozovnách společnosti invelt - s.r.o.

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. více informací

Veškeré technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek, vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o. méně informací

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ - VÝKONOVÝ GRAF

POHON

Nové BMW Alpina B4 Gran Coupé je vybaveno stejným řadovým šestiválcovým motorem jako BMW Alpina B3, které je známé svým vynikajícím výkonem, točivým momentem a plynulou jízdou. S novým výfukovým systémem a za použití nejnovější technologie úpravy výfukových zplodin spolu s novým softwarem představuje tento motor novou etapu vývoje.  Nyní podává výkon 364 kW (495 hp), což je nárůst o 24 kW – ze zdvihového objemu 3,0 l a dvou turbo čerpadel. Maximální točivý moment se zvýšil o 30 Nm (22lb-ft) na 730 Nm (538 lb-ft). BMW Alpina B4 Gran Coupé nabízí svižnou jízdu se zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 3,7 sekundy. Maximální rychlost je 301 km/h (187 m/h).

Řadový šestiválcový bi-turbo motor, který vychází z modelu motoru BMW 558, je vybaven turbínou Alpina, která účinně přeměňuje energii výfukových plynů na plnící tlak při nízkých otáčkách motoru. Velký mezichladič zvyšuje účinnost nabíjecího systému. Optimalizované sací potrubí s velkoobjemovými pouzdry vzduchového filtru napomáhá reakci motoru. Přenos výkonu je bezproblémový v celém rozsahu otáček, což je charakteristickým znakem už tak jedinečného zážitku z jízdy.

Výfukový systém BMW Alpina B4 Gran Coupé kombinuje těsně spojené  katalyzátory a katalyzátory podvozku se dvěma filtry pevných částic. Aby se snížil protitlak výfukových plynů, naši odborníci se spoléhají na  široký průměr výfukového systému a rovněž i na filtry pevných částic s  velkých průřezem. Nové BMW Alpina B4 Gran Coupé podléhá nejnovějším Euro  6d-ISC – FCM emisním standardům. Spotřeba paliva měřená podle nového standardu WLTP je 10,1 l/100 km a COemise jsou 229 g/km.

Pohon všech kol je založen na systém BMW xDrive, který umožňuje plně  variabilní rozdělení točivého momentu mezi přední a zádní nápravu. A jak  se sluší na sportovní charakter BMW Alpina B4, rozdělení točivého  momentu je zaměřeno na zadní kola. Elektronicky řízený zadní samosvorný  diferenciál navíc zajišťuje optimální trakci a agilitu – zejména při  dynamických průjezdech zatáčkami.

PŘEVODOVKA

Alpina experti spolupracovali s odborníky na převodovky ze ZF, aby přizpůsobili 8 stupňovou sportovní automatickou převodovku z motoru 8HP76, což vedlo k vynikajícímu komfortu řazení v závislosti na zvoleném režimu. Aby bylo možné zvládnout točivý moment o výkonu 740 Nm (538  lb-ft), byly vybrané komponenty převodovky, jako je měnič točivého  momentu a sada kotoučů, konstrukčně zesíleny.  

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ ZEZADU

JÍZDNÍ KOMFORT A DYNAMIKA

Jako pravé Gran Turismo, kombinuje BMW Alpina B4 Gran Coupé dynamickou jízdu s pohodlím. Sportovní podvozek lehce zvládá náročné podmínky a vyniká dynamikou, přitom ale zůstává stabilní i ve vysokých rychlostech. Velký důraz je kladen na bezpečnost při jízdě. Jízdní potenciál zvyšuje torzní tuhost, která je charakteristickým  znakem podvozku pro 4. řadu vozů BMW. Odpružení, které je speciálně navrženo pro dané vozidlo, zajišťuje okamžitou zpětnou reakci při  řízení. BMW Alpina B4 je vybaveno speciálními výztužnými vzpěrami s kopulovitou přepážkou.

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

Brzdový systém byl dimenzován s ohledem na jízdní potenciál BMW Alpina  B4 a jeho maximální rychlost 301 km/h (187 mil/h). Čtyřpístové pevné  brzdové třmeny s průměrem brzdových kotoučů 345 mm (13,6´´) na přední  nápravě a plovoucí brzdové kotouče na zadní nápravě nabízejí  bezpečnostní rezervy. Volitelný vysoce výkonný brzdový systém s vrtanými  lehkými kompozitovými brzdovými kotouči, nabízejí přesnější odezvu  pedálu a termodynamické rezervy.

Záporný náklon 1,25° u přední nápravy v kombinaci se speciálně  vyvinutými stabilizátory přední nápravy výrazně přispívají k zajištění  boční dynamiky při jízdě.  Speciálně vyvinuté pružiny a tlumiče umožňují  plynulý přechod mezi různými jízdními režimy.

Variabilní sportovní řízení nabízí příjemný zážitek z řízení s okamžitou  zpětnou reakcí vozu. Lze si vybrat ze tří režimů řízení: COMFORT nabízí  vyváženou jízdu s pocitem bezpečí ve vyšších rychlostech, zatímco dva  režimy SPORT se vyznačují podstatně přímější a dynamičtější reakcí vozu při řízení.

KOLA A PNEUMATIKY

Design kol znovu charakterizuje klasický design s 20 paprsky, který se stal již před dlouhou dobou obchodní značkou Alpina. Kola s dlouhými a tenkými paprsky jsou vyrobena složitým procesem, jehož výsledkem je hmotnost pouhých 12 kg, co je na velikost kola 20´´ pozoruhodné. Nízká rotační hmotnost pomáhá dosáhnout vynikající kvality při jízdě i přes velikost kola/pneumatiky 8,5x20´´ s 255/35 ZR20 vepředu a 10x20´´ s 285/30 ZR20 vzadu. Kola je možné objednat v černé a antracitové barvě.

BMW ALPINA B4 GRAN COUPÉ

Čtyřkolová exkluzivita

Vysoce výkonné pneumatiky Pirelli P ZERO nabízejí vysokou úroveň přilnavosti a boční podpory. Kód výrobce ALP na boku pneumatiky značí, že se jedná o zakázkovou pneumatiku vyvinutou speciálně společností Pirelli pro značku Alpina. Během vývoje byl kladen stejný důraz na komfortní jízdu a dynamické vlastnosti vozu. Pro jízdu v zimě a pro jízdu v chladnějších klimatických podmínkách jsou dispozici 20´´ pneumatiky Pirelli SOTTOZERO řady II (ALP).

TECHNICKÉ ÚDAJE

Motor

Cylinders6 in line
Capacity (cc)2993
Bore (mm)84,0
Stroke (mm)90,0
Compression ratio (:1)9,3
Max output (kW (hp) / rpm)364 (495) / 5000 - 7000
Max torque (Nm / 1/min)730 / 2500 - 4500
Engine managementBOSCH DME 8.6 S
Fuel type98-octane
Emissions classificationEuro 6d-ISC-FCM

Převodovka

Type8-Speed Sport-Automatic ZF 8HP76 SWITCH-TRONIC
1st5,00
2nd3,20
3rd2,14
4th1,72
5th1,31
6th1,00
7th0,82
8th0,64
Final drive ratio2,81

Kola a pneumatiky

Standard wheels and tyresALPINA CLASSIC 20"
Front8,5 x 20 255/35 ZR20
Rear10 x 20 285/30 ZR20

Výkon

Acceleration 0-100 km/h (s)3,7
Top speed (km/h)301

Spotřeba paliva*

Urban (l/100km)14,0
Extra-urban (l/100km)7,4
WLTP Combined (l/100km)10,1
Combined (l/100km)9,8
WLTP CO2 emissions combined (g/km)229
CO2 emissions combined (g/km)223
CO2 efficiencyE

Rozměry

Length (mm)4792
Width (mm)1850 (2073)
Height, unladen (mm)1440
Wheelbase (mm)2856
Track, front (mm)1593
Track, rear (mm)1588
Luggage capacity (l)470 - 1290
Fuel tank capacity (l)59

Weight

Unladen (EU) (kg)1965
Max permissible (kg)2400
Permitted load (kg)510
Max axle load, front (kg)1155
Max axle load, rear (kg)1325
Max trailer load, braked (kg)1800
Max trailer load, unbraked (kg)750

* Informace o spotřebě paliva a emisích CO2 podle platné směrnice EU VO (EU) 715/2007.

FOTOGALERIE

Kam dále?

Naše tipy, kam pokračovat v rámci webu inveltu.

Dokumenty ALPINA B4 GC:

ALPINA B4 Gran Coupé pricelist DE.pdf

Informace podle nařízení (EU) 2020/740:

Skutečné úspory paliva a bezpečnost silničního provozu závisí do značné míry na chování řidiče a způsobu jízdy. Ekologická jízda může výrazně snížit spotřebu paliva. Tlak v pneumatikách je třeba pravidelně kontrolovat, aby se optimalizovala spotřeba paliva a přilnavost za mokra. Vždy je třeba dodržovat brzdnou dráhu.

Štítky pneumatik EU - informace podle nařízení (EU) 2020/740

www.alpina-automobiles.com/tyrelabel

Nové testování podle WLTP

Udávaná spotřeba paliva a emise CO2 se měří podle nařízení EU 715/2007 v platném znění. Od 1. září 2018 nahradil Nový evropský jízdní cyklus (NEDC) Světový jednotný zkušební postup pro lehká vozidla (WLTP). Bez ohledu na použitý zkušební postup je v současné době stále povinné uvádět spotřebu paliva a emise CO2 podle NEDC, proto jsou uvedené hodnoty stanoveny na základě zkušebního postupu WLTP a pro účely srovnání jsou přepočítány na NEDC. V závislosti na vaší zemi mohou být daně nebo jiné poplatky související s vozidly založeny na údajích o spotřebě paliva a emisích CO2, které se liší od výše uvedených. Poskytování dodatečných údajů o spotřebě paliva a emisích COstanovených podle WLTP je v současné době dobrovolné, dokud jejich poskytování nebude povinné ze zákona.

Další informace o měrné spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů poskytuje "Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen", který lze získat zdarma na všech prodejních místech a u Deutsche Automobil Treuhand GmbH nebo online na adrese https://www.dat.de/co2/.

Zdroj: ALPINA Automobiles

Veškeré  technické údaje uvedené v souvislosti s jednotlivými modely a cenami  jsou přibližné a informativní. Společnost invelt - s.r.o. si vyhrazuje  právo změny cen, barev, výbav a technických dat zde popsaných a  zobrazených modelů. Na ilustračních fotografiích mohou být zobrazeny  modely s nejvyšší výbavou, která není standardem pro modely v základním  provedení. Prezentace vozidel má pouze informativní charakter, je  nezávazná a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně  prezentovaných vozidel. Ustanovení § 1732 odst.2 občanského zákoníku se  nepoužije. Pro bližší informace o sortimentu modelů, standardních a  mimořádných výbavách, aktuálních cenách, podmínkách a termínech dodávek,  vždy kontaktujte společnost invelt - s.r.o.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů